מה הוא הרמקול הטוב בעולם ומה הקשר לפורום?

ead

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
16
אני כבר מזמן טוען ששימוש ב FLAC איכותי (כלומר מהקלטה איכותית, לא איזה זבל עם מלא LOUDNESS WAR וכל זה) בצירוף DAC איכותי חיצוני שמתחבר ל USB - בהחלט יכול לתת תוצאות מדהימות!

ראיתי כבר מלא תערוכות (לא אישית, אלא ביקורות וכתבות, כמו שהיו פה באתר אפילו על כמה וכמה תערוכות) ואתה רואה מלא חברות אודיו מאוד רציניות, שמוכרות ציוד כמו רמקולים בעשרות אלפי דולרים לרמקול והם לא משתמשים בפטיפון!! הם משתמשים ב DAC כמו Benchmark DAC1 לדוגמא או אחרים.

כולם טועים?!

כל מי שעוסק בתעשייה מבין שזה הכיוון.
כפי שאמרתי
הרבה חברות כמו NAD, QUAD ואחרות עוברות להגברה דיגטלית.
ואני מניח שזה לאט לאט יתפשט ליותר כיוונים.

הרבה חברות גם מציעות כיום DAC.

בסופו של דבר הן מבינות לאיפה השוק נוטה, ואני לא מדבר פה על שוק של אנשים שמשתמשים ב IPOD או שומעים MP3 בטלפון, אלא שוק של אנשים שמוכנים לשלם עשרות אלפי דולרים עבור איכות, אז כנראה שמבחינת האנשים האלו הם מעדיפים להוציא את הכסף על משהו דיגטלי מאשר אנלוגי מלא מעט סיבות.

הזלזול בדיגטלי לטעמי ילך ויפחת עם הזמן.

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
בביקור האחרון בתערוכת CES, היה ניתן לראות את התרחבות השימוש במקורות דיגיטליים של מחשבים, כולל מחשבים ניידים וגם סטרימרים שונים ומשונים למוזיקה.
ואלו היו בהחלט חברות אודיופיליות למהדרין.

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
ישנן קהילות מאד גדולות בפורומים בחו"ל המוקדשות לשיפור המחשב כטרנספורט דיגיטלי אולטימטיבי. מה שבעיניי כ"כ מושך בחיבור של מחשב + DAC USB היא היכולת לעשות שיפורים מופלאים בעלות אפסית או נמוכה מאד. מה שמדהים בעיניי היא ההשפעה שיש לחשמל מטופל כהלכה על הסאונד שמחשב מוציא. אלו שמתהדרים בכבלי חשמל יקרים יופתעו לגלות שהם משפיעים מאד גם על מחשב. זה פשוט הזוי.

EAD, אני דווקא לא חושב שיש זלזול בדיגיטלי כלל. אני חושב שזה מאד תלוי באיזה קהילה אנחנו נמצאים. אם תסתכל על מדינת עולם שלישי כמו ארץ הקודש, שבה נמכר DAC מעל 4000 ש"ח אחת לחודש אולי, וכל אדם המכנה את עצמו "אודיופיל" מזדעזע כשמזכירים מחשב וסאונד באותו משפט - אז הממצאים שתמצא יהיו שונים מאד ממדינה צרכנית יותר כמו ארה"ב. אני יכול למנות בשליפה לפחות חמישה אתרים המוקדשים אך ורק לאודיו מבוסס מחשב. אני לא מדבר על סטרימרים. אני מדבר על מחשב שמתחבר ב- USB או ב- FIREWIRE לממיר חיצוני איכותי.

123tomer

אוהב את התחום
מעורבות
13
נקודות
18
מתן
שלוף כמה שמות שאני אוכל להחכים קצת. (אז מה אם אני רוקי...)
ו- EAD לא אמר שיש זלזול בכללי אלא בהתייחס למה שכתבתי (על הזלזול פה באתר וע"י נמר).
נראה לי.

ואני סופר עד 300 עד שאורי_ו יבוא להתקומם על מה שאמרת על השפעת החשמל על המחשב.
קח את זה בקלות. מראש

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
מה הוא אמר?

ead

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
16
אורי_ו יבוא ויתלונן ויצרח על כל דבר.

זה רגיל אצלו.

הוא מסוג האנשים שרק יודעים לתת ביקורת שלילית.

הוא בא בגישה כזאתי, נניח ואני אבוא ואגיד שאדום זה צבע הכי יפה, אז הוא ישר "יקטול" אותי, ולמה זה?
כי לא הבאתי לו ציטוטים של מאמרים אקדמאיים שפורסמו בז'ורנלים נחשבים (הוא לא מקבל כל ז'ורנאל), וכמובן שנחשבים מאמרים רציינים שהוא בעצמו יוכל לבוא ולבדוק את האמיתות שלהם (אם אפשרי גם לבצע ניסוי לשיחזור תוצאות עוד יותר טוב).

כמובן שלא משנה מה תגיד, הרי גם תגיד להפך, נניח שאדום זה צבע לא יפה, הוא עדיין יבוא ויקטול כי אין מאמר שכן אומר את זה.

מה שמצחיק, שעד היום לא ראיתי בפורום הזה (בשונה מפורומים בחול שאורי_ו מפחד או מתבייש לרשום שם כנראה) שום הצדקה לאיזה שהוא דבר.

האדם "קטלן" מקצועי.

הוא מסוג האנשים שבטח מתחבר ומשאיר טוקבק ואומר "אהה מזה שווה, סתם חרטא".

מה שאני רק לא מבין אצלו
איך זה שנניח נמר רושם על משהו שהוא טוב, הוא לא אומר כלום.

אבל אם יבוא מישהו כמוני ויגיד שכבל X יותר טוב מ Y - ישר מלחמת העולמות של אורי_ו.

אני כבר מזמן בגישה של לעשות פשוט סקריפט שישר "מסנן" הודעות ממנו.

אין לי כוח לקרוא הודעות של אדם שרק מחפש לקטול אחרים.
עוד לא ראיתי שהוא הביא איזו שהיא ידיעה או משהו חכם שהוא אמר.

רק לקטול הוא יודע, זה הדבר הכי "חכם" שהוא עושה פה.

אהה ואורי_ו.

תאכל את הלב - אבל מבחינתי יש הבדל בין ביטים, וכן מה תעשה עם זה ?! (במבטא של ערס עצבני).
ככה בא לי להגיד

אין כזה דבר BIT PERFECT באמת ולכן יש הבדל בין ביטים וכן אפילו כבלים דיגטלים משנים את האיכות של הסאונד.

יאללה מלחמת עולמות
אורי_ו אתה מוזמן לבוא ו"להכנס" בי עכשו.

ead

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
16
וכן אני חושב שיש הבדלים בין כבלים
כולל כבלי חשמל
כולל כבלי חשמל שמתחברים למחשב.

וכן יש אין ספור הסברים לזה, חלקם הגיוניים יותר וחלקם פחות.

מה שמשנה הוא שאני שומע את ההבדל ובדקתי ושמעתי הבדל.

כמובן שלאורי_ו זה לא יזיז והוא יגיד שאני סתם מחרטט ויכנס בי בכל כוח אפשרי וירשום פה כל מיני "כתובות נאצה" נגדי.

תאכלס מה שאני גם לא מבין איך אדם כמוהו רושם בפורום אודיו.
הרי שום דבר לדוגמא כמו פטייפון זה לא מדע מדוייק וכנל להרבה דברים אחרים פה, בסופו של דבר סאונד זה דבר מאוד אובייקטיבי, אז אם זה כל כך מפריע לאורי_ו. מה הוא עושה פה בכלל?
הוא שבעצם הוא "טרול" שרק מחפש "לקטול" ???

123tomer

אוהב את התחום
מעורבות
13
נקודות
18
טוב ממש לא התכוונתי שהשרשור יהפוך לכזה... אין לי דבר כנגד אורי_ו .
בסך הכל קראתי כמה שרשורים והודעות שלו והסקתי שהוא יבוא ויגיד שאין סימוכין מתמטיים להשפעה של חשמל על מחשב ושמבחינתו המסקנה היא שאין השפעה.
ככה הבנאדם עובד, ככה הוא חושב, לא צריך לקחת את זה אישית.
לי באופן אישי יצא גם להעזר בדברים שהוא כתב ככה שאני חושב שיש לו תרומה חיובית לפורום וגם בעצם הדיונים שהוא מעורר ושגורמים לכל מיני אנשים שבאמת מבינים הרבה יותר ממני להגיב לו ולחשוף אותי לידע חדש ושימושי.

ושוב, סליחה על המהומה וסליחה אורי אם נפגעת

שלום עכשיו

ead

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
16
אני חושב שמי שרושם פה בפורום בא לקבל דעות אישיות, לא לקבל "מאמרים אקדמאיים".

בכלל אני לא אוהב את ה"פלצנות" של הרבה אנשים פה שמשויצים ואומרים "אני סיימתי ללמוד תואר ראשון ושני בחשמל באונברסיטה או אפילו דוקטורט ועשיתי X קורסים כאלו וכאלו ולכן אני צודק ואתה טועה"

לדעתי אין מקום לזה פה

אנחנו לא עושים מבחנים או נותנים ציונים לאנשים, כל אחד בא ומציג את דעתו

אם מישהו כמוני אומר ששומע את ההבדלים בין כבל X ל Y (אני גם לא היחיד שאומר את זה) אז צריך לקבל את זה כמו שזה ולא להתחיל ל"הכנס" באותו האדם.

123tomer

אוהב את התחום
מעורבות
13
נקודות
18
בזה אני מסכים איתך לגמרי

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
,תומר כותב:
נמר ידידי,
ראשית אני רוצה להגיד לך שאני מאוד מעריך את הכתבות והביקורות שלך וקורא אותם עפ'י רוב בשקיקה.

נמר עונה:
תודה רבה ידידי. אני שמח לשמוע וזה מה שנותן לי עוד אנרגיה לכתוב.

תומר כותב:
אבל פה אני רוצה לצאת כנגד הדברים שכתבת כאן ובהזדמנויות אחרות בגנות הפורמטים הדיגיטלים וההאזנה דרך מחשב אותה אתה מכנה חסרת נשמה/מדומה/לא אמיתית.

תראה, מאוד סביר להניח שאם הייתי מאזין לפטיפון המטורף שלך הייתי אוהב את התוצאה יותר מאשר את התוצאה שאני מקבל בהשמעת קבצי פלאק מהמחשב שלי, אבל (לטעמי) בתור כתב באתר מוביל בארץ לאודיו- אתה חייב לצאת מתוך הפאנטיות הזאת ולראות את התמונה הכללית. התמונה הכללית היא שהעולם עובר לדיגיטלי.

נמר עונה:
מסכים איתך בהחלט שזו סוג של פנאטיות, אני אפילו מסכים איתך שזה לא מי יודע מה פייר מצידי. אתה צודק גם בזה שהעולם מפתח את הדיגיטל אבל לא תמיד העולם עושה צעדים נכונים. שתשמע פטיפון טוב תבין - אתה בהחלט אורח רצוי אצלי. אתה מוזמן להאזין.

תומר כותב:
זה יותר נוח, יותר זמין, יותר פרקטי טומן בחובו יותר אופציות (כגון לשמוע רשימות השמעה ולא דיסקים מלאים, שימוש ב shuffle וכו') כאשר בתחום האיכות הפערים הולכים ומצטמצמים.

נמר עונה:
מסכים איתך עם הנוחות, פרקטיות והשיכלול. הבעיה שלי היא בדיוק עם מה שנכתב בסוגריים.
מוסיקה היא סיפור. החומה של פינק פלוייד היא סיפור מוסיקלי מופלא, להאזין לחומה באופן רנדומלי או שיר אחד מכאן ושיר אחד של אומן אחר הורס את הסיפור. זה כמו לקרוא פרק מספר אחד ופרק מספר שני. לא נכון ולא מקובל. לסדר השירים ישנה משמעות, לא סתם השיר הראשון הוא הראשון והשלישי הוא השלישי דיסק ערוך באופן מסויים. כאשר אני שומע תקליט אני לא יכול לזפזפ וזה מה שגרם לי להבין יותר למה התכוון המשורר. אי לכך אני חושב שהטכנולוגיה דווקא גרעה מהאיכיות האומנותיות ולא להיפך.

לגבי הפערים. לי באולפן יש כרטיס קול שנקרא RME 800 שנחשב לאחד הטובים שקיימים היום. האמן לי שגם המחשב שלי נועד למוסיקה. אין לי צל של ספק שהדיגיטל גם יעבור את הנגן המוכר באיכויות אבל כל זה מתגמד כאשר אתה מתחיל לשמוע אוספים. התרבות המוסיקלית חשובה יותר מהטכנולוגיה הדיגיטלית בעשרות מונים!

תומר כותב:
תמיד ישארו את אלה שימשיכו לשמוע תקליטים ולהעדיף להחליף דיסק מאשר ללחוץ דאבל-קליק וזה בסדר גמור (גם אני בעצמי רוכב על וספה ישנה ומשופצת כי אני מת על האופי והנשמה שלה).

נמר עונה:
הדוגמא של הווספה אינה רלוונטית שכן אופנוע חדש יהיה טוב יותר מהווספה. כיום מחשב וממיר אינם טובים יותר מנגן איכותי. לעיתים ניתן לחוש את היתרונות בנגן מאשר במחשב למרות שהפערים מצטמצמים באופן ראוי להערצה.

תומר כתב:
אז אוקיי, אתה מעדיף באופן אישי מעדיף פטיפון. אני חושב שהאג'נדה שלך בנושא זה ידועה לכולם ואני מעריך את השליחות שאתה רואה בהפצת האהבה לפטיפונים, עם זאת אני באופן אישי לא חושב שזו סיבה לגרום למי ששומע ממחשב להרגיש שהוא שומע מוזיקה נחותה (וכשזה נאמר ע"י בר-סמכה כמוך זו המסקנה המתבקשת). מהאזנות שביצעתי גיליתי שהשימוש במחשב+ DAC טוב נותן תוצאות מדהימות

נמר עונה:
ראשית אני שמח על כך שאנשים מכירים את העדפותי מפני שאני חושב {אולי אפילו טועה} שהפטיפון עם כל חסרונותיו נשמע טוב יותר מנגן תקליטורים או מחשב למוסיקה. מעולם לא טענתי שאדם ששמוע ממחשב הופך את המוסיקה לנחותה, מויקה היא מוסיקה. היא תשאר איכותית או נחותה בין אם תתנגן מפטיפון או ממחשב. ושוב חוזר ואומר שאין לי ספק שאיכות האודיו של מחשב טוב בשילוב DAC יכולה להיות מעולה, מדהימה ומרשימה. הבעיה היא הדרך ואופן ההאזנה הקר.

תומר כתב:
ואני מזמין אותך להרים את הכפפה ולעשות כתבה שתבחן את הדברים שאני טוען ע"י מבחן השוואתי שייערך לפי כל הכללים.
אם אינני טועה לא הייתה עדיין כתבה כזאת ואין לי ספק שיש קהל גדול שיגלה עניין בנושא זה.

בברכה

נמר עונה:
אני ארים את הכפפה בשמחה ואפילו אפתיע אותך. בוא נעשה את הכתבה ביחד, אני ואתה. תגיד לי איזה ציוד מענין אותך ואני אדאג שיגיע אלי בהקדם. יכול להיות מעניין מאוד כאשר שני אנשים משני עולמות שונים נותנים את חוות דעתם.

ead

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
16
מעולה נמר!!!

אני מאוד הייתי רוצה שתשיג Benchmarck DAC1 כמו שיש לי

וגם עוד DAC שונים.

בעיקר כאלו המתחברים ל USB ועושים זאתי בצורה איכותית

כמו נניח בל סנטו 3 החדש
או אחרים.

ושתשתמש בקבצי FLAC איכותיים כדוגמת דיסקים של MFSL או DCC וכו'.

וכל זה שיתחבר ל PRE שלך.
כל פעם תחבר משהו אחר ל PRE שלך ותגיד תוצאות (או למספר PRE שונים)

יהיה בהחלט מעניין מאוד!!!

123tomer

אוהב את התחום
מעורבות
13
נקודות
18
ברור שאני לוקח את ההזדמנות בשבע ידיים....

כבוד רב והרבה הערכה - נמר, על ההתייסות העניינית ועל האתגר.

אם מתן (שמבין ממני בפורמטים דיגיטלים ומתעניין גם בעניין) או ead עם ה- benchmark שלו יירצו להצטרף אני אשמח

ואם למישהו פה בפורום יש ציוד שהוא רוצה להמליץ תרגישו חופשי...

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
מר עוז היקר.

אני פונה אליך בצורה ברורה .

א. אל תשמש בשם שלי לשווא. הוא שלי , ופרטי.

ב.את דעותייך האישיות עליי ועל סגנון כתבתי אודה לך אם תכתוב לתומר בהודעה פרטית אם בא לך.

ג.אם אין לך הסכמה עם דבריי זה בסדר,איננו חייבים להסכים . אבל אתה עושה משהו חצוף ביותר, מה שאתה עושה זה לקחת חוסר הבנה והסכמה שלך ולהוציא אותו כרצון שלי לצעוק. זה ממש לא נכון, אני אדם רגוע לגמריי שסה"כ רודף אחרי אמיתות. אתה בוחר בדרך של שברו את הכלים ולא משחקים.

זוהי שרלטנות לשמה. אתה לא מסכים? סבבה. אל תדבר עליי בצורה כזו.

אבקש ממש , בצורה עדינה וברורה, לפני שאנקוט אמצעים דרך מנהלי האתר , להרגע, ובמיידי.

בברכה.

אורי.

רק שתבין על איזה חוקי פורום עברת copy paste:

אין לשלוח[FONT=Times New Roman (Hebrew)]:[/FONT]​

1. אין לשלוח הצהרות משמיצות, פוגעות או מעליבות באדם, בעסק או בחברה אחרת.
מותר לכתוב שהרמקולים של חברת X נשמעים שטוחים ואינם ערבים במוזיקה. אסור לכתוב שהנתונים הטכניים אינם נכונים, אלא, אם אתה מגבה את ההצהרה בהוכחות. המנע מלחזור על שמועה לא מבוססת או לא מהימנה הקשורה למוצר, לאדם או לעסק מסחרי. הסתמך על הניסיון ועל הדעות שלך, התבסס על מה שאתה יודע, על דברים מדויקים ולא על שמועות.
2. אין לשלוח הודעות משתלהבות, התקפות אישיות או תוכן ללא קשר
[FONT=Times New Roman (Hebrew)]-[/FONT] הרעיון הוא להפוך את הפורום לסביבה נעימה לדיונים על אודיו.​

נערך לאחרונה ב:

123tomer

אוהב את התחום
מעורבות
13
נקודות
18
נמר, בכל זאת אני חייב לומר משהו נוסף:
אני מקבל את אמירתך שדיסקים נכתבו כדי שנשמע אותם בשלמותם אבל אני לא חושב ששמיעה דרך מחשב מונעת ממך את האופציה לעשות זאת, פשוט יש לך בנוסף אופציה לנגן רשימות השמעה shuffle וכו'.

אני גם לא חושב שזה נכון לטעון שהאזנה לרשימות השמעה זה דבר נחות (זה פוסל גם את כל אלו המאזינים לרדיו לא?) ושזה "פוגע בתרבות המוזיקלית" כהגדרתך. זה קצת קיצוני בעיני.
כן, מאות פעמים שמעתי את the wall בשלמותו אבל לפעמים בא לי לשמוע את hey you כי הוא מתנגן לי בראש ולא בהכרח את כל האלבום. לא קורה לך?
האם זה פסול לקחת כמה אלבומים בסגנון דומה לרשימת השמעה ולנגן בזמן שאני מארח חברים/לומד/באינטרנט? האם הקונספציה של רדיו (ומבחינתי shuffle הוא בעצם רדיו ביתי בעריכה עצמית) זה משהו מוקצה? האם אני פושע מוזיקלי?

אני חושב שהדיון פה בפורום הוא יותר על ציוד מאשר על אופן ההאזנה. העיקר הוא להאזין למוזיקה ולדעתי זה לא תמיד חייב להיות שאתה שם דיסק מתיישב ב sweet spot ומתמסר לעניין בשמיעת האלבום במלואו, אחרת בפועל, הייתי שומע מעט מאוד

האם אני בדעת מיעוט?

נערך לאחרונה ב:

Giant Steps

אוהב את התחום
מעורבות
12
נקודות
18
מעניין לקרוא בתגובת יצרן ה - Cambridge Audio Azur DacMagic למבחן שנערך לו בסטריאופייל את הקטע הבא : "
In particular, we've found that, with laptops, using battery power results in very good total correlated jitter similar to TosLink or S/PDIF (<200ps or lower at 44.1kHz, and with about the same noise floor), but using the typical switch-mode PSU with the same laptop can result in 3000–3500ps of jitter. "
עבורי זהו ממצא מפתיע מאוד.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
נמר, בכל זאת אני חייב לומר משהו נוסף:
אני מקבל את אמירתך שדיסקים נכתבו כדי שנשמע אותם בשלמותם אבל אני לא חושב ששמיעה דרך מחשב מונעת ממך את האופציה לעשות זאת, פשוט יש לך בנוסף אופציה לנגן רשימות השמעה shuffle וכו'.

אני גם לא חושב שזה נכון לטעון שהאזנה לרשימות השמעה זה דבר נחות (זה פוסל גם את כל אלו המאזינים לרדיו לא?) ושזה "פוגע בתרבות המוזיקלית" כהגדרתך. זה קצת קיצוני בעיני.
כן, מאות פעמים שמעתי את the wall בשלמותו אבל לפעמים בא לי לשמוע את hey you כי הוא מתנגן לי בראש ולא בהכרח את כל האלבום. לא קורה לך?
האם זה פסול לקחת כמה אלבומים בסגנון דומה לרשימת השמעה ולנגן בזמן שאני מארח חברים/לומד/באינטרנט? האם הקונספציה של רדיו (ומבחינתי shuffle הוא בעצם רדיו ביתי בעריכה עצמית) זה משהו מוקצה? האם אני פושע מוזיקלי?

אני חושב שהדיון פה בפורום הוא יותר על ציוד מאשר על אופן ההאזנה. העיקר הוא להאזין למוזיקה ולדעתי זה לא תמיד חייב להיות שאתה שם דיסק מתיישב ב sweet spot ומתמסר לעניין בשמיעת האלבום במלואו, אחרת בפועל, הייתי שומע מעט מאוד

האם אני בדעת מיעוט?

תומר.
כל אחד עושה את הטוב בעיניו, אני מנסה להשפיע על ידי כתיבה ועל ידי הסבה מדוע העדפותי הן כאלה ולא אחרות. אני לא שולל את האפשרות לנגן רנדומלית מוסיקה, אני לא שולל את האפשרות לעשות אוסף שיתאים לטעמי. אני לא מתנגד לכך אך אני חושב שיותר "נכון" לשמוע תקליט כפי שהדפיסו אותו, אני חושב שיש משמעות לעריכת השירים, יש משמעות להאזנה לדיסק/תקליט כולו. אני מבצע את פעולת "תעביר את זה הלאה" ומי שיקבל אחלה, מי שלא? גם אחלה. אין כאן נחות או מרומם זו ההעדפה שלי שהופכת להמלצה שלי שבאה מתוך עקרון שלי.(Y)

אבל בשורה התחתונה. כל אחד יעשה הטוב בעיניו, כל עוד הוא בתחביב הנהדר הזה כבר יש לו יותר יתרונות מחסרונות.

123tomer

אוהב את התחום
מעורבות
13
נקודות
18
סבבה (Y)

אני לגמרי מקבל את מה שאתה אומר. ואחרי שעמדתי הובהרה אני מתחיל לחשוב על מועמדים ראויים למבחן. :)
מבחינתי השאלה הכי מסקרנת היא האם ניגון קבצי LOSSLESS על מחשב שעבר אופטימיזציה ומחובר דרך USB ל DAC בשווי 10K לדוגמא (או 5K או 2K) ייתן תוצאה פחות טובה מ CDP במחיר זהה. (אני כמובן לא משווה לפטיפון ששונה במהותו). באם התשובה תהייה לא - אז אני מסיק שהרבה אנשים יעדיפו לרכוש DAC על פני שדרוג ה-CDP או כרטיסי קול ויש פה עניין לציבור...

מנסיוני האישי, רכישת הDAC שלי בפחות מ 1500 ש"ח גם חסכה לי שדרוג של CDP בעלות גבוהה יותר וגם עשתה פלאים למוזיקה מהמחשב.

KOOKE

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
אכן, העולם הופך דיגיטאלי..זו המגמה לצערי...

אני בטוח שניתן להגיע לאיכות סאונד מדהימה גם ממחשב + DAC ...

אבל, בשמיעת מוסיקה באופן כזה מאבדים את הפן האספני שבתחביב...

אני עדיין נהנה להחזיק את התקליטור ביד, לעלעל בחוברת, לעבור על סיפריית הדיסקים ולבחור פיזית ביד את הדיסק שרצוני לשמוע..וכו'...

אותו פן אספני וטקסי שבשמיעת המוסיקה מקבל משנה תוקף כשמדברים על תקליט ויניל, העטיפה הפיזית יותר גדולה מרשימה ומעניינת, הטקס שבהשמעת התקליט רב יותר (ניקוי התקליט, הנחת המישקולת עליו, כיוון המחט ומה לא..)

מבחינתי החלק הטקסי והאספני שבשמיעת המוסיקה הוא חלק בלתי נפרד מהחוויה ומהתחביב הזה..

ניגון קבצים מהמחשב לא יכול כרגע לספק את הפן הזה של שמיעת המוסיקה...

שימו לב שאיני מתייחס לאיכות הסאונד שיכולה להיות זהה או אפילו טובה יותר במקור דיגיטלי ממחשב..זה נושא נפרד..אלא רק לעניין הפיזי, מוחשי, טקסי ואספני שבשמיעת מוסיקה ממדיה אותה ניתן למשש ביד...

כך, באותה מידה, למרות ים המידע הכתוב ברשת ובמגזינים או ספרים מקוונים (on line ) אני עדיין קונה ספרים ומנוי על מגזינים כתובים..מה לעשות חווית הקריאה מן הכתוב על הנייר או על הכרום אחרת ונעימה לי יותר מהקריאה מהמסך..

נערך לאחרונה ב:

ead

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
16
תראה ברור שיותר נעים לקרוא מנייר, כי הנייר עצמו מציג בצורה טובה וברורה יותר את הטקסט.

אבל במקרה של מוסיקה
אם אני יכול לשמוע סאונד דרך המחשב שמחובר ל DAC (שDAC כזה יכול לעלות גם עשר אלף דולר ויותר כדרך אגב, כלומר זה לא איזה פתרון צ'יקמוק), והאיכות היא מדהימה ואני נהנה מן המוסיקה מאוד

אז למה לא בעצם?
הרי לא כולנו נמצאים פה בשביל המוסיקה כמוסיקה?
למה צריך את כל המסביב?

לדוגמא, ישנה לך אם הזמרת ששרה היא צעירה או מבוגרת? או שנראית טוב או לא?
אולי שאתה הולך להופעה זה משנה, אבל שאני יושב בבית ושומע, משנה לי רק התוצר הסופי שנכנס לאוזניים שלי בסופו של דבר

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור