מחפשת המלצה לעדשה למצלמת Fuji FinePix X-E3

• פותח הנושא Shiri
  • פורסם בתאריך

Shiri

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
1
שלום לכולם,
קניתי עכשיו מצלמת Fuji FinePix X-E3 עם עדשה 18-55
המטרה הייתה מצלמה קומפקטית מאוד, קלה ונוחה שמספקת איכות בסיסית (שתהיה טובה יותר מהטלפון) לחובבנית, לצילומים בעיקר בתוך הבית, בתאורת יום, של אובייקטים מקרוב (מעין סטודיו מדומה) ובתקציב סביר.
בחרתי ספציפית פוג׳י כי אני אוהבת את הצבעים שלהן ואת העדשה כי המליצו לי עליה מאשר עדשת הקיט שאמורה להיות גרועה.
אבל... הבעיה היא, שהעדשה קצת גדולה ביחס למה שרציתי והופכת את המצלמה ללא קומפקטית עבורי.

האם יש המלצה לעדשה אחרת שהיא קטנה בהרבה מ- 18-55 שיכולה להוות תחליף טוב??
(אני שוקלת ללכת להחליף לפני שאפתח אותה)

חשוב לציין שאני רוצה שהמצלמה תשמש אותי גם לכל מטרה אחרת כגון טיולים קטנים פה ושם וכו׳.

נערך לאחרונה ב:

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
יופי של ציוד יש לפוג'י ועדשת ה 18-55 באמת עדשה מעולה.
אם את רוצה עדשה טובה היא לא יכולה להיות קלה וקטנה, זו אופטיקה ועדיין אין שם קיצורי דרך.
את יכולה להשתשמ בעדשת הקיט שהיא קטנה וקלה יותר - כן היא פחות טובה מעדשת 18-55, אבל היא עדיין עדשה מעולה ויכולה להתאים לרוב הצרכים שלך.
נכון בהרבה חברות עדשות הקיט הן ממש לא מציאה, אבל בפוג'י עדשות הקיט היא עדשה לא רעה בכלל (מי שאמר שהיא עדשה גרוע או שהגזים או שלא מכיר את עדשות הקיט של פוג'י ויש לו ניסיון עם עדשות זקיט של חברות אחרות)

עדשות הקיט של פוג'י יכול להיות אחת מהבאות
https://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=876842
https://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=981588

אפשרות אחרת זה לרכוש עדשה קטנה עם טווח זום קבוע כמו העדשה הזו
https://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=1066816

אבל מדובר על מדובר על עדשה ללא יכולת לזום (כמו בטלפון) ולדעתי יהיה לך קשה לחיות עם עדשה כזו.

Shiri

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
1
תודה על התגובה!!
אתה חושב שהעדשה של 15-45 היא באיכות יחסית טובה? יצא לי לצלם איתה ועם היכולות הבסיסיות שלי לא יצאו תוצאות מספקות...

ומה אתה חושב על עדשה 50 מ״מ קבועה אם הצורך העיקרי שלי הוא באמת יותר לכיוון צילומים מקרוב?
אני נזהרת לא להגיד מאקרו כי אני לא מתכוונת לצלם חרקים אבל אני כן אצטרך לצלם אובייקטים קטנים כגון תהליכי תפירה/חריזה/צביעה בנוסף לצילומי אופנה וזה חשוב לי יותר מהצורך הבסיסי לצילומי משפחה וטיולים.
קראתי שעדשת 50 מ״מ נותנת חדות ושימושית יחסית לקבועות אחרות..

הציעו לי גם את עדשת המאקרו של 60 מ״מ, אשמח לשמוע חוות דעת גם על האופציה הזאת

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
אני חושב שעדשת 15-45 היא עדשה לא רעה בכלל.

כעת מה זה אומר עדשה טובה מול עדשה פחות טובה?
עדשת טובה כמו 18-55 או מרבית עדשות הפריים מספקות יכולת לצמצם גדול שזה מאפשר ליותר אור להיכנס לתמונה ומביא יכולת לצלם בזמן חשיפה מהיר יותר מול עדשה עם צמצם סגור (צמצם גדול מביא יותר אור ואז אפשר לחשוף פחות זמן). כמו כן צמצם גדול מאפשר לצלם עם עומק שדה רדוד שבו האוביקט בפוקוס בולט מול הרקע שלא בפוקוס - מאפשר לקבלת אפקט עומק בתמונה.
עדשות טובות יותר מספקת חדות טובה יותר - אבל וזה אבל גדול גם עדשות יחיסית זולות יש חדות טובה במרכז, השאלה היא החדות של העדשה בצד ובפינות וכאן עדשה טובה מסתפקת יתרון.
התמונה שמתקבלת מעדשה טובה יותר בעלת פחות עיוות אופטי, אבל זה ניתן לתיקון וגם המצלמות כבר עושות זאת בפנים היום.
הבוקה של עדשה טובה הרבה יותר טוב - מה זה בוקה? זה איכות החלק שלא בפוקוס בתמונה שהעדשה טובה הוא רך ונעים כמו חמאה ובעדשת פחות טובה הוא נראה כמו בצל חד ולא ממש מוגדר.

אז לחשוב שאם את מצלמת עם עדשה טובה שהן בדרך כלל לא זולות ולא קלות התמונות יצאו יותר טובות - אז לא ממש, צריך לדעת לצלם זו טכניקה שניתן ללמוד ולהתקדם איתה. נכון עם עדשה טובה נקבל תמונה יותר מרשימה, אבל טכנית עדשת קיט יכולה להספיק כל עוד התאורה לא ממש חלשה.

אם את רוצה עדשת פריים (ללא טווח זום) כמו 50 ממ או 60 ממ מאקרו אז כן אלו עדשות טובות, אבל עדשת 50 ממ צרה מידי ולא ניתו יהיה לצלם איתה נוף, אז אם יש עדשת קיט שתשלים אותה זה יכול להיות רעיון טוב, עדשות 60 אפילו צרה יותר בזוווית ראיה וממש לא ניתו לחשוב עליה כעדשה יחידה.

אני מקווה שזה עוזר

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור