המציאות העצובה של תערוכת מינכן 2023

RoyZx6r

חבר משקיען
מעורבות
411
נקודות
63
זה לא מדויק, נכון שאפשר לקבל סאונד מעולה מאוזניות, אבל בכל מקרה זה לא תחליף למערכת,
זו חווית האזנה שונה לחלוטין.
בנוסף לא תקבל סאונד באמת טוב מאוזניות בכמה מאות שקלים ויוטיוב מהסמארטפון...
אתה צריך אוזניות טובות מגבר טוב וdac כדי לקבל סאונד טוב, וזה רחוק מלהסתכם בכמה מאות שקלים,
נכון שיש פתרונות בדמות daps מאוד טובים שמכילים הכל באחד, אבל הם ממש לא זולים...
ובכל מקרה זה לא יהיה כמו ציוד שולחני 'על מלא' (ברוב המקרים, יש חריגים),
יש שוק עצום של ציוד personal שהולך ומתפתח, כמעט כל יום יוצא משהו חדש,
והמחירים אמנם לא יקרים יחסית לדו ערוצי,
אבל עדיין יקרים מאוד (שוב,יחסית),
יש למשל המון אוזניות iem (בתוך האוזן) באלפי דולרים, ויש לזה בהחלט שוק,
זה מאפשר סאונד טוב יחד עם נוחות ושימושיות,
אותו הדבר בנגנים ניידים עם שלל חידושים וטכנולוגיות, אוזניות היי אנד למיניהם(ויש המון),
מגברי אוזניות, דאקים וכו',
בכל מקרה, גם בחלק הזה של התחום זול=זול.
צריך השקעה גדולה מאוד במערכת פלוס חדר אקוסטי משופצר ע"מ "לנצח" אוזניות פלוס מגבר.

shokroun

חבר משקיען
מעורבות
653
נקודות
113
צריך השקעה גדולה מאוד במערכת פלוס חדר אקוסטי משופצר ע"מ "לנצח" אוזניות פלוס מגבר.
חושב שמדובר בחוויות שונות לגמרי. מי שלא צריך או חשוב לו הצליל שמכה בכל הגוף וחודר בעצמות וגם לאוזניים וגם לעיניים, מי שמחפש רק להתחבר למהות של המוסיקה בראש ורק דרך האוזניים , אכן לאוזניות יש קייס חזק מאוד. ואני לא ממעט בחשיבות של המהות חלילה- בסוף ההנאה ממוזיקה וההתרגשות היא העניין המרכזי.

shushu

חבר משקיען
מעורבות
783
נקודות
113
יש אוזניות שנשמעות מצויין. זו חווית האזנה שונה ממערכת, לא יותר טובה או פחות טובה, פשוט שונה.
מבחינת רזולוציה וחפירה אל תוך ההקלטה, קשה מאוד לעקוף אוזניות המזריקות את הצליל ישר אל האוזן, ללא החזרים מהחדר. בנוסף יש יצרנים המפרסמים את גרף ב fr של אוזניות (למשל hd800s בעלי עקומת harman) כך שמי שרוצה לתקן לגרף ישר יכול (מסתובבים המון פילטרים ברשת). מערכת אוזניות מבוססת hd800 תעלה בערך 3000 דולר נניח כולל סטרימר עם יציאת אוזניות.
גם האוזניות ״הפשוטות״ נשמעות טוב היום. air pods pro 2 עם noise cancellation, נשמעות ממש לא רע!! סאונד מוזרק לאוזן שמבטל רעשי סביבה ואתם בתוך המוזיקה מנותקים מהעולם.
בקיצור היום כדי להנות ממוזיקה לא חייבים משכנתא ולא חייבים לחפש אוטומטית את הציוד היקר. ציוד ברמת consumer electronics כל הזמן משתפר ונותן אחלה ביצועים.

רועי51

חבר משקיען
מעורבות
204
נקודות
43
אצלי בבית יש STAX עם מגבר מתחייב מהיותן אלקטרוסטטיות. לא גרושים, אבל ודאי מחיר זערורי יחסית למערכות רגילות שמסוגלות להגיע לרמת הרזולוציה ועושר הצליל שאני מקבל בהן ( ואני נוקט פה בלשון זהירה, טרם הצלחתי לשמוע כזו, אבל כמה כבר שמעתי ). החוויה אכן אחרת, אבל ברמת ההנאה הסובייקטיבית, לאוזניות משובחות קסם לא מבוטל.

RB68

חבר משקיען
מעורבות
478
נקודות
63
יש אוזניות שנשמעות מצויין. זו חווית האזנה שונה ממערכת, לא יותר טובה או פחות טובה, פשוט שונה.
מבחינת רזולוציה וחפירה אל תוך ההקלטה, קשה מאוד לעקוף אוזניות המזריקות את הצליל ישר אל האוזן, ללא החזרים מהחדר. בנוסף יש יצרנים המפרסמים את גרף ב fr של אוזניות (למשל hd800s בעלי עקומת harman) כך שמי שרוצה לתקן לגרף ישר יכול (מסתובבים המון פילטרים ברשת). מערכת אוזניות מבוססת hd800 תעלה בערך 3000 דולר נניח כולל סטרימר עם יציאת אוזניות.
גם האוזניות ״הפשוטות״ נשמעות טוב היום. air pods pro 2 עם noise cancellation, נשמעות ממש לא רע!! סאונד מוזרק לאוזן שמבטל רעשי סביבה ואתם בתוך המוזיקה מנותקים מהעולם.
בקיצור היום כדי להנות ממוזיקה לא חייבים משכנתא ולא חייבים לחפש אוטומטית את הציוד היקר. ציוד ברמת consumer electronics כל הזמן משתפר ונותן אחלה ביצועים.
נכון מאוד.

כמה מילים לגבי הhd800s (הזוג ה"משרדי" שלי..): הן לא יושבות על Harman, אם כבר יותר קרוב ל-Diffuse field, הטונאליות שלהן קצת משונה כמו שהן "מהקופסה" והתחושה המרחבית נוכחת מאוד (מוגזמת, יאמרו רבים). אבל, כאשר מביאים אותן ל-Harman (או לעקומה מועדפת אחרת) הן הופכות לחיה אחרת לגמרי. אני מאזין שעות כל יום בעבודה (lucky bastard) ולפורמט הפחות מחייב הזה של האזנה אני מפעיל גם Crossfeed - זה מקרב קצת את חווית ההאזנה לרמקולים. בשילוב עם נוחות גבוהה (הפרמטר הכי חשוב באוזניות כמו שרן כתב בשרשור ליד), גם לבעלי אוזני דמבו ולמרכיבי משקפים (קריאה בלאט) - ההאזנה מאוד לא מעייפת לאורך זמן. הקרוספיד מצמצם את רוחב הבמה אבל במקרה של ה800 זה אפילו לטובה.

ללא eq אגב, אני מאוד אוהב את Dan Clark - כל הדגמים עד ה-Expanse המופלאות...

stam

אוהב את התחום
מעורבות
78
נקודות
28
נכון מאוד.

כמה מילים לגבי הhd800s (הזוג ה"משרדי" שלי..): הן לא יושבות על Harman, אם כבר יותר קרוב ל-Diffuse field, הטונאליות שלהן קצת משונה כמו שהן "מהקופסה" והתחושה המרחבית נוכחת מאוד (מוגזמת, יאמרו רבים). אבל, כאשר מביאים אותן ל-Harman (או לעקומה מועדפת אחרת) הן הופכות לחיה אחרת לגמרי. אני מאזין שעות כל יום בעבודה (lucky bastard) ולפורמט הפחות מחייב הזה של האזנה אני מפעיל גם Crossfeed - זה מקרב קצת את חווית ההאזנה לרמקולים. בשילוב עם נוחות גבוהה (הפרמטר הכי חשוב באוזניות כמו שרן כתב בשרשור ליד), גם לבעלי אוזני דמבו ולמרכיבי משקפים (קריאה בלאט) - ההאזנה מאוד לא מעייפת לאורך זמן. הקרוספיד מצמצם את רוחב הבמה אבל במקרה של ה800 זה אפילו לטובה.

ללא eq אגב, אני מאוד אוהב את Dan Clark - כל הדגמים עד ה-Expanse המופלאות...
הexpanse אכן מדהימות, הכי טובות ששמעתי, חייבות ציוד טוב ומתאים...
אגב עם מה אתה 'דוחף' את הhd800s?

shushu

חבר משקיען
מעורבות
783
נקודות
113
נדחף כהרגלי אפילו שלא שאלת
מגבר מיוזיקל פידליטי חמוד ישן שהיה לי, מניח שיש טובים יותר אבל זה מה יש כרגע
אפשר להתחבר בבאלאנס עם שני פלאגים אבל אין לי מתאם..
השתמשתי ב eq של אמיר asr להביא אותם לבערך flat.. אם יש משהו אחר מומלץ אשמח.. אוזניות קשוחות, אני עדיין בתהליך למידה לאהוב אותם ;)

תמונות מצורפות

• IMG_3595.jpeg
    IMG_3595.jpeg
    KB 55.5 · צפיות: 57

shushu

חבר משקיען
מעורבות
783
נקודות
113
אפשר להגיד, כן

stam

אוהב את התחום
מעורבות
78
נקודות
28
כן, זה החסרון שלהם, לא 'מערבות' ,
יש כאלה ש'מחממים' אותם עם מנורות, לא ניסיתי.
יש יותר טובות מהם הים...למרות שאי אפשר להתכחש לזה שהם מחזיקות מעמד בשוק
הרבה מאוד זמן.
אגב מתאם זה לא סיפור מורכב;)

shushu

חבר משקיען
מעורבות
783
נקודות
113
האמת שלקחתי אותן ככה באימפולסיביות בלי השוואות, על סמך נוחות בלבד (נראה לי הן הקינגיות בקטע הזה). היו לי פוקאל לא יושבות עלי טוב.
אסבול בשקט, ארגיל את עצמי וזהו ;)
(נראה לי צריך שרשור נפרד)

RB68

חבר משקיען
מעורבות
478
נקודות
63
הexpanse אכן מדהימות, הכי טובות ששמעתי, חייבות ציוד טוב ומתאים...
אגב עם מה אתה 'דוחף' את הhd800s?
ה-800s בהחלט צריכות מגבר אבל הן לא סופר תובעניות. כרגע מחוברות לIFI נושן (לא זוכר את שם הדגם אפילו), בד"כ לdx7 Pro (מושאל לניסוי ). העכבה אמנם גבוהה אבל הרגישות סבירה. האוזניות הקשות ביותר להנעה לדעתי הן פלאנאריות עם רגישות נמוכה (מאוד) ועכבה נמוכה (שמציבה דרישה לזרם גבוה). בסופו של יום זה לא ביג דיל לספק את זה.
אני מתנצל שלא ממני תבוא תובנה אודיופילית בעניין מגברי אוזניות - תן לי הרבה הספק, בלי דיסטורשן ובלי הגבלת זרם לוחצת - ואני מבסוט - לאוזניות בכל רמה.

RB68

חבר משקיען
מעורבות
478
נקודות
63
נדחף כהרגלי אפילו שלא שאלת
מגבר מיוזיקל פידליטי חמוד ישן שהיה לי, מניח שיש טובים יותר אבל זה מה יש כרגע
אפשר להתחבר בבאלאנס עם שני פלאגים אבל אין לי מתאם..
השתמשתי ב eq של אמיר asr להביא אותם לבערך flat.. אם יש משהו אחר מומלץ אשמח.. אוזניות קשוחות, אני עדיין בתהליך למידה לאהוב אותם ;)
ה-eq של אמיר לטעמי מוצלח יותר משל Oratory או Crinacle ושאר הילדודס. בעיקר בגלל שהוא מינימליסט ויודע מה לא לתקן וגם נשען על שיקולי דיסטורשן ולא רק FR.

HiFiConnect יעקב

עוסק בתחום
מעורבות
19
נקודות
8
להגברה יש משמעות גדולה מאוד במיוחד ל HD800, בעיקר ביכולות ה באס של האוזניה.
זה נכון גם להרבה אוזניות אחרות.
שינויי EQ לא יכולים "לתקן" את היכוללות של מגבר טוב.

shushu

חבר משקיען
מעורבות
783
נקודות
113
המטרה שלי לא הייתה לתקן את מגבלות המגבר(הוא מספיק), אלא ליישר את עקומת התדר של האוזניה

RB68

חבר משקיען
מעורבות
478
נקודות
63
להגברה יש משמעות גדולה מאוד במיוחד ל HD800, בעיקר ביכולות ה באס של האוזניה.
זה נכון גם להרבה אוזניות אחרות.
שינויי EQ לא יכולים "לתקן" את היכוללות של מגבר טוב.
היי יעקב,
נפגשנו בקצרה ב-דיטאון האחרונה (עבר מלא זמן...).
כמו ששושו כבר ציין, כמובן לא את מגבלות המגבר. חוץ מזה אנצל את ההזדמנות להגיד שאתה עושה אחלה עבודה ביצוג תחום האוזניות והפריפריה שלהן :).

לעניין ה-800, ברור שמגבר טוב נחוץ (דיון אחר ולא כדאי בשרשור הזה - מהו מגבר טוב). פשוט צריך להבחין בין הצורך בגיין (של הוולטאג', תוצאה של עכבה גבוהה) לבין הצורך בהספק (שנגזר מהנצילות), לבין הצורך בזרם גבוה (כשהנצילות נמוכה וגם העכבה). ה-800 צריכות את הגיין בשביל ווליום סביר אבל לא שתיניות זרם כבדות. מבחינתי, אני תמיד שמח ליותר הספק (בכפוף לפיצ'רים ושאר האיכויות).

שיהיה ברור: EQ לא יכול להפוך אוזניות ח*א לאוזניות טובות. נסה ל"השלים" דיפ באוזנייה דרדלה ותקבל דיסטורשן זוועתי. אתגר נוסף של איקווליזציה בהקשר של "תיקון" (להבדיל מטעם אישי) - הפילטרים צריכים להיות על בסיס מדידה אמינה. מדידת אוזניות זה עניין בעייתי בפני עצמו, הקיטים הטובים למדידה די יקרים, עם המון שונות שמגיעה מצורות אוזן/פינאה רבות, ראשים בגודל שונה - בא לידי ביטוי בהבדלים בלחץ על הריפוד וכתוצאה מזה בנפח הכלוא בין הדרייבר לראש ואז בבאס. הכי גרוע - יש שונות מסויימת בין פריט לפריט גם פר אותו דגם אוזניה...
כך שEQ לאוזניות זה לא עניין מוחלט ולא פותר הכל. דווקא ה-800 מרוויחות מזה הרבה.
רועי

HiFiConnect יעקב

עוסק בתחום
מעורבות
19
נקודות
8
היי יעקב,
נפגשנו בקצרה ב-דיטאון האחרונה (עבר מלא זמן...).
כמו ששושו כבר ציין, כמובן לא את מגבלות המגבר. חוץ מזה אנצל את ההזדמנות להגיד שאתה עושה אחלה עבודה ביצוג תחום האוזניות והפריפריה שלהן :).

לעניין ה-800, ברור שמגבר טוב נחוץ (דיון אחר ולא כדאי בשרשור הזה - מהו מגבר טוב). פשוט צריך להבחין בין הצורך בגיין (של הוולטאג', תוצאה של עכבה גבוהה) לבין הצורך בהספק (שנגזר מהנצילות), לבין הצורך בזרם גבוה (כשהנצילות נמוכה וגם העכבה). ה-800 צריכות את הגיין בשביל ווליום סביר אבל לא שתיניות זרם כבדות. מבחינתי, אני תמיד שמח ליותר הספק (בכפוף לפיצ'רים ושאר האיכויות).

שיהיה ברור: EQ לא יכול להפוך אוזניות ח*א לאוזניות טובות. נסה ל"השלים" דיפ באוזנייה דרדלה ותקבל דיסטורשן זוועתי. אתגר נוסף של איקווליזציה בהקשר של "תיקון" (להבדיל מטעם אישי) - הפילטרים צריכים להיות על בסיס מדידה אמינה. מדידת אוזניות זה עניין בעייתי בפני עצמו, הקיטים הטובים למדידה די יקרים, עם המון שונות שמגיעה מצורות אוזן/פינאה רבות, ראשים בגודל שונה - בא לידי ביטוי בהבדלים בלחץ על הריפוד וכתוצאה מזה בנפח הכלוא בין הדרייבר לראש ואז בבאס. הכי גרוע - יש שונות מסויימת בין פריט לפריט גם פר אותו דגם אוזניה...
כך שEQ לאוזניות זה לא עניין מוחלט ולא פותר הכל. דווקא ה-800 מרוויחות מזה הרבה.
רועי
צור קשר - 054-9333389
אני לא מזהה אותך מהתכתבות כאן :):)

972lior

אוהב את התחום
מעורבות
109
נקודות
43
לעומת התערוכה במינכן, מצפה בקוצר רוח לתערוכה שתתקיים בארץ בקרוב(?) מעניין באיזו גישה ינקטו המשווקים המקומיים. לדעתי בתערוכות מקומיות, בהם המשווקים קרובים לצרכנים ועם אצבע על הדופק לגבי אופי השוק המקומי, נראה דיוק רב יותר והתאמה לצרכן הישראלי. מינכן זה כמו תצוגת אופנה בינלאומית לא לשימוש יום יומי. בקיצר, מקווה שבקרוב תתקיים התערוכה

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור