יעוץ לקניית רמקולים

Amir Sagy

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
ברשותי מגבר Onkyo TX-SR505 ויש לי שני רמקולים מדפיים Epos els. הרמקולים טובים מאוד לשמיעת מוזיקה קלאסית אך חסרים את העומק והנפח המתבקש בשמיעת רוק ובעקר רוק מתקדם (אני מתגעגע לאינפיניטי שבלתי אפשרי להשיג כאן יותר). אני מבקש המלצה לרמקולים רצפתים (אבל לא מפלצות, נמר)שיעמדו במשימה של להיות טובים למוזיקה פילרמונית וגם למוזיקת רוק בסכום של עד 3000 שח עבור חדר של 4*7 מטר.
תודה,
אמיר

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
האם יד שניה בא בחשבון?

Amir Sagy

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
אני מעדיף חדש. תצוגה גם בא בחשבון

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
בתקציב הזה לדעתי יד שניה נותן אפשרות לקפיצת מדרגה
בחדש אפשר לבדוק רמקולים של Cerwin Vega
או כיוון אחר DIAMOND 9.5 של Wharfedale

Sonus

חבר משקיען
מעורבות
2
נקודות
0
תקציב נמוך, יש לך רמקול לא רע.
לא תמצא במחיר הזה משהו טוב יותר.

תחסוך ושיהיה לך משהו מכובד יותר תחליף ואז תקפוץ מדרגה.

Amir Sagy

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
תודה חברים, הבנתי את הקו הכללי. בכל זאת הייתי רוצה לדעת אם ה- M34i mission או M35i שהם בטווח המחירים שציינתי יכולים להיות בחירה טובה

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
mission היא חברה טובה, האם הם מתאים לך - זו שאלה, שאוזנים שלך צרכים לתת את התשובה.

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
סאב איכותי ב3000 ש"ח יכול לפתור לך כמה בעיות נפח.
דווקא משהו עם יחידה קטנה יחסית 8 עד 10 אינץ' שתהיה מהירה. או שתיים של 6.

http://www.amnonsound.co.il/?categoryId=1204&itemId=455
בטוח שעם מקח קל תוכל להוציא במחיר של 3000 בערך +/-.

Sonus

חבר משקיען
מעורבות
2
נקודות
0

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
סאב איכותי ב3000 ש"ח יכול לפתור לך כמה בעיות נפח.
דווקא משהו עם יחידה קטנה יחסית 8 עד 10 אינץ' שתהיה מהירה. או שתיים של 6.

http://www.amnonsound.co.il/?categoryId=1204&itemId=455
בטוח שעם מקח קל תוכל להוציא במחיר של 3000 בערך +/-.

אורי לא תמיד אני מסכים איתך וזו אחת מהם
אני לא חסיד של פתרון בעיות נפח של רמקולים ע"י סאב איכותי - לפי מה שאתה אומר מספיק להשתמש ברמקולים לוויניים (סטליטים), עם סאב אכותי וכמבון שאני לא מסכים עם הכיוון הזה.

oferT

חבר משקיען
מעורבות
46
נקודות
48
אותי מסקרן

כמה ניסיון יש לכל אלו אשר ממליצים על פיתרון של סאב "להוספת" נפח?
או שסינרגיה לא כלולה בקומבינציה. (shocked)

TakeOne

חבר משקיען
מעורבות
865
נקודות
113
לא הייתי עושה כלום בתקציב הזה

אם כבר, אז אולי להחליף למדפיים אחרים, כי במחיר שהקצבת לא תוכל כאמור לעלות ברמה. וגם אז, הייתי הולך רק על משומשים.

מאוד לא ממליץ לך להכנס להרפתקאות סאב למינהן. טוב לא ייצא מזה.

נסה לחסוך קצת ולהכפיל את התקציב, ואז חפש זוג רצפתיים מיד שנייה או תצוגה.

Amir Sagy

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
לאחר שבוע של שיטוט בחנויות ובאתרי האינטרנט אני מבין שאדון Sonus צודק! מתסכל מאוד שהמחרירים בארץ גבוהים עד פי שבע מבחול, למשל פולק אודיו מוניטור 50 עולה כאן 3490 ש"ח ולא במקום יקר במיוחד. אותו רמקול ניתן להשגה ב- 130 דולר בארה"ב, שזה בערך מה שמוציאים בקפיצה לסופרמרקט שם (תבדקו אותי, Circuit City). כזה הפרש כבר שווה את המטוס. ב- 800 דולר שם ניתן לקנות את אחת המפלצות שהחברה כאן אוהבים.
תודה על ההבהרות לכולם.
אמיר

TakeOne

חבר משקיען
מעורבות
865
נקודות
113
פולק אודיו ??

לקפוץ לארה"ב על מנת לרכוש אותו, נשמע לי הזוי. אפילו אם זה בצחוק.
שמעתי הרבה דגמים שלהם וביקרתי פעם במפעל בבולטימור. רמקול מאוד סתום ועמום לטעמי. באמת נמכר בגרושים, בחנויות לממכר מכונות כביסה, מקררים, בגדים וכלי עבודה, בארה"ב.

אני חוזר ומציע לך לחסוך עוד קצת. תדחה את הקנייה בכמה חודשים ובנתיים תחסוך ותלמד את השוק. בתקציב כפול תוכל לבדוק דברים הרבה יותר טובים ולא נורא יקרים. בדוק למשל בלוחות ולך גם לשמוע פרדיים.

Amir Sagy

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
ה- פולק אודיו היה רק דוגמה למצב העגום פה. אין שום כוונה הזויה

bazil41

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
לאור חלק מהמחירים הנהוגים בארצנו, לא נראה לי הזוי בכלל "לקפוץ" לחו"ל להביא ציוד
אני מסכים עם הגישה הכללית של לחסוך ולקנות משהו יותר איכותי,
אבל באותו מחיר ניתן גם להרוויח טיול קטן לחו"ל וגם לחזור עם רמקולים או מגבר
המגברים והרמקולים הנמכרים בארץ ובחו"ל לרוב מיוצרים במזרח ונשלחים לכל העולם,
גם לחנויות בחו"ל יש שכירות, מלאי, עובדים, מיסים וכו' ועדיין ביותר מידי מקרים הפערים אינם מתקבלים על הדעת
לדוגמא:
Cambridge audio A540 עולה בלונדון בחנות 200 פאונד (Richer sounds) בארץ 3500 ש"ח
Onkyo 605 עולה בחנות בלונדון 400 פאונד בארץ 5000 ש"ח
ויש עוד דוגמאות רבות
למה מחירים באנגליה ובארה"ב יכולים דומים ורק אצלנו המחיר יותר מכפול??
הסיבה היחידה היא לדעתי חמדנות גרידא של היבואנים והסוחרים והנכונות של הצרכן הישראלי הפראייר
לקנות למרות המחיר המופקע

TakeOne

חבר משקיען
מעורבות
865
נקודות
113
בדוק יד שנייה

ה- פולק אודיו היה רק דוגמה למצב העגום פה. אין שום כוונה הזויה

גם אני חושב שלעיתים עדיף ייבוא אישי, אבל כשמדובר על רמקולים בטווח של 10K$ - 20K$ (מחיר חו"ל) ולא כשהתקציב זהה למחיר הטיסה.....

הנה כמה דגמים בתקציב שלך, בבדיקה שטחית ומהירה:
http://www.aufi.co.il/ser/153.jpg

http://www.aufi.co.il/ser/152.jpg

http://www.maestroaudio.co.il/mi/second.asp - המוניטור אודיו.

עדיין, נדמה לי שבתקציב הזה עדיף לך לחסוך ולהכפיל את התקציב ואז לחפש סט מתצוגה או יד שנייה.

Lazy Boy

אוהב את התחום
מעורבות
5
נקודות
18
לאחר שבוע של שיטוט בחנויות ובאתרי האינטרנט אני מבין שאדון Sonus צודק! מתסכל מאוד שהמחרירים בארץ גבוהים עד פי שבע מבחול, למשל פולק אודיו מוניטור 50 עולה כאן 3490 ש"ח ולא במקום יקר במיוחד. אותו רמקול ניתן להשגה ב- 130 דולר בארה"ב, שזה בערך מה שמוציאים בקפיצה לסופרמרקט שם (תבדקו אותי, Circuit City). כזה הפרש כבר שווה את המטוס. ב- 800 דולר שם ניתן לקנות את אחת המפלצות שהחברה כאן אוהבים.
תודה על ההבהרות לכולם.
אמיר

בדקתי אותך. אם הבנתי נכון המחיר הוא ליחידה. כלומר הם עולים בארה"ב 260$. תוסיף לזה +- 8-10% מיסים וזה המחיר. מה שאני נתקלתי, אפשר גם להסתדר עם סוחרים בארץ, ואני בטוח שעל המחיר הרשמי המופרך תקבל הנחה גדולה. ולא רק על פולק, או רמקולים, או מגברים. אם נסכם, מחיר הרמקול בארה"ב הוא 1100 ש"ח. להביא אותו לארץ במטוס תצתרך, לשלם 30% בבן גוריון, ולדעתי משהו כמו 100$ overweight. מה שמותיר לך למצא כרטיס + שהות בארה"ב ב +- 1300 שקל. אם אתה מוצא דיל כזה תודיע לי, כי יש לנו בחברה המון נסיעות מתוכננות.

לקפוץ לארה"ב על מנת לרכוש אותו, נשמע לי הזוי. אפילו אם זה בצחוק.
שמעתי הרבה דגמים שלהם וביקרתי פעם במפעל בבולטימור. רמקול מאוד סתום ועמום לטעמי. באמת נמכר בגרושים, בחנויות לממכר מכונות כביסה, מקררים, בגדים וכלי עבודה, בארה"ב.

לא הבנתי מה כוונתך. אני ראיתי באותם הסופרים ואאוטלטים בארה"ב גם b&w, וורפדיל, קלפיש, פיוניר יאמאהה ודנון. שיווק זה דת במדינה הזאת, ובשונה מאיתנו הם האובססייה שלהם זה לא לספר לשכן ש "קניתי משהו במקום יוקרתי" אלא "קניתי בדיל חבל"ז". לא יזיק לנו לפתח מנטליות כזאת. אולי ככה נשלם פחות מפי שלוש על מכוניות, כרטיסי טיסה, ודברים חשובים, לי לפחות כמו קונסולות משחקים אופניים, ואלקטורניקה בידורית. כמו שיצחק בן אהרון אמר "אם זה רצון העם אז צריך להחליף את העם".

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
חברים מה שאנחנו כן שוכחים ואין מה לעשות עלינו להבין זאת.
המחירים שאנו רואים במקומות כמו ארה"ב למשל לעולם לא יהיו פה.
השוק פה קטן מדיי.

לדוגמא בארץ יזמינו מכולה של רמקולים בשנה מדגם מסויים.
בארה"ב תזמיין חנות אינטרנט(זה מה שאנו מסתמכים עליו) מכולה בשבוע/חודש. אין מה לעשות יצרן יתן לכזה מצב מחירים הרבה הרבה יותר אטרקטיבים.

דוגמא מהארץ:
אני זוכר חבר טוב שעבד בזמנו עם אחד היבואנים בארץ כאשר הייתה לו חנות. כאשר הוא הזמין 20 זוגות מדגם מסויים המחיר היה X לרמקול. כאשר העסקים קטנו והוא היה מזמין רמקול אחד כל חודש המחיר היה X+200 בערך לכל רמקול. מה לעשות זה ההבדל.

כמובן שכל מה שאני אומר לדוגמא של ארה"ב למשל היא ללא :
חברות שמייצרות בארה"ב. אין מה לעשות אבל BOSE,פולק,קליפש וכו.. יעלו יותר זול בארה"ב כי שם הם מיוצרים. עלויות ההובלה בסמי טריילר בארה"ב פשוט יהיו זולות יותר וכל המשתמע מכך.

קחו את הדברים הללו בחשבון.
קחו את זה שיבואן חייב לבטח את כל המוצרים שהוא שולח (הוא נראה לי יכול שלא, אבל...).
גם מישהו שמביא לארץ פרטית מומלץ שיעשה זאת.
מיסים.
המיסים שאנו מדברים עליהם פר מוצר אחד זה לא מה שיבואן רואה.
הוא משלם דמי אחסון , דמי שחרור, וכו...

TakeOne

חבר משקיען
מעורבות
865
נקודות
113
תמחור בארץ VS תמחור חו"ל

הנושא הזה נטחן דק דק בהמון דיונים, בכל הפורומים.
בשורה התחתונה - כמעט כולם צודקים, במידה כזו או אחרת: השוק בארה"ב ובאירופה עצום והשוק הישראלי קטנטן וזניח. כתוצאה מכך גם התחרות וגם השירות מאוד משפיעים שם והרבה פחות כאן.
אבל, נסו לשם השוואה לרכוש מוצרים אירופאים בארה"ב, כל מוצר מיובא כמעט - ממכוניות דרך בגדים, מוצרי חשמל לבית ועד לאודיו. ואז תראו שכמו שאורי כתב, המחירים קופצים למעלה משמעותית.

עדיין, התמחור בארץ לעיתים שערורייתי. לעיתים, לא תמיד. יש יבואנים חצופים שמבקשים לעשות קופה על כל מכירה. מנגד יש את היבואנים הקטנים, שמוכרים ישירות והמחירים שלהם די הוגנים. הם אלה שמצליחים בעמל רב לשמור על שוק מעניין יותר, עם מגוון מוצרים רחב יותר, ועם שירות אישי ובדכ' טוב הרבה יותר. הם יטרחו ויביאו קו מוצרים חדש ולא מוכר לנו, בידיעה מראש שימכרו רק כמה חתיכות כל שנה. כולנו מכירים אותם, כי הם אלה שכותבים ומפרסמים כאן בדכ'.
ובכל זאת, תמיד יהיה יותר זול בחו"ל ותמיד יהיה יותר מבחר בחו"ל, ומה שכאן נראה בקטלוג היבואן, שם נוכל לשמוע בחנות.
תזכרו שבסוף, עם כל הכבוד, ישראל מקבילה בגודלה לניו-ג'רזי....

לאמיר - אני לא חושב שבתקציב שלך ההבדלים דרמאטיים כל כך. עלויות ההובלה, הביטוח, המע"מ ומס הקנייה של היבואן הם שבאים כאן לידי ביטוי.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור