וילסון אודיו מתחדשת ברמקולים סאשה V

Slim1900

אוהב את התחום
מעורבות
97
נקודות
28
המחיר בסדר גמור
חזרתי מבוסטון והמחירים של כל דבר בשנתיים אחרונות עלה בצורה מטורפת ,35% ומעלה. פחית קולה כבר עולה שם 4$ וקפוצינו 7$ ומלון בדאונטאוון 700$ ובאיזור הרווארד לא רחוק מזה.
דבר שני - מאחר ויש אניפלציה גבוהה ולכל האודיופילים יש כבר רמקולים וציוד ופחות דרייבלשדרג כל יומיים, כמות הרמקולים שהם צפויים למכור היא קטנה יותר משנים קודמים. עצם העובדה הזו-גורמת לכך שמחיר המוצר שלהם חייב לעלות.

רן לוי

אוהב את התחום
מעורבות
289
נקודות
63
המחיר בסדר גמור
חזרתי מבוסטון והמחירים של כל דבר בשנתיים אחרונות עלה בצורה מטורפת ,35% ומעלה. פחית קולה כבר עולה שם 4$ וקפוצינו 7$ ומלון בדאונטאוון 700$ ובאיזור הרווארד לא רחוק מזה.
דבר שני - מאחר ויש אניפלציה גבוהה ולכל האודיופילים יש כבר רמקולים וציוד ופחות דרייבלשדרג כל יומיים, כמות הרמקולים שהם צפויים למכור היא קטנה יותר משנים קודמים. עצם העובדה הזו-גורמת לכך שמחיר המוצר שלהם חייב לעלות.
חולק עליך לחלוטין. המחירים של וילסון אודיו, כמו של יצרנים רבים ומעולים אחרים בתעשייה הזו עולים בצורה מטורפת מסחררת ממש והם איבדו כל קשר עם המציאות. הנה ציר הזמן התמחורי בעשר השנים האחרונות: בסוף 2013 מוצג וילסון סשה 2. מחיר בדולרים בהשקה - 30000 דולר. בסוף 2018 מוצג וילסון סשה DAW. מחיר בדולרים בהשקה - 38000 דולר, התייקרות של כ-27 אחוזים בחמש שנים. האם באותם חמש שנים עלה מדד המחירים בארה״ב ב-27 אחוזים? האם משהו מצדיק עליית מחיר כזו? ברור שלא. והיו קונים, גם במחיר הזה ואני מצדיק לחלוטין את החלטת הקנייה שלהם.

התחנה הבאה - עוברות ארבע שנים ושמונה חודשים ובסוף יוני 2023 מוצג וילסון סשה V. מחיר בדולרים בהשקה - 49000 דולר. התייקרות של כ-29 אחוזים בפחות מחמש שנים. האם באותה תקופה עלה מדד המחירים בארה״ב בכ-29 אחוזים? האם משהו מצדיק קפיצת מחירים כזו? ברור שלא. וגם כאן יהיו קונים, ושכל אחד יעשה עם הכסף שלו מה שהוא רוצה.

רק שהיצרנים לא יבכו שהענף הזה גוסס, ושצעירים לא מוכנים להשקיע בו את הכסף שלהם, שמספר האודיופילים שבאים לתערוכת מינכן (וזו רק דוגמא) שמתקיימת במדינה שיש בה את הכלכלה העשירה ביותר באירופה קפוא במקום כבר עשר שנים, שרוב גדול של הלקוחות בענף הם אנשים בגילאי 50 ומעלה. תגידו לי ביושר האם אתם רואים כאן תנועה של אנשים בני 25 עד 35 שמתעניינים בענף האודיו וברכישת ציוד? תעמדו מול המראה, ותגידו לעצמכם ביושר פנימי את האמת. התחביב הזה גוסס בגלל יצרנים תאבי בצע וחמדנים בצורה מטורפת. אני מתעב אותם, משום שהחמדנות ותאוות הבצע שלהם תחסל את התחביב הזה, שהוא התחביב העיקרי בחיי כבר עשרות שנים.

נערך לאחרונה ב:

moshem74

חבר משקיען
מעורבות
463
נקודות
83
ברגע שהתחלו עם המחירים האלה מבחינתי התחביב כבר מת מזמן מבחינת התעדכנות במוצרים עכשוויים, מה שנשאר אלו זכרונות מהעבר משנות הילדות 80\90.... תחילת 2000 ציוד חדש של הביוקר הזה לא רק שהוא לא אמין ובנוי על קונספט של 2 אחוז שווי אמיתי ו 98 אחוז תקראו לזה פיתוח/חמדנות או וואט-אבר, זה כבר מזמן לא ריאלי. ועברתי בחיי רמקולים של K40 גם עם רכיבים של 5 דולר בפנים הכל חרטא לא מאמין יותר לכלום המחירים האלה הם לא באמת זה כמו לבנות מוצר ב 5 דולר, לעטוף אותו בתיאורים וטונאליות נשפכת, ולמכור אותו ב 500 דולר, 1 ל אלף זה ייפגע כן וזה פוגע כי אתה רוצה להשיג יותר את מה שהוא לא בר השגה.

נערך לאחרונה ב:

Slim1900

אוהב את התחום
מעורבות
97
נקודות
28
אני חולק על הבכיינות . מחיר פוגש ביקוש וביקוש פוגש מחיר - זה אלף בית בשיעור מיקרו כלכלה יום שני בתואר BA כלכלה.
כאשר יש מפגש בין מחיר מסויים לביקוש מסויים נוצר שוק.
האם 50,000 דולר לסשה הזה שווה או לא שווה בעיניך - לא רלוונטי. הוא לא מיועד עבורך

רן לוי

אוהב את התחום
מעורבות
289
נקודות
63
אני חולק על הבכיינות . מחיר פוגש ביקוש וביקוש פוגש מחיר - זה אלף בית בשיעור מיקרו כלכלה יום שני בתואר BA כלכלה.
כאשר יש מפגש בין מחיר מסויים לביקוש מסויים נוצר שוק.
האם 50,000 דולר לסשה הזה שווה או לא שווה בעיניך - לא רלוונטי. הוא לא מיועד עבורך
זו לו בכיינות. במילא לא חשבתי על סשה V כעל זוג הרמקולים הקדמיים הבא שלי. זו קינה על המצב שאליו סחרחרת המחירים המטורפת הביאה את הענף הזה - אודיו דו ערוצי. מענף שבו בכל בית היתה מערכת סטריאו ובשלושים אחוז מהבתים באירופה המערבית היו מערכות סטריאו בחלקים (נתונים שנכונים לתחילת המאה ה-21) למצב שזה תחביב זניח שאלו המוצאים בו עניין הולכים ומתמעטים. אין מתבגרים, אין צעירים (הם שקועים באודיו אישי - אוזניות), ורוב המבוגרים עברו למקרני-קול סאונד בר כתחליף מלא למערכת. השאלה מה עושים כדי להזרים דם חדש של לקוחות לענף. יש לי על כך כמה מחשבות, אפתח פוסט מקיף בנושא בימים הקרובים, ומי שרוצה מוזמן לקרוא.

נערך לאחרונה ב:

ronenperetz

חבר משקיען
מעורבות
225
נקודות
63
בוקר טוב רן. אני שותף לדעותיך . מאוד מסקרן אותי כיצד אתה חושב שניתן לפתור את הבעיה.
אני דווקא חשבתי שזה ניתן לפתרון דרך שוק היד השנייה. אך לצערי תופעת המיני דילרים עושה נזקים וכלל לא בטוח שהמזור יבוא משם

ארמה אודיו

עוסק בתחום
מעורבות
963
נקודות
113
חולק עליך לחלוטין. המחירים של וילסון אודיו, כמו של יצרנים רבים ומעולים אחרים בתעשייה הזו עולים בצורה מטורפת מסחררת ממש והם איבדו כל קשר עם המציאות. הנה ציר הזמן התמחורי בעשר השנים האחרונות: בסוף 2013 מוצג וילסון סשה 2. מחיר בדולרים בהשקה - 30000 דולר. בסוף 2018 מוצג וילסון סשה DAW. מחיר בדולרים בהשקה - 38000 דולר, התייקרות של כ-27 אחוזים בחמש שנים. האם באותם חמש שנים עלה מדד המחירים בארה״ב ב-27 אחוזים? האם משהו מצדיק עליית מחיר כזו? ברור שלא. והיו קונים, גם במחיר הזה ואני מצדיק לחלוטין את החלטת הקנייה שלהם.

התחנה הבאה - עוברות ארבע שנים ושמונה חודשים ובסוף יוני 2023 מוצג וילסון סשה V. מחיר בדולרים בהשקה - 49000 דולר. התייקרות של כ-29 אחוזים בפחות מחמש שנים. האם באותה תקופה עלה מדד המחירים בארה״ב בכ-29 אחוזים? האם משהו מצדיק קפיצת מחירים כזו? ברור שלא. וגם כאן יהיו קונים, ושכל אחד יעשה עם הכסף שלו מה שהוא רוצה.

רק שהיצרנים לא יבכו שהענף הזה גוסס, ושצעירים לא מוכנים להשקיע בו את הכסף שלהם, שמספר האודיופילים שבאים לתערוכת מינכן (וזו רק דוגמא) שמתקיימת במדינה שיש בה את הכלכלה העשירה ביותר באירופה קפוא במקום כבר עשר שנים, שרוב גדול של הלקוחות בענף הם אנשים בגילאי 50 ומעלה. תגידו לי ביושר האם אתם רואים כאן תנועה של אנשים בני 25 עד 35 שמתעניינים בענף האודיו וברכישת ציוד? תעמדו מול המראה, ותגידו לעצמכם ביושר פנימי את האמת. התחביב הזה גוסס בגלל יצרנים תאבי בצע וחמדנים בצורה מטורפת. אני מתעב אותם, משום שהחמדנות ותאוות הבצע שלהם תחסל את התחביב הזה, שהוא התחביב העיקרי בחיי כבר עשרות שנים.

הכל נכון

וברשותך מר רן לוי ידידי אתייחס לשאלה בסוף הפוסט כאשר שאלת האם אתם רואים תנועה של אנשים בני 25-35 שמתעניינים בענף האודיו וברכישת ציוד ? והתשובה תתפלא היא כן !

מי אמר שציוד הי אנד הוא רק שמות כמו וילסון ושות בעשרות ומאות אלפי דולרים ?
אני יכול לבשר לך חגיגית ואני מניח שאתה יודע שאני מוכר רמקולים מגברים פטיפונים פונו סטייג ודאקים וסטרימרים וכבלים במחירים שפויים כבר 25 שנה ומוציא תוצאות בסאונד מצויינות כאשר לא חייב רמקול או מגבר או ממיר ב 50,000 דולר בשביל לשמוע מוסיקה באיכות גבוהה.

להמון אנשים יש ציוד וסאונד מצויין כשכל המערכת שלהם שלקח להם זמן להרכיב עולה אולי חצי מהרמקול המדובר.
מי שרוכש רמקול ב 200,000 שח זה אומר בעברית שהמערכת שלו נושקת לחצי מליון שח ומעלה , ואין לרבים ולאנשי משפחות ומשכנתאות דברים כאלה בבית זולת אנשים אמידים ואולי כמה משוגעים לתחום שיגורו בשכירות ינהגו על מזדה 3 ויהיה להם מערכת במחיר כזה ושאולי להם יש הלוואה לכמה שנים , אולם מדובר בכמה בודדים , כאשר הרוב קונים ציוד הי אנד במחירים שפויים , וקונים , אחרת לא הינו קיימים.

Slim1900

אוהב את התחום
מעורבות
97
נקודות
28
ברגע שיש מעט קונים - המחיר עולה . זה לא קשור לסוג המוצר.

עקומת בהיקוש :

עקומת היצע

והמחיר בשוק הוא חיתוך בין עקומת ביקוש היצע .

מה קורה למחיר כאשר כמות הקונים קטנה ?

נערך לאחרונה ב:

רן לוי

אוהב את התחום
מעורבות
289
נקודות
63
בוקר טוב רן. אני שותף לדעותיך . מאוד מסקרן אותי כיצד אתה חושב שניתן לפתור את הבעיה.
אני דווקא חשבתי שזה ניתן לפתרון דרך שוק היד השנייה. אך לצערי תופעת המיני דילרים עושה נזקים וכלל לא בטוח שהמזור יבוא משם
פרסמתי פוסט על פתרונות לסאונד טוב ובזול ע״י שימוש ברמקולי סטריאו מדפיים מוגברים בעלויות שבין 2600 לכ-5800 ₪ בלבד. זה פתרון אחד שיקרב לענף הסטריאו הדו ערוצי אנשים שברחו ממנו בעשורים האחרונים ובעיקר צעירים שאף פעם לא חשבו על כך כאלטרנטיבה לסאונד בר או לאוזניות שלהם. שאר הפתרונות שעליהם חשבתי יגיעו בהמשך..

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
פרסמתי פוסט על פתרונות לסאונד טוב ובזול ע״י שימוש ברמקולי סטריאו מדפיים מוגברים בעלויות שבין 2600 לכ-5800 ₪ בלבד. זה פתרון אחד שיקרב לענף הסטריאו הדו ערוצי אנשים שברחו ממנו בעשורים האחרונים ובעיקר צעירים שאף פעם לא חשבו על כך כאלטרנטיבה לסאונד בר או לאוזניות שלהם. שאר הפתרונות שעליהם חשבתי יגיעו בהמשך..

רמקולים יקרים הם חלק אחד של הפאזל, מה עם מקור, כבילה ושאר ירקות - היום רוב הענף נחלק ל 2, מוצרי כניסה במחיר זול או מוצרי יוקרה.
רמקולים מוגברים דוגמת דאטץ' אנד דאטץ' הם פתרון מצויין שיכול להחזיק בקלות סלון, לעומת זאת נראה לי שהרמקולים שרשמת בשרשור על סאונד טוב ובזול יתקשו לעשות זאת.

בהתייחסות לדברי אמיר, לרוב האנשים גם מגבר, מקור ורמקול ב 15,000 - 20,000 ש"ח ליחידה אינם זולים, בטח כשצריכים להרכיב את חבילה שלמה (מקור, מגבר, רמקולים, כבילה).

לני

חבר משקיען
מעורבות
269
נקודות
63

DIY
כשנכנסתי לתחום הבנתי מהר מאוד שהמחירים הזויים .
בצדק או שלא מבחינתי זה לא רלוונטי.
בניתי לבד זוג מפלצות .
לטעמי נראים מצויין ולאוזני נשמעים סבבה .
אני בטוח שיש יפים יותר אבל אין יפים כמותם.

אם בעבר הרבה היו מעקמים את האף לdiy אז הינה, אפילו שניצל בנה רמקול יפיפה, שנשמע טוב מאוד לטעמו, וכל השאר שעדיין מעקמים את האף אז שיהיה להם אף עקום :) (בגין ז"ל)

לני

חבר משקיען
מעורבות
269
נקודות
63
ברגע שיש מעט קונים - המחיר עולה . זה לא קשור לסוג המוצר.

עקומת בהיקוש :

עקומת היצע

והמחיר בשוק הוא חיתוך בין עקומת ביקוש היצע .

מה קורה למחיר כאשר כמות הקונים קטנה ?

תלוי
בצרפת כשמחיר הלחם לא נפגש עם היכולת הכלכלית, ההמון יצאו לרחובות .
היום למרות שאנשים לא מסוגלים לקנות דירה ובקושי סוגרים את החודש הם עדיין בוהים בטלויזיה.
מזל....

Audiofreak

עוסק בתחום
מעורבות
1,059
נקודות
113

תבדוק בכמה עלתה מנת פלאפל/ שווארמה/ Iphone / קניות בסופר מ2018 עד היום ותראה שכן היתה אינפלציה של לפחות 25% ב5 שנים האחרונות.
פשוט הסטטיסטיקות הממשלתיות בייחוד בארץ הן פייק אחד גדול והאינפלציה בפועל גבוהה יותר מהנתונים הרשמיים.
לא מצדיק את עליית המחירים באודיו כמובן, אבל זה מה יש.
למזלם של המתחילים בתחום, בזכות התקדמות הטכנולוגיה אפשר להרכיב היום סט אפ נחמד בפחות כסף מאי פעם!
ולא הכנסתי למשוואה את ההשקעה בעבר על דיסקים.... שהיתה שוות ערך למערכת מכובדת היום

רן לוי

אוהב את התחום
מעורבות
289
נקודות
63
תבדוק בכמה עלתה מנת פלאפל/ שווארמה/ Iphone / קניות בסופר מ2018 עד היום ותראה שכן היתה אינפלציה של לפחות 25% ב5 שנים האחרונות.
פשוט הסטטיסטיקות הממשלתיות בייחוד בארץ הן פייק אחד גדול והאינפלציה בפועל גבוהה יותר מהנתונים הרשמיים.
לא מצדיק את עליית המחירים באודיו כמובן, אבל זה מה יש.
למזלם של המתחילים בתחום, בזכות התקדמות הטכנולוגיה אפשר להרכיב היום סט אפ נחמד בפחות כסף מאי פעם!
ולא הכנסתי למשוואה את ההשקעה בעבר על דיסקים.... שהיתה שוות ערך למערכת מכובדת הי

רן לוי

אוהב את התחום
מעורבות
289
נקודות
63
לא חי בארה״ב, לכן אני לא יודע בכמה עלו שם מחירי המזון, נניח מחיר הביג-מק של מקדונלדס׳ כמדד, מאז 2018. ערן, הזכרת אייפון. בדקתי.
באוקטובר 2018, די סמוך להשקת הוילסון סשה DAW השיקה אפל את אייפון XR - זה היה האייפון הבסיסי בסדרת דגמי סוף 2018. מחירו בהשקה עמד בארה״ב על 749 דולר. ארבע שנים עברו והושק אייפון 14 - הדגם הבסיסי בסדרת דגמי סוף 2022 של אפל. מחירו בהשקה עמד בארה״ב על 799 דולר - התייקרות של כ-7 אחוזים בארבע שנים. איפה זה ואיפה 29 אחוזי ההתייקרות של וילסון אודיו באותה תקופה.

ואם תגיד - באייפון לא מדובר בחמש שנים, אלא בארבע בלבד. מסכים. אני מתערב איתך שמחיר האייפון 15 הבסיסי שיושק בספטמבר 2023 יעמוד בארה״ב על 849 דולר, ואז נגיע להתייקרות של כ-14 אחוזים בחמש שנים, כחצי מקצב ההתייקרות של וילסון אודיו באותה תקופת זמן בדיוק.

Dan-Cinemart

עוסק בתחום
מעורבות
1,025
נקודות
113
לא כל כך מבין על מה התלונה .
מדובר בחברות פרטיות .
לא לחם אחיד .
זכותן למכור בכמה שהן רוצות .
לא רואה הרבה פשיטות רגל .

זה שמשהו יותר יקר לא אומר שהוא יותר טוב .
אבל הוא כן מקנה לאדם הרוכש סמל סטטוס( מבחינתו ) .
לכן יש רמקולים שעולים 780,000 דולר ומעלה .
וברגע שאחת חצתה את קוו מחירים מסוים - והשניות מקבלות פניות ממיפיצים מה איתנו ?
למה אתם לא במשחק ?
אז הן נכנסות למשחק .
לא מדובר פה באודיו .

ו תכלס כפי שנאמר - יש מבחר עצום היום - במחירים שפויים - אין סוף חברות .
למה נדבקים למוצרים כאלה בטענה שהן מייצגות את השוק ?

לא מבין .

moshem74

חבר משקיען
מעורבות
463
נקודות
83
אתה לא רואה הרבה פשיטות רגל כי, מחיר רשמי זה 80 אלף דולאר, לייצר עולה 5 אלף, מוכרים לדילרים או מעמידים אצלם, סביב 30 אלף, לצרכן רשמי 80 יימכר סביב 60.
תייצר עשרה דגמים באותו הקונספט, מספיק שמוכרים בודדים בכל רבעון (גלובאלי בכל העולם, ו מוכרים יותר מבודדים) והחברה מתקיימת ברווח עצום.
מה חשבתה מחיר רשמי 80 אלף דולאר עלות ייצור 70 אלף דולאר ... הרווחים עצומים אחרת באמת היו פושטים רגל ומזמן.

shushu

חבר משקיען
מעורבות
783
נקודות
113
בתכלס הרבה מוצרי היי אנד שהיו איכשהו נגישים, עברו לשוק האולטרה היי אנד באופן הדרגתי בלי שנשים לב.
אנחנו כקהל שפוי כנראה כדאי שנעשה סוויטץ מחשבתי ולהוציא את החברות האילה מרשימת החשקים שלנו... זה שרמקול עלה ל 200k לא אומר שצרכים לחשוק בו יותר מאשר אילולי היה עולה 100k.
כל אחד דופק מחיר, זה לגיטימי, מצד שני זה לגיטימי מבחינתי להוציא את המוצר מהרדאר.
מי שקונה ווילסון אודיו ב 50 אלף דולר, שיהיה לו בכיף (לא בציניות), אבל לרוב, בתחום המוזר הזה, מוצר יקר הוא לא ערובה לסאונד טוב.
זה אמור לדחוף אותנו כצרכנים אודיופילים אוהבי מוזיקה להתמקד בהנדסת המוצרים ולא במחירם.

Dan-Cinemart

עוסק בתחום
מעורבות
1,025
נקודות
113
1. לא חושב שהמוצרים האלה מחזיקים את החברה כלכלית .אלו מוצרי סטייטמנט - שעובדים יופי טופי על חלק מ אודיפילים ו מייצרים ״ יוקרה״ ה ממנפים מוצרים אחרים של החברה במורד סולם המחירים .

2. כל חברה בסוף היא עסק כלכלי .
מישהו הכריח מישהו לקנות ?
אין רמקולים במחירים אחרים בשוק ?
יש רמקולים למיטב ידעתי ב בפחות 80k ויש חברות אחרות שבוחרות דרך אחרת .
אז על מה התלונה בדיוק ?

3. לדעתי האישית - הלא מבוססות מחקרית אלא רק נסביתית - התסכול מגיע ממקום של הצרכן ( חלקם) - רוצה / חייב / חושק שיהיה לו את הכי טוב .
מה הכי טוב ?
הכי יקר !
דיי ברור , לא ?

אז אציע לצרכן המתוסכל לקרוא קצת וללמוד ולהבין על מה הוא משלם או לא משלם - במקום להתלונן על מחיר שחברה פרטית בחרה לתמחר מוצר פנאי ובידור .

Dan-Cinemart

עוסק בתחום
מעורבות
1,025
נקודות
113
בתכלס הרבה מוצרי היי אנד שהיו איכשהו נגישים עברו לשוק האולטרה היי אנד באופן הדרגתי בלי שנשים לב.
אנחנו כקהל שפוי כנראה כדאי שנעשה סוויטץ מחשבתי ולהוציא את החברות האילה מרשימת החשקים שלנו... זה שרמקול עלה ל 200k לא אומר שצרכים לחשוק בו יותר מאשר אילולי היה עולה 100k.
כל אחד דופק מחיר, זה לגיטימי, מצד שני זה לגיטימי מבחינתי להוציא את המוצר מהרדאר.
מי שקונה ווילסון אודיו ב 50 אלף דולר, שיהיה לו בכיף (לא בציניות), אבל לרוב, בתחום המוזר הזה, מוצר יקר הוא לא ערובה לסאונד טוב.
זה אמור לדחוף אותנו כצרכנים אודיופילים אוהבי מוזיקה להתמקד בהנדסת המוצרים ולא במחירם.
לא יכולתי לנסח טוב יותר !

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור