מה עדיף - מגברים

• פותח הנושא nama
  • פורסם בתאריך

nama

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
שאלה כללית:מגבר על מתחילת שנות ה80 נניח
לקסמן luxman l510
או מגבר בינוני מהשנים האחרונות משהו כמו
ADVANCE ACOUSTIC MAP 305 למשל.

:rolleyes:

שמעון ב.

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
שלום,
בוא נתחיל מכך שהלקסמן שהזכרת לא היה מעולם מגבר על, והאדבנס שהזכרת איננו מגבר בינוני (במובן של אמצע הדרך בין מגבר התחלתי למגבר על) אלא מגבר התחלתי.
כמו כן, שניהם מגברים משולבים, לא מגברים נטו.
שלישית, האם הלקסמן במצב טוב?

הלאה, התשובה פשוטה:
קח את שניהם אליך הביתה ותשווה.

אני מנחש שהבחירה בין השניים תהיה קלה (לפחות לי).

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,240
נקודות
113
זה משתנה בין מגבר למגבר שמדובר בשנים הללו.

כמה שמרו עליו, האם תיקנו אותו, האם תיקנו אותו כיאה, האם הוא בכלל יתאים לרמקול שלך?

בקיצור, אני בעד חדש. לא אוהב להכנס להרפתקאות משנות ה-80.

nama

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
אחר

שלום,
בוא נתחיל מכך שהלקסמן שהזכרת לא היה מעולם מגבר על, והאדבנס שהזכרת איננו מגבר בינוני (במובן של אמצע הדרך בין מגבר התחלתי למגבר על) אלא מגבר התחלתי.
כמו כן, שניהם מגברים משולבים, לא מגברים נטו.
שלישית, האם הלקסמן במצב טוב?

הלאה, התשובה פשוטה:
קח את שניהם אליך הביתה ותשווה.

אני מנחש שהבחירה בין השניים תהיה קלה (לפחות לי).
והיא?מה הבחירה?
אוקי לא לקסמן.מגבר אחר במצב טוב מה עדיף?
האדבנס התחלתי.אוקי האם תוכל לציין מגבר ברמה בינונית מהשנים האחרונות.
תודה

נערך לאחרונה ב:

שמעון ב.

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
נמר, יקירי, נוצרו בשנות השמונים כמה "הרפתקאות" שהיו מרגשות אותך מאוד.

שמעון ב.

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
והיא?מה הבחירה?
אוקי לא לקסמן.מגבר אחר במצב טוב מה עדיף?
האדבנס התחלתי.אוקי האם תוכל לציין מגבר ברמה בינונית מהשנים האחרונות.
תודה

מה הסכום שאתה מוכן לשלשל?

nama

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
דוגמאות

דוגמאות ?

yairf

עוסק בתחום
מעורבות
21
נקודות
38
שאלה לא פשוטה בכלל.
לוקסמן של שנות ה-80 הייתה חברה מאד לא עקבית עם מוצרים מאד לא אחידים ברמתם - היו שם כמה "יציאות" מעניינות וכמה בינוניות מאד. אני לא מכיר את ה-510 אבל על הנייר הוא נראה מעניין, אם כי בודאות יידרש לו שיפוץ כללי, בכל זאת - 30 שנה "על הכביש" זה לא מעט. בסה"כ יש לא מעט הפתעות במגברים הישנים, למשל Trio-Kenwood של סוף שנות ה-70 ותחילת ה-80, עם קצת טיפול ייתנו בראש למגברים מודרניים לא זולים במיוחד, ומצטיינים בסאונד קטיפתי עם הרבה "נוכחות", שזו תכונה נדירה מאד למגברים מודרניים.
בסה"כ, אני ממליץ לא לבוא עם דיעה קדומה, ולבדוק כל מקרה לגופו - יש לא מעט הפתעות בחיים.
יאיר

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,240
נקודות
113

ברור. אבל המדובר הוא לא בניהם.:)

שמעון ב.

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0

רמקולים של מרטין לוגן ואפוג'י, למשל.
מגברים של מרק לווינסון, למשל.
פטפונים של גולדמונד, EMT, והלאה והלאה.

חלק מן הציוד הזה לא רואה מסנטימטר ציוד חדש העולה פי כמה וכמה וכמה ממנו.

שמעון ב.

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
5000 אך ורק יד שנייה!(shocked)

קודם כל ההחלטה ללכת על יד שנייה בסכום הזה היא בהחלט החלטה נבונה.
צריך לבדוק בלוחות ולראות.
אני מבין שאתה מחפש מגבר טרנזיסטורי משולב, נכון?

TakeOne

חבר משקיען
מעורבות
865
נקודות
113
אני לא יודע מה זה "מגבר התחלתי" ו"מגבר בינוני" במקרה שלך, כי בסופו של דבר מדובר על התאמה בין רכיבים.
ולכן השאלה הנשאלת היא מה עוד יש לך בסט אפ?
מעבר לכך, אין תשובה אחת וכשמדובר בציוד וינטאג' אז יש חשיבות גם למצבו, מה שמתשנה מן הסתם ממכשיר למכשיר.
תחושת הבטן שלי היא שציוד ישן מתאים יותר למי שידעו לטפל בו, ובמקרה של מי שנכנס לתחום ואין לו סט אפ יקר, כדאי ללכת על ציוד חדש יותר או משומש צעיר יותר.
במחיר שציינת אפשר למצוא לא מעט מגברים נחמדים, ביד שנייה או חדשים.
השאלה היא למה זה יחובר?

nama

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
זה את

נכון. מחפשת(lol)

gil

אוהב את התחום
מעורבות
13
נקודות
18
לא מכיר את הלקסמן הספציפי הזה.
אבל אם זה עוזר, שמעתי את הmap105 אצלי
עם כמה רמקולים: kef105, reference 3a, imf50, rogers ls3/5a,
בהשוואה למגברים יקרים יותר, והוא ממש מגבר מוצלח, ממליץ לך לבדוק.

nama

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
B&W 684

רמקולים B&W 684
cd nad 525
פטיפון טורנס 166
(Y)

yairf

עוסק בתחום
מעורבות
21
נקודות
38
הייתי מסתכל בכיוון שונה לחלוטין - ה-684 טיפה "רדום" וצריך מגבר שקצת יעיר אותו לחיים, ועם רזרבות לא קטנות של כח. למיטב ידיעתי יש אצל אייל פור מגבר של Cyrus 2 עם ספק כח חיצוני, שגם יעמוד במשימה בכבוד וגם ישאיר לא מעט עודף. אייל הוא גם היבואן של המגבר השני שהזכרת אז בהחלט שווה לקפוץ אליו להתרשם משניהם. אם את מזדמנת לאיזור נתניה תוכלי לקפוץ לשמוע Cyrus-2 כזה בפעולה, יש גם אחד שאני מכיר בלב ת"א :)
יאיר

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
הייתי מסתכל בכיוון שונה לחלוטין - ה-684 טיפה "רדום" וצריך מגבר שקצת יעיר אותו לחיים, ועם רזרבות לא קטנות של כח. למיטב ידיעתי יש אצל אייל פור מגבר של Cyrus 2 עם ספק כח חיצוני, שגם יעמוד במשימה בכבוד וגם ישאיר לא מעט עודף. אייל הוא גם היבואן של המגבר השני שהזכרת אז בהחלט שווה לקפוץ אליו להתרשם משניהם. אם את מזדמנת לאיזור נתניה תוכלי לקפוץ לשמוע Cyrus-2 כזה בפעולה, יש גם אחד שאני מכיר בלב ת"א :)
יאיר
Simaudio i.5 יכול מאוד להתאים להם. עם קצת מיקוח אולי תגיע למחיר המיוחל שלך. למגברים של סים יכולת אספקת זרם טובה מאוד, חשוב ל684 (יורד ל3 אוהם, אבל נציל).

חומוס

חבר משקיען
מעורבות
402
נקודות
83
אם זה המגבר של לקסמן http://www.vintage-audio.com.ua/en/cat/73/2097.html אז זה מגבר משולב מעוללללההה.

שאלה לא פשוטה בכלל.
לוקסמן של שנות ה-80 הייתה חברה מאד לא עקבית עם מוצרים מאד לא אחידים ברמתם - היו שם כמה "יציאות" מעניינות וכמה בינוניות מאד. אני לא מכיר את ה-510 אבל על הנייר הוא נראה מעניין, אם כי בודאות יידרש לו שיפוץ כללי, בכל זאת - 30 שנה "על הכביש" זה לא מעט. בסה"כ יש לא מעט הפתעות במגברים הישנים, למשל Trio-Kenwood של סוף שנות ה-70 ותחילת ה-80, עם קצת טיפול ייתנו בראש למגברים מודרניים לא זולים במיוחד, ומצטיינים בסאונד קטיפתי עם הרבה "נוכחות", שזו תכונה נדירה מאד למגברים מודרניים.
בסה"כ, אני ממליץ לא לבוא עם דיעה קדומה, ולבדוק כל מקרה לגופו - יש לא מעט הפתעות בחיים.
יאיר

יאיר צודק - יש מצב שיהיה צורך באוברול אחרי 30 שנה, אבל זה מגבר ששווה את המאמץ והעלות (שאגב, לא אמורה להגיע בסופו של יום ל 5K ש"ח גם אחרי הרכישה.

אגב - כמו שיאיר אמר, לקסמן היא חברה שבאמת עברה כל מני תהפוכות אבל אם המגבר בו מדובר הוא המגבר שבלינק, אז הוא מהתקופה הטובה של לקסמן. התקופה הלא יציבה של החברה הזו החלה פחות או יותר כשהם שינו את העיצוב שלהם כדי להתאים לאופנה ששררה אז (פלאסטיק שחור) ובאותה תקופה לקסמן הנפיקה כמה דברים שעדיף לשכוח (אבל גם כמה פנינים).

את המגבר השני (החדש יותר) אני לא מכיר.

gilk

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
מה עדיף - מגברים?

נשים?
(לא מומחה;))

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור