מזל טוב - תקליט עם יום הולדת

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
בצ'יטוטי היום ברשת נתקלתי בהודעה משמחת באתר הייד פארק וחשתי צורך להודיע לכם שהתקליט חוגג יומולדת 60 שנה!!

אז מה נאחל לו לתקליט? שימשיך להנעים את אזנינו, שידע שאנחנו - לפחות חלקינו עדיין רכשים לו אמונים!

אוהבים אותך תקליט יקר.:)

http://www.audioasylum.com/cgi/vt.mpl?f=vinyl&m=764077

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
עד 120
:)

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
רק שישים שנה? חשבתי יותר

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
האמת שגם אני הייתי בטוח שיותר, אבל ליאור שים לב שהפער בניכם ממש לא גדול.:D

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
לפחות אני לא מסתובב כל הזמן

ram_bra

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
ברכות ותיקונים

נמר יקירי , ברכות להולדת התקליט (וגם לך ,כמי שנדמה שמחזיק אחוז נכבד מהתעשייה הזו.)

בלהט השמחה נפלו מספר אי דיוקים
התקליט הוא מדיום ותיק הרבה יותר משציינת , למעשה הוא הומצא באופן רשמי בשנת 1887 , והחל בשנת 1898 החל יצורו ההמוני.

אני עצמי , זוכר כבר ב- 1911 כשהייתי בראשית נעוריי ,את אבא שלי מאזין לתקליטי 10 אינץ' שהיו מקובלים אז .

כשהאזין , תמיד נדמה היה לי שמשהו מטריד אותו ולעיתים נדירות כשהיה רואה בי ,מתוך תסכול, פרטנר ראוי לשיחה(דבר שריגש אותי וגרם לי לחוש כמעט כגבר) הוא היה מביט בי , בעיניו הנבונות ואומר בזעף: בן , הבמה מעט אחורית, הבס אינו הדוק מספיק , הצליל בהיר מדי שלא לומר רזה ,הדמפינג פקטור ...

אגב תמיד אזכור את הויכוחים המרים שנהג לנהל באותה תקופה(1911-1915) עם עמיתיו לעבודה בסוגייה האם לכבלים (כבלי רמקולים/כבלי חיבור) יש השפעה שמיעה וניכרת על אופי הצליל או שמא מדובר באספקטים אוטו סוגסטיביים.

אבל , נמר , אתה צודק שהתקליט אריך הנגן (LP) , זה המוכר לנו במתכונתו הנוכחית אכן הוצג ב-21/6/1948 , על ידי חברת קולומביה , ואגב יש שיאמרו שהיתה זו דרכה של החברה לתת מתנה למדינת ישראל שזה עתה נולדה.(מתוך ידיעה שהתקליט , כמו המדינה ישרט בקרוב)

בכל מקרה הידד לתקליט!:)

נ.ב (מאחר שזכרוני , בהתאם לגיל , אינו כשהיה -נאלצתי להעזר מעט בויקיפדיה)

רם

נערך לאחרונה ב:

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
הידד על התבונות הנכונות (למעט הטעות המצערת בה כתבת על כבלים בשנת 1911, שנה בה הרמקול היה מחובר ישירות אל הפטיפון).

Ozen

חבר משקיען
מעורבות
2
נקודות
18
אני זוכר שבשנת 1907 קניתי (מכספי השחרור מהצבא העותמאני) נגן פונוגרף (בתמונה) - כמה תקליטי גליל היו לי באוסף... היו זמנים...

מזל טוב!

תמונות מצורפות

• Phonograph.jpg
    Phonograph.jpg
    KB 104.4 · צפיות: 471

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
נמר יקירי , ברכות להולדת התקליט (וגם לך ,כמי שנדמה שמחזיק אחוז נכבד מהתעשייה הזו.)

בלהט השמחה נפלו מספר אי דיוקים
התקליט הוא מדיום ותיק הרבה יותר משציינת , למעשה הוא הומצא באופן רשמי בשנת 1887 , והחל בשנת 1898 החל יצורו ההמוני.

אני עצמי , זוכר כבר ב- 1911 כשהייתי בראשית נעוריי ,את אבא שלי מאזין לתקליטי 10 אינץ' שהיו מקובלים אז .

כשהאזין , תמיד נדמה היה לי שמשהו מטריד אותו ולעיתים נדירות כשהיה רואה בי ,מתוך תסכול, פרטנר ראוי לשיחה(דבר שריגש אותי וגרם לי לחוש כמעט כגבר) הוא היה מביט בי , בעיניו הנבונות ואומר בזעף: בן , הבמה מעט אחורית, הבס אינו הדוק מספיק , הצליל בהיר מדי שלא לומר רזה ,הדמפינג פקטור ...

אגב תמיד אזכור את הויכוחים המרים שנהג לנהל באותה תקופה(1911-1915) עם עמיתיו לעבודה בסוגייה האם לכבלים (כבלי רמקולים/כבלי חיבור) יש השפעה שמיעה וניכרת על אופי הצליל או שמא מדובר באספקטים אוטו סוגסטיביים.

אבל , נמר , אתה צודק שהתקליט אריך הנגן (LP) , זה המוכר לנו במתכונתו הנוכחית אכן הוצג ב-21/6/1948 , על ידי חברת קולומביה , ואגב יש שיאמרו שהיתה זו דרכה של החברה לתת מתנה למדינת ישראל שזה עתה נולדה.(מתוך ידיעה שהתקליט , כמו המדינה ישרט בקרוב)

בכל מקרה הידד לתקליט!:)

נ.ב (מאחר שזכרוני , בהתאם לגיל , אינו כשהיה -נאלצתי להעזר מעט בויקיפדיה)

רם

אין כמוך רם - אין.:)

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
בצ'יטוטי היום ברשת נתקלתי בהודעה משמחת באתר הייד פארק וחשתי צורך להודיע לכם שהתקליט חוגג יומולדת 60 שנה!!

אז מה נאחל לו לתקליט? שימשיך להנעים את אזנינו, שידע שאנחנו - לפחות חלקינו עדיין רכשים לו אמונים!

אוהבים אותך תקליט יקר.:)

http://www.audioasylum.com/cgi/vt.mpl?f=vinyl&m=764077

הקישור מהאתר Audio Asylum.

MASTERMIX

אוהב את התחום
מעורבות
1
נקודות
0
מה זה משנה כמה זמן.......אוהבים אותך פלסטיק שחור ויקר......שיהיה מזל טוב מסתובב גם אצלכם בבית
אומנם קצת באיחור אבל עדיף על מעולם לא.........
תודה נמר על הידיעה (great).

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור