התלבטות בין 3 כרטיסי מסך בשוק

tzachi2009

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
ליאור ומנהלי האתר שלום רב,

אני מעוניין לשדרג את חווית הצפייה שלי בתכני HD על המחשב.

ברשותי נכון להיום כרטיס מסך ONBOARD של NVIDIA מדגם GEFORCE 7100,הכולל יציאת DVI על הלוח ובאמצעותה אני מחובר למסך שלי.

ההתלבטות היא בין 3 דגמים: 2 מחברת ATI ו האחד מחברת NVIDIA.

הראשון: SAPPHIRE RADEON 4550 512MB till 1GB HM עם כניסת HDMI

השני: ASUS HD4350 SILENT 512MB HDTV עם כניסת HDMI על הכרטיס

השלישי: GIGABYTE 9400GT 512MB HDTV ללא כניסת HDMI על הכרטיס.

יש לציין כי השימושים שאני עושה במחשב הינם ביקר צפייה בתכני HD בתקנים 720P וב1080I,כאשר עם קבצי TS ,MPG,AVI, אין לי בעייה כלל לראות ב HD1080i אך בקבצים בסיומות MKV וקבצים אשר קודדו בטכנולוגיית AVC אשר מקרטעים לעיתים קרובות עד כדי כך שה SOUND עובד כמו שצריך אך התמונה לא מסונכרנת כלל עם הקול....

ברשותי מעבד INTEL PENTIUM 4 3GHZ בארכיטקטורת 64BIT ומערכת הפעלה WINDOWS XP PRO בארכיטקטורת 64BIT ו 2 זכרונות של 2GB כל אחד שנותנים בסופו של דבר 4GB של זכרון,פחות הזכרון של כרטיס המסך שתופס 256MB,

על איזה מהכרטיסים הללו כדאי ללכת עפ"י דעתכם?!

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
בעיקרון, שני הכרטיסים של ATI יתאימו לצרכים שלך, ה- 4550 עדיף, השאלה היא מה הפרש המחירים מול ה- 4350

tzachi2009

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
בהמשך לתגובתך

ובכן, עפ"י KSP ההבדל בין שני כרטיסי המסך הינו 55 ש"ח,

כמובן לטובת ה RADEON 4550,

אתמול אחה"צ התקנתי כרטיס מסך שלהם ה SAPPHIRE RADEON X300SE ,

עם זכרון 256MB HM,זמנית,בשביל שאוכל להנות מ4GB של זכרון מלא ולא 256MB SHARED מהלוח אם....

מבחינת ביצועים,כרטיס המסך הזה נחשב ליציב או שבעצם "חזרתי אחורה"

וה NVIDIA GEFORCE 7100 שיש לי ONBOARD הוא מהיר יותר?!

אשמח לקבל יותר פרטים נושא זה,האם אקבל ביצועים טובים הרבה יותר אם אבצע שדרוג ל RADEON 4550 במקום ה RADEON 4350?

הבנתי, גם שברטיסים שבאים עם כניסת HDMI לעיתים לאחר התקנתם,ישנה התנגשות עם כרטיס הקול הקיים במחשב.מאחר שכניסת HDMI מסוגלת מלבד VIDEO להעביר גם AUDIO,
אולי עדיף פשוט לקחת כרטיס ללא יציאת HDMI ולהשתמש בDVI כברירת מחדל,

כי בסופו של דבר,אין הבדל כלל מבחינת תמונה בין הDVI ל HDMI......נכון?!

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
לצרכים שציינת - ניגון קבצי וידאו HD, דגם 4550 הכי יתאים ובהחלט שווה הפרש 50 ש"ח מול 4350.
ה- X300 הוא דגם מיושן (משנת 2005 כמדומני) ולא ממש יצעיד אותך קדימה.

אין שום בעיה עם כרטיסי מסך בעלי יציאת HDMI, לא חייבים להפעיל את אפשרות האודיו.

tzachi2009

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
תודה על הייעוץ,

הכיוון היה כנראה SAPPHIRE RADEON 4550 512MB HDMI HM,

אני מאמין שעניין המעבד הוותיק שלי לא יהיה רלוונטי במיוחד לאחר שהכרטיס הזה יותקן במחשב,

רוב העומס בקידוד הקבצים בפורמט HD יפול על הכרטיס כמו שאמור להיות....

ואולי אפילו אצליח לראות סרטים בFULLHD בפורמטים כמו MKV AVC1 ו AVI,

תודה רבה :)

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
העומס לא נופל בהכרח במלואו על הכרטיס, זה תלוי בפורמט וגם בתוכנת נגן.

tzachi2009

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
לגבי פורמט הקובץ

שמתי לב שכאשר אני מנגן קבצים מסוג AVI,TS ו MPG ברזולוציית 1920X1080 הקבצים מנגנים חלק גם על כרטיסי מסך לא חזקים במיוחד כמו הGEFORCE 7100 וה RADEON X300SE שמותקן אצלי ולעומת זאת,בקבצים המקודדים כ MKV או AVI עם קידוד AVC1 או קבצי MP4 אפילו באיכות HDREADY שהיא 1280X720,הSOUND תקין אך התמונה מקרטעת במיוחד והינכרון בין הAUDIO ל VIDEO לא תקין כלל וכלל.

אומנם, המעבד שלי לא חזק במיוחד PENTIUM 4 3GHZ ליבה אחת 64BIT,ברשותי 4GB של זכרון, ועדיין קליפים באיכות 1920X1080 ובפורמטים שצויינו לעיל לא מסונכרנים....

האם הRADEON 4550 512MB HM שהמלצת לי עליו בתחילה,יפתור לחלוטין בעיות מסוג כזה?!

אודה לתגובתך בנושא,

oren6666

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
אני חושב שהבעיה העיקרית שלך היא המעבד.
אני לא חושב שהמעבד הזה יוכל להריץ 1080P אפילו עם כרטיס חזק יחסית.
כאשר נופל עומס כלשהו על המעבד כתוצאה מהרצת קבצים באיכות גבוהה הוא פשוט לא עומד בעומס.

לפי מה שאני יודע רק במסכי 24 אינץ' ומעלה 99 אחוז מהעומס נופל על כרטיס המסך במקרה של משחקים \ סרטים באיכות גבוהה.

tzachi2009

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
לחבר משקיען וליאור שלום רב,

אני מבין כי למעבד יש חלק לא מבוטל באופן הצפייה בתכני הHD שלי,

ומאחר ובמהלך הסופ"ש נתקלתי בבעיות שונות עם ה SAPPHIRE RADEON X300SE

שהתקנתי,הסרתי אותו וחזרתי להשתמש בכרטיס הONBOARD שלי שהוא NVIDIA GEFORCE 7100 עם CHIPSET 630i מבית NVIDIA עם 256MB של זכרון.

האם לדעתכם,עצם החלפת המעבד הנוכחי בדגם INTEL DUAL CORE E5200 ושימוש במאיץ הONBOARD שלי תפתור את בעיית האיטיות?!

אני שואל זאת מאחר ואני מעוניין לחסוך מעט בעלויות השדרוג הצפויות....

האם שדרוג המעבד ללא שדרוג כרטיס המסך ל RADEON 4550 כפי שהומלץ ע"י ליאור תפתור את בעיית האיטיות בתכנים מסוג 1080I ו 1080P המקודדים בפורמטי MKV ו AVC?!

אשמח לתגובותיכם בעניין זה,

OmriZamir

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
צחי, קודם כל לא ציינת עם איזו תוכנה אתה משתמש לצפייה בוידאו.
יכול מאוד להיות שהתוכנה בה אתה משתמש לא יודעת לגשת נכון לחומרה שלך, בעייה שנתקלתי בה לא מעט פעמים.
לפני שאתה מבצע את השדרוג המיוחל, נסה להוריד את הגירסא החדשה של K-Lite Codec Pack אשר מגיעה עם נגן Media Player Classic (אגב אין לנגן שום קשר קלוש למייקרוסופט אם זה מטריד אותך). אני משתמש בנגן זה שנים ולטעמי הוא יותר טוב מכל המתחרים שלו גם במחיר (חינם) וגם בעצם היותו נגן שנראה פשוט ולא צורך הרבה משאבים ב IDLE.
לגבי השדרוג, הייתי ממליץ קודם כל לשדרג כרטיס מסך לפני המעבד. כרטיס מסך טוב יקח קצת מעבודת המעבד ויכול לחסוך את שידרוגו לDUAL CORE - טכנולוגיה ישנה, לעומת זאת את הכרטיס תוכל לקחת איתך למחשב הבא.
לגבי הוצאת סאונד מכרטיס המסך, אכן, כשאתה מחבר כבל HDMI לכרטיס, הוא "משתלט" על הסאונד אבל בכמה פעולות פשוטות אפשר לנטרל אותו: גש ללוח הבקרה, Sounds and Audio Devices, ושם תחת לשונית Audio בחר את כרטיס הקול שלך.
דבר נוסף ששכחנו להזכיר הוא תאימות לוח האם שלך לכרטיסי PCI-E 2. עליך לבדוק תאימות, ואם ספק הכוח במחשב כולל כבל חשמל לכרטיס הנ"ל.
בהצלחה

נערך לאחרונה ב:

tzachi2009

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
תודה לכולכם על התגובות והייעוץ,

ובכן עומרי,לשאלתך,אני משתמש בנגן VLC MEDIA PLAYER בגירסתו האחרונה,

והוא למעשה מהווה את הפתרון שלי לכלל הקבצים,אם זה TS,אם זה MPG ואם זה הMKV.

יש לציין כי אין למחשב שלי כל בעייה לנגן קבצים מסוג TS ב FULLHD,אולם,קבצים מסוג MKV או קבצים שקודדו בAVC1 בFULLHD מקרטעים בצורה משמעותית והSOUND לא מסונכרן עם התמונה כלל...

לוח האם שלי הוא מחברת ASROCK מדגם 4COREN73PV-HD720p

בעל כניסת DVI על לוח האם ועל הלוח ישנו כרטיס מסך מסוג NVIDIA GEFORCE 7100.

זכרון מוקצה לכרטיס מסך הינו 256MB מתוך 4096MB קיימים....

המעבד על הלוח הינו INTEL PENTIUM 4 3.GHZ HT 64BIT,

לפי דעתי,שדרוג לכרטיס מסך מסוג SAPPHIRE RADEON 4550 עם יציאת HDMI עליו,

ללא שדרוג המעבד תפתור את בעיית האיטיות נכון?! או שמעבד מסוג זה יקרוס בעת ניגון סרטים בFULLHD 1080p?!

OmriZamir

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
שוב, אני ממליץ שלפני כל הוצאה כספית תמצה את היכולת של החומרה הנוכחית ע"י הצעדים הבאים:
1. יצירת גיבוי למחשב
2. ניקוי קבצים זמניים, רגיסטרי ושאר חיידקים ע"י תוכנה (לדוגמא CCLEANER החינמית)
3. ביצוע איחוי של כל הכוננים במחשב (דיפרגמנטציה) ע"י תוכנת PerfectDisk (גם חינמית) ולא ע"י איחוי הדיסק המובנה במערכת ההפעלה
אם קיימים במחשבך יותר מכונן קשיח אחד (פיזית), נסה להעביר את קבצי הוידאו שאתה מנסה להריץ לכונן השני, דבר שיקל על הקריאה שלהם.
כעת, נסה להתקין את התוכנה שהמלצתי לך עליה ולהריץ דרכה את קובץ ה MKV.

adiel86

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
0
מחשב נייד עם מעבד 1.6GHz AMD Athlon Neo MV-40
עם זיכרון 4GB
וכרטיס ATI Radeon HD 3410 (512MB)
יריץ טוב סרטי HD?

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור