טינטון

לני

חבר משקיען
מעורבות
270
נקודות
63
הי
קראתי בכמה פוסטים על חברים בפורום שסובלים מטינטון.
אשמח אם תשתפו חוויות, איך קיבלתם? , דרכים להרגעת הטינטון, דברים שמחמירים וכו....

genvirt

חבר משקיען
מעורבות
777
נקודות
113
לאיודע מה זה טינטון אך אני סובל מצפצוף תמידי וירידת אחוזי שמיע באוזן שמאל וזה ממש מעצבן :( אין כאן אפשרות לריפוי... רופא המליצה על איזה טיפול פסיכולוגי שבאה לידי ביטוי לימוד טכניקה ללמוד ״לא לשים לב ולא להתייחס״, לא הלכתי.
משתדל פשוט לא להתייחס, ברגע שעוסקים ומתרכזים באיזה דבר באמת פחות מפריע אמה מה... באסה אשכרה! חחחח

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,590
נקודות
113
הציפצוף התמידי שאתה שומע זה טינטון.כן, אין דרך חזרה...רק קדימה לטינטון חזק יותר.

genvirt

חבר משקיען
מעורבות
777
נקודות
113
הציפצוף התמידי שאתה שומע זה טינטון.כן, אין דרך חזרה...רק קדימה לטינטון חזק יותר.
לא ידעתי שזה נפוץ כזה...

YOSSI24

חבר משקיען
מעורבות
473
נקודות
83
רעש גורם לנזקים מצטברים כעבור שנים,
כשיש ירידה בשמיעה בהרבה מקרים מופיע טנטון,
תחילה הוא חלש ואפשר להיתעלם ממנו,
אך כעבור עוד כמה שנים יכול להיתחזק
ואז זו כבר כבר פגיעה באיכות החיים,
אפשר לומר "החטא ועונשו",
זו עדיין מחלה יתומה ואין לה מרפא.

EB1000

מושעה
מעורבות
54
נקודות
28
לא כל טנטון קשור לבעיה אורגנית באוזן. אני בזה הרגע שוב שומע טנטון בצורת צליל מונו של כ 13 קילוהץ, שלא התריד אותי כבר שבועיים, עד שבמקרה קראתי את ההודעה הזאת, ואז נזכרתי שאני "סובל" מטנטון. אצלי זה פסיכוסומטי לחלוטין. עברתי בדיקות שמיעה ובדיקות כולל CT מיותר, והכל היה תקין. אני מתחיל לשמוע את הטנטון רק כשאני נזכר בו. הוא יכול להעלם לחודשים או שנה שלימה, ואז כאשר אני יושב בחדר לבד בשקט ונזכר בו, אני מתחיל לשמוע אותו.

יש אגב טיפולים בתשלום און ליין. משמיעים לך סדרת צלילים בהתאם לשאלון אינטאקטיבי עד שבונים עבורך רצף צלילים שאתה צריך להקשיב להם באוזניות עד שהטנטון מתמסך כעבור כמה חודשים ואחרי שזרקת כמה אלפי דולרים. הנה דוגמה לאתר כזה:

http://www.tinnitracks.com/en/matching

עמית

חבר משקיען
מעורבות
211
נקודות
63
אני סובל מטנטון ללא יריידה בשמיעה!
אצלי יש אובר שמיעה! אני שומע הכל
גם כשאני ישן.
כשעשיתי בדיקת שמיעה שמעתי את כל התדרים!
הטכנאית במכון אמרה לי שזה נדיר ביותר
והדבר הכי גרוע זה שאין פתרון!
המליצו לי טיפול במחטים סיניות!
מישהו ניסה?

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
לא כל טנטון קשור לבעיה אורגנית באוזן. אני בזה הרגע שוב שומע טנטון בצורת צליל מונו של כ 13 קילוהץ, שלא התריד אותי כבר שבועיים, עד שבמקרה קראתי את ההודעה הזאת, ואז נזכרתי שאני "סובל" מטנטון. אצלי זה פסיכוסומטי לחלוטין. עברתי בדיקות שמיעה ובדיקות כולל CT מיותר, והכל היה תקין. אני מתחיל לשמוע את הטנטון רק כשאני נזכר בו. הוא יכול להעלם לחודשים או שנה שלימה, ואז כאשר אני יושב בחדר לבד בשקט ונזכר בו, אני מתחיל לשמוע אותו.

יש אגב טיפולים בתשלום און ליין. משמיעים לך סדרת צלילים בהתאם לשאלון אינטאקטיבי עד שבונים עבורך רצף צלילים שאתה צריך להקשיב להם באוזניות עד שהטנטון מתמסך כעבור כמה חודשים ואחרי שזרקת כמה אלפי דולרים. הנה דוגמה לאתר כזה:

http://www.tinnitracks.com/en/matching
אתה סובל מטנטון בתדר מונו של 13 ק״ה? זה כל מה שיש לך לומר? מה עם אחוז עיוותים? יחס אות לרעש? עוצמה? ...

אני סתאם מסתלבט אתך, מקווה שתיקח בהומור והעיקר שנהייה בריאים.

אריה

genvirt

חבר משקיען
מעורבות
777
נקודות
113
טוב שישנם ביננו מהנדסי לא רק מכונות אודיו וגם מהנדסי אוזניים, אחרת באמת לא היתי יודע לאין ללכת... :)

genvirt

חבר משקיען
מעורבות
777
נקודות
113
אני סובל מטנטון ללא יריידה בשמיעה!
אצלי יש אובר שמיעה! אני שומע הכל
גם כשאני ישן.
כשעשיתי בדיקת שמיעה שמעתי את כל התדרים!
הטכנאית במכון אמרה לי שזה נדיר ביותר
והדבר הכי גרוע זה שאין פתרון!
המליצו לי טיפול במחטים סיניות!
מישהו ניסה?
הזכרתה לי בבדיחה:

באה אחד לרופא א.א.ג. ומתלונן שלא שומע, בודק אותו הרופא ושועל לאחר הבדיקה" - "איך ומתי זה קרה?"
עונה הפציאנט: - "אתמול יושב אני בשרותים ומגרד עם המסמר באוזן, פתאום "טלאק" - נאלמו הצלילים..."

זהירות חברים עם מחקים במיוחד סיניים! (סתם סתם:))

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
חבר שלי בעבודה, אשתו לקחה אותו לכבוד יום ההולדת שלו להופעה של U2 בחו"ל .....שורה ראשונה צד שמאל מתחת לרמקולים של 10,000וואט.....הטינטון הופיע במלוא עוצמתו עוד באתו ערב עד ימינו אנו........החלק האומנותי הוא מספר דווקא היה אחלה.

הופעה משנת חיים.

בזמנו הייתי שומע באוזניות בעוצמות די מטורפות......עושה רושם שבנס ניצלתי מ"פגיעת טינטון" בשמיעה.

נערך לאחרונה ב:

genvirt

חבר משקיען
מעורבות
777
נקודות
113
בד"כ בהופעות רוק מחלקים אוטמי אוזניים, אני תמיד לוקח זוג במיוחד עם מתכוון להיות מקדימה

לני

חבר משקיען
מעורבות
270
נקודות
63
בפעם הראשונה ששמעתי את הטינטון הפכתי את כל הבית בשביל למצוא את מקור הרעש.
לבסוף הבנתי שהבעיה היא אצלי.
בהתחלה היה לי מאוד קשה להירדם.

קורה לי לפעמים שאני שוכח שיש לי ואז הטינטון נעלם לכמה שבועות עד שאני נזכר שוב.

שמתי לב שיש קורלציה לקפה שחור.
הייתי שותה יותר מ10 כוסות ביום.
הפסקתי לשתות קפה, ועוצמת הטינטון ירדה, בשלב מסוים הטינטון חזר, מאז אני מרשה לעצמי רק 2 כוסות קפה ביום.

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
אתה סובל מטנטון בתדר מונו של 13 ק״ה? זה כל מה שיש לך לומר? מה עם אחוז עיוותים? יחס אות לרעש? עוצמה? ...

אני סתאם מסתלבט אתך, מקווה שתיקח בהומור והעיקר שנהייה בריאים.

אריה
מזכיר לי משום מה בדיחה על ארמני שחזר מההרים לאחר כחצי שנה עם עדר הכבשים במרעה, ובחודשים הבאים הוא מסתובב מבואס לגמרי.......אף אחת מהעדר לא כותבת, לא מתקשרת....אפילו לא נשיקה קטנה ....נתק מוחלט.

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
בפעם הראשונה ששמעתי את הטינטון הפכתי את כל הבית בשביל למצוא את מקור הרעש.
לבסוף הבנתי שהבעיה היא אצלי.
בהתחלה היה לי מאוד קשה להירדם.

קורה לי לפעמים שאני שוכח שיש לי ואז הטינטון נעלם לכמה שבועות עד שאני נזכר שוב.

שמתי לב שיש קורלציה לקפה שחור.
הייתי שותה יותר מ10 כוסות ביום.
הפסקתי לשתות קפה, ועוצמת הטינטון ירדה, בשלב מסוים הטינטון חזר, מאז אני מרשה לעצמי רק 2 כוסות קפה ביום.

אני מניח שבפתיח התייחסת לפוסטים שלי בנושא.
אכן מחלה יתומה והמנגנון שלה לא ברור לגמרי, שתיית קפה מרובה מעלה את לחץ הדם שמגביר את הטינטון, אפשר למצוא קשר בין זה לבין שבהרבה מקרים הטינטון מתגבר לאחר שכיבה ממושכת שאז מגיע יותר דם וביותר לחץ למוח, בשנים האחרונות נבדק קשר בין אלה שלא חוו טראומה מכנית או אקוסטית לאוזן ובין הידבקות בווירוסים שונים ויש תרופות מסויימות שאף כתוב בעלון שלהם שיכולות לגרום לטינטון ובשימוש ממושך אף להפוך אותו לכרוני.
אני עבדתי כסאונדמן במשך שנים והצלחתי להוכיח קשר נסיבתי בין כך לטינטון שזיכה אותי ב 10% נכות.

עמית

חבר משקיען
מעורבות
211
נקודות
63
אני עובד בעבודה רועשת!
אני עובד cnc חרטות,
אמנם חובש אוזניות אך תמיד
נמצא ברעש.
מה צריך בשביל לתבוע את ביטוח לאומי?
אין לי פגיעה בשמיעה.

לני

חבר משקיען
מעורבות
270
נקודות
63
לי יש רגישות לרעש חזק.
במידה ואני נחשף לרעש (נגיד טיסה) הטינטון מוגבר לכמה שבועות עד שהוא נרגע בשנית.

אני חושב גם שתדרים גבוהים גם משגעים לי את האוזן. כשהתינוקת שלי בוכה אני סובל מאוד.
חייב להחזיק אותה והיא צווחת באוזן...

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,590
נקודות
113
אני עובד בעבודה רועשת!
אני עובד cnc חרטות,
אמנם חובש אוזניות אך תמיד
נמצא ברעש.
מה צריך בשביל לתבוע את ביטוח לאומי?
אין לי פגיעה בשמיעה.
ללכת לע"וד שמתמחה בתביעות בטוח לאומי והוא ידריך אותך.

genvirt

חבר משקיען
מעורבות
777
נקודות
113
ללכת לע"וד שמתמחה בתביעות בטוח לאומי והוא ידריך אותך.
מחפש אחד ״כריש״ כזה - לא ממש מצליח, אם יש המלצות אשמח לקבל בפרטי

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור