כרטיס מסך עם קירור פסיבי מול אקטיבי עבור ק"ב

Assaf_p

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
שלום,
אני מעוניין לרכוש כרטיס מסך למחשב המשמש לקולנוע ביתי וכרגיל מתבלבל מרוב אפשרויות וסיסמאות של יצרנים ומוכרים.
1. האם ישנה עדיפות לכרטיס מסך בעל קירור פסיבי (לוחות קירור) ע"מ למנוע רעש מיותר של מאוורר נוסף?
2. בהנחה שהמחשב לא ישמש למשחקים אלא בעיקר להצגת סרטי FHD, האם יש סיבה להשקיע בכרטיס יקר (500 שקלים וצפונה)?

תודה.

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
1. התשובה בגוף השאלה.
2. יש להשקיע בכרטיס שכולל מעבדי וידאו מתאימים לצפיה בסרטים.

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
איזה מעבד יש לך ואיזה לוח אם?

Assaf_p

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
Core 2 Quad Q8300, 1333MHz, s775, 4MB
ASUS P5QPL-AM s775 C2Q 1333Mhz, Intel G41, DDR2 800, PCI-E, HDAudio
2GB RAM

Assaf_p

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
המחשב כבר ברשותי כך שעכשיו הבחירה היא בין החלפת לוח אם לקניית כרטיס מסך דוגמת ה-HD 4670 או משהו בתקציב דומה.
ההרגשה שלי מקריאה קצת ברשת היא שאפשר למצוא כרטיסים טובים עבור ק"ב בלי להוציא יותר מדי כסף ושהכרטיסים הכבדים מיועדים לגיימרים. מחפש אישור של המומחים :)

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
מה שאתה אומר בגדול נכון.
אבל כרטיס טוב עולה לך באזור ה350 ש"ח.
ולוח אם חדיש עם כרטיס מסך מקביל (ה9600- 9500כזכור לי זה המקביל לזה שיושב בGPU 9300 ) ,
מה שכן אתה מקבל גם 12USB2.0 , ESATA , כל חיבור אפשרי בעצם , אפשרות להרחבה ל 8GB , לא צריך להחליט אם באוורור או לא, לוח שאם בעתיד תרצה להפול ללוח גיימרים תוכל לשים עליו גם כרטיס של PCIE2.0 , ועוד כל מיני דברים.

בקיצור, לא יודע מה להגיד לך סופית, אבל לפעמים אנחנו משדרים המון מסביב ושוכחים למשל את לוח האם שהוא השדרה הראשית של המחשב.

Assaf_p

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
אני חושב שהבנתי. תודה.
אם קראתי נכון את המפרט לוח האם שעליו המלצת מכיל את המעבד הגראפי אבל חולק בזכרון הראשי עם המעבד הראשי.
האם אין משמעות לתוספת הזכרון שעל הכרטיס?
האם יש הבדל משמעותי בין 512MB וג'יגה לצרכים האלה? בין DD2 ל-DD3?

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
הוא לא חולק זכרון עם המעבד, אלא אם הזכרונות הרגילים שאתה מרכיב.

yol

אוהב את התחום
מעורבות
4
נקודות
18
אורי אני מתפלא-

לא כדאי להמליץ לו להוציא 700~800 על סטרימר ונגמר הסיפור?
ולנתב את המחשב לאזור אחר בבית לשימושים אחרים ....

בכל מקרה אני כבר בוחן את האקסטרימר כשבוע ובינתיים עושה רושם טוב, אני אכתוב עליו משהוא בקרוב...

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
כי הוא בכל מקרה זקוק לשדרוג במחשב.
עקב זה אם כבר יש לו 400 ש"ח+ לשדרוג המחשב, אז הצעדתי שדרוג מתוחכם יותר.
מה גם שיש לו מעבד חזק וטוב שעם כל האהבה שלי למוצרים כמו האקסטרימר יתן לו כח עיבוד וסרטים טוב יותר.
עם לוח אם איכותי ועוד GPU וכרטיס טוב בכלל .

Assaf_p

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
תודה לכולם.
למען האמת אני לא חובב גדול של סטרימרים וחושב שעם מחשב שקט ולא מאוד יקר ניתן לקבל ביצועים טובים יותר וגמישות רבה יותר וכמו כן נראה לי שמשך החיים של מחשב (הניתן לשדרוג יחסית בקלות) לעומת סטרימר הוא גדול יותר.
בכל אופן רכשתי כרטיס מסך פסיבי ב400 שקלים עם יציאת HDMI הכוללת אודיו ומחוברת לרסיבר ואני מאוד מרוצה מהסאונד והתמונה. לפי ביקורות שקראתי הוא לא תומך כמו שצריך במשחקים הכי חדשים אבל מאז שקינג קווסט 2 יצא לשוק, אני לא ככ בעניין בכל מקרה.
יכול להיות שאני טועה ועדיף היה לאמץ את ההמלצה של אורי ולקנות לוח אם טוב יותר וזהו אבל מכיוון שהמחשב חדש יחסית היתה לי בעיה פסיכולוגית עם זה. אולי גם תוספת הזכרון (512MB) שעל הכרטיס מסך עצמו תורמת במשהו (לפחות אני מנסה לשכנע את עצמי שזה כך).

תודה שוב על העצות והתשובות המהירות והמקצועיות בפורום.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור