חשמל סולארי

972lior

אוהב את התחום
מעורבות
109
נקודות
43
אנחנו מתכננים להתקין מע חשמל סולארי בבית. לדעתי החשמל שיתקבל יהיה איכותי יותר מזה של חברת חשמל,
למישהו יש נסיון?

Eylo

אוהב את התחום
מעורבות
78
נקודות
28
אתה מתכוון לדיל עם חברת חשמל ? אם כן , אז אתה לא נהנה מחשמל נקי אלא רק מוכר אותו לחברת חשמל וצורך חשמל רגיל מהם .
אם אתה מתכוון לפאנל לצריכה עצמית , אז זה קודם צריך להיאגר איפה שהוא כדי לייצב את החשמל ( עננים , לילה ...) בדכ דרך סוללה ואז זה מאוד תלוי בסוג המייצב שלך .

HOTSWAP

מושעה
מעורבות
15
נקודות
3
לא ישנה כלום. ראשית, איכות החשמל בארץ מצויינת. אתה מוזמן לחבר סקופ ולצפות באות המתקבל, ואף לנתח אותו ספרקרטלית. הוא סינוס טהור, פלוס רעש בתדר גבוה מאד ועוצמה אפסית. בחיבור פאנל אתה לא מייצר חשמל לעצמך, אתה מייצר לחברת החשמל (לשכנים שלך) רוב הזמן, ומקבל זיכוי עי מונה דו כיווני.

גם אם אתה משתמש בחשמל הזה ישירות, הממיר DC ל AC שיש במערכות כאלו מוציא מתח פחות איכותי מזה של חברת חשמל, בדוק. זה מהפך 3 פאזי 5 רמות מתח, עם סינון מיניאלי של השראות טורית. זה עומד בתקן, ולכן מבחינת חברת חשמל זה מספיק. אותם לא מעניין אודיופילים. אני במקרה גם משמש כיועץ פיתוח של חברות במייצרות את הממירים הללו, כגון טקסטרוניקס. מבטיח לך שאם תראה איך נראה מתח כזה בסקופ, תקבל מיד התקף חרדה אודיפילי...

efi1965

כתב האתר בצפון
צוות האתר
מעורבות
395
נקודות
83
אם אתה שומע אודיו בערב אתה בכל מקרה צורך מחברת החשמל ולא מה PV
ואם אתה שומע ביום ויש עננים או חורפי יש כל הזמן משחק של צריכה וייצור, לא הייתי ממליץ לאודיו.

עמית

חבר משקיען
מעורבות
211
נקודות
63
בשביל האודיופילים,החשמל לא מספיק טוב!
הכבלים בתשתיות לא מספיק טובים!
האוויר לח מדי,חם מדי,קר מדי..
אולי צריך לעבור לכוכב אודיופילי..
מי בעד?

ariekarp

אוהב את התחום
מעורבות
119
נקודות
43
תאים סולאריים מפיקים זרם ישר DC. כדי להפוך אותו לזרם חילופין AC ולסנכרן אותו עם תדר חברת החשמל, הוא עובר תהליך דומה מה שעושה אל פסק UPS. יותר "נקי" מחברת חשמל לא יהיה. אבל תנסה. תספר לנו אם אתה מרגיש הבדל.

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
תאים סולאריים מפיקים זרם ישר DC. כדי להפוך אותו לזרם חילופין AC ולסנכרן אותו עם תדר חברת החשמל, הוא עובר תהליך דומה מה שעושה אל פסק UPS. יותר "נקי" מחברת חשמל לא יהיה. אבל תנסה. תספר לנו אם אתה מרגיש הבדל.
יש לי חבר שיש לו חבר שיש לו חבר שמתקין אצל בוודים בנגב מערכות סולאריות.
שילמתי לו פעם כמה מאות שקלים כדי שיביא לי את המצברים שהוא משתמש בהם כדי לאגור חשמל (נדמה לי זה אוסף של כמה מצברים 24V וממיר מתח ל- 220V) - בלי הפאנלים הסולארים - רק המצברים, כדי לראות איך זה נשמע אצלי בסלון.

סיפור משונה.

חיברתי רק לרכיבי הליין, כמובן. דאק, קדם, מחשב.

הסאונד היה סטרילי יותר, קצת מוזר, נשמע אחרת. אבל חד משמעית לא יותר טוב. זה הדבר החד משמעי היחידי שאני זוכר מההפקה הזאת.

HOTSWAP

מושעה
מעורבות
15
נקודות
3
יש לי חבר שיש לו חבר שיש לו חבר שמתקין אצל בוודים בנגב מערכות סולאריות.
שילמתי לו פעם כמה מאות שקלים כדי שיביא לי את המצברים שהוא משתמש בהם כדי לאגור חשמל (נדמה לי זה אוסף של כמה מצברים 24V וממיר מתח ל- 220V) - בלי הפאנלים הסולארים - רק המצברים, כדי לראות איך זה נשמע אצלי בסלון.

סיפור משונה.

חיברתי רק לרכיבי הליין, כמובן. דאק, קדם, מחשב.

הסאונד היה סטרילי יותר, קצת מוזר, נשמע אחרת. אבל חד משמעית לא יותר טוב. זה הדבר החד משמעי היחידי שאני זוכר מההפקה הזאת.

אם אלו הממירים שנמצאים בשימוש בארץ והם מה 3 השנים האחרונות, אז ככל הנראה אלו ממירים שפתחו בשיתוף הצוות שלנו עבור חברת SolarEdge. יש כמה דגמים, מה שמשווק לחול, בעיקר לארצות הברית, בעל תקן יותר מחמיר והוא יהיה עם THD נמוך מעט ממה שיש לך כרגע בשקע, אבל אלו שמותקנים בבתי אב ומשקים הארץ, הם בוודאות בעלי ביצועים פחות טובים ממה שיש לך בשקע מבחינת "נקיון". זה נעשה בכוונה, כי היעד בתכנון היה חסכון בעלויות וצמצום מס רכיבים, תוך עמידה בתקן IEEE 519 שאומר, כל מתח בעל THD מ 5% ומטה, זה בסדר, גם אם זה גורם אי שקט נפשי לאודיפילים..

אם כל המטרה בממיר כזה היא לקבל חשמל יותר נקי, אז יש פתרונות הרבה יותר זולים. יש בארץ חברה בשם ADVICE, והיא מציעה UPS ON LINE שמפיק סינוס טהור עד ל 5kVA. זה הרבה יותר עדיף לכל מערכת אלקטרונית, כי זה מבודד אותך לחלוטין מרשת החשמל.

YB-7

חבר משקיען
מעורבות
397
נקודות
83
תיאורטית,,, ? כן.
בתנאי שגם המערכת הסולארית, וגם המערכת סאונד שלך, צריכות להיות מותאמות ייחודית כדי לבטל את מערך ה-AC וההמרה הכפולה, ראשית מ- DC של הפנלים דרך הממירים ל-230AC.
ושנית, לעקוף את השנאים בציוד, ולעבוד ישר ממצברי ה-DC לתוך ההגברה. זה חתיכת מבצע הנדסי , אבל בהחלט ניתן לביצוע.

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,590
נקודות
113
אם כל המטרה בממיר כזה היא לקבל חשמל יותר נקי, אז יש פתרונות הרבה יותר זולים. יש בארץ חברה בשם ADVICE, והיא מציעה UPS ON LINE שמפיק סינוס טהור עד ל 5kVA. זה הרבה יותר עדיף לכל מערכת אלקטרונית, כי זה מבודד אותך לחלוטין מרשת החשמל.
זה מעניין...אם היה לי מקור דיגיטאלי מפונפן ויקר הייתי חושב לבדוק ברצינות.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור