כייף של מפגש Chez Cloudy

• פותח הנושא AK1
  • פורסם בתאריך

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
עוד מלפני הקורונה התחלתי למעט באירוח והתארחות של אחרים יחסית למעט מאוד שהיה קודם, אבל איכשהו יצא לי להתכתב עם @Cloudy והתרשמתי שמדובר באדם חד-מחשבה ומעניין. היום נפגשנו -- הוא אסף אותי במכוניתו -- והעברנו כמעט 5 שעות יחד, כולל הנסיעות. דיברנו הרבה, קפצנו מנושא לנושא, הוא הכין סופר-קפוצ'ינו על המכונה המושקעת שלו ואורז במכונה המיוחדת שלו, פגשתי את אשתו החביבה, היה כייף, ורציתי לשתף בזה, גם אם הפוקוס לא היה ספציפית על אודיו דווקא, יותר על מוזיקה.

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,432
נקודות
113
מגניב עמיר.
נשמע אחלה מפגש.

@Cloudy אצלך אני מבין היה המפגש?

תפרטו קצת אם בא לכם
מה שמעתם ? (למשל)

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
מגניב עמיר.
נשמע אחלה מפגש.

@Cloudy אצלך אני מבין היה המפגש?

תפרטו קצת אם בא לכם
מה שמעתם ? (למשל)
כן, המפגש היה אכן אצל @Cloudy -- שאינו פנוי לענות בזמן הקרוב, אז אנסה אני, מה שלא טריוויאלי כי קפצנו המון מנושא לנושא ומיצירה ליצירה, כולל הסברים על סוגי יצירות, על ביצועים וכד', בין הקטעים ששמענו, בטידל וביוטיוב, היו למשל – לא לפי הסדר:
  • כמה קטעים של באך לפסנתר, כולל כוראל פרלודים, פרק שני מהקונצ'רטו החמישי (הסבר קצר על קונצ'רטו), פרלוד ופוגה ראשונים מהספר הראשון של הפסנתר המושווה (הסברים על קונטראפונקט בניגוד להרמוניה, קנון בניגוד לפוגה, וכיוונון מושווה בניגוד לטבעי)

• הסרנאדה של מתוך "מסע החורף" של שוברט בעיבוד לפסנתר, ובמקור לבאריטון ופסנתר (הסבר על שיר=lied)

• הטוקאטה ופוגה ברה מינור של באך באורגאן עם Power Biggs – לא סיפרתי על ההקלטה הזו של ארבעת האורגנים בכנסיה של Freiburg שנעשתה ב-quadro – זה מחכה להאזנה ב-SACD במפגש שיהייה אצלי :)

• אטיוד "המהפכה" של שופן, גם בפסנתר, וגם בסרטון יוטיוב שבו רואים את האורגניסט Cameron Carpenter מנגן את התפקיד המאוד תובעני של יד שמאל על הפדאלים של האורגאן, עם הרגליים!

• האריה Nessun Dorma מטוראנדוט, הסבר קצר על אופרה, ומעבר ל"כרמן" להדגמת כמה קטעים שמוכרים לאוזן בלי שבהכרח יודעים שזה בא משם. ההסבר על נושא הטוריאדור שמופיע בפתיחה, על מה זה מוטיב-מנחה (leitmotif), והמוטיב המנחה של כרמן. דואט הפרחים מ"דולי הפנינים", "מקהלת העבדים העבריים" מ-נאבוקו

• הפרק הראשון מסונאטת "אור הירח" של בטהובן – שם שלא ניתן ע"י המלחין, והסבר למה אי אפשר לנגן את הפרק בפסנתר מודרני לפי הוראת הביצוע של בטהובן להשתמש בפדאל לכל אורך הפרק.
זה מה שזכור לי. אולי היו עוד קטעים ובטח היו עוד הסברים ודיבורים, סיפור על קבוצת השוואת הביצועים שהשתתפתי בה כל שבוע יותר מ-30 שנה, על החתונה של ענן (יופי של תמונות כ-screen saver של הטלוויזיה – מעוררות השראה גם ביומיום), על חתולים, אורז קפה, חוויות של שנינו מההיסטוריה של עבודתנו השונה מאוד במחשבים. השלמות שונות לפרק ה-Lacrimosa מהרקוויאם של מוצארט, שמת לאחר כמה תיבות מתוכו, מה לא?

Cloudy

חבר משקיען
מעורבות
305
נקודות
63
אני מקווה שעמיר ישן טוב הלילה אחרי שני קפוצ'ינו עם אחוז מסויים של רובוסטה :cool:

• Haha
Reactions: AK1

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
אני מקווה שעמיר ישן טוב הלילה אחרי שני קפוצ'ינו עם אחוז מסויים של רובוסטה :cool:
אני ישן מצויין עם קפה, אבל לחץ הדם שלי עלה ל-155. לא המון אבל מעל הגבול הרצוי (135-140).

כשהגעתי הביתה ומדדתי כדי לדעת אם לקחת תרופה, לא הבנתי למה זה, ואז קלטתי ששכחתי מהעניין של קפאין.

בבית אני שותה רק נטול, ולאחרונה גם קולה נטולת קפאין, אם כי בקולה יש הרבה פחות קפאין מאשר בקפסולה של נספרסו.

לא נורא, כבר ירד למשהו סביר.

הדבר היחיד שמצער זה שבפעם הבאה לא אוכל לשתות מהקפה המצוין הזה. אני לא מניח שענן יהיה מוכן לרדת עד כדי כך נמוך כמו קפה נטול... :cool:

נערך לאחרונה ב:

Cloudy

חבר משקיען
מעורבות
305
נקודות
63
אני לא מכייל את המטחנה מחדש.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
אני לא מכייל את המטחנה מחדש.
לא העליתי בדעתי שתעשה את זה, ואני מניח שגם לא תקנה 50 ג' קפה נטול משובח טחון, כי זה לא ראוי למכונה :)

צריך לשמור על סטנדרטים! זה משהו שאני יכול להבין בלי בעיה :)

leni

אוהב את התחום
מעורבות
130
נקודות
43
לא מדאיג,קפאין לא מצטבר לטווח ארוך בגוף בניגוד למלח שגורם נזק מצטבר.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
לא מדאיג,קפאין לא מצטבר לטווח ארוך בגוף בניגוד למלח שגורם נזק מצטבר.
  1. למי שיש גן של רגישות לקפאין, הנזק עלול להיות מצטבר
  2. למי שאין גן של רגישות למלח ו/או לחץ דם גבוה, אין נזק ממלח, לא מצטבר ולא בכלל
  3. גם אם אין בעיה עם הקפאין עצמו, ללחץ הדם המוגבר שהוא גורם -- והוא לא גורם לזה אצל כולם, אבל אני בין אלה שכן -- יש נזק מצטבר בהחלט
אז יש כאן מה לדאוג, למי שרוצה לדאוג, אבל כבר כתבתי
לא נורא, כבר ירד למשהו סביר
ונראה לי שזה אמור להעיד על כך שאני לא מודאג, כך שאין צורך בהרגעה מסוג זה. תודה

leni

אוהב את התחום
מעורבות
130
נקודות
43
הכוונה שהימנעות מקפה משובח מיותרת

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
הכוונה שהימנעות מקפה משובח מיותרת
אבל זה בעליל ממש לא נכון עבור מי שקפאין מעלה אצלו את לחץ הדם.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
זה אומר שהתעוררת כל שלוש שעות לאוכל?
לפי מיטב המסורת של האתר בזמן האחרון, ככה זה נראה כשמישהו מדבר על נושא שהוא לא מבין בו מהחיים שלו... :)

מעולם לא רציתי -- ולא היו לי -- ילדים, והחתול האחרון שהיה לי, היה מלווה אותי על הגדר בדרך לבית הספר היסודי, בכיתה א' או ב', וגם אז לא בדקתי איך הוא ישן בלילה.

נערך לאחרונה ב:

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
לפי מיטב המסורת של האתר בזמן האחרון, ככה זה נראה כשמישהו מדבר על נושא שהוא לא מבין בו מהחיים שלו... :)

מעולם לא רציתי -- ולא היו לי -- ילדים, והחתול האחרון שהיה לי, היה מלווה אותי על הגדר בדרך לבית הספר היסודי, בכיתה א' או ב', וגם אז לא בדקתי איך הוא ישן בלילה.

ואם נודה על האמת אתה גם די צודק. מעטים מוכנים להודות בזה, אבל ילדים זה דרעאק אחד גדול.

ליאור

חבר משקיען
מעורבות
363
נקודות
63
ילדים זה כיף.
כשהם דוחפים את ה dust cup של הרמקול פנימה עם האצבעות הקטנות והלא תמיד נקיות שלהם.. פחות;)

• Like
Reactions: arb

ronengolanpt

אוהב את התחום
מעורבות
333
נקודות
63
לא קשור לאודיו , אבל פוסט מהסוג שגורם לי לחשוב כמה בר מזל אני

יכולים להיות ילדים אוטיסטיים\חולים, שלוקחים את כל המשאבים והזמן של המשפחה, הכל סביבם ולמענם, ברמה שהורסת את החיים לכולם
ילד זה לא צעצוע שאפשר להחזיר
ילד דורש המון תשומת לב
אבל יש גם צד שני למטבע
וזה הדברים היפים שילד מביא עמו
ילדים מכניסים המון צבעים יפים לחיים
אם אני חושב איך היו החיים שלי ללא ילדים
זה נראה לי כמו חיים אפורים ללא צבע

למשל , אחד הדברים היפים שילדים נותנים להורים שלהם , וגם לסבים שלהם , זה את הזכות לחוות את הילדות שלהם מחדש.
החוויות שקיבלתי מהילדים שלי אם זה צעצוע שקניתי להם , טיולים שטיילנו ביחד , היום הראשון בגן ובבית ספר , האהבה הראשונה שלהם
הרגשתי שאני חווה את החוויות האלה מחדש

ומכיוון שמדובר בפורום אודיו\מוזיקה
נזכרתי במתי כספי שבאחד השירים היפים בשפה העברית
כתב על הילדות השנייה עם הבת שלו

"זו ילדותי השנייה"
"דרך עינייך בת , אני רואה ומגלה שוב עולם.
דרך ידייך אלמד לגעת שוב בגלי הים.
דרך שפתייך בת , טעם חדש למילים.
ואיתך שוב אגדל בלי לחשוש , אנחנו כבר בני שלוש.

זו ילדותי השניה,
מה שתיתני לי אקח.
זו ילדותי השניה איתך.

דרך שירייך בת, אני אלמד שוב להקשיב לבריאה.
בפסיעותייך אצעד בדרך אל הפלאים שבעה.
בחיוכייך בת , בוקר חדש ללילות.
ואיתך לחיים יש סיבה , אנחנו כבר בני ארבע.

במבטייך בת, אני אלמד שוב לאהוב בלי לחשוב.
בדמעותייך ארעד כאילו סוף העולם קרוב.
בחיבוקייך בת, רטט עובר בגופי.
ואיתך יום נוסף אבקש , אנחנו כבר בני חמש.

זו ילדותי השניה,
מה שתיתני לי אקח.
זו ילדותי השניה איתך."

או אולי דוקטור סוס יותר מדבר אלייך
"אם יוצאים מגיעים למקומות נפלאים"

מאחל לך שתגיע למקומות נפלאים
באיזה דרך שלא תבחר

שבת שלום

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור