מה לא נכתב על המערכת של רן....

• פותח הנושא zs
  • פורסם בתאריך

yarino

אוהב את התחום
מעורבות
101
נקודות
43
בעיה עם כיול אני מניח?
זה layout טיפוסי, ו-Dirac מטפל בזה מצוין
זו אכן בעיית כיול ואני דחיתי את הכיול מחדש כי שדרגתי מספר דברים.

כמו כן ממתין בסבלנות לאיש הטכני הבכיר של טרינוב על מנת שיגיע ארצה לכייל לי.

BigYossiCohen1

חבר אתר
מעורבות
12
נקודות
8
מה שידרגת כל שידרוג מצריך כיול חדש?

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,814
נקודות
113
כל שידרוג מצריך כיול חדש?
החלפה/שידרוג של כל מה שנמצא בשרשרת אחרי הטרינוב (הגברה, רמקולים) ו/או שינויים במיקום הרמקולים ו/או במיקום הישיבה ו/או במיקום חפצים גדולים בחדר, ו/או שינויים בריהוט/בחדר/בפתחים וכד' מחייבים כיול מחדש.

החלפת/תוספת מקור, למשל, אינה מחייבת כיול מחדש. החלפת כבלים -- לפי שיקול דעת.

ni-ro

חבר משקיען
מעורבות
694
נקודות
113
החבר היקר רן (מויאל) שדרג את המקור לסטרימר של לין (ה top), הייתי אתמול נשמע מדהים. גם קודם עם הבלו... משהו שמעו נפלא, אבל שדרוג המקור הביא את התוצאה הסופית למשהו אפילו עוד יותר טוב. כל הכבוד לרן על הרצון כל הזמן לשפר ולשדרג ולחברים (כמו אלדר ונמר) שעוזרים ומייעצים.
להבנתי גם מרן, לא היה צריך לבצע שום כיול עם החלפת הסטרימר...
ניר

yarino

אוהב את התחום
מעורבות
101
נקודות
43
בהחלפת סטרימר אין צורך לכייל כמו בהחלפת הגברה או רמקולים שזה must.

אפרופו הסטרימר בלוסאונד...לקחתי מרן לבדוק אצלי והוא היה נחות משמעותית מהזרמה באמצעות BubbleUPnP ישירות לטרינוב.

RanMoyal

חבר משקיען
מעורבות
1,138
נקודות
113
תודה ניר על המילים החמות. שמחתי לארח אותך ואת הבחור שאכל מהעוגה בניגוד אליך....

אכן לפני מספר חודשים שידרגתי את המקור ל- Linn Akurate DS3 שהתמודד ראש בראש, באותו מועד, מול סטרימרים (גירסאות סטרימר בלבד) של Metronome, DCS, EMM ו-...Linn Selekt.

ה Akurate נשמע משמעותית טוב יותר מה -BlueSound אותו הוא החליף (לא חוכמה, לאור הפרשי המחיר העצומים) וגם נשמע טוב יותר, בסך הכל, מ-4 המתמודדים האחרים שהתמודדו מולו באותו מועד, כאשר כל אחד מהם מציג יתרונות וחסרונות ביחס ל Akurate.

קשה לומר שהיה כאן נוק אאווט, היות וכל ה-4 אכן נשמעו טוב מאוד/מצוין ובנוסף הם גם נשאו מחיר ריטייל דומה.

מבלי לגרוע מהיכולות של המתמודדים, ה- Akurate נשמע טוב יותר בממוצע של הדברים, אבל מצד שני, הוא מגיע ביחד עם ריטייל גבוה באופן משמעותי מהתחרות, כך שהוגן, זה לא היה...

רן

ni-ro

חבר משקיען
מעורבות
694
נקודות
113
..., אבל מצד שני, הוא מגיע ביחד עם ריטייל גבוה באופן משמעותי מהתחרות, כך שהוגן, זה לא היה...

רן
ידידי, אין שום דבר הוגן ו/ או הגון, במערכת על שלך. המערכת בגילגולה הנוכחית (גם קודם, אולם עכשיו זה מודגש אף יותר), סופר שקופה, רזולטיבית וורסטילית בכל סוג מוזיקה ומעבירה למאזין חווית האזנה שלא ישכח, אם בתוך קונצרט רוק, או בהופעה אינטימית בפאב, או במועדון האוס .
אני (כמו תמיד נהניתי), גם מהחוויה בסוף של הקולנוע הביתי שהייתה שוס....
ניכר, שחתירה לשלמות אצלך זה המפתח (אם בחדר, במערכת ובהכל)....
ישר כוח
ויאללה, תקפוץ (תרד לעם קצת)
ניר

gtr

חבר משקיען
מעורבות
466
נקודות
83
ערב טוב,
אני הבחור שאכל מהעוגה,
רוב הזמן המסלול הקבוע שלי הוא בית-עבודה.

לאחרונה נהייתי קצת שר-חוץ שקצת מטייל ושומע מערכות של חברים שהזמינו.

כייף לשמוע מערכות מעולות כל אחת שונה מרעותה.
אז אחרי הביקור אצל אביעד,עם מערכת חלומית,הגעתי לרן שאותו לא יצא לי לפגוש קודם.

רן בחור קפדן ואסטניסט,ורואים את זה כבר בכניסה לדירתו.
חלל גדול מעוצב ומרשים עד מאוד.
ממש נקי בעניים.
רמקולים מרשימים מאוד מתוצרת ווילסון ומונו בלוקים של נגרה קלאסיק.
את כל היתר לא רואים,מרגישים.

המפתח בין הרמקולים והמרחק למאזין,מייצר במה לרוחב ולעומק,וכמובן גם הדרך שרן בחר בעזרת הטרינוב להדגיש,לייצר סוויט ספוט ומה לא.

שומעים נפלא,בכל ז’אנר שזרק לחלל,שום דבר לא מעיק,וגם בווליום משמעותי,הכול נשלט ולא מווברץ.אפשר גם לדבר.
לסיום,הפעיל מקרן מטורף של jvc וקינחנו בקטעים ממחזות זמר וקטע של סרט,שבאמת השאיר אותי פעור פה מבחינת איכות התמונה,וסאונד סופר מרשים.

מערכת פנטסטית.
תודה רבה על האירוח רן.

RanMoyal

חבר משקיען
מעורבות
1,138
נקודות
113
תודה על המילים החמות איתן, שמחתי להכיר.

מסכים איתך, עם ניר ועם שלמה זבדה, בכל הקשור למיוחדות של המערכת , במובן היכולת שלה להעניק לך את התחושה שמדובר במערכת מאוד קטנה ואינטימית ועם זאת, ברגע שמחליפים שיר, היא מסוגלת לתת לך את התחושה של Venue עצום בגודלו.

הרבה דובר כאן על החלל שבו נמצאת המערכת והוא אכן תורם באופן בו יש לסאונד לאן להתפזר. בנוסף, העובדה שהספה מרוחקת כ- 3 מטר מהקיר האחורי בוודאי גם תורמת.
עם זאת, החלל רחוק מאוד מלהיות אידיאלי בכל הקשור לאקוסטיקה, למען האמת, הוא כל כך לא טוב שאתה וניר נוכחתם בזה, באופן חד (וכואב..) ברגע שכיביתי את הכיול שמבצע ה-Trinnov. ההבדלים היו מאוד מאוד גדולים, עם לעומת בלי..

זכור לי שעברתי לדירה הנוכחית לפני כ- 6 שנים, מסלון קצת יותר קטן , אבל עדיין מרווח, הספה הייתה רק כ- 70 ס"מ מהקיר האחורי ובעת המעבר, המערכת הועלתה על המשאית של המוביל וחוברה בדיוק כמו שהיא, ללא שום שינוי, בדירה הנוכחית.

אם היו מכסים לי את העיניים לפני כ- 6 שנים ושואלים אותי אם יש לי איזו קשר למערכת שאני מקשיב לה, הייתי בוודאי מגחך, היות היא נשמעה בכמה דרגות פחות טוב, מאיך שהיא נשמעה בדירה הקודמת...

רן

orlr

חבר אתר
מעורבות
10
נקודות
8
היי,
לא מרבה לכתוב בפורום אבל עוקב..
שאלת תם, כבעלים של סטרימר linn majik dsm (האח הקטן של ה- akurate) אני יודע שבמכשירים של לין יש מערכת RC מובנית שנקראת linn space optimization. בממשק אינטרנטי או במערכת ההגדרות של המכשיר ניתן להזין את נתוני החדר, נתוני הרמקולים ונתונים נוספים, המערכת מבצעת ניתוח אוטומטי של הנתונים ומאפשרת שיפור של הצליל (התאמת התדרים) ביחס לחדר, מיקום המאזין ומיקום הרמקולים.
רן האם ניסית להפעיל את ה-RC המובנה של לין? עד כמה הוא שונה מה-trinnov (מבין שה-trinnov זאת ליגה אחרת...)
חייב לציין שמנסיוני שימוש בתיקונים המחושבים אוטומטית של לין נתנה תוצאה אנמית מאוד (כל הנמוכים הלכו),אני יודע שנדרש תהליך ארוך, מורכב ומתיש של כיול גם אחרי החישוב האוטומטי (שמהווה רק נקודת פתיחה) עד כה לא ביצעתי אותו. חייב לציין שעדיין שומעים הרבה יותר טוב כאשר אופציית ה-space optimization פעילה גם אם כל התדרים מאופסים (מוזר אבל כך זה המצב) במקרה שלי האופציה פעילה ויש תיקון ידני קטן מאוד בתדר של 3KH שעידן לי את הגבוהים ב-proac d20r שלי.
מעבר לזה לא מרגיש שצריך להתערב...
מעניין מה סטטוס ה-optimization אצלך ומה דעתך בנושא?
(שווה לנסות להפעיל אותו גם אם הוא מאופס, אצלי במערכת שיפר מאוד בעיקר את הבמה)

RanMoyal

חבר משקיען
מעורבות
1,138
נקודות
113
המצב של האופטימיזציה ב Linn כבוי אצלי, היות ואין באמת טעם לעשות אופטימיזציה על אופטימיזציה, במיוחד שהאופטימיזציה של ה Linn היא שונה מבחינה קונספטואלית מכל מה שאני מכיר ואני לא אומר זאת לשלילה , אלא בהקשר של ההגיון מאחורי הפעלתה.

למען האמת, הם מציגים פילוסופיה מעניינת שאולי היבואן יכול להרחיב עליה, אבל מהמעט שקראתי, החברה טוענת שאין להשתמש באופטימיזציה המסתמכת על מיקרופונים שונים, כמו כל אופטימיזציה אלקטרונית שאנחנו מכירים, וזאת בגלל חוסר הדיוק של המיקרופון המצוי (המיקרופון שמסופק על ידי טרינוב, אינו דומה למיקרופונים סטנדרטים ומורכב מ 4 קפסולות יחודיות ואף נמכר בנפרד, אז לא בטוח שההנחה שלהם נכונה במקרה זה..) אלא על מודלים אקוסטיים.

על מנת להפעיל את המודל האקוסטי שלהם, המשתמש נדרש לענות על לא מעט שאלות ולתת להם לא מעט נתונים הקשורים למידות, חומרים, הסידור בחדר וכיוצ"ב ועל סמך כל אותם נתונים, הם מתאימים סוג של מודל אקוסטי.

בהחלט גישה מעניינת, אבל המודל לא לוקח בחשבון (למיטב ידיעתי) חלל המורכב מ X בעיות , אבל עבר כבר אופטימיזציה ולכן הוא כבר לא אותו חלל, מסיבה זו, לא באמת טרחתי להשתמש בזה.

חייב להודות שלפני הרכישה של ה Linn הגישה שלהם מאוד סיקרנה אותי והתכוונתי לשחק עם זה, אבל פשוט שכחתי מזה לחלוטין.

הפוסט שלך גורם לי לחשוב על הנושא פעם נוספת ואני מניח שבשביל הספורט והסקרנות אני אתחיל לחפור בזה, זה תהליך שאין בו סיכון מן הסתם ואפשר לנטרל את מה שהם עושים בלחיצת כפתור, בדיוק כמו שזה מנוטרל כרגע.

אז תודה, כי באמת חיפשתי איזה פרויקט חדש...

רן

orlr

חבר אתר
מעורבות
10
נקודות
8
היי רן,
קודם כל המון תודה על התשובה המפורטת וכמובן סקרן לשמוע מה יהיו המסקנות שלך מהתהליך....

בתכונת השליטה linn config
אתה יכול להגדיר את סוג הרמקולים איתם אתה משתמש (לין ערכו מדידות לסוגי רמקולים רבים) ולספק את נתוני החדר (יש ממשק מדוייק יותר בווב)
אחרי כן תנסה להפעיל את ה rc
במצב flat (רק מופעל ללא שום תיקון) אצלי זה עשה שינוי לטובה ברמת הפירוט ובבמה למרות שלכאורה לא בוצע שום שינוי בתדרים (אין לי הסבר למה זה כך אבל השינוי מורגש ולפחות אצלי הוא משמעותי).
מאחר ומדובר בלחיצת כפתור שווה את הנסיון...
כמובן שאח״כ אפשר להתחיל לעסוק בכיול המלא (לא בטוח שבמקרה שלך רלוונטי כפי שכתבת)

סקרן למסקנות...

MarioMan

אוהב את התחום
מעורבות
45
נקודות
28
אכן מה לא נכתב על המערכת של רן, כל מילה ותו במקומם הם.

לגבי ה-Space Optimisation, חשוב לציין שהוא לא פעיל באמצעות היציאות הדיגיטליות הסטנדרטיות, אלא רק באמצעות היציאות האנלוגיות וחיבורי ה-Exakt Link, כך שכרגע, במתכונת הנוכחית אצל רן, העניין לא ישים (אלא אם רוצים לעבוד רק עם ה-Space Opt, ללא ה-Optimizer של Trinnov בכל הקשור למוסיקה דו ערוצית שמופעלת דרך ה-Linn).

orlr

חבר אתר
מעורבות
10
נקודות
8
אהה זה מחובר באמצעות היציאות הדיגיטליות לטרינוב?מה זה אומר לגבי הממיר D/A
שיש במכשיר של לין ה katalyst
הוא בא לידי ביטוי?

RanMoyal

חבר משקיען
מעורבות
1,138
נקודות
113
ה- Katalyst לא בא לידי ביטוי, אלא נסמכים על הסופר דאק שנמצא בטרינוב.

רכישת ה- Linn Akurate זה בוודאי לא המהלך הכלכלי הכי החכם שעשיתי, היות ואני לא משתמש בדאק שלו ולא משתמש באופטימיזציה שלו (ולאור הערתו של MarioMan, גם לא אשתמש..) , אלא משתמש בו כסטרימר נטו. עם זאת, הוא נשמע טוב יותר מכל מה שבחנתי שניגן מולו ראש בראש.
לפעמים בשביל לקבל את אותם 5-10 אחוז יותר, נדרשים לעיתים לשלם הרבה כסף, אנחנו מכירים את זה..

רן

orlr

חבר אתר
מעורבות
10
נקודות
8
בטוח שנשמע נפלא עם הסופר דאק של הטרינוב!!!
עניינה אותי הקונפיגורציה של החיבור (ללא קשר להיבט הכספי)
המון המון תודה על ההסבר:בעד:

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור