מדידות של החדרים

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,420
נקודות
113
אם כן, מה התוצאות?
עם איזה ציוד? איזה תוכנה?

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,239
נקודות
113
לא מדדתי את החדר שלי משום שאני לא הולך לטפל בו אקוסטית כרגע.
אני לא מודד, אני מביא מישהו שימדוד. אדם מיקצועי שמנוסה מאוד במדידות. לא טכנאי מחשבים או מהנדס תוכנה שחושב שאם הוא יודע להשתמש בתוכנה אז כל הידע נימצא אצלו.

מיכאל.
בוא נסכים שאני ואתה בעלי גישה שונה לחלוטין בכל הנוגע למדידות.
אתה משתמש בתוכנות חינמיות - אני משתמש בבעלי מיקצוע.
אתה עושה מדידות RC עם ברינגר אחד בשקל ותשעים - אני משתמש ב-7 מיקרופונים מיקצועיים ויקרים להפליא על מנת לבצע תיקוני RC באולמות ומועדונים. {רוצה רשימת לקוחות?}

אתה בא מתחום המחשבים - אני בא מתחום הסאונד.
אתה מחפש מוצרים בעזרת גרפים - אני מחפש מוצרים בעזרת האוזן.
אתה אוהב לשמוע "היי רז" - אני אוהב לשמוע מוסיקה.
אתה כבר יודע הכל - אני לומד כל יום משהו חדש.

ולגבי ההשכלה שלי.
לא למדתי מחשבים, לא מהנדס תוכנה, לא חשמלאי ולא מהנדס אלקטרוניקה - אני סתם דביל שמהיום שידעתי שיש דבר כזה מערכת שמע אני עובד בזה. אבל עדיין לא גאון כמוך {יבוא היום שאהיה, אולי}.

Triton

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
אני דווקא מאוד מצמצתי,רק נתתי דוגמה שאני מכיר בעניין הכבלים ,אצלי זה אחרת כמו שאתה יודע רוב הכבלים שלי תוצרת הארץ,

לא, רק עכשיו אני שומע שרוב הכבלים שלך תוצרת הארץ, מדבריך הדבר כלל לא היה ברור, אפילו לא בכיוון.

חוץ מזה סומך בעניין רק על עצמי ועל עזרתם של הינשופים שלי(חברים עם אוזניים),ומה תגיד אם למשל אוהבים משהו שלא נמדד טוב?
אז אם אתה סומך רק על עצמך, רד ממדידות, אתמול.
אם אוהבים משהו שלא נמדד טוב יחסית, אוהבים אותו וזהו, כמו מגברי מנורות למשל.
זה היי פיי,תמיד היה ככה, ואם אתה שואל אותי, גם זה בסדר.

אז כן, זה בניגוד לטרנד הנוכחי, שכמעט כל כתב אודיופיל ,או איזה טמבל שקורא אותו ששמע 10 תקליטים כל חייו, טוען שהוא רודף אחר הצליל במציאות, כי זה המשפט שמציג אותו כשוחר האמת והנאור מכל.

על מי עובדים פה? כל העניין בהיי פיי תמיד היה, מה אתה אוהב, ואיזה יחוד יש לסטאפ שלך, כל מי שטוען אחרת, שקרן במקרה הטוב, או טיפש וחסר כל רפרנס למציאות ומטה בשאר המקרים.

האמת היא שכבר ניתקלתי בכמה קטסטרופות אקוסטיות, לדעתי הכוון הוא של ניסוי עצמי על איזה שהוא בסיס מקצועי( המדידה.ומדידות חוזרות) שמשולב בהאזנה של חברים , נראה לי כף יותר מאשר יבוא אליך הביתה איזה נפוליאון ויעשה לך קולות של מבין כמה שעות,
אבל מזה לגישה מזלזלת, במקצועיות והנסיון הנדרש כאן, הדרך ארוכה ידידי.

לעניינך, דרישתך פשטנית מדי, ולכן מיותרת על סטאפ כמו שלך.
אתן לך דוגמה פשוטה, מדידה ותיקונים בהתייחסות לגרף FR, ע"י אינברס וכו, נעשים בקלות יחסית נגיד, כשמדובר בחדר עם אקוסטיקה בסיסית, עדיף עם קיר אחורי שסופג, ורמקולים שיש להם roll off טבעי כבר באזור ה50hz, רחוקים מהרצפה,מוניטורים על סטנדים למשל, אז לתיקון ברמה כזו יש משמעות.

לגביך, אם אתה אוהב את התוצאה כמו שהיא, וכל העניין המדידה הוא להתרשמות כללית בלבד, תאמין לי, לא מעניין בכלל, גם אם תמצא מי שיעשה זאת חינם.

ועוד כשמדובר במערכת סופר פול ריינג' עם שני סאבים, אז ודאי וודאי בטח לא ברמה של סתם גרף FR כולל פשוט, תקבל גרף שעוד 20 איש שגרים לידך קיבלו עם YAMO וסאבים של YAM-CHA-WHAT.

אז בשלב הזה, תבין קודם כל, שלא מדובר פה רק בלהחזיק איזה מיקרופון וללחוץ כפתור.
תבין, על קצה המזלג, רק מה זה להבין רמקולים כאלה נכון,

ונניח שיופיע אותו גמד מודד צרפתי שהזכרת.

ויעלה ויבוא ויכייל,
וימדוד את הרמקולים,
ובהעדר יכולת להוציא את הרמקולים ממקומם,
ויטרח לעשות סיכום של כל המדידות הקרובות והרחוקות למשהו שנראה כמו תגובתם נטו,
ויוסף לנתח CSD לחדר בתגובה בנמוכים,
ויאבחן תוצאותיו
ותגובת החדר האמיתית במדידות,
ויעלה שניצל
ויקבל
התוצאות,
ויאמר וכל יהודי המוציא מצילה מטוויטר ישתבח שמו לעד, ויאמר אמן (אמן!),
ובא לציון גואל נכון? (Y)

...ממש לא :O.

יש עוד שני שלבים, קצת יותר קשים, פענוח משמעות התוצאות, והתאמת הפענוח לפתרון פיזי, בחדר, ובשביל זה, לא רק שתצטרך שיגיע ה"איזה נפוליאון ויעשה לך קולות של מבין כמה שעות",
אלא תצטרך גם לשלם לו, כמו השם שבחרת בשבילו ..

מקווה שזה אולי יסביר לך, באיזה רמה מדובר, למה קצת יותר כבוד מצדך למקצוע הזה לא יזיק, ולמה רק למומחים הגדולים, יש פוטנציאל בכלל, לתוצאות גדולות.

אומר כך, להערכתי הזהירה, אם היתה לי מערכת כמו שלך,
הייתי שם שלושה דברים בעדיפות ראשונה.
שם מים לקפה, שם מוסיקה, ושם ז** על הגרפים עצמם.

נערך לאחרונה ב:

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,579
נקודות
113
יפה כתבת טריטון, אהבתי את יכולת הביטוי,ובכלל,יכול להיות שאתה צודק בדבריך.
האמת היא שבדקתי את החדר שלי לפני המון זמן(שנים), ולפי המדידה אז נראה שהחיבור בין הWATT לבין ה PAPPY איננו טוב, וכך זה גם נשמע,הקריזה שקיבלתי אז הובילה להחלפת פורטים לכמה סטים באורכים שונים במטרה לשנות את ה-Q של הרמקול, לשינוי פסות בין הגבוהים לנמוכים, בקיצור הרסתי את אלברט מסכן.
מאז זרמו המון מים בירקון(אם אפשר לקרוא לזה מים)וקשיים גדולים כדי לעשות אינטגרציה בין שני חלקי הרמקול בחדר שלי,
נעשו כל מיני שינויים בחדר כולל הנמכת תיקרה ומילוי החלל בסיבי זכוכית,
הוסף RC למערכת ,הוחלפו המגברים למגבדים בעלי יכולת דחיפה גדולה יותר בתקווה שיצליחו להזיז את ממברנות הבטון בוופרים, שחררתי את המגברים שלי מהצורך לדחוף מתחת ל80 הרץע"י הקרוס האקטיבי ,בוצע ציפוי קיר אחורי בלבנים וחיזוקו(היתה שם פלטה גבס בגלל סדקים עם קיר השכנה),ובאמת אחרי שנים של שינוי פה ושם התוצאה השתפרה מאוד.(יש לי כנראה רמקול שצריך 5 שנים של ברייקאין)
אז אותי בכל זאת עדיין מסקרן לראות את הגרף בעיניים למרות שאינני הולך להתפרע גם אם המדידה תהייה כמו הפרצוף שלי,
בקשר לקפה ומוזיקה ,אתה צודק שזה בהחלט החלק היותר נחמד ,תרצה לבוא קצת לקשקש,אתה יותר ממוזמן.

נערך לאחרונה ב:

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,420
נקודות
113
לא מדדתי את החדר שלי משום שאני לא הולך לטפל בו אקוסטית כרגע.
אני לא מודד, אני מביא מישהו שימדוד. אדם מיקצועי שמנוסה מאוד במדידות. לא טכנאי מחשבים או מהנדס תוכנה שחושב שאם הוא יודע להשתמש בתוכנה אז כל הידע נימצא אצלו.

ברור..

אני משתמש ב-7 מיקרופונים מיקצועיים ויקרים להפליא על מנת לבצע תיקוני RC באולמות ומועדונים. {רוצה רשימת לקוחות?}
תוכל לפרט?
מה אתה מודד, עם מה?
בו נגיע לתכלס..

אתה בא מתחום המחשבים - אני בא מתחום הסאונד.
אתה מחפש מוצרים בעזרת גרפים - אני מחפש מוצרים בעזרת האוזן.
אתה אוהב לשמוע "היי רז" - אני אוהב לשמוע מוסיקה.
אתה כבר יודע הכל - אני לומד כל יום משהו חדש.
אני למדתי מוזיקה 8 שנים בצורה רצינית ביותר, כך שאל תספר על אוזניים, בסדר?
לגבי "הכל יודע" - דווקא הרושם שמרבית הגולשים כאן שזה המוטו שלך..
לכאורה, אני כן יודע הרבה, אבל לומד כל הזמן.
התפקיד מחייב;)

ולגבי ההשכלה שלי.
לא למדתי מחשבים, לא מהנדס תוכנה, לא חשמלאי ולא מהנדס אלקטרוניקה - אני סתם דביל שמהיום שידעתי שיש דבר כזה מערכת שמע אני עובד בזה. אבל עדיין לא גאון כמוך {יבוא היום שאהיה, אולי}.
לא צריך תואר אקדמי כדי לעשות כאן סקירות של ציוד כל עוד אתה מעביר את ההתרשמותך האישית והסובייקטיבית
אבל כן צריך ללמוד כמה וכמה דברים כדי לעבוד עם אקוסטיקה.
יש הרבה מושגים ועקומת הלימוד די ארוכה.. גרפים..גרפים..
sorry

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,420
נקודות
113
Triron
לא מדויק

אתה מודד כמה נקודות ואפשר לזהות גם מיקום אופטימלי יותר של הרמקולים וגם מקומות ישיבה (או מקום ישיבה)
אפשר להכניס את הבד המפורסם של שמעון ולראות אם זה תורם או לא.. (מבחינת פזה או FR או decay או whatever שאני עדיין לא יודע)

ובגדול, זה מעניין.
למה כזה אנטי?

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,239
נקודות
113
ברור..

תוכל לפרט?
מה אתה מודד, עם מה?
בו נגיע לתכלס..

אני למדתי מוזיקה 8 שנים בצורה רצינית ביותר, כך שאל תספר על אוזניים, בסדר?
לגבי "הכל יודע" - דווקא הרושם שמרבית הגולשים כאן שזה המוטו שלך..
לכאורה, אני כן יודע הרבה, אבל לומד כל הזמן.
התפקיד מחייב;)

לא צריך תואר אקדמי כדי לעשות כאן סקירות של ציוד כל עוד אתה מעביר את ההתרשמותך האישית והסובייקטיבית
אבל כן צריך ללמוד כמה וכמה דברים כדי לעבוד עם אקוסטיקה.
יש הרבה מושגים ועקומת הלימוד די ארוכה.. גרפים..גרפים..
sorry

שוב.
אני לא מודד, המכשיר מודד. אני פשוט משתמש בציוד רציני ולא בברינגר. בשביל למדוד אני מביא בעל מיקצוע, יועץ אקוסטיקה מיקצועי.

אני למדתי מוסיקה לבד. לא היה בא לי על אירנה או סבטלנה שתלמד אותי "צ'ייקובסקי" {למרות שהייתי אצל שתיהן}. תווים אני יודע וב-10 שנים האחרונות אני עוסק במוסיקה. הגישה המרובעת שלך לאודיו מלמדת אותי שלא חרגת מהתווים.

השכלה.
ברור שלא צריך תואר אקדמי בשביל לעשות סקירות. צריך מעוף, נסיון {נצבר עם הזמן} וראש פתוח. ברור לי גם שצריך ללמוד אקוסטיקה. אבל ראבק, צריך גם לעבוד בזה בשביל לצאת בהצהרות שאתה יוצא בהן. אני טכנאי סאונד {עם תעודות אגב} כשיצאתי מהלימודים {עם התעודה} הלכתי לעבוד אצל מישהו {בלי תעודה}. כשראיתי איך הוא עובד הבנתי שכנראה שהלימודים מלמדים יופי של תיאוריות. במעשי, וואלה, משהו אחר לגמרי.

כפי שאמרתי לך בעבר ואני אגיד לך שוב. הגישות שלנו שונות לחלוטין.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,420
נקודות
113
א. מוזיקאי ממני לא יצא אם כי סיימתי בהצטיינות במוסקווה והמורים שלי רצו דווקא שאני אמשיך ללימודים גבוהים, אבל מתמטיקה גברה במקום :).. בסוף מקצועות המחשב גברו על מתמטיקה (אני מתכנת מגיל 8-9)

שמע, לפחות אני למדתי לא אצל "אירנה או סבטלנה" אלא איזה 6 מקצועות שונים.
בית ספר לכל דבר, כולל הופעות/קונצרטים, בחינות.

אני מדבר על עצמי, אל תזלזל באוזניים שלי. הן בסדר גמור (יש לי תעודות)

ב. מה קשר לגישות? ישנה גישה אחת לאקוסטיקה, זה ממש לא "המכשיר מודד". יש סטאפ, כיול, הרצה של סיגנלים (sweep), פענוח של תוצאות.
וכמובן, משחקים עם מיקום/ציוד וחזרה על תהליך מהתחלה..

אתה יכול להזמן את מי שאתה רוצה, אני מעדיף ללמוד בעצמי, אני מוצא בזה הרבה עניין.
אם אלדר רוצה, אשמח לעזור לו

tzachi

חבר משקיען
מעורבות
386
נקודות
83
יש לי רולטקה !!
אני מוכן למדוד כל חדר ללא תמורה כולל אלחסונים .
אני גם יכול למדוד עם שיברים .

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,239
נקודות
113
מיכאל.

על פי גישת הגרפים והמדידות שלך.
על פי הממצאים הממוחשבים שאתה מציג.
על פי האלקטרוניקה בה אתה משתמש {קדמגבר לקולנוע ביתי}
על פי השאלות שלך "איך הוא נמדד" ולא "איך הוא נשמע".

לא נראה לי שאני יודע בכלל מה אתה שומע וכמה אתה מתמצא בסאונד. מתמצא בגרפים בהחלט. אין לי ספק שאתה האיש גרפים הכי כבד שהכרתי בחיי ועל כך אני מעריץ, מעריך, מוכיר, מפרגן, מכבד ומה לא. כשאצטרך א.ק.ג אתה הראשון שאשלח לו את המדידה.

Triton

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
Triron
לא מדויק

אתה מודד כמה נקודות ואפשר לזהות גם מיקום אופטימלי יותר של הרמקולים וגם מקומות ישיבה (או מקום ישיבה)
אפשר להכניס את הבד המפורסם של שמעון ולראות אם זה תורם או לא.. (מבחינת פזה או FR או decay או whatever שאני עדיין לא יודע)

ובגדול, זה מעניין.
למה כזה אנטי?

מיכאל, שום אנטי(איך הגעת לזה בדיוק...?), וסלח לי, מדויק ביותר, תרגיש חופשי לתקן אי דיוקים, אשמח ללמוד ממך משהו.

צריך לדעת לקרוא בין השורות, מה אדם מנסה לברר, מעבר לדבריו הרשמיים, בכדי להבין למה הוא חותר, ולנסות לעזור לו.

מה שנקרא "להריח", לאיזה רמת מסקנות הוא שואף להגיע, גם אם הוא לא תיאר זאת במפורש בכתב, מיכאל, ראה את הפוסט השני שלו, שמרחיב קצת.

אל תעשה את הטעות של לפרש את דבריו הפשטניים משהו, בלסמן אותו כאיזה אחד שלא ניסה כל נקודה בחדר, וכל זוית אפשרית.
בלי להכיר אותו, אני אומר לך, שנראה לי, שהוא מסור לזה, יותר ממה שאתה יכול לדמיין, ונסיונו בלשמוע מערכות ברמה הזו, בתנאים ביתיים (ולא בתערוכות), הוא גדול משמעותית משלי, ואהמר שמשלך, וזה מה שמנחה אותו, קרא מעבר לדבריו per se.

Triton

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
יפה כתבת טריטון, אהבתי את יכולת הביטוי,ובכלל,יכול להיות שאתה צודק בדבריך.
האמת היא שבדקתי את החדר שלי לפני המון זמן(שנים), ולפי המדידה אז נראה שהחיבור בין הWATT לבין ה PAPPY איננו טוב, וכך זה גם נשמע,הקריזה שקיבלתי אז הובילה להחלפת פורטים לכמה סטים באורכים שונים במטרה לשנות את ה-Q של הרמקול, לשינוי פסות בין הגבוהים לנמוכים, בקיצור הרסתי את אלברט מסכן.
מאז זרמו המון מים בירקון(אם אפשר לקרוא לזה מים)וקשיים גדולים כדי לעשות אינטגרציה בין שני חלקי הרמקול בחדר שלי,
נעשו כל מיני שינויים בחדר כולל הנמכת תיקרה ומילוי החלל בסיבי זכוכית,
הוסף RC למערכת ,הוחלפו המגברים למגבדים בעלי יכולת דחיפה גדולה יותר בתקווה שיצליחו להזיז את ממברנות הבטון בוופרים, שחררתי את המגברים שלי מהצורך לדחוף מתחת ל80 הרץע"י הקרוס האקטיבי ,בוצע ציפוי קיר אחורי בלבנים וחיזוקו(היתה שם פלטה גבס בגלל סדקים עם קיר השכנה),ובאמת אחרי שנים של שינוי פה ושם התוצאה השתפרה מאוד.(יש לי כנראה רמקול שצריך 5 שנים של ברייקאין)
אז אותי בכל זאת עדיין מסקרן לראות את הגרף בעיניים למרות שאינני הולך להתפרע גם אם המדידה תהייה כמו הפרצוף שלי,
בקשר לקפה ומוזיקה ,אתה צודק שזה בהחלט החלק היותר נחמד ,תרצה לבוא קצת לקשקש,אתה יותר ממוזמן.

אהה שניצל.. כמו שהרגע הסברתי למיכאל, היתה לי ההרגשה, שרב הנסתר על הגלוי בדבריך הקודמים, ולכן כתבתי את שכתבתי, ואכן כך הדבר.
שוב, במקרה שלך, אני חושב שהרחתי נכון את מה שאתה שואף להבין, ולמיטב ידיעתי, זה מה שתצטרך, כדי שתהיה משמעות בשבילך מעבר לעוד סתם תוצאה קולקטיבית.

שאלה אחת, אמרת, שבעבר מדדת את הרמקולים.
מסקרנות, אתה יכול להזכר, בערך, איך זה נעשה?

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,579
נקודות
113
Triron
לא מדויק

ובגדול, זה מעניין.
למה כזה אנטי?
אני באמת חושב שיש קצת אנטי לחלק מחברי הפורום ואפילו ליותר מזה, לדעתי כמו שיש חובבי צליל אנלוגי שגם לגביו יש ויכוח על עליונותו ועל מצאי המוסיקה הקימת,יש חובבי דיגיטל שיסבירו לך באריכות את חשיבותו של טרנספורט טוב עם ובלי רצועה,בעלי מנגנון כזה או אחר,והנה קמה לה טכנולוגיה נוספת-המחשב,ודווקא שם הגמישות בעיבוד של הצליל גדולה ומצריכה מומחיות וידע שאין,לא לי ולא לרוב חברי הפורום.
והנה יש לנו כאן את מיכאל וויטלי שאוהבים מאוד התחום מתעניינים בו ומנסים כן לתרום מהידע שלהם לחברה, ואז יש כעין אליהום כנגד הסינית שהם מדברים לאאודיופילים טמבלים כמוני וכמו רובכם,
רק זה חסר לנו שהם יפסיקו לכתוב כאן בגלל הטסטוסטרון של כמה חברים דומיננטים כאן בפורום,
לי לא נראה בכלל מה שהולך כאן,יש כאן מקום גם לאאודיופיליה מעשית של גונגל התחביב כמו שיש לי ולנמר ולרובכם, אך בהחלט יש מקום לשמוע ללמוד ולהתיעץ בתחום החדש הזה של עיבוד האות וניגונו דרך מחשב ,
האנטי הזה נובע לאו דווקא ממה שניכתב לגבי המחשב ,אלא מחוסר ניאטרליות קל של "הממוחשב" שכל הציוד שלו נרכש אצל יבואן ספציפי, והוא כנראה חדור ב"גאות יחידה" כלפי המוצרים, יבואן זה אינו חביב על חלק מחברי הפורום ומכן גם נובעת הכניסה החזיתית במיכאל.
למרות שאינני ממותג עם אף יבואן בצפיפות למעט שמי,ויאיר, וניל,ולסרי,וערן,ושחורי,ורן,ובעצם עם כולם, יש לנו חברות שמשתקפת קלות בכתיבתנו.
אבל לגופו של עניין ,אין מה לעשות,מיכאל גאון בתחומו,לומד בשיטתיות ומתקדם,ויכול ללמד את כולנו,לא נראה לי שהוא עושה זאת מתוך יוהרה או שוויץ כל שהוא,ובעיני כתיבתו חשובה ביותר, מעבר לכך בניגוד למה שמנסים להציג אותו כאן מדובר באאודיופיל רציני במובן הרגיל של המילה יותר מרוב חברי הפורום כאן(ולא אחד שכל מה שיש לו זה היי רזולוטין ומחשב)יש לו ציוד מצויין אנלוגי,בחלקו אפילו שפורפתי,הבן אדם מבין במוסיקה,מסתובב בתערוכות בעולם,
אז מה עם הוא חבר אישי של איזה יבואן?מה קרה?
למה חסרים פה חברים של ארמה ,טונות של חברי פורום שאייל הוא גורו בשבילם,ואפילו יש לנו כאן כמה חברים דומיננטים שלוחשים ומשבחים את הציוד שמוכר שחורי או ערן,
ההשתלחות כלפי מיכאל חרגה מהפרופורציה הרגילה דווקא מאנשים שתפקידם להיות "פוליטיקלי קורקט", חבר עצבני שנשרפים לו הפיוזים כבר יש לנו, לא חושב שצריכים כתבים ומנהלים שנישרפים להם הפיוזים למרות הלחצים והחולרות שמסתובבים בשטח.

נערך לאחרונה ב:

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,579
נקודות
113
אהה שניצל.. כמו שהרגע הסברתי למיכאל, היתה לי ההרגשה, שרב הנסתר על הגלוי בדבריך הקודמים, ולכן כתבתי את שכתבתי, ואכן כך הדבר.
שוב, במקרה שלך, אני חושב שהרחתי נכון את מה שאתה שואף להבין, ולמיטב ידיעתי, זה מה שתצטרך, כדי שתהיה משמעות בשבילך מעבר לעוד סתם תוצאה קולקטיבית.

שאלה אחת, אמרת, שבעבר מדדת את הרמקולים.
מסקרנות, אתה יכול להזכר, בערך, איך זה נעשה?

כן! ממדדנו מטר מהרמקול, נתן מדידה משונה כנראה בגלל בגובה של הרמקול, כאילו אין חיבור טוב בין שני החלקים, ממרחק גדול יותר כבר היה בסדר,
לבסוף מדדנו את החדר בשתי תקופות שונות , בפעם השניה היתה תוצאה מצוינת למרות שלדעתי שמעו אז גרוע ביותר.
המדידות נעשו עיי יאיר תמם שהוא חבר קרוב למרות שאוזנינו מכוילות אחרת לגמרי וכל אחד חושב שהשני חרש קלות.

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
אלדר, אני לא רוצה להכנס עכשיו לויכוח בפאן האישי, אבל אם מדברים כבר על "אנטי", אז אם מיכאל123 מעז לכתוב בפורום אחר שנמר סקר את מכשיר ה- CD של מרידיאן בשביל לקדם אותם מסחרית בתערוכה, שזו השמצה מרושעת והוצאת לשון הרע עלינו (נמר קיבל את המוצר הרבה לפני בכלל שעלה נושא ההשתתפות שלהם בתערוכה, בנוסף, מי שאחראי על נושא תזמון מאמרים זה העורך - אני ולא נמר), אתה לא מצפה שהוא יתקבל כאן בסימפטיה.

כששלחו לי מה הוא כתב שם, חשכו עיני, זה מרגיש כאילו הוא גיס חמישי שכותב כאן (ולמרות זאת, לא חסמנו או צנזרנו אותו כאן, זו לא הדרך שלנו).

לגבי אנטי מול אודיו דיגיטלי, אני מסכים שחייב להיות לנושא הדיגיטלי ביטוי כאן.

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
אני באמת חושב שיש קצת אנטי לחלק מחברי הפורום ואפילו ליותר מזה, לדעתי כמו שיש חובבי צליל אנלוגי שגם לגביו יש ויכוח על עליונותו ועל מצאי המוסיקה הקימת,יש חובבי דיגיטל שיסבירו לך באריכות את חשיבותו של טרנספורט טוב עם ובלי רצועה,בעלי מנגנון כזה או אחר,והנה קמה לה טכנולוגיה נוספת-המחשב,ודווקא שם הגמישות בעיבוד של הצליל גדולה ומצריכה מומחיות וידע שאין,לא לי ולא לרוב חברי הפורום.
והנה יש לנו כאן את מיכאל וויטלי שאוהבים מאוד התחום מתעניינים בו ומנסים כן לתרום מהידע שלהם לחברה, ואז יש כעין אליהום כנגד הסינית שהם מדברים לאאודיופילים טמבלים כמוני וכמו רובכם,
רק זה חסר לנו שהם יפסיקו לכתוב כאן בגלל הטסטוסטרון של כמה חברים דומיננטים כאן בפורום,
לי לא נראה בכלל מה שהולך כאן,יש כאן מקום גם לאאודיופיליה מעשית של גונגל התחביב כמו שיש לי ולנמר ולרובכם, אך בהחלט יש מקום לשמוע ללמוד ולהתיעץ בתחום החדש הזה של עיבוד האות וניגונו דרך מחשב ,
האנטי הזה נובע לאו דווקא ממה שניכתב לגבי המחשב ,אלא מחוסר ניאטרליות קל של "הממוחשב" שכל הציוד שלו נרכש אצל יבואן ספציפי, והוא כנראה חדור ב"גאות יחידה" כלפי המוצרים, יבואן זה אינו חביב על חלק מחברי הפורום ומכן גם נובעת הכניסה החזיתית במיכאל.
למרות שאינני ממותג עם אף יבואן בצפיפות למעט שמי,ויאיר, וניל,ולסרי,וערן,ושחורי,ורן,ובעצם עם כולם, יש לנו חברות שמשתקפת קלות בכתיבתנו.
אבל לגופו של עניין ,אין מה לעשות,מיכאל גאון בתחומו,לומד בשיטתיות ומתקדם,ויכול ללמד את כולנו,לא נראה לי שהוא עושה זאת מתוך יוהרה או שוויץ כל שהוא,ובעיני כתיבתו חשובה ביותר, מעבר לכך בניגוד למה שמנסים להציג אותו כאן מדובר באאודיופיל רציני במובן הרגיל של המילה יותר מרוב חברי הפורום כאן(ולא אחד שכל מה שיש לו זה היי רזולוטין ומחשב)יש לו ציוד מצויין אנלוגי,בחלקו אפילו שפורפתי,הבן אדם מבין במוסיקה,מסתובב בתערוכות בעולם,
אז מה עם הוא חבר אישי של איזה יבואן?מה קרה?
למה חסרים פה חברים של ארמה ,טונות של חברי פורום שאייל הוא גורו בשבילם,ואפילו יש לנו כאן כמה חברים דומיננטים שלוחשים ומשבחים את הציוד שמוכר שחורי או ערן,
ההשתלחות כלפי מיכאל חרגה מהפרופורציה הרגילה דווקא מאנשים שתפקידם להיות "פוליטיקלי קורקט", חבר עצבני שנשרפים לו הפיוזים כבר יש לנו, לא חושב שצריכים כתבים ומנהלים שנישרפים להם הפיוזים למרות הלחצים והחולרות שמסתובבים בשטח.

מילים כדרבנות.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,239
נקודות
113
וואלה שניצל. אני חייב להיות פחות תוקפני.

מיכאל - סורי. הדם החם שלי מתפרץ מידי פעם.:)

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
אלדר, אני לא רוצה להכנס עכשיו לויכוח בפאן האישי, אבל אם מדברים כבר על "אנטי", אז אם מיכאל123 מעז לכתוב בפורום אחר שנמר סקר את מכשיר ה- CD של מרידיאן בשביל לקדם אותם מסחרית בתערוכה, שזו השמצה מרושעת והוצאת לשון הרע עלינו (נמר קיבל את המוצר הרבה לפני בכלל שעלה נושא ההשתתפות שלהם בתערוכה, בנוסף, מי שאחראי על נושא תזמון מאמרים זה העורך - אני ולא נמר), אתה לא מצפה שהוא יתקבל כאן בסימפטיה.

כששלחו לי מה הוא כתב שם, חשכו עיני, זה מרגיש כאילו הוא גיס חמישי שכותב כאן (ולמרות זאת, לא חסמנו או צנזרנו אותו כאן, זו לא הדרך שלנו).

לגבי אנטי מול אודיו דיגיטלי, אני מסכים שחייב להיות לנושא הדיגיטלי ביטוי כאן.

עד שקראתי את זה עכשיו לא הייתי מודע לדבר.

עדיין, עם זה ולמרות זה, נראה לי שכולנו יכולים לצאת נשכרים מהידע של מיכאל, כפי שהוא משתף אותו בפורומים כאן.

בכל מקרה, אם יש טינה כלפי אדם מסוים בשל מעשה מסוים – נראה לי עדיף לא לבטא טינה זאת בעקיפין, באמצעות התנגדות לדברים לגיטימיים ומועילים שהאדם כותב ומשתף.

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
מסכים בהחלט בנושא הידע ומקווה שהדברים כאן ובשרשורים האחרים ישארו עניניים.

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
מסכים בהחלט בנושא הידע ומקווה שהדברים כאן ובשרשורים האחרים ישארו עניניים.

מצטרף לתקוותך.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור