השפעת סוג מוזיקה בבחירת ההגברה

genvirt

חבר משקיען
מעורבות
779
נקודות
113
מזמן מעניין אותי האם סוג מוזיקה שאני (אנחנו) שומעים אמורה להילקח בחשבון בבחירת ההגברה?
אסביר למה אני מתכוון:
אומרים שמגבר אמור "להחזיק" את הרמקול, שזה אומר (ע"פ הבנתי) שמגבר צריך לנגן בפיק ממושך ללא "ניתוק" או איך שלא נקרא לדבר כזה (תקנו אותי אם לא כתבתי נכון את פרושו המוסג, אך זו הבנתי במילים שלי).
כלומר שאם במקרה ושומעים מוזיקה דינמית מאוד (YELLO למשל), אגרסיבית (HEAVY METAL למיניהם) וכו' - מגבר צריך להיות יותר בריוני, כוחני ונגיד לסוג מוזיקה קלאסי/ג'אז - מגבר יכול להיות יותר... "רגוע", מנורות ?
מה אתם אומרים?

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,062
נקודות
113
מזמן מעניין אותי האם סוג מוזיקה שאני (אנחנו) שומעים אמורה להילקח בחשבון בבחירת ההגברה?
אסביר למה אני מתכוון:
אומרים שמגבר אמור "להחזיק" את הרמקול, שזה אומר (ע"פ הבנתי) שמגבר צריך לנגן בפיק ממושך ללא "ניתוק" או איך שלא נקרא לדבר כזה (תקנו אותי אם לא כתבתי נכון את פרושו המוסג, אך זו הבנתי במילים שלי).
כלומר שאם במקרה ושומעים מוזיקה דינמית מאוד (YELLO למשל), אגרסיבית (HEAVY METAL למיניהם) וכו' - מגבר צריך להיות יותר בריוני, כוחני ונגיד לסוג מוזיקה קלאסי/ג'אז - מגבר יכול להיות יותר... "רגוע", מנורות ?
מה אתם אומרים?

מגבר טוב "אמור" להחזיק כל סגנון מוזיקלי, בחרת במגבר מנורות צנוע בוואטים, דאג שיהיה משודך לרמקול נציל.
גם עם מגבר מנורות עם 15 וואט צנועים אין בעיה להגיע גבוה מעל 100DB, צריך לשדך לו את הרמקול המתאים.

למה

חבר משקיען
מעורבות
792
נקודות
113
מגבר טוב צריך לדעת להתמודד עם שלל סגנונות באותה מידת הצלחה. הכי חשוב, שההספק יהיה מותאם למידת הנצילות של הרמקולים ויניע אותם בקלות ולא משנה באיזו טופולוגיה הוא בנוי.;)

ליאור

חבר משקיען
מעורבות
392
נקודות
63
, שזה אומר (ע"פ הבנתי) שמגבר צריך לנגן בפיק ממושך ללא "ניתוק" או איך שלא נקרא לדבר כזה (תקנו אותי אם לא כתבתי נכון את פרושו המוסג, אך זו הבנתי במילים שלי).

אם אני מבין אותך, אתה מתכוון לקליפינג clipping , שמתרחש שהאתה "מאלץ" את המגבר ליצר סיגנל חזק יותר ממה שתוכנן.
מאוד לא מומלץ להגיע למצבים כאלה כיוון שהדיסטורשן בתדרים הגבוהים (ה"חתוכים" , clipped) עשוי להזיק לרמקולים, במיוחד לטוויטרים.

ariekarp

אוהב את התחום
מעורבות
119
נקודות
43
זו שאלה טובה ל פאול מקגאוון מ PS AUDIO
בטח ישמח לענות.

כאן הוא מסביר למה יש מגברים יותר מוסיקליים מאחרים:

genvirt

חבר משקיען
מעורבות
779
נקודות
113
אחלה, דברים ברורים, אך אין תשובה לשאלה:)

האם סוג מוזיקה ששומעים אמורה להילקח בחשבון בבחירת ההגברה?....

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,541
נקודות
113
כן

genvirt

חבר משקיען
מעורבות
779
נקודות
113
אני ארחיב את שאלתי:
האם סוג מוזיקה ששומעים אמורה להילקח בחשבון בבחירת ההגברה? אם כן - כיצד?

efi1965

כתב האתר בצפון
צוות האתר
מעורבות
395
נקודות
83
יש אודיופילים שקונים מגבר ואז בוחרים את סוג המוסיקה ;)

למה

חבר משקיען
מעורבות
792
נקודות
113
לדעתי התשובה היא לא, כי קודם כל אין הרבה אנשים,ששומעים רק סגנון אחד וגם מי יכול להבטיח שככה זה ישאר לנצח ???

YOSSI24

חבר משקיען
מעורבות
474
נקודות
83
אני ארחיב את שאלתי:
האם סוג מוזיקה ששומעים אמורה להילקח בחשבון בבחירת ההגברה? אם כן - כיצד?

הרי אנו שואפים לאפשר למערכת והרמקול
לנגן כל סוג של מוזיקה קיימת מבלי שהרמקול יקרוס או מגבר לא יוכל לספק את הזרם הדרוש וינזק, בגדול הכל תלוי
בהספקת זרם ותכונות הרמקול, ככלל העכבה של הרמקול חשובה לרוב יותר
מנצילות הרמקול בעכבה 4 אוהם הרמקול
יצרוך כפליים זרם מרמקול 8 אוהם,
לכן יש להבטיח שהמגבר יעמוד במשימה
לרמקול מסויים לספק זרם נכון כדי שהרמקול ינגן נכון גם במעברים קשים
וצריכת זרם גבוה, לכן קיימים מגברים
high current שמכפילים את עצמם בכמות
הזרם כדי לעמוד בדרישת הרמקול לנגן
כל סוגי מוזיקה זאת במערכות בעלות רמקולים דינמיים בעלי power handling
גבוה, שמסוגלים לספוג זרם גבוה.

מערכות עם רמקולים נצילים עכבה נדיבה
ויציבה 8 אום מ 94db ומעלה מגברי מעוטי
הספק גם מנורות יתאימו, אך יהיו לפעמים
לא מסוגלים לנגן נכון מוזיקת רוק כבד סימפוניות עם מעברים חדים עם דרישות זרם גבוה.

shokroun

חבר משקיען
מעורבות
685
נקודות
113
אחלה, דברים ברורים, אך אין תשובה לשאלה:)

האם סוג מוזיקה ששומעים אמורה להילקח בחשבון בבחירת ההגברה?....
נדמה לי שמה שצריך להילקח בחשבון זה התאמת המגבר לרמקולים וכלל המערכת וטעמו של השומע. גם האפיון הכללי של רמת ההקלטות בז'אנר הנשמע.
יש מן האמת בזה, שמי שנמשך לתחושת הבאס והבלאגן במוסיקת מטל יגיע לסיפוק יותר מהיר עם הגברה שדוחפת טוב ובטיבעיות במיד באס- באס נמוכים ומוכנה להתפשר במיד היי צפונה. מי ששומע מוסיקה קלאסית , שהיא דינמית לא פחות ממטל אם כי בדרכה שלה, יש אמת שהסיפוק המיידי יהיה דווקא ממגברי מנורות שנותנים את התחושה " הנכונה" בהפרדת הצליל ותדרי המיד היי ואמביאנס. לרוב נשמעים יותר בקצב הנכון. ובהתאמה לכל זאת בחירת הרמקולים.
הכי כיף להשקיע מחשבה על חלקי המערכת כפרט כולל ולא כבודדים ולייצר גוף שנותן מענה גם וגם וללא מאמץ..

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,541
נקודות
113
אתה קמצן היום במילים:)

אני יודע מה אתה שומע ואך אתה שומע ועם מה אתה שומע, לכן תשובתי היא כן במיוחד במקרה שלך.
אתה חייב מגבר דינמאי שיודע להתמודד עם כל SPL שתנגן בו,
מגבר שלא יכנס לעיוותים או קליפינג או השד יודע מה עם הקפריזות שלך,
בקיצור מגבר "גיבור" שיתאים לאופי שאתה מחפש.

shushu

חבר משקיען
מעורבות
822
נקודות
113
לטעמי אין קשר בין ההגברה לסוג המוזיקה.
99 אחוז מהמגברים בשוק הם בעלי עקומת תדר ישרה בטווח התדרים של האוזן האנושית. ז״א אין דבר כזה מגבר טרנזיסטורי הי אנד שתכננו אותו לדחוף פחות בס...
ברגע שיש תחושת חוסר בס, הבעיה היא כנראה בחדר, או במסוגלות המגבר לשלוט על הרמקולים הספציפים ששודכו לו, מה שמרמז על תת כח בשידוך לרמקול או דאמפימג נמוך מידי (כמובן בהתחשב במגבלת התדרים שהרמקולים מסוגלים לרדת אליהם).
בקיצור תפקיד המגבר להגביר עם מינימום עוותים, משימה לכאורה פשוטה, אבל מסתבר לא קלה לביצוע בכלל.
את המגבר צריך להתאים לרמקול מבחינת כח דחיפה ומסוגלות לדחוף עכבות נמוכות. בנוסף לדאוג שעכבת הכניסה שלו מספיק גבוהה מה שמאפשר ורסטילוית בשילוב קדם מגברים.

DavidGil

חבר משקיען
מעורבות
1,870
נקודות
113
אני יודע מה אתה שומע ואך אתה שומע ועם מה אתה שומע, לכן תשובתי היא כן במיוחד במקרה שלך.
חושב שאיתי צודק.
בהעדפות האישיות שלך, נראה לי שאתה הרבה יותר תאהב מגבר בריון ערס.
בתיאוריה כל אוטו יכול להגיע לכל מקום, אבל בכל זאת V8 אמריקאי זה משהו אחר.
יש כמה כאלה קלאס ab וממש לא הייתי שולל להשגת המטרה הזאת גם קלאס D.

liranbh

חבר משקיען
מעורבות
903
נקודות
113
יש קשר בהחלט
אני למשל מעדיף סגנון מוזיקה רגוע (גאז, ווקאלי, רוק רך, קלאסי רגוע וכד׳)
גם אוהב לשמוע בווליום נמוך

בשדרוג האחרון בדקתי הרבה סטאפים ומה שבחרתי נשמע לי יותר טוב מאחרים יקרים בהרבה בגלל סגנון המוזיקה

genvirt

חבר משקיען
מעורבות
779
נקודות
113
וואו ! איזה תשובות התגרות !:)
באמת אחלה ותודה לעונים:)
וכמובן ברור וכולם צודקים שבוחרים (מתאימים) מגבר לרמקול , אך חציתי גם לדעת מה חושבים על השפעה של סגנון מוזיקה בבחירה וואללה - יש חנו את זה:)

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,062
נקודות
113

אני רק שאלה, אם לבחור היה רמקול נציל, נאמר עם רגישות של 109 dB efficiency , האם גם אז היית מציע לו מגבר "גיבור", או שהיה יכול להסתפק באיזה מגבר "חלשלוש" של 15 וואט כדי להרים את הבית ?

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,062
נקודות
113
חושב שאיתי צודק.
בהעדפות האישיות שלך, נראה לי שאתה הרבה יותר תאהב מגבר בריון ערס.
בתיאוריה כל אוטו יכול להגיע לכל מקום, אבל בכל זאת V8 אמריקאי זה משהו אחר.
יש כמה כאלה קלאס ab וממש לא הייתי שולל להשגת המטרה הזאת גם קלאס D.

דוד, שאל את רן ואלדר לאן ניתן להגיע עם 15 וואט "חלשלושים" ... כולל מוזיקה קלאסית מורכבת או רחמנה ליצלן טראק אלקטרוני - בסוף הכול תלוי לאיזה רמקול המגבר ישודך.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור