מה עדיף: הדיוק או האפשרות לכתוב בלי חשש לביקורת/תיקונים על הנכתב?

• פותח הנושא AK1
  • פורסם בתאריך

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,760
נקודות
113
כוונתי לא הייתה למי מיועד הפוסט, אלא לתוכנו: ארוך, מתיש וחופר
אתה יכול להעביר את המסר ברבע כמות טקסט
אני לא יכול.

אולי אתה יכול להציע לי איך, ושזה יישאר אותו מסר?

חלק מהמסר שאני רציתי להעביר הייה הרשימה הארוכה של מקומות בעייתיים באנאלוג, שיכולה לגרום למי שמעוניין בזה ללמוד/לחשוב, בניגוד להכללה ריקה מהסוג של "יש הרבה דברים ש...".

זאת מתוך ההנחה שמי שלא מתעניין בפירוט, יבין שייש רשימה ארוכה, וידלג עליה, מה שלא נראה לי מתיש.

רעיונות לקיצור?

עמיר

נערך לאחרונה ב:

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
עמיר,

אני אתן לך תשובה.

לאחרונה הגיע לליאור ולהנהלה מספר תלונות של חברי פורום, על כתיבה מתישה ומייגעת שלך ועל כך שאי אפשר לקרוא את כל ההודעות שלך. חברים בפורום אומרים שאתה "חופר חפירות" ואחרים מאיימים בעזיבת הפורום אם המצב לא יתוקן. אחרים אומרים שאתה מנסה להשליט את דעותיך על חברים בפורום, יש הטוענים שאתה מהר מאוד נכנס לוויכוח, מעליב ופוגע עם חברי פורום אחרים.
אתה "ילד" גדול (יותר ממני) ופרפקציוניסט השואף והרודף לשלמות. עצה ממני לך, על תבזבז זמן ואנרגיה בעיסוק בפרטים טפלים, אל תגזים ותחמיר ברדיפת הצדק והיושר, כתוב את המסר שלך ברבע כמות טקסט :).
כך את עצמך לידיים.

תומר

נערך לאחרונה ב:

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
תומר,
אני מבין בדיוק על מה אתה מדבר ואני מודה שלא תמיד אני קורא את כל ההודעות של עמיר מסיבות שונות - חלקן פשוט בהקשר שלא מעניין אותי, חלקן בגלל שההסבר טכני מידי עבורי וחלקן בגלל שהן ארוכות מידי אז אני מנסה למצוא את התמצית בהן או מדלג עליהן.
לא מובן לי מדוע צורת כתיבה של פרט יחיד בפורום גורם לחברים אחרים לאיים בעזיבה...
אם הגיעו מים עד נפש - פשוט תלחצו על כפתור ההתעלמות.

זו צורת הכתיבה של עמיר, לטוב ולרע, ואני בהחלט מעדיף את הכתיבה שלו על פני כתיבה תמציתית ושגויה לגמרי (שלא לומר מביכה...).
אתה באמת סבור שעמיר בגילו יכול לשנות הרגלי כתיבה (הקשורים לאופיו) רק בגלל שלכמה חברים אין כוח או חשק לקרוא את כתביו?
שיתעלמו ממנו וזהו....
ארז

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
ארז, אני אסביר לך בדיוק מה הבעיה: אם חבר פורום כזה או אחר מצוי בחשש שמה עמיר יעוט על כל שרשור שהוא פותח או הודעה שהוא כותב, זה מונע ממנו לכתוב כאן.

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
ארז, אני אסביר לך בדיוק מה הבעיה: אם חבר פורום כזה או אחר מצוי בחשש שמה עמיר יעוט על כל שרשור שהוא פותח או הודעה שהוא כותב, זה מונע ממנו לכתוב כאן.

זה לא מה שתומר כתב וזה עניין אחר.
במילים אחרות, אתה מבקש מעמיר לא להגיב לכל פוסט, כלומר, להגביל אותו בכתיבה.
לטעמי זה קונספט בעייתי בפורום שמהותו שיתוף, החלפת חוויות ולמידה הדדית.
ארז

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,760
נקודות
113
עמיר,

אני אתן לך תשובה.

לאחרונה הגיע לליאור ולהנהלה מספר תלונות של חברי פורום, על הכתיבה מתישה והמייגעת שלך ועל כך שאי אפשר לקרוא את כל ההודעות שלך. חברים בפורום אומרים שאתה "חופר חפירות" ואחרים מאיימים בעזיבת הפורום אם המצב לא יתוקן. אחרים אומרים שאתה מנסה להשליט את דעותיך על חברים בפורום, יש הטוענים שאתה מהר מאוד נכנס לוויכוח, מעליב ופוגע עם חברי פורום אחרים.
אתה "ילד" גדול (יותר ממני) ופרפקציוניסט השואף והרודף לשלמות. עצה ממני לך, על תבזבז זמן ואנרגיה בעיסוק בפרטים טפלים, אל תגזים ותחמיר ברדיפת הצדק והיושר, כתוב את המסר שלך ברבע כמות טקסט :).
כך את עצמך לידיים.

תומר
תומר,

תודה על התשובה.

יש כאן מספר אספקטים.

לגבי העלבות -- התלונות מוצדקות, בטח לגבי אנשים ספציפיים. אנסה להפסיק זאת.

לגבי עצם קיום ויכוחים -- נראה לי שזה משהו שמאפיין פורומים, בטח לא רק רק אותי.

לגבי השלטת דיעותי -- אני מבין שייש כאלה שחושבים שאם אני לא מפסיק לדון בעניין מסויים לפני שהוא מוצה זה אומר שאני מנסה להשליט את דיעותי. זו פרשנות מובנת, אם כי מבחיני לא נכונה. אשתדל להפסיק מוקדם יותר, אם כי אני מודה שאיני יודע היכן לשים את הגבול, במיוחד כשעוברים מנקודה לנקודה.

עד כאן אני יכול לקבל שאנשים רוצים שהמצב יתוקן, גם במקום שאני לא מסכים עם הפרשנות.

בקשר לחפירות/התשה/הוגעה וכיו"ב, את זה אני לא מקבל. זה כבר בחזקת סתימת פיות. מי שלא רוצה שלא יקרא.
אותי זה ממש מקומם. זו צורת החשיבה שלי וכך אני כותב.
איזו זכות יש לאנשים להכתיב לי את צורת החשיבה שלי ולאיים שאם ההנהלה לא תתקן לי את צורת החשיבה הם יעזבו?

זה ממש לא לעניין :נגד::נגד::נגד:

חוצמזה, אני לא חושב שזה ישים מבחינתי, אם מבחינת התכנים שאני רוצה להעביר, אם מבחינת צורת החשיבה שלי ואם בכלל. ראה הודעה קודמת בנושא. אולי לך יש הצעה קונקרטית?

עמיר

נערך לאחרונה ב:

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,760
נקודות
113
אכן זה לא מה שתומר כתב -- את זה הוא לא הזכיר -- אבל גם את זה אני מבין ומוכן לקבל,.

אם כי עיקר העניין הוא מול אנשים ספציפיים שכבר הוכיחו עמידות בלתי רגילה וזה ממש, אבל ממש, לא מפריע להם לכתוב, כולל כאלה שממשיכים לכתוב לי למרות שביקשתי מהם להניח לי :)

אני לא מגיב לכל מי שכותב משהו שלא נראה לי, ואני נזהר ואזהר יותר עם אנשים חדשים או כאלה שמיעטו לכתוב.

עמיר

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
חברים בהנהלה וחברים בכלל, מפריעה לי ההתבטאות בנוסח: "חברים מתלוננים" כשהכוונה מתלוננים להנהלת הפורום.

אני מבין שיש מי שמתלוננים להנהלת הפורום ומבקשים להישאר בעילום שם כלפי נשוא התלונה - אבל אז לדעתי אסור להזכיר בכלל שיש מתלוננים. מי שחושש להתלונן באופן גלוי ומעל דפי הפורום, הנהלת הפורום לא צריכה לשמש לו לפה בצורה כזו.

אני מצהיר פה שאני לא התלוננתי כלפי אף אחד, בטח לא בעילום שם, ואם יש לי מה להגיד אומר בגלוי מעל דפי הפורום בצירוף חתימתי.

אריה

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
ארז
ארז, כמו הרבה דברים בחיים, גם כאן זה עניין של מינון. אם מגזימים ב"הסתערות" על אנשים, אז זה בהחלט מנוגד לקונספט של פורום שמהותו שיתוף ולא הצקה או הטרדה.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,760
נקודות
113
מי שחושש מתגובותי מוזמן לבקש ממני בפרטי, או דרך ההנהלה, שלא להגיב לדבריו, ואני אכבד את הבקשה:
גם אמנע מלהגיב לדבריו ביוזמתי, גם אמתן ככל האפשר תגובות אחרות שלי בדיון שקשור לדבריו וגם כמובן לא אזכיר את הפנייה.

זה יכול להיות פיתרון מלא ופרקטי לעניין, שאינו תלוי במידת הצלחת ה"אילוף" שלי :)

עמיר

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,760
נקודות
113
חברים בהנהלה וחברים בכלל, מפריעה לי ההתבטאות בנוסח: "חברים מתלוננים" כשהכוונה מתלוננים להנהלת הפורום.

אני מבין שיש מי שמתלוננים להנהלת הפורום ומבקשים להישאר בעילום שם כלפי נשוא התלונה - אבל אז לדעתי אסור להזכיר בכלל שיש מתלוננים. מי שחושש להתלונן באופן גלוי ומעל דפי הפורום, הנהלת הפורום לא צריכה לשמש לו לפה בצורה כזו.

אני מצהיר פה שאני לא התלוננתי כלפי אף אחד, בטח לא בעילום שם, ואם יש לי מה להגיד אומר בגלוי מעל דפי הפורום בצירוף חתימתי.
א. לא נחשדת.

ב. לגיטימי שאנשים יחששו, ולגיטימי לפנות להנהלה אם נוצרת להם בעייה.

עמיר

YB-7

חבר משקיען
מעורבות
397
נקודות
83
כמו שאמרו חכמים:
YOU CAN'T TEACH AN OLD DOG NEW TRICKS

אינני חושב שזה סביר ואפשרי לשנות את האישיות של עמיר.
אתה בולם בנקודה אחת וזה מתפרץ במקום אחר.
לדעתי, מה שצריך ואפשר לבקש ממנו בפשטות זה "להיות בן-אדם" ולנהוג ב"דרך ארץ".

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,760
נקודות
113
ארז, כמו הרבה דברים בחיים, גם כאן זה עניין של מינון. אם מגזימים ב"הסתערות" על אנשים, אז זה בהחלט מנוגד לקונספט של פורום שמהותו שיתוף ולא הצקה או הטרדה.
כפי שאני רואה זאת, מהותו של פורום אינה רק שיתוף, אלא גם דיון, העשרה, החלפות דיעות, וכחלק מאלה, בהחלט גם ויכוחים תרבותיים, ללא העלבות, אבל גם ללא הגבלת אורך.

ברור שהצקה והטרדה אינם חלק מהעניין. אם מישהו ממשיך להתווכח ורואה בתגובה עניינית לדבריו הטרדה, זו בעיית פרשנות שלו. אם הוא רוצה לחתוך, הוא יכול לומר שהוא רוצה לחתוך. יש כללים לוויכוח תרבותי.

מזה שנגררתי להעלבות לא נובע שזה חלק אינטגראלי מהעניין.

עמיר

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
מי שחושש מתגובותי מוזמן לבקש ממני בפרטי, או דרך ההנהלה, שלא להגיב לדבריו, ואני אכבד את הבקשה:
גם אמנע מלהגיב לדבריו ביוזמתי, גם אמתן ככל האפשר תגובות אחרות שלי בדיון שקשור לדבריו וגם כמובן לא אזכיר את הפנייה.

זה יכול להיות פיתרון מלא ופרקטי לעניין, שאינו תלוי במידת הצלחת ה"אילוף" שלי :)

עמיר
לא מוכן שזה יגיע לרמה כזו שאנשים יאלצו לפנות להנהלה כי הם חוששים מתגובותיך.

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
כפי שאני רואה זאת, מהותו של פורום אינה רק שיתוף, אלא גם דיון, העשרה, החלפות דיעות, וכחלק מאלה, בהחלט גם ויכוחים תרבותיים, ללא העלבות, אבל גם ללא הגבלת אורך.

ברור שהצקה והטרדה אינם חלק מהעניין. אם מישהו ממשיך להתווכח ורואה בתגובה עניינית לדבריו הטרדה, זו בעיית פרשנות שלו. אם הוא רוצה לחתוך, הוא יכול לומר שהוא רוצה לחתוך. יש כללים לוויכוח תרבותי.

מזה שנגררתי להעלבות לא נובע שזה חלק אינטגראלי מהעניין.

עמיר
אנשים ממשיכים להתווכח כי אתה לעולם לא נותן מוצא מהוויכוח. אתה תמיד תוסיף עוד פוסט ועוד ועוד. מבחינתך זה להמשיך להתווכח תמיד לעד. גם כאן.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,760
נקודות
113
לא מוכן שזה יגיע לרמה כזו שאנשים יאלצו לפנות להנהלה כי הם חוששים מתגובותיך.
מבין מקבל ומסכים, וסוכמו למעלה כמה צעדים לפעולה.

עמיר

נערך לאחרונה ב:

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
צפה בקובץ המצורף 31313

עמיר, אני רואה שהרבה דברים השתנו ב-5 שעות שלא הייתי כאן. נו...בא לציונה (אשתו של חבר אשר) גואל.​

תומר

נערך לאחרונה ב:

בעיקר קורא

אוהב את התחום
מעורבות
5
נקודות
8
ישמור השם, מה זה הגרמופון הטווסי הזה? (מרהיב, אל תבין אותי לא נכון)

katzofe

מושעה
מעורבות
73
נקודות
48
בואו נסתכל על מה עוד לא באמת אנאלוגי בתהליך אנאלוגי. למשל:

התהליכים המתוארים הם לא לינארים ולכן יש לכתוב :"בואו נסתכל על מה
עוד לא לינארי בתהליך (האנלוגי לכשעצמו) "

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור