התלבטות בין קנון 700d לניקון 5200d

musicstorepro

עוסק בתחום
מעורבות
32
נקודות
28
שוב האתר הזה? מה יש לך מהאתר הזה שמראה רק נתונים יבשים בלי תוצאות מהשטח?

ה D5300 עדיפה על ה D5200 וההרפש ממש קטן כעת, לכן הייתי הולך על D5300

הוא שעל על הדגם 5500 והפרש גדול בין הדגמים.דרך הגב אני לא צריך נתונים יבשים הוא צריך.רק כמה מילים עלי
הייתי קרוב לשש שנים מנהל מותג של קנון בארץ,אני מדור של צלמים שצילמו ב4X5 וב 35MM עם CONTAX ן LEICA,אני מהדור של צלמים שמדדו את האור ב GOSSEN עבדתי מספר שנים בחו"ל כצלם מקצועי וחושב שיש לי קצת ידע בצילום יחסית לאחרים.ברור לי שעולם מלא באנשים מוצלחים יותר ממני.

נערך לאחרונה ב:

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
במה פנטקס נותנת יותר? חוץ מייצוב רעידות בחיישן?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
OK אם הייתי אומר לך שאני מומחה לצילום האם זה היה משנה את דעתך.לא מעט אתרים נותנים נתונים שיכולים לעזור לאנשים שאין להם הרבה ידע בצילום.במחיר זהה אפשר לקבל מפנטקס הרבה יותר מקנון ומניקון.וזה לא רלבנטי האם זה נפוץ או לא.זה לא השוואה נכונה כשאתה משוואה BMW ל FORD FOCUS כי במקרה שלנו פנטקס לא הBMW.

בקשר להבנה בצילום - אני לא נכנס איתך לנושא הזה, אני מאמין לך שאתה ממוחה לצילום, אבל - צריך עדיין להתאים מצלמה לאדם ומה שהוא מבקש שהוא רוצה סט צילום אתה גומר לו את התקציב על מצלמה לפי נתונים יבשים שלא אומרים כלום ולא משאיר לו כסף לעדשות ומכניס אותו לחברה שאין לה ציוד יד שנייה בארץ ולדעתי זה מאוד חשוב לעתיד שרוצים עדשות יד שנייה (דרך אגב גם עדשות חדשות רוב החניות לא מחזיק זאת)

רוצה נתונים בבקשה:

אתה משווה את פנטקס K-3 שעולה 3600 ש"ח
לניקון D5300 שעולה 2000 ש"ח

ה K-3 מקבלת ציון של 80 באתר של dxomark.com
ה D5300 מקבלת ציון של 83 באתר של dxomark.com

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
זו כבר מצלמה בקטגוריה של ניקון D7100-D7200 ולא מול מה שהשואל מחפש. ה-JPEG שלה לא מדהים וזה פחות מתאים לצלם מתחיל שלא שולט בעיבוד RAW. וגם התמיכה הבעייתית בארץ מהווה פקטור.

galatir1

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
3
תודה רבה לכולם על התשובות,עזרתם לי להתפקס על הכיוון הרצוי;)

דודיפלצת

אוהב את התחום
מעורבות
29
נקודות
28
OK אם הייתי אומר לך שאני מומחה לצילום האם זה היה משנה את דעתך.לא מעט אתרים נותנים נתונים שיכולים לעזור לאנשים שאין להם הרבה ידע בצילום.במחיר זהה אפשר לקבל מפנטקס הרבה יותר מקנון ומניקון.וזה לא רלבנטי האם זה נפוץ או לא.זה לא השוואה נכונה כשאתה משוואה BMW ל FORD FOCUS כי במקרה שלנו פנטקס לא הBMW.

מומחה לצילום לא היה מסתמך על קישור לאתר שמשווה בין מפרטים. ובכלל, הגוף זה הדבר הפחות משמעותי בצילום.

אני עם כרמי לגבי 17-50 או משהו בסגנון.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,420
נקודות
113
PENTAX בארץ לא פופולרי

נכון, גם LEICA לא. יד שנייה לא מוכרים, וחדשות זמינות בחנות כאשר בחו"ל משלמים מראש וממתינים כמה חודשים :)

לכן, כמצלמה ראשונה, שסביר כי תוחלף מהר, כדאי לקנות קנון או ניקון. וכדאי לקנות את הדגם הכי חדש מאותה סיבה של סחירות

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,420
נקודות
113
למישהו מתחיל בתחום קשה לקנות יד שניה, 5DMK2 היא מצלמה מקצועית שסביר להניח כי הצלם "טחן" אותה מספיק, זוהי סוס עבודה

איתי_הגיתי

חבר משקיען
מעורבות
48
נקודות
48
למישהו מתחיל בתחום קשה לקנות יד שניה, 5DMK2 היא מצלמה מקצועית שסביר להניח כי הצלם "טחן" אותה מספיק, זוהי סוס עבודה
יש לי כזו, במצב חדש, והיא לא "מקצועית". ל 5300 יש יותר תכונות ללמוד...
רוב ה 5D בידיים של חובבים מתקדמים.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,420
נקודות
113
אני מכרתי פעמיים לצלם סטודיו (אולי כמצלמה שנייה),
אני מסכים איתך מן הסתם כי 5D היא מצלמה טובה (יש מה לשפר).. צריך עדשות

עוד מעט אומרים תיצא 5DX

galatir1

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
3
תודה שוב לכולם על התשובות..בהמשך להמלצה של כרמי על עדשות טמרון או סיגמא,האם שתי העדשות מתאימות לניקון d5300? או רק אחת מהן? תודה שוב מראש!

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
שתי העדשות הן של סיגמא והן של טמרון מיוצרות בשלל גרסאות עובר מצלמות שונות - חשוב לקחת גרסה עבור ניקון

טמרון עבור ניקון או סיגמא עבור ניקון (ברור שיש לשתי העדשות גם גרסאות עובר קנון שלא יתאימו לניקון)

galatir1

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
3
אחלה,תודה רבה,אלך כנראה על nikon d5300 עם עדשת tamron 17-50

galatir1

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
3
ושוב תודה רבה לכולם,עזרתם לי מאוד והעשרתם את הידע שלי בהרבה,שבוע טוב.

richrach

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
אני רכשתי לפני שבועיים d5300 עם עדשת קיט 18-140.
אמנם היא לא העדשה הטובה ביותר אבל היה חשוב לי הזום לצילום הילדים מרחוק, עדשת 50 מ"מ פשוט לא מתאימה לי לצרכים (בערך המרחק שרואה העין)
בהמשך כשאשתפשף יותר אני מתכנן לרכוש את עדשת 35 מ"מ המהוללת.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור