המלצה - מצלמה למתחילים

Tomaso

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
1
היי,

מתאר לעצמי שהשאלה הזו נשאלה רבות, אך לא הצלחתי למצוא תשובה, אז פותח דיון חדש, סליחה ותודה על הסבלנות מראש

אני חובב צילום, ומעוניין לקנות מצלמה אמיתית, כדי להעלות את הרמה מהתמונות של הטלפון

רוב הצילום שלי כרגע הוא בטיולים בחו"ל, לא טבע, אלא יותר אנשים ונופים עירוניים (סטילס בלבד)
ואמנם בהלימה לזה שהבנתי שעדשות איכותיות גם כבדות יותר, אני מחפש משהו שלא יהיה מסורבל מדי להסתובב איתו כל היום
(יכול להיות שאגע בעולמות נוספים עם הזמן וההתלהבות, אך זה לא משהו מקצועי)

בפועל אשמח לא להוציא סכום גבוה, כי אני לא משתמש באופן יומיומי, אלא רק רוצה להעלות את איכות התמונות שלי, אך מצד שני, אשמח לקנות משהו איכותי שיתן תוצאה יפה
קצת טובע במידע ברשת, קראתי על D4000, ועל מצלמות נוספות וקצת קשה לי להבין מה עונה על הצרכים שלי.

האם קיים דבר כזה? עד איזור ה-2000 ש"ח

תודה רבה על הקריאה והעזרה!

טום

Cloudy

חבר משקיען
מעורבות
305
נקודות
63
בסכומים נמוכים, עדיף טלפון.

menahem

כתב האתר
מעורבות
359
נקודות
83
האמת היא שהנושא הזה "נטחן" פה כבר עד דק אבל אציין כמה כללי אצבע:

מצלמה,לא משנה איזו,לוכדת אור והופכת אותו לקובץ סיפרתי. תמונה עושה הצלם,זה שמציץ בעינית ומחליט מה יהיה בתמונה ואיך האור ילכד.

מצלמה ועדשה זה דבר כבד.כן,גם אלה חסרות המראה ובטח בהשוואה לנשיאת הסלולרי.

נושא התקציב הוא כאוב משהו,ועולה פה הרבה. בגדול אתייחס למחירים רק של גוף המצלמה,ללא עדשה: בתחום ה DSLR אפשר למצוא גופים במחיר שבתקציב ומדובר במצלמות ברמת כניסה שב 2022 כבר עולה ספק אם שוות את ההשקעה. בתחום חסרות המראה הסיפור שונה ואין גוף חדש במחיר שבתקציב.

ב 2022 לקנות מצלמת DSLR? בגדול,לא. מצלמת DSLR למשתמשים מתלהבים (לא מקצוענים אבל כן צלמים שזה תחביבם) עולות כמו המגבילות בחסרות המראה ומאחר וחסרות המראה גם מביאות שינויים בתבריג ובהיצע העדשות זה לא נכון צרכנית ובראייה לעתיד לרכוש דגם DSLR.

עדשות: אחרי הצלם העדשה היא המרכיב החשוב במצלמה וחשוב לשם עליה את מירב ההון,אבל: עדשה טובה יש לה שתי מגרעות: היא כבדה במשקל והיא כבדה בכיס בצד ההוני.

בתקציב המצויין עדיף להשקיע בטלפון נייד עם ערכת צילום טובה - ויש כאלה ולמכביר ב 2022.

לאן ללכת וכמה הון צריך? בגדול בתקציב כפול (קרי 4000 ש"ח) יש כבר על מה לדבר גם בגופים של חסרות מראה וגם בעדשות שמתאימות לסוגת הצילום שמצויינת. המבחר די גדול ויש לקחת בחשבון שיש מחסור ברכיבים אלקטרונים וממנו נובעת העובדה שחלק מדגמי המצלמות לא נמצאים במלאי החנויות בארץ אבל,כאמור,המבחר די גדול ואפשר למצוא משהו.

לגבי יד שנייה: כן בתקציב הזה אפשר למצוא שכיות חמדה יותר בתחום ה DSLR וקצת פחות בחסרות המראה. אבל: אני לא ממליץ למשהו לא מנוסה לרכוש יד שנייה אלא אם זה מחנות צילום מוכרת ואמינה.

לסיכום: בתקציב של 2000 ש"ח ההמלצה שלי,והיא רק שלי ורק המלצה,היא להישאר עם הנייד או לרכוש נייד שנכנס בסכום עם ערכת צילום טובה ומעלה,וכאמור יש כאלה. אופציה אחרת היא להמתין עוד זמן ולחסוך עוד הון או אז להשקיע 30% בגוף (לא משנה של איזה יצרן) 60% בעדשה ומה שנשאר בעזרים כמו כרטיס זיכרון מתאים למצלמה ולסוג הצילום.

מנחם

Tomaso

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
1
היי מנחם,

קודם כל, תודה רבה על התשובה המפורטת ועל הזמן (מאמין שדנו בו איתך כבר עשרות פעמים לפחות)

אני מבין את טיעון מצלמת הטלפון, ולכן גם עד היום השתמשתי בו, אבל אני מרגיש שהתמונות שיוצאות ממצלמה מקצועית הן הרבה יותר "עמוקות"
מאשר בטלפון, שאם מתקרבים לפרטים הקטנים, הדברים לא חדים מספיק, וגם בנראות הכוללת, מבחינים שהרזולוציה גבוהה יותר
יכול להיות שמה שאני מדבר עליו, הוא תמונות שמפיקה מצלמה הרבה יותר מקצועית מאשר מה שאני מכוון אליה.

אני משתדל לא להכביר במילים כדי לא לגזול מזמנך,
אשמח אם תוכל לומר לי מנסיונך:

• האם יש מצלמה בטווח מחיר סביר, אשר מפיקה תמונות חדות ויפות, שרואים שהן לא צולמו בטלפון? (אתה וודאי בוחן את זה בעין מקצועית ומחמירה יותר משלי, אז רק אגיד שזה לא צריך להיות ברמה מטורפת:) )
  • אשמח להמלצה לדגמים מסוימים (אמרת שDSLR מיושן ולא רלוונטי - סומך עליך, אז לא מהסוג הזה-סליחה על הבורות שוב). אני כמובן לוקח את המלצתך כהמלצה, ובסופו של דבר הבחירה היא שלי, אז אשמח שתגיד לי תכל'ס
  • האם לדעתך איכות המצלמה של Galaxy s22 ultra, ברמה של מצלמה מקצועית? שווה לקנות טלפון דגל, משער שהוא יספק אותי?

שוב תודה רבה,
טום

Cloudy

חבר משקיען
מעורבות
305
נקודות
63
ממליץ לך לחפש חסרת מראה מדור ראשון או שני כמו הסוני a6000 עם עדשה או עדשות פריים טובות.
יש בפייסבוק מרקט אנשים שמשדרגים ציוד ועוברים לחיישנים גדולים יותר ולכן נפטרים מהכל בעסקת חבילה.

menahem

כתב האתר
מעורבות
359
נקודות
83
@Tomaso
בגדול: ההבדל הפונקציונאלי בין מצלמת הנייד,באשר הוא,למצלמות עם עדשה מתחלפת נעוץ ביכולת להפעיל מגוון רחב יותר של אפשרויות צילום במצלמה עם עדשה מתחלפת מאשר זו שבטל. כמו כן:החישן בטלפון קטן ומשכך מוגבל משהו.

מעבר לזה: מצלמה,זו של הטלפון וזו עם עדשה מתחלפת,היא רק כלי ללכידת אור ואת התמונה מיצר המפעיל ובמגבלות הטכניות של המדיום,טלפון או עדשות מתחלפות.

לרכוש מצלמה עם עדשה מתחלפת (כדי לחסוך הקלדה מפה והלאה מצלמה = חסרת מראה עם עדשות מתחלפות וטלפון זה מצלמת הנייד) זה סיפור לא פשוט ודי יקר וצריך לבדוק,עם עצמך,מה מעניין אותך וכמה מוכן להשקיע בהון בזמן במצלמה,אם זה לא הרבה אז הטלפון הוא האמצעי שכבר ממילא קיים.

האם יש מצלמה בטווח מחיר סביר, אשר מפיקה תמונות חדות ויפות, שרואים שהן לא צולמו בטלפון?
לא. למה לא? כי את התמונות שאתה רואה,בדרך כלל,במדיה החברתית וכדי שיוצגו באופן אחיד ובמסך הטלפון המדיה החברתית מחרבשת את התמונות ועושה בהן שמות ככה שלא באמת אפשרי לדעת אם צולמו בטלפון או במצלמה.
למי שבאמת אכפת מאיך נראות התמונות שלו הוא מפתח אותן. כן גם תמונות דיגיטליות מפותחות באמצעות תוכנה יעודית במחשב. מי שמפתח את התמונות כבר יודע להתאים אותן למדיה החברתית שבה הן מפורסמות וכך שאז התמונה באמת תראה ככזו שנלקחה על ידי עין שמבינה דבר או שניים.

בד"כ מי שעובר מטלפון למצלמה משתמש בפונקציית צילום האוטומטי של המצלמה זה שבו המצלמה מחליטה מה יהיו הפרמטרים של הצילום וזה ממש לא שונה בהרבה ממה שיוצא מטלפון.

אז אם כל המטרה היא לקחת תמונות ולהעלות למדיה החברתית וזהו,אז:אין הבדל גדול בין טלפון למצלמה וטלפון כבר יש בכיס שלך.
אשמח להמלצה לדגמים מסוימים
תראה: קשה מאוד להמליץ על דגם מסויים בלי:תקציב,מה רוצה לצלם,ועד כמה מוכן לנבור בתפריטי המצלמה וללמוד איך להפעיל אותה ואחרון חביב,הכרות עם עולם הצילום.
בגדול: לסוני,פוג'י ופנסוניק יש סט של מצלמה ועדשת קיט ברמות הכניסה ובאזור 4K ש"ח וצפונה. בתקציב קצת גדול יותר,נושק ל 6K,נצרף אליהן את ניקון וקנון.

מפה העסק רק מסתבך: עדשות הקיט של יצרני המצלמות הן ממש לא משהו לרוץ לספר עליו לחברה. עדיף להשקיע פחות בגוף ואת היתרה בעדשה שמתאימה לסוגת הצילום שלך ולא עדשת הקיט,אבל זה מיקר את הרכישה.
שלא אובן לא נכון: גם עדשות הקיט יכולות לעשות יופי של תמונות,ואם לומדים קצת את רזי אומנות הצילום והרבה את פונקציות הפעלת המצלמה אז אפשר להוציא מהן תמונות מרתקות,אם קונים סט קיט ומצלמים בפול אוטמטי אני לא רואה בהוצאה הצדקה אל מול השימוש בטלפון הנייד.
האם לדעתך איכות המצלמה של Galaxy s22 ultra, ברמה של מצלמה מקצועית? שווה לקנות טלפון דגל, משער שהוא יספק אותי?
בצבא הייתי בחיל רגלים,ואצלנו בחייל שדה מוקשים הוא no no אחד גדול...
מכל מקום:לא מכיר את המצלמה של ה S22 ואני לא מצלם עם הנייד אבל,אפשר להוציא תמונות טובות ואפילו מרתקות מהנייד אם מתאמצים קצת. המגבלה מתחילה כאשר מגלים שהעדשה היא עם מפתח קבוע,החיישן קצת קטן ובקיצור רמת הצילום שלך הגיע למגבלות הטכניות של עדשת המצלמה.
האם טל הדגל,של סמסונג או כל יצרן אחר,יחודי בערכת הצילום שלו ושווה השקעה? הגדול:לא. יש יצרנים של טל לרמות הביניים ששותלים ערכות צילום מדגמי הדגל והתמונות בהתאם. זה עולם רחב ומלא מידע וביקורות במרשתת ושוב השאלה היא מה המטרה. אם המטרה היא לשלם כ 4100 ש"ח על טל דגל עם ערכת צילום עדכנית או אותו סכום על קיט חסרת מראה ולהשתמש במצב פול אוטו אז הנייד עדיף כי הוא עושה עוד כמה דברים חוץ מלצלם. אם המטרה היא להכנס קצת יותר עמוק לעולם הצילום ולאומנות הצילום אז עדיפה....:חסרת המראה.

ואם כל זה לא מסובך מספיק אז נסבך,עוד קצת: הנייד והמצלמה מצלמים גם וידאו. ובוידאו הסיפור קצת יותר מסובךלמה? כי,שוב,אם המטרה היא להעלות הסרטון למדיה החברתית כמות שהוא מהמצלמה אז לנייד יש יתרון כי זה פשוט לעשות והוא גם מקבל ושולח שיחות,הודעות בוואטאפ וכו וגו. אם רוצים לקחת וידאו אבל גם לערוך אותו אז הנייד לכיס והמצלמה תופסת את קידמת הבמה.

מנחם.

menahem

כתב האתר
מעורבות
359
נקודות
83
ממליץ לך לחפש חסרת מראה מדור ראשון או שני כמו הסוני a6000 עם עדשה או עדשות פריים טובות.
ה A6000 עדין נמכרת כחדשה ובמחיר מאוד אטרקטיבי.
מנחם

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,409
נקודות
113
האם לדעתך איכות המצלמה של Galaxy s22 ultra, ברמה של מצלמה מקצועית? שווה לקנות טלפון דגל, משער שהוא יספק אותי?

מצלמה מקצועית לא עולה 4000 ש"ח

עמי חסון - בלוג עמי

חבר משקיען
מעורבות
418
נקודות
63
בלי הרבה פלסף זאת המלצתי:
מצלמת ניקון 5500 או 5600 [להגיד שהיום מצלמים רק בללא מראה זה כמו להגיד שהיום נוסעים רק ברכב חשמלי]
עדשת ניקון 70-300 מיוצבת
עדשת סיגמא 10-20 [F3.5] או 17-50 [F2.8]
ערכה זאת בכסף קטן [אפשר גם ציוד משומש במצב טוב] תתן לך לדעתי יצירתיות ורמה פי כמה יותר גבוהה מנייד .
כאן תוכל לראות תמונות שלי שצולמו ברובן בציוד זה https://www.facebook.com/people/צילומים-של-עמי-חסון/100011503303984

נערך לאחרונה ב:

menahem

כתב האתר
מעורבות
359
נקודות
83
בלי הרבה פלסף זאת המלצתי:
חתיכת חצוף קראת בכלל את הפוסט הזה? כנראה שלא.
ואילו משהו היה משתמש כלפיך בלשון כזו הייתה מתרעם כפי שהתרעמת כשאנשים אמרו את דעתם על התמונות שלך.

[להגיד שהיום מצלמים רק בללא מראה זה כמו להגיד שהיום נוסעים רק ברכב חשמלי]
ואיפה הפנינה הזו כתובה פה - אשמח למראה מקום.

הא,כן וכל ההגיג הזה הוא בשביל זה:
כאן תוכל לראות תמונות שלי שצולמו ברובן בציוד זה https://www.facebook.com/people/צילומים-של-עמי-חסון/100011503303984
מנחם.

עמי חסון - בלוג עמי

חבר משקיען
מעורבות
418
נקודות
63
חבל לבזבז זמן על מה שכתבת, אז בקצרה.
חשוב מאוד, כששואלים דבר פשוט, לענות פשוט ולעניין ולא להציג ידע תיאורטי [שלא תמיד שווה הרבה במישור המעשי]
פעמים רבות קיבלתי את התחושה שבמקום לענות לעניין לאנשים ולכוונם תכלס, היית רק פורס את ידיעותך בתחום התיאורטי והם היו יוצאים מבולבלים יותר, ראה תשובותיך התמפרסות על עמודים שלמים ולשווא
בנושא התמונות, כשתערוך תערוכות ותמכור תמונות לפרטיים ולא רק להם, כשתופיע בשערי מאגזין צילום, כשתזכה במקומות ראשונים באתר שהיה מוביל בתחומו בנושא צילום וכשתמונה שלך תקבל 15 מיליון צופים רשומים בנומרטור וכשתמכור ספרי צילום ושירה כמוני אז תוכל להתייחס.

עמי חסון - בלוג עמי

חבר משקיען
מעורבות
418
נקודות
63
ואחרי שכתבתי את ההודעה הקודמת, מבקש להוסיף [והדברים אינם עומדים בסתירה] כי אין ספק, שיש לך ידע רב בתחום ותשובותיך בוודאי סייעו לחברים המתלבטים והשואלים בתחום.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור