הנמכת עוצמת סאב לאחר כיול

niguy

אוהב את התחום
מעורבות
8
נקודות
8
היי
ברשותי רסיבר ימאהה RX-A6A. כאשר אני מריץ כיול לרמקולים, משום מה הסאב שיש לי (velodyne cht10q) מזוהה במרחק 7.5 מטר ומונחת ל 6.5- DB.
בפועל הסאב נמצא בקו אחד עם הרמקולים הקדמיים ובמרחק של כ 3.5-4.00 מטר מהספה, ולפני הכיול הוגדר לו הווליום על חצי עוצמה.
מה יכולה להיות הסיבה לכך?
אגב,הסיבה שזה מפריע לי היא משום שאני לא מרגיש את הסאב כמו שצריך להרגיש אותו וחייב להעלות את העוצמה לאיזור ה 3 DB. פער גדול מדי מתוצאות המדידה.

Dan-Cinemart

עוסק בתחום
מעורבות
1,026
נקודות
113
היי
ברשותי רסיבר ימאהה RX-A6A. כאשר אני מריץ כיול לרמקולים, משום מה הסאב שיש לי (velodyne cht10q) מזוהה במרחק 7.5 מטר ומונחת ל 6.5- DB.
בפועל הסאב נמצא בקו אחד עם הרמקולים הקדמיים ובמרחק של כ 3.5-4.00 מטר מהספה, ולפני הכיול הוגדר לו הווליום על חצי עוצמה.
מה יכולה להיות הסיבה לכך?
אגב,הסיבה שזה מפריע לי היא משום שאני לא מרגיש את הסאב כמו שצריך להרגיש אותו וחייב להעלות את העוצמה לאיזור ה 3 DB. פער גדול מדי מתוצאות המדידה.
המרחק הגדול היותר שהרסיבר שלך נותן הוא כתוצאה מה DSP שנמצא בסאב.
המרחק "הנוסף" הוא סביב 3.5 מטרים שהם סביב 11 מילי שניות- הגיוני.
העוצמה קשורה לגיין של הסאב ולא נשמעת חריגה.

זה שאין לך מספיק באס לטענתך יכול בהחלט להיות קשור לזה שהתגובה האקוסטית לא נכונה בשילוב בניהם - אם אתה רוצה לשחק עם זה - הדרך הנכונה היא באמצעות מדידות בעזרת תוכנה חיצונית.
הדרך הפחות נכונה אך יכולה לעבוד היא להעלות את הדיליי של הקידמיים כל פעם בקצת עד שהבאס "מתיישב".
אני אישית ממיליץ על האופציה הראשונה.

בהצלחה.

niguy

אוהב את התחום
מעורבות
8
נקודות
8
היי דן, תודה רבה על ההתייחסות.
דבר ראשון אני שמח לשמוע שיש הסבר הגיוני לקביעת המרחק, לא תיארתי לעצמי שה dsp של הסאב משפיע מעבר לכך שהרצתי גם את הכיול של הסאב עצמו לפני הכיול של הרסיבר.
דבר שני ואת זה גיליתי ממש עכשיו כשבאתי לבדוק שוב את ההגדרות, כנראה שבטעות הפכתי את הפאזה בסאב עצמו. אצלי זה מתבצע דרך שלט וכנראה שבטעות נלחץ והוגדר על 180.
החזרתי את הפאזה לאפס ואת ההגדרות המקוריות של הכיול ( עוצמה 6.5-) ואבדוק שוב איך זה נשמע.

Dan-Cinemart

עוסק בתחום
מעורבות
1,026
נקודות
113
מצוין .
פאזה גם היא קשורה למימד הזמן .
בהצלחה

moshem74

חבר משקיען
מעורבות
465
נקודות
83
תעשה ניסוי על מה שכיילת כבר רק תשנה את המרחק למטר 1 ותראה איך הבס משתנה לך (כשאתה עם מרחק הוא מכניס דיליי לבסים מה שמשנה לך את כל הפוקוס, השאלה אם זה מה שאתה מחפש או ...) , כמו כן, תמיד כשהרצתי כיול עם רסיברים של ימאהה, הבס הונחת משמעותית, תנסה כך: קודם כל תחבר אותו לימין שמאל לא ל LFE, תכוון אותו על תדר מינימום (נניח 30 או 40 כמה שייש לך בו), תריץ כיול כך כשהסאב על רבע ווליום (לא חצי), ואחרי הכיול תוריד את המרחק ל 1 מטר, ותעלה אותו בווליום לחצי או לכמה שתרצה, ותעלה ממצאים.
בהצלחה לך.

niguy

אוהב את התחום
מעורבות
8
נקודות
8
תעשה ניסוי על מה שכיילת כבר רק תשנה את המרחק למטר 1 ותראה איך הבס משתנה לך (כשאתה עם מרחק הוא מכניס דיליי לבסים מה שמשנה לך את כל הפוקוס, השאלה אם זה מה שאתה מחפש או ...) , כמו כן, תמיד כשהרצתי כיול עם רסיברים של ימאהה, הבס הונחת משמעותית, תנסה כך: קודם כל תחבר אותו לימין שמאל לא ל LFE, תכוון אותו על תדר מינימום (נניח 30 או 40 כמה שייש לך בו), תריץ כיול כך כשהסאב על רבע ווליום (לא חצי), ואחרי הכיול תוריד את המרחק ל 1 מטר, ותעלה אותו בווליום לחצי או לכמה שתרצה, ותעלה ממצאים.
בהצלחה לך.
היי.
אחרי שהבנתי מדן שהמרחק שקיבלתי בכיול הוא די הגיוני, ובנוסף גיליתי שהפאזה הייתה הפוכה, בסופ"ש יצא לי קצת לבדוק איך זה נשמע ( במגבלות הווליום - בדיקה אמיתית אני אעשה כשהבית יהיה ריק). ברסיבר הקודם שלי (yamaha rx-v667) הייתי מקבל בס שאמנם מרעיד את הבטן אבל מנופח ומהדהד, וזה מה שהתרגלתי אליו.
ברסיבר הנוכחי שהוא כמה רמות מעל, ולפי תוצאות הכיול הנוכחי, הבס אמנם לא מרעיד אבל הוא חזק והדוק. בלי הדהודים מיותרים.
באינסטינקט הראשוני זה נשמע לא נכון אבל אחרי כמה דקות התחלתי להבין באמת את ההבדלים בין שני הרסיברים.
השלב הבא זה לנסות להגיע לבס חזק הדוק וכזה שמרעיד את הבטן, ואת זה אני אנסה בעזרת כיונונים עדינים של שינוי מרחק/עוצמה.
דבר אחד שכתבת ולא ממש הבנתי, מה הכוונה לחבר אותו לימין שמאל ולא ל LFE?

Dan-Cinemart

עוסק בתחום
מעורבות
1,026
נקודות
113
היי.
אחרי שהבנתי מדן שהמרחק שקיבלתי בכיול הוא די הגיוני, ובנוסף גיליתי שהפאזה הייתה הפוכה, בסופ"ש יצא לי קצת לבדוק איך זה נשמע ( במגבלות הווליום - בדיקה אמיתית אני אעשה כשהבית יהיה ריק). ברסיבר הקודם שלי (yamaha rx-v667) הייתי מקבל בס שאמנם מרעיד את הבטן אבל מנופח ומהדהד, וזה מה שהתרגלתי אליו.
ברסיבר הנוכחי שהוא כמה רמות מעל, ולפי תוצאות הכיול הנוכחי, הבס אמנם לא מרעיד אבל הוא חזק והדוק. בלי הדהודים מיותרים.
באינסטינקט הראשוני זה נשמע לא נכון אבל אחרי כמה דקות התחלתי להבין באמת את ההבדלים בין שני הרסיברים.
השלב הבא זה לנסות להגיע לבס חזק הדוק וכזה שמרעיד את הבטן, ואת זה אני אנסה בעזרת כיונונים עדינים של שינוי מרחק/עוצמה.
דבר אחד שכתבת ולא ממש הבנתי, מה הכוונה לחבר אותו לימין שמאל ולא ל LFE?
עוד דבר קליל שאתה יכול לעשות ועובד ברוב המקרים.
תהפוך שוב את הפאזה של הסאב לפאזה הפוכה .
כנס ליו טיוב ובחר טסט טון של התדר שבו אתה מבצע את החיתוך (נניח 80 הרץ)
שחק עם הדילי של הקידמיים עד שלא תשמע שום דבר .
תהפוך את הפאזה בחזרה לנכונה - בהנחה שאתה בווליום דיי סביר אתה אמור לשמוע חזק את התדר.
תקשיב למוזיקה ותבחן.

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
היי.
...ברסיבר הקודם שלי (yamaha rx-v667) הייתי מקבל בס שאמנם מרעיד את הבטן אבל מנופח ומהדהד, וזה מה שהתרגלתי אליו.
רק רוצה להזכיר לך מה שכתב מישהו פה:

"אגב ממש לא חייבים רסיבר ב 40,000 ש"ח עם אודיסי, מספיק 4,000 ש"ח. האודיסי הוא אותו אודיסי.

אתה רק חייב להבין, שאין דבר כזה "פרה רציני", או "פרה לא רציני", זה שוב פעם קולות בראש וקישקושים אודיופילים.

גם הזול, גם היקר וגם האולטרה יקר, לא יזיזו לגרף התדרים...

הגרף ישאר בדיוק באותו מקום, גם אם הפרה החדש שוקל בול 75 ק"ג...יעני ממש.. אבל ממש פרה רציני ..חח..

עושה לי רושם שעדיין אתה לא מבין את המושג הבסיסי הזה שנקרא גרף תדרים.

רן"

niguy

אוהב את התחום
מעורבות
8
נקודות
8
עוד דבר קליל שאתה יכול לעשות ועובד ברוב המקרים.
תהפוך שוב את הפאזה של הסאב לפאזה הפוכה .
כנס ליו טיוב ובחר טסט טון של התדר שבו אתה מבצע את החיתוך (נניח 80 הרץ)
שחק עם הדילי של הקידמיים עד שלא תשמע שום דבר .
תהפוך את הפאזה בחזרה לנכונה - בהנחה שאתה בווליום דיי סביר אתה אמור לשמוע חזק את התדר.
תקשיב למוזיקה ותבחן.
מעניין, אנסה את זה. תודה!
אגב, את כל הבדיקות עד עכשיו עשיתי בסרטים.
מוזיקה נכון לעכשיו אני שומע עם הקדמיים בלבד ללא מעורבות של הסאב.

niguy

אוהב את התחום
מעורבות
8
נקודות
8
רק רוצה להזכיר לך מה שכתב מישהו פה:

"אגב ממש לא חייבים רסיבר ב 40,000 ש"ח עם אודיסי, מספיק 4,000 ש"ח. האודיסי הוא אותו אודיסי.

אתה רק חייב להבין, שאין דבר כזה "פרה רציני", או "פרה לא רציני", זה שוב פעם קולות בראש וקישקושים אודיופילים.

גם הזול, גם היקר וגם האולטרה יקר, לא יזיזו לגרף התדרים...

הגרף ישאר בדיוק באותו מקום, גם אם הפרה החדש שוקל בול 75 ק"ג...יעני ממש.. אבל ממש פרה רציני ..חח..

עושה לי רושם שעדיין אתה לא מבין את המושג הבסיסי הזה שנקרא גרף תדרים.

רן"
לא ממש הבנתי למה/למי התכוונת :)

Dan-Cinemart

עוסק בתחום
מעורבות
1,026
נקודות
113
מעניין, אנסה את זה. תודה!
אגב, את כל הבדיקות עד עכשיו עשיתי בסרטים.
מוזיקה נכון לעכשיו אני שומע עם הקדמיים בלבד ללא מעורבות של הסאב.
כדאי לבדוק במוזיקה .
הרבה יותר קל להבחין

עופר פולק

חבר אתר
מעורבות
9
נקודות
8
החישוב הוא שונה בין איפה שהרמקולים והסאב לאיפה שמוצב המיקרופון

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור