מה ההגיון ברכישת רמקול "קשה" לדחיפה?

oferT

חבר משקיען
מעורבות
46
נקודות
48
לאלי יש{למיטב ידיעתי} את DUO

חבר הפורום מר אלי קאשי שמישתמש באותו המגבר על רמקולי Avangarde שעולים לא פחות מ 150,000 שח!!!!!
....

שעולים בין 55> ל65 אלף ש"ח -לא זוכר במדויק? אבל לא ניראה לי המחיר שציינת.:מבולבל:

oferT

חבר משקיען
מעורבות
46
נקודות
48
לא לפסוח...

מדוע? או על סמך מה הינך "בטוח" ?

דווקא תיכננתי בקרוב לבחון את ההגברה הזו ודומה לה (הכוונה להגברה טרנ' כמובן) על רמקולים מאוד נצילים, שופריים, עתיקים..האם מיותר הדבר :מבולבל:

ממליץ לך לקחת בחשבון את ההגברה של aaron - מגברים טרנזיסטורים מצוינים. איך הם
ישתלבו עם רמקולים שופריים מבחינה הרמונית? לא יודע, כי לא ניסיתי -אבל עם רמקולים דינמיים
פול ריינג' ? ניסיתי, והם משתלבים יופי.{ כמובן מומלץ לבדוק תמיד לבד}

נערך לאחרונה ב:

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,490
נקודות
113
דוגמא לרמקולים לא נצילים שנשמעים יותר טוב מסופר נצילים

בתערוכה האחרונה במינכן הדגימו MBL את המערכת שלהם שבה הרמקולים קשים ביותר להנעה ואותם הגבירו עם תחנות הכוח שלהם נכון שעולה ים של כסף אבל התוצאה הרבה יותר טובה מאשר הרמקולים הנצילים ששמעתי,כך שזה לא תמיד טעות ליקנות רמקול לא נציל אם יש באפשרותך להגביר אותו נכון.דוקא את ההורנים הנצילים קשה מאוד להגביר בגלל התוקפניות הטבועה בהם ואני עדיין לא הצלחתי לשמוע אוונגרד או אקפלה שישחזרו את מה שMBL מצליחים לעשות כל שנה.
בקשר לרמקולים הנצילים שאינם הורנים כמו אלטק גיביאל ודומים אין מה להגיד נשמעים נחמד (איך אומר גיא"תנו לי 15 אינץ קרטון)אבל לא ברמה של התותחים מרובי האלמנטים וקשים להנעה,
בקיצור מה שאני אומר לכל בעלי ההורנים עם מגברי סינגל אנדד ואף בשמיים-אין לכם שום מונופול על על האיכות ויש מצב שמערכת חזקה ואיכותית בשלוב רמקולים לא נצילים תשמע יותר טוב משלכם ואתם שיבוסם לכם לשבת מול מכונות היריה שלכם ולחשוש להזיז הראש הראש שמע יברח הפוקוס ומה עם ההשקעה העצומה בכבלים בגלל כל הרפש שיוצא בכזו עוצמה מהורן,האם רק כבל דיגיטלי ב10000 דולר כמו אצל מר קאשי יצלח להרגיע את הסי די,צודק נמר באומרו שמגבר טרנזיסטורי איכותי שמצליח לחשמל הרמקול גם אם לא נציל יתן תוצאה לא פחות טובה

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
אני מזכיר לעוסקים בתחום את כללי הכתיבה בפורום.

הודעות של יבואנים שמתייחסות למוצרי יבואן אחר נערכו בהתאם.
תודה.

איל פור

עוסק בתחום
מעורבות
2
נקודות
38
רמקולים

מה ש - DIZ כותב נכון מאוד, תרשו לי להרחיב.

1) הנצילות הגבוהה של רמקולי שופר רבים דורשת מגבר שקט מאוד. השקט הזה עולה כסף
2) האיזון הטונלי של רוב רמקולי השופר נע בין בהיר ומפורט לבהיר וחריף. זה אומר צורך במגבר מנורות, בדרך כלל, בגלל היכולת שלו להיות מאוזן וטבעי בתדר הגבוהה. מגבר מנורות טוב תמיד יהיה יקר - בגלל שנאי המוצא, או במקרה OTL בגלל ריבוי המנורות.
3) בהמשך לסעיף (1) המגבר צריך להיות לא רק מתוכנן ובנוי מראש להיות שקט, הוא חייב ספקי כח גדולים, בידוד טוב מקו החשמל, כבלים עם חסינות לקליטת רעשים וכ"ו.
4) רוב רמקולי השופר מהירים מאוד - המגבר צריך להיות מהיר מאוד גם כן. מגבר מהיר עולה כסף - מעבר לתכנון בסיסי מוקפד, הרכיבים צריכים להיות איכותיים ודי יקרים.

שימו לב ש:
1) אני לא מכיר את כל רמקולי השופר בעולם, אני כותב על אילו שאני מכיר (די הרבה).
2) אני לא מתייחס בכלל לעובדה "איך זה נשמע" או "איך זה נשמע יחסית לרמקול לא נציל".

truejoker

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
בקיצור ולעניין , אייל ,אתה טוען שמגבר לשופרי עולה המון כסף . אני מסכים שעד כה לא היה לשופרי מקום אצלי , אבל דיז סיפר על שופרי שאולי עולה המון , אבל הוא מאוזן , ויש לו באס ושומו שמיים ,הוא מגיע עם מגבר טרנזיסטורי זול יחסית . אז אני מניח שזה היוצא מן הכלל שמוכיח את הכלל . אבל זה גם בא ומוכיח את הכלל שאין כללים

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
ג'וקר.

המגבר אצל גידי הוא רק ליחידת הבס. המיד והטויטר מוגברים אצלו על ידי מגברי מנורות.

רועי51

חבר משקיען
מעורבות
204
נקודות
43
בקיצור ולעניין , אייל ,אתה טוען שמגבר לשופרי עולה המון כסף . אני מסכים שעד כה לא היה לשופרי מקום אצלי , אבל דיז סיפר על שופרי שאולי עולה המון , אבל הוא מאוזן , ויש לו באס ושומו שמיים ,הוא מגיע עם מגבר טרנזיסטורי זול יחסית . אז אני מניח שזה היוצא מן הכלל שמוכיח את הכלל . אבל זה גם בא ומוכיח את הכלל שאין כללים
סליחה רגע, את הרמקולים האלו, שלהבנתי הפכו להיות בחירה מועדפת שלך, שמעת, או שדברי בעליהם מספקים אותך? לי למשל אין שום מושג איך הם נשמעים ולמרות שאני מתרשם, ע"פי דבריו, שהם טובים דיים עבורו, לא קצת נועז להחליט שהם גם בשבילך?

diz1

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
ג'וקר.

המגבר אצל גידי הוא רק ליחידת הבס. המיד והטויטר מוגברים אצלו על ידי מגברי מנורות.

יש שינוי
:cool:
כרגע השפופרות נחות .
בחרתי ללכת על הסטאפ קרוב לזה של היצרן ולפחות שני משתמשים אחרים שמצאו אותו מתאים וטוב עבורם. במסגרת זו נבחן כרגע מגבר אחר, כבלי רמקול , ובדרך טרנספורט.
אם הייתי חושב שאוונגרד מתאים לצליל שאני מחפש,הוא מזמן היה יושב אצלי. החיים היו יותר קלים.
אני לא אוהב את האוונגדר.

truejoker

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
סליחה רגע, את הרמקולים האלו, שלהבנתי הפכו להיות בחירה מועדפת שלך, שמעת, או שדברי בעליהם מספקים אותך? לי למשל אין שום מושג איך הם נשמעים ולמרות שאני מתרשם, ע"פי דבריו, שהם טובים דיים עבורו, לא קצת נועז להחליט שהם גם בשבילך?
לא!
קניתי לא מזמן ציוד (קטן במונחים כספיים , אבל יקר מאוד יחסית ) ע"פ חוות דעת בפורום מסויים

אם אני אמתין עד שכול עם ישראל ואשתו, יחליטו שציוד מסויים שווה להם ואולי יהיה יבואן מקביל /ראשי , הרבה דברים אני לא אקנה.
חוץ מזה הדברים הטובים באמת נמצאים בד"כ מחוץ לכוונת . כך שמידי פעם בפעם אני לוקח החלטות ע"ס חוות דעת ונותן לאינטואיציה שלי להחליט עד כמה הן נכונות ועד כמה זה יתאים לי .

אני יודע שאם היה לי את המקום הפיסי בחדר , הייתי מחפש דרך להביא את האלקטרוסטאט 3 , ובמקרה הכי גרוע (עד כה זה לא ממש קרה לי ) הייתי מוכר אותו

כרגע אני לא ממש בטוח שהחדר שלי עם האקוסטיקה שלו , ועם יכולות הטיפול מתאים לרמקולים של דיז . אז אני אחפש משהו דומה אבל סלחני יותר . ואם לא אזי אשדרג את שאר החלקים

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
אני מתעסק בתחביב האודיו כבר לא מעט זמן ועד כה לא הצלחתי להבין את הרציונל העומד מאחורי רכישת רמקול שדורש תחנת כח כדי להניע אותו... :rolleyes:

אם אין לרמקולים האלו יתרון סוני, אז מדוע לא לרכוש מראש רמקול קל לדחיפה ובכך גם ליהנות ממינימום מגבלות מבחינת הגברה?
זה אומר גם שאפשר להפנות את רוב התקציב ל"איכות" ולא לכמות ;)

מה דעתכם?

בימינו, בייחוד במגברים הפועלים ב- Class D, וואטים הם דבר זול יחסית.
בשוק האודיו נמכרים הרבה יותר מגברים טרנזיסטורים בהספקים של מאות וואטים, מאשר מגברי שפופרות, בהספקים של עד 30 וואטים.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
שאלה:
האם רמקול קל לדחיפה לא מושפע יותר מאיכות ההגברה, כך שכל בעיה בהגברה שעוברת אליו והוא משמיע אותה?

hornless

חבר משקיען
מעורבות
365
נקודות
83
בקשר לרמקולים הנצילים שאינם הורנים כמו אלטק גיביאל ודומים אין מה להגיד נשמעים נחמד (איך אומר גיא"תנו לי 15 אינץ קרטון)אבל לא ברמה של התותחים מרובי האלמנטים וקשים להנעה,

האלטקים וה-JBLים הנ"ל רק יחידת הבאס אינה שופרית. המיד והגבוהים הם שופריים.

diz1

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
יש אנשים שחושבים משום מה שיש איזו נטיה כיום לייצור רמקולים נצילים

http://forum.audiogon.com/cgi-bin/fr.pl?cspkr&1205587200&read&3&4&

דיון שלם באודיוגון עם טיפונת התלהטות יצרים בנוסח אנשים מאופקים.

לגבי מחשבתם כאילו כיום מיצרים יותר רמקולים נצילים -אני לא ראיתי טרנד כזה.

ס. ריכטר

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
16
עם ובלי קשר :

Low Frequency Regenerator Impedance Choice of 2, 4 or 6 ohms

גרנדה - גרנדה .

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור