ה TOUCH של SB אכזבה

אבישי

אוהב את התחום
מעורבות
1
נקודות
18
מלא תקוות הזמנתי את ה TOUCH - הדור החדש של ה SB דרך אמזון ומסטופ. לאחר מספר ימים לא רב החבילה הגיעה ועד עכשיו ירדו מחשבון הבנק פחות מ 1300 ש"ח.

הסיבה העיקרית לקניה הזאת היתה היכולת שלו לנגן קבצים 24/96 ( לעומת 16/44 ברגיל למי שלא יודע). וכאן גם האכזבה העיקרית. לא שמעתי ב24/96 משהו משמעותי שלא היה כשנגנתי את אותו הקבץ ב 16/44. אולי פה ושם היה איזשהו שיפור קליל אבל ממש לא בא לי להתאמץ לאתר אותו ולתאר אותו. המסקנה שאליה הגעתי היא שאולי תהיה תזוזה של השוק ל 24/96 אבל לרזולוציה גבוהה יותר כמו 192 או 384 אין שום סיכוי מסחרי.

האכזבה השניה היא ההצע של קבצים מתאימים. לתומי סברתי, ואולי כאן הטעות הגדולה שלי, שיש הצע סביר להורדה/קניה מקוונת ברשת. בסופו של שיטוט הגעתי לאתר של LINN. מחוסר ברירה קניתי את קונצרטי לפסנתר של בטהובן. מה אגיד לכם - בצוע סביר אבל לא מתקרב לדיסק ישן וטוב של פרחיה. לזכותם של LINN אגיד כי הם כנראה מנוסים באכזבה של לקוחות והם מתרים בכל מי שקונה מהם להוריד ולשמוע קודם קבצי נסיון קצרים. אני לא הצלחתי להבחין בהבדל בין הקבץ נסיון של 16/44 לזה של 24/96.

את המכשיר עצמו מצאתי פחות נוח לשימוש מאשר ה SB הישן והטוב. אמנם יש לו מסך מגע צבעוני אבל התצוגה בסופו של דבר יותר קטנה. כמי שאוהב לשבת על הכורסה ולהעיף מבט מה מתנגן הייתי צריך למשוך את ה TOUCH מארון המערכת לקרבת הכורסה עם חוטים משתלשלים בחלל החדר. גם עם הפעלת המגע לא כל כך הסתדרתי.

בקיצור - נארז מחדש לקרטון ומחכה לגאולה לכשתבוא.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
א) קודם כל, TOUCH הוא שיפור סאונד מכל הבחינות כנגד SB3
ספק כוח שלו הרבה פחות מרעיש מ-SB3 שמתבטא בצליל (ישנם כמה בדיקות/מדידות בפורום של SlimDevices)

ב) נכון שהרבה אנשים לא שומעים הבדל בין 44.1/16 ל-96/24. צריך מערכת עם טווח דינמי גבוהה, מפורטת ושקטה.

ג) תמכור את המכשיר אם אתה לא מוצא בו שימוש. אנשים יעמדו בתור כדי לקחת אותו ממך.

yairf

עוסק בתחום
מעורבות
21
נקודות
38
אבישי
אם חיפשת מהפכה בסאונד,‏ למה לא הזמנת ‏Transporter‏?‏
יאיר

איתי_הגיתי

חבר משקיען
מעורבות
48
נקודות
48
ה SB3 קורא עד 24/48, כך שחבל שלא התנסת קודם ברזולוצייה הזו.
קבצי 96 אפשר להוריד ל 48 ללא נזק גדול, ואת ה 24 משאירים.
בהחלט שומעים הבדל בין רד בוק להיי רז.
חלק מהכותרים שלין מוכרים הם אולי היי רז אבל ההפקה לא משהו.
הרבה חנויות אונליין מוכרות כותרי SACD ממוחזרים כהיי רז, ושוב, לא כל ההפקות היו איכותיות מספיק.

אבישי

אוהב את התחום
מעורבות
1
נקודות
18
יאיר,

בדקתי גם את האפשרות להזמין טרנספורטר. העלות גדולה עלי כרגע. אני יודע שאתה מעריך מאד את הטרנספורטר. אבל לאור האכזבה שלי מה TOUCH השאלה שלי אליך היא האם אתה חושב שמערכות בסדר גודל של נאמר 15K ש"ח יצליחו להביא לידי בטוי את האיכויות שלו ?.

כמו שכתבתי האכזבה בעצם היא ה 24/96. לאור ההייפ הגדול שהיה פה ובפורומים האחרים קצת הסתנוורתי, קצת חליתי בשידרוגיטיס ולא בדקתי עד הסוף כדרכי בדרך כלל. אין כנראה בשורה גדולה במעבר אליו מ 16/44.1 ולכן גם ההצע בשוק מעליב.

ממש לא מבין את היצרנים שמוציאים לשוק הביתי 192 ו 384.

אבישי

אוהב את התחום
מעורבות
1
נקודות
18
איתי,

אשמח לקבל המלצות ממך למוזיקה מתאימה ברשת (גם כאן וגם בפרטי). אני מעדיף קלאסי אבל לא מושך ידי מסוגים אחרים - ג'אז רוק קלאסי וכד'.

לכבודך אהיה מוכן להוציא את ה TOUCH מהאריזה ולהתקין מחדש.

yairf

עוסק בתחום
מעורבות
21
נקודות
38
אבישי - אין ארוחות חינם, זוכר? הטרנספורטר זמין היום ב-1200$ פלוס משלוח לארץ, מה שהופך אותו לאטרקצייה רצינית ביותר גם במערכת של 10000 ש"ח.

איתי_הגיתי

חבר משקיען
מעורבות
48
נקודות
48
לכבודי? ... :)
תראה, אני קניתי איזה 10-12כותרים מ LINN ושינמכתי את הביט רייט ל 24/48 בעזרת תוכנת AUDACITY.
עכשיו, אם אתה אוהב את המוזיקה או לא, זה כבר פורום אחר.
מה המערכת שלך כוללת?
אין פה שחצנות, אבל במערכת כניסה יכול להיות קשה לשמוע את ההבדלים.
בכללי איך שאני רואה את זה עכשיו, דווקא מוצרים זולים כגון הטאץ' נותנים הזדמנות להנות
מפורמט שהזמינות שלו מאד נמוכה עדיין.
לגבי התצוגה הקטנה שלו, זה בעיני deal breaker ועד שלא יהיה פתרון לזה, או מכשיר אחר, אני בהמתנה.

אבישי

אוהב את התחום
מעורבות
1
נקודות
18
למיטב זכרוני ראיתי ב EBAY ואולי גם ב AUDIOGON רק מ 1600$ ומעלה. עם חישוב הובלה ומעמ וחבריהם יצא יחס בלתי פרופוציונלי לשווי המערכת שלי. אם שדרוג אז נתחיל מרמקולים.

המערכת שלי היא הגברה YBA משולב ורמקולים פרדיים סטודיו 60.

אני כנראה אוותר בשלב זה על שדרוג אפילו ל 24/48. לפי האתר של LINN הרי הטסטים שבצעתי על הקבצים שלהם אין במערכת שלי סיבה לעבור לרזולוציה יותר גבוהה.

איתי_הגיתי

חבר משקיען
מעורבות
48
נקודות
48
היו לי את הסטודיו 60, כמה שנים טובות, ושידרוגם יתן לך יותר תמורה כרגע, מכמה כותרי היי-רז.
היי-רז זה לא הייפ, זה עובד, זה פשוט עוד לא תפס. אין מסה. התעשייה עוד לא זזה לשם. אתה מקדים את האכזבה שלך...
שמור את הטאץ' בנתיים, רק תקנה משקפת לצפיה מהספה...
:)

אבישי

אוהב את התחום
מעורבות
1
נקודות
18
אכן ה TOUCH עבר לארון.

כאמור המסקנה שלי שאין סיבה ל 24/96 לחרוג מנישה כמו שהפורמטים האחרים לא הצליחו לצר שוק.

אני שומע בעיקר קלאסי. העלות של שיפור משמעותי ברמקולים היא כרגע מעבר לתקציב.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
במיוחד במוזיקה קלאסית, ההבדלים ב-היי-רז הם דרמטיים..
..בסטאפ מתאים.

אגב, לא בהכרח 96KHz אלא דווקא 24bit משפיע יותר על איכות..

איתי_הגיתי

חבר משקיען
מעורבות
48
נקודות
48
דווקא מהתרשמות שלי עם כותרי היי רז (של מוזיקה קלאסית) מ LINN, הם לא נשמעים יותר טוב מ 16/44 בצורה מובהקת.
כלומר האיכות יכולה להגיע גם מהפקה טובה, לאו דווקא 24 ביט.
אבל זה כמובן אחרי שהורדתי מ 96 ל 48 בגלל ה SB3 ואני מתעצל לחבר לפטופ וכל האסיו הזה.
והפטפון שיושב ליד, נותן בראש לשניהם, אז...
נמשיך כך עד לפנסייה...

נערך לאחרונה ב:

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
SB3 הוא לא טרנספורט הכי טוב, תשאל את יאיר..
SB3 נותן פרנסה לרבים..

נערך לאחרונה ב:

yairf

עוסק בתחום
מעורבות
21
נקודות
38
דרך אגב אין שום צורך לערוך קבצי ‏Hi Rez‏ ‏-‏ הSB3‏ מנגן אותם רגיל,‏ רק מתעלם מכל דגימה שנייה וכך בעצם מבצע הורדת קצב ל ‏48k

איתי_הגיתי

חבר משקיען
מעורבות
48
נקודות
48
לא בדיוק, אצלי הוא נפל, ו/או מנגן ב SLOW. מוזר אני יודע אבל עובדה...
ה CPU שלו לא מספיק חזק לזה, עדיף לא לתת לו את המשימה הזו.

truejoker

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
דווקא מהתרשמות שלי עם כותרי היי רז (של מוזיקה קלאסית) מ LINN, הם לא נשמעים יותר טוב מ 16/44 בצורה מובהקת.
כלומר האיכות יכולה להגיע גם מהפקה טובה, לאו דווקא 24 ביט.
אבל זה כמובן אחרי שהורדתי מ 96 ל 48 בגלל ה SB3 ואני מתעצל לחבר לפטופ וכל האסיו הזה.
והפטפון שיושב ליד, נותן בראש לשניהם, אז...
נמשיך כך עד לפנסייה...

אתה כל כך קרוב לפנסיה , שאתה לא נותן להיי רז אפשרות להמריא ?:D

yairf

עוסק בתחום
מעורבות
21
נקודות
38
לא בדיוק, אצלי הוא נפל, ו/או מנגן ב SLOW. מוזר אני יודע אבל עובדה...
ה CPU שלו לא מספיק חזק לזה, עדיף לא לתת לו את המשימה הזו.

זה מראה על בעייה של Transfer Rate - מחשב עמוס מדי או רשת אלחוטית בעייתית

אבישי

אוהב את התחום
מעורבות
1
נקודות
18
אין לי בעיה לנגן ב SB3 את ה 96/24 ברשת אלחוטית.

איתי_הגיתי

חבר משקיען
מעורבות
48
נקודות
48
דווקא רשת קוית של ג'יגה, מחשב חזק, לא עסוק.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור