לכתו של ה GOD

• פותח הנושא gds
  • פורסם בתאריך

shokroun

חבר משקיען
מעורבות
653
נקודות
113
אתה מהסוג המסוכן. לא פרימיטיב ששוחט רק כי אמרו לו שאין אלוהים אלא כזה שמתהדר בציטוטים וניסיונות אקדמים, כזה מהסוג שיש באירן שלוחץ על הכפתור של הפצצה.
ההפך פרימיטיבי גם פרימטיבי. אתה יודע, אצל ההלניסטים היוונים, פרימיטיבי ואו ברברי היה כל מי שניסה לאמץ לעצמו זהות נבדלת ולא היה מוכן להיות אוניברסלי - אין לנו בעיה עם מקדש ואלוהים, אבל דחילאק, שים גם פסל שלנו ליד, מה קרה? מה אתה גזען פסלים??
בהנחה שקולה שאתה מתיוון, אז אני אכן בעיניך פרימיטיבי.. אין לי בעיה עם זה.

בקשר לשפה האלימה שלך , היא מעידה עליך יותר מעל הכל.

אני מתהדר, אם כבר, בחופש מחשבתי והתמודדות עניינית עם ביקורת וניסיון לברור את המץ מהתבן.

זה גם הביא אותי לתוצאות בתחום שאולי שמעת עליו, ואולי פעם התוודעת אליו אצל מכרים או משפחה, תחום האודיופיליה. בעצם..עזוב, אין סיכוי. כי אם כושר ההבחנה שלך הוא כפי שהוא, טרנזיסטור זה אותו דבר כמו מערכת מושקעת, משניהם יוצא צליל, לא? מצחיק שאתה...

נערך לאחרונה ב:

shokroun

חבר משקיען
מעורבות
653
נקודות
113
ולכתוב לי "בטח עם הגישה הזאת גם לא הגעת לכלום במערכת שלך." שאין לך שום סימוכין לכך והוספת את זה לדיון רק מבהיר לי איזה טיפש ומסוכן אתה ושכמותך.
כלום ושום דבר. באחריות.

לני

חבר משקיען
מעורבות
269
נקודות
63
אין ספק שפניני החוכמה שלך ראויים ומאירים את מרחבי הרשת.

שוקרון
כשימני/דתי/ספרדי מעבירים ביקורת הם פרמיטיבים רוצחים.
כשהם מעבירים ביקורת עמוקה וחכמה (כמו שאתה כתבת) הם מסוכנים .

GDS
כתבת דברים נוראיים ומכל מה ששוקרון כתב לך נפגעת מהביקורת על המערכת שלך.
עצוב לי מאוד שיש אנשים כמוך.
מקווה בשביל המשפחה שלך שאתה אחרת בבית.
אם יש משהו שצריך לרחם עליו זה הילדים שצריכים להתמודד עם אבא כל כך קטן, שחור וגזען.

גורם לי להתגעגע לשטויות שאודיוגוד כתב.

@נמר
עשה טובה
תעשה כאן סדר
אין מקום באתר להתבטאויות על דתיים רוצחים.

shokroun

חבר משקיען
מעורבות
653
נקודות
113
אין ספק שפניני החוכמה שלך ראויים ומאירים את מרחבי הרשת.

שוקרון
כשימני/דתי/ספרדי מעבירים ביקורת הם פרמיטיבים רוצחים.
כשהם מעבירים ביקורת עמוקה וחכמה (כמו שאתה כתבת) הם מסוכנים .

GDS
כתבת דברים נוראיים ומכל מה ששוקרון כתב לך נפגעת מהביקורת על המערכת שלך.
עצוב לי מאוד שיש אנשים כמוך.
מקווה בשביל המשפחה שלך שאתה אחרת בבית.
אם יש משהו שצריך לרחם עליו זה הילדים שצריכים להתמודד עם אבא כל כך קטן, שחור וגזען.

גורם לי להתגעגע לשטויות שאודיוגוד כתב.

@נמר
עשה טובה
תעשה כאן סדר
אין מקום באתר להתבטאויות על דתיים רוצחים.
לני נשמה, אל תתרגש. כבוגר אוניברסיטת תל אביב ממש בסמוך לרצח רבין, אני נהייתי מחוסן. מה שעברתי שם כאיש שלא נמנה על מחנה ה " נאורים" חיזק אותי וחישל...
סך הכל צריך להתייחס בחמלה לאנשים מסוגו של דא. חלילה מנמר להשתיק אותו, ההפך, שיוציא הכל ונדע מול מי יש לנו עסק, התבונה לפי קאנט , או במקרה דנן, חוסר התבונה , חייבת להיות מבוטאת בשיח כדי לקדם אותו.
והנה אנחנו בחודש אב, ראשי תיבות אלול בא. וחודש הסליחות בפתח. נתחזק ונתקן את עצמינו ב"ה.

למה

חבר משקיען
מעורבות
782
נקודות
113
וויכוח מיותר. בחברה המודרנית צריך לדעת לחיות זה לצד זה ולהכיל את השונה ממך. אני גדלתי בברית המועצות כאתאיסט מוחלט לפי תורת קרל מרקס "דת זה אופיום להמונים",אבל עם הזמן הבנתי,שגם זה שטיפת מוח של הקומוניסטים,שטווחו באנשי דת ללא אבחנה. צריך להיות אדם עם ערכים ומצפון נקי בלי שום קשר לדת,לאום או צבע עור ואז כולם יכבדו אותך.

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
לסיכום, פנאטיות מהסוג של "מטרה שמקדשת את כל האמצעים" הביאה לאנושות המון כאב, סבל וצער משום שבדרך אבדו ערכים חשובים, לעיתים בסיסיים, של חברה שמכבדת את פרטיה.

יש סדרה בנטפליקס "סיפורה של שפחה". מהמספר פרקים שכן ראיתי התרשמתי מהאכזריות, הסדיזם והברוטליות שבני אדם מסוגלים לעשות כלפי הזולת והכל בחסות החוקים ששונו באופן דמוקרטי.
ככה דמוקרטיה מתאבדת ורוצחת את כל מי שלא מתיישר, כמו בצפון קוריאה.

לצערי ולאכזבתי, אחרי כ 75 שנים ממלחמת העולם השנייה, הלקח הכואב הזה נשכח ואם נסתכל סביב נראה לא מעט מדינות שבשם מטרה לאומית או שמירה על השלטון רומסות את הפרט השונה באשר הוא.
ערכים של צדק , שוויון , הומניזם ומוסר ? איפה יש?
מכיר את האימרה "צדק יש רק בשמיים..."

נערך לאחרונה ב:

shokroun

חבר משקיען
מעורבות
653
נקודות
113
לסיכום, פנאטיות מהסוג של "מטרה שמקדשת את כל האמצעים" הביאה לאנושות המון כאב, סבל וצער משום שבדרך אבדו ערכים חשובים, לעיתים בסיסיים, של חברה שמכבדת את פרטיה.

לצערי ולאכזבתי, אחרי כ 75 שנים ממלחמת העולם השנייה, הלקח הכואב הזה נשכח ואם נסתכל סביב נראה לא מעט מדינות שבשם מטרה לאומית רומסות את הפרט השונה באשר הוא.
ערכים של צדק , שוויון , הומניזם ומוסר ? איפה יש?
מכיר את האימרה "צדק יש רק בשמיים..."
הלאומיות , יותר מדוייק מוסד המדינה היא הברכה של העולם. אין שום בעיה איתה הביאה קידמה ועשייה בשם השייכות. העניין הוא שכמו בכל דבר יש טוב ויש רע, ויש את הלא נורא. יש אלמנט של חיסול עצמי במונח לאום והגדרה עצמית, כפי שזיהה את זה קרל פופר בתבונה אלמנט הפירוק ליחידות עד לרמה מולקולרית ועידוד סכסוכים.
מבחינתי ההבדל ביני כיהודי לאומי לבין בן האומה הערבית ( שהיא קיבוץ של שבטים וזרה למונח לאום במרחב המוסלמי , עובדה 400 שנה שלטון עותומאני ורק סייקס פיקו החליטו לנסות תרופה מערבית למרחב שמי) הייחוד של האומה היהודית הוא, הוא אלמנט המורשת והזיקה הלא מעורערים , רציפות הכמיהה, והשאיפות שהן מגודרות בטרטוריה ארצישראלית מובחנת שאינה שואפת להתרחב מעבר לגבולות מתוחמים בני אלפי שנים, דוגמה הפוכה לצלבנים ולמוסלמים.
לצורך העניין לו הגרמנים רצו מרחב גרמני מוגדר שאינו כולל את צרפת, בריטניה ושאר העולם בממלכת 1000 השנים ( כמו החליפות המוסלמית וזה לא המשיק היחיד אגב) ובתוכו לקיים משטר לבן ארי וכל מי שזר מגורש אז,זו הבחירה שלהם הייתה. מה שאצלם היה שווה עם האיסלאם הוא אלמנט ההתפשטות והאכזריות. מה ששונה אצל הגרמנים הוא חוסר היכולת להצטרף לקבוצה השלטת שלהם בצורת גיור או המרה דתית- אצלם היתה סטיכיות וגזירת גורל שאינה הפיכה ואינה מאפשרת תיקון. מזעזע מנקודת מבט מוסרית יהודית. אבל למה ללכת לקצוות? מותר לכל קיבוץ זהותי מוגדר לקיים חיים משותפים על סמך תרבות משותפת ( שפה , דת, חזון ) ובמרחב גאוגרפי מוגדר. אני לצערי גם מכניס את ג'ון רולס שמדבר על האפשרות לזוז בין התרבויות ככלי מבחן לפתיחות שלהם. זה קצת לא אפשרי כי זה מערער גבולות , אבל על כל פנים תרבות יכולה וצריכה לממש את ערכיה ( עם כל סלידתי,זה מה שהסעודים עושים לדוגמא, או סין ) והשינוי יכול לבוא בצורה הדרגתית ומבפנים לא בכפייה.
נס יציאת מיצרים הוא הנס של עם שיוצא משיעבוד בכוחות עצמו התרבותי מהמרחב הפיזי שהוא שרוי ומשועבד בו. ללא התערבות של מלך בשר ודם חיצוני,לזה אין אח ורע.
ישבנו אישתי ואני עם זוג קמרונים בבפאב בציריך לפני שבוע והם מייחלים לזה ביבשת שלהם.
עזבו, עייפתי...

נערך לאחרונה ב:

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור