כתבת סיכום - פנל המאזינים לנגני CD של חברי הפורום

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
מוזיקליות

עד לפני כשנה המילה "מוזיקליות" לא הוזכרה כלל בפורום כאן.
בהדרגה, יותר ויותר אנשים בפורום כאן התחילו להשתמש במילה הזאת.
מה השתנה? (או בנוסח החג הממשמש ובא: "מה נשתנה?").

לגבי מרבית המשתתפים כאן, אין לי מושג מה השתנה אצלם, או אם השתנה משהו.
לגבי שני משתתפים שאני מכיר אישית, ברור לי באופן עובדתי ששום דבר לא השתנה באופן בו הם מאזינים למערכות שמע. הם לא התייחסו למוזיקליות של מערכות שמע בעבר והם לא מתייחסים אליה בהווה. הם רק אימצו לעצמם מטבע לשון, אשר נראה להם שהשימוש במטבע לשון זאת מאדיר את יוקרתם בעייני אחרים.

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
עכשיו אתה מתחיל לתת לנו הרצאות והנחיות, אבל על פי המשפט הקודם שלך (לפני מספר הודעות), ציינת כי אודיופילים כבדים אינם משתתפים בפורומים, אז על סמך הלוגיקה הזאת, למה שנקשיב לך בכלל? הרי אתה לא רציני (על פי הגדרתך שלך).

יואלפלרמן

חבר משקיען
מעורבות
106
נקודות
63
מי שמשקיע סכומי עתק בפריטי המערכת, אבל אפילו לא אגורה שחוקה אחת בטיפול אקוסטי אינו אודיופיל והמערכת שלו אינה מערכת אודיופילית.

מר גומא הנכבד מאוד
מי שמתעניין/עוסק/משקיע/מתייחס וכו' וכו' וכו' בכל מה שקשור/צמוד/מחובר וגו' וגו' וגו' לענייני ההגברה/השחזור/ההשמעה וכיו"ב וכיו"ב של מוזיקה בבית באמצעות מכשור - הוא אודיופיל.

ייתכן ואותו אודיופיל שוגה/טועה/מפספס, ייתכן והוא - בניגוד לך - לא עמד על חשיבותם האמיתית של הדברים, לא ראה את האור ולענייננו כאן לא שמע את הקול.

אבל, עם כל הכבוד, הוא עונה להגדרה אודיופיל.

אתה, עם כל הכבוד, לא ממונה על הכנסתו של אדם למסדר הזה, להוצאתו או לקביעת זכאותו.

אלא אם כן יש לך מינוי מהישות האודיופית הגדולה השוכנת בפרוקסימה קנטאורי, אבל אז - קטונו פה כולנו לומר דבר וחצי דבר מול הדברים שיש לך להודיע.

אז, כולנו צריכים להיות אסירי תודה עד אין סוף (פלוס-מינוס 10%) על כי הואלת, בשם הישות ההיא, לדבר אלינו.
סלה

יואלפלרמן

חבר משקיען
מעורבות
106
נקודות
63
לליאור: לא בהכרח. ייתכן ומר גומא הוא רציני ואפילו מאוד - אך אינו אודיופיל כבד.

מה שמביא לתהייה עמוקה: אותה כבדות, מהי ומה מהותה?

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
מים כבדים שוקעים עמוק.

ברקצ

חבר משקיען
מעורבות
269
נקודות
83
סתם ככה, למי שהתעניין, איך "נדחפה" לפה האנלוגיה עם בר רפאלי : זה נכתב כתגובה וכהמשך לקריאת ההצילו של שניצל :
מה יתן לי נגן ב100000 שקל שישפר לי את ההנאה?
האם הנגנים הללו בכלל נחמדים לאוזניים שלנו ?
האם נגן על הוא בכלל טוב?
מה לעשות ? הצילו!
נגן ב100,000 שקל = בר רפאלי. נגן מוסיקלי , שעולה הרבה פחות , שנמצא אצלנו בבית, שמסב לנו הנאה מרובה מהמוסיקה שהוא משמיע = האישה שאיתנו. ולכן אמרתי, ואני מאמין בכך באמת, שאם יזרקו לנו לידיים את בר רפאלי, לא ממש נדע מה לעשות איתה. הרבה יותר טוב לנו עם אישה מהחיים, מציאותית, שאנו מכירים, ושנותנת לנו הנאה יומיומית - ולא פנטזיה יקרה שלא בטוח ש"תשפר לנו את ההנאה" כדברי השניצל.

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
לליאור: לא בהכרח. ייתכן ומר גומא הוא רציני ואפילו מאוד - אך אינו אודיופיל כבד.

מה שמביא לתהייה עמוקה: אותה כבדות, מהי ומה מהותה?
מיהו "אודיופיל כבד" לדעתך?
או אולי לדעתך אין דבר כזה?
האם לדעתך התחום מסתכם בהעלאת הגיגים בנושא?
האם לדעתך כל מי שמעלה הגיגים בתחום נמצא באותו מקום?

אגב,
רק מי שחי באשליה מרגיש נפגע כתוצאה מאזכור העובדות, או האמת.
רק מי שמרגיש נפגע קופץ.

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,585
נקודות
113
מיהו "אודיופיל כבד" לדעתך?
או אולי לדעתך אין דבר כזה?
האם לדעתך התחום מסתכם בהעלאת הגיגים בנושא?
האם לדעתך כל מי שמעלה הגיגים בתחום נמצא באותו מקום?

אגב,
רק מי שחי באשליה מרגיש נפגע כתוצאה מאזכור העובדות, או האמת.
רק מי שמרגיש נפגע קופץ.

יהושוע, על מה טרונייתך, אני לא מבין.
אף אחד מהיושבים ב"פאנל" המכובד לא לקחו אותו בכובד הראש וברצינות שאתה לוקח אותו.
מטרת הפאנל היא קודם כל מפגש חברתי, לאחר מכן הפחת חיים בפורום, והרחק משם, כפועל יוצא ובהסתברות נמוכה, להסיק מסקנה כלשהי לגבי איכות אחד הנגנים.

יואל, חסרת לי בפאנל.

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,593
נקודות
113
מי שמשקיע סכומי עתק בפריטי המערכת, אבל אפילו לא אגורה שחוקה אחת בטיפול אקוסטי אינו אודיופיל והמערכת שלו אינה מערכת אודיופילית.

סתם שטויות,אפשר להיות אודיופיל עם מע' של איווה בתוך דיר כבשים.
תלוי איך מפרשים.
http://he.wiktionary.org/wiki/פיליה .
ומה זה תואר אצולה חשוב?
ניראה לי שהתוצאה הסופית משנה לא?
ואצל ההוא שהשקיע סכומי עתק במע' ולא בחדר ,התוצאה מעולה.
אז הוא לא אודיופיל ,נו?

יואלפלרמן

חבר משקיען
מעורבות
106
נקודות
63
שלום מר גומא

כדי שיהיה בסיס לדיון המיותר הזה, נא הגדר: אודיופיל, ובהקשר זה כבד ורציני

ולאחר שתצליח, מתוך ההנחה שתצליח, יהיה נחמד לדעת מה לכל זה ולנושא השרשור

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,619
נקודות
113
החלטתי לערוך , כי אין שום טעם לעורר כאן מריבות עם יהושע .

נערך לאחרונה ב:

nizans

חבר משקיען
מעורבות
10
נקודות
18
לא מבין מה הקשר בין יהושוע גומא לנושא השירשור .
כרגיל נפלתם ( גם אני עובדה שאני גם כותב משהוא) במלכודת שלו לעורר פרובוקציות ( במקרה עכשיו על רקע אישי , אבל ידוע שהוא לא זקוק לכך ) ולהסיט את הדיון למילוי שעות הפנאי שלו .
במקום להיתעלם ולהתמקד בעיקר העניין וההיתעוררות שעורר המבחן המוצלח מאוד , כי לגבי מה שומעים וכיצד צריך להישמע כל אחד לטעמו . למרות שדעתי הייתה ונשארה שכיצד צריך להישמע תמיד ישאר ביחס ישר לתקציב שמתפנה לתחביב.

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
ניצן, אנחנו לא ניפול שוב, אני מזכיר שוב כי מדובר בתחביב כיפי, הפורום הזה לא תוכנן במקור להוות כלי להוצאת מרה שחורה של אנשים.
בחודשים בהם יהושע לא ביקר כאן, הפורום הזה תפקד בצורה נפלאה ואני מתכוון לשמר את זה, לכן החלטתי להאריך את סטטוס החופשה שלו, שימשיך לפזר רעל במקומות אחרים, לא כאן.

ברקצ

חבר משקיען
מעורבות
269
נקודות
83
אחרי שגמרנו להתעסק בקקי - הייתי רוצה בכל זאת לשמוע מחברי הפנל מה שנקרה "תובנות". אני יודע שזה מסובך, וסובייקטיבי, וכל זה - אבל האם היתה פה דרך להסיק משהו מעבר ל"הנגן הזה נשמע לי טוב בקטע הזה" ? משהו על טיפולוגיות. משהו על אופי שונה שמתקשר לטכנולוגיה מסויימת. איזושהיא תובנה יותר כללית.

לי חבל שלא נכנסו להשוואה גם שילוב אחד או שניים של מחשב+דאק איכותי. אולי זה היה נותן לנו פעם אחת ולתמיד תשובה לשאלה ה"בוערת" האם מחשב + דאק מעולה יכולים להתחרות בנגן היי אנד אמיתי.

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,619
נקודות
113
אחרי שגמרנו להתעסק בקקי - הייתי רוצה בכל זאת לשמוע מחברי הפנל מה שנקרה "תובנות". אני יודע שזה מסובך, וסובייקטיבי, וכל זה - אבל האם היתה פה דרך להסיק משהו מעבר ל"הנגן הזה נשמע לי טוב בקטע הזה" ? משהו על טיפולוגיות. משהו על אופי שונה שמתקשר לטכנולוגיה מסויימת. איזושהיא תובנה יותר כללית.

לי חבל שלא נכנסו להשוואה גם שילוב אחד או שניים של מחשב+דאק איכותי. אולי זה היה נותן לנו פעם אחת ולתמיד תשובה לשאלה ה"בוערת" האם מחשב + דאק מעולה יכולים להתחרות בנגן היי אנד אמיתי.
מה שאנייכול לומר בעניין הזה , כמה שהנגן מושקע יותר , הצלילים מופרדים יותר ,האינפורמציה גדולה יותר , ואני בכלל לא בטוח שאוזן אוהבת את זה,
ניצחו המכשירים שהצלילם של מחוברים ומתנדנדים ,וזה לא בדיוק מה שהכסף עושה למכשיר ,
תלוי מאוד בהרגלים ,גם שפופרות לא מוסיפות להפרדה ,
לא יכול לענות מה טוב , או שיש לי תובנה בנושא , הייתי נהנה כמעט מכל המכשירים ,למעט אחד שנשמע לי דיגיטלי כמו dvd , וגם עליו הדיעות חלוקות אצל המשתתפים , המנצח שלי הפרטי הוא דווקא ה ayon , כי נהנה מכל העולמות ומתאים לכולם , למרות שהנגנים העוד יותר מושקעים כמו emm , והפלייבק דיזיין היו יותר רזולוציונים ומופרדים , גם הבומייסטר היה מצוין וצמוד בביצועים לayon/

menahem

כתב האתר
מעורבות
360
נקודות
83
דווקא הצד הסובייקטיבי של הפאנל מאוד מעניין - אני חושב שרק יועיל לשמוע את הצד השני,כלומר: איזה מכשיר נשמע הכי פחות "טוב" ולנמק מהחשיבה הסובייקטיבית.

בלי לפתוח את הנושא לדיון והתפלמסות - רק כהערה/הארה: חלק מהטיעונים למדוע אנשים מעדיפים/מתחברים לאנאלוג (השחור עם חור באמצע) הוא בגלל חוסר הדיוק או יותר נכון - בגלל שהעובדה שמדובר במערכת מכאנית היא מיצרת עיוותים שנעימים מאוד לאוזן האנושית.

מנחם.

יואלפלרמן

חבר משקיען
מעורבות
106
נקודות
63
מנחם: "בלי לפתוח את הנושא לדיון והתפלמסות - רק כהערה/הארה: חלק מהטיעונים למדוע אנשים מעדיפים/מתחברים לאנאלוג (השחור עם חור באמצע) הוא בגלל חוסר הדיוק או יותר נכון - בגלל שהעובדה שמדובר במערכת מכאנית היא מיצרת עיוותים שנעימים מאוד לאוזן האנושית".

בוודאי: מערכת מכאנית, מייצרת עיוותים, נעימים לאוזן האנושית.

פרט לטיעון הזה, בולט ועולה הניגוד שלו: העולם הדיגיטלי שאין בו כל עיוותים ומהיותו מבוסס על אפס ואחד הוא במהותו הכלי בה"א הידיעה לשחזור כלי נגינה וקול אדם

לגבי עצם העניין: לאחר המוני שרשורים, מאות תגובות ואלפי צפיות, שבועות של עיסוק בלתי פוסק בעניין ומסביב, מהמכשירים דרך המוזיקה ועד לבורקס ולפרגוד(!), הדבר הבסיסי ביותר לא מצא ביטוי: חוות דעת קצרה, פשוטה בסיסית של כל אחד מהמשתתפים לפי פרמטרים קבועים ולפי התרשמותו האישית והעדפתו - ולמה.

זה התחיל ביומרה לפאנל הבוחן מכשירי עילית. איך זה המשיך ואיך זה נגמר, מה היה חשוב ומה לא - זה כבר עניין אחר.

רועי51

חבר משקיען
מעורבות
205
נקודות
43
לא הייתי כמובן, גם לא שמעתי, אבל הואיל ולחברים שכן היו ושמעו אני מייחס גם נסיון רב, גם אהבה לצליל ולחוייה החושית המענגת שהיא להבנתי הבסיס המשותף לכולנו כאן, נותרה התמיהה הגדולה מכל, האם באמת לגובה ערימת הכסף קשר כה מובהק לעונג שאנו מבקשים לחוות. שהרי אם אני מבין נכון דווקא המכשיר הישן והזול מכל החבורה המאוד נכבדה הזו, מצא עצמו בסוג של קונצנזוס מאוד חיובי.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,420
נקודות
113
לא הייתי אומר כי פלייבק ואי אם אם הם הזולים

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,420
נקודות
113
דווקא הצד הסובייקטיבי של הפאנל מאוד מעניין - אני חושב שרק יועיל לשמוע את הצד השני,כלומר: איזה מכשיר נשמע הכי פחות "טוב".
היה מכשיר אחד בלבד שבמפורש לא אהבתי, תחזור לעמוד הראשון...

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור