המלצה לעדשה 50 מ"מ הכי חדה לקנון DSLR

אוהד11

צוות האתר
מעורבות
250
נקודות
63
היי
משתמש בקנון 5ds ורוצה להחליף את העדשה 50 1.4 שלי בעדשה חדה יותר, כושר הפרדה גבוה יותר.
אני מדפיס לפעמים בגדול מעל מטר.
יכולה להיות עדשה ידנית, או אוטופוקוס, עד 5000 שח יד 2.
המגבלה - לא יכולה להיות משקולת.. אני אוהב שהמצלמה נשארת קלה ולהסתובב איתה על הכתף.
מה דעתכם, איזו הכי תתאים ?
אפשר גם להציע בפרטי אם יש לכם משהו שאתם רוצים למכור..
תודה מראש

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
עדשה איכותית - כבדה יותר בדרך כלל, יש בה יותר אלמנטים זכוכית, מבנה מסובך יותר

יש את 50ממ של סדרה L
יחד עם זאת 1.4 מאוד מוצלחת

אם אתה רוצה יותר חדות, תשקול מעבר למשהו אחר אולי, לייקה או הסלבלאד

menahem

כתב האתר
מעורבות
360
נקודות
83
@אוהד11

לא כתבת מה אתה מצלם,נוף פורטרטים וכו' וגו',מכל מקום תמונה חדה היא תולדה של הליך תפיסת התמונה ולא בהכרח בגוף המצלמה (גוף המצלמה לא מצלם,כידוע,הצלם...:מצלם) ולא בהכרח ביכולות של העדשה. נכון,עדשה חדה מזו שיש לך אפשר לחפש ולמצוא אבל לא ממש ממליץ על יד שנייה,כי לך תדע מה עבר עליה ואיך תוחזקה,וחדשה ברמות האלה מחירה לא בהכרח מצדיק את הרכישה.

הדרך לקבל תמונות חדות יותר מאלה שיש לך היא שימוש בחצובה כל אימת שזה אפשרי כמו גם שילוב נכון לתמונה/אוביקט המצולם של משולש החשיפה ואיפה שניתן להעזר בפלאש (מבזק) - ורצוי איכותי.

עוד דרך לחדד תמונה מצוי בהליך הפיתוח. אם אתה משתמש בלייטרום בגירסה האחרונה,12.3, יש כלי לשיפור חדות התמונה שעובד מצויין - מניסיון אמפירי.

עוד בהליך הפיתוח,ולא יודע מהי רמת המשתמש שלך בלייטרום אבל מניח שעוד אנשים ימצאו בפוסט הזה ידע להרכשה,הוא שימוש בפיתוח התמונה להדפסה בעזרת Soft Proofing שנמצא בחלק השמאלי תחתון של המסך ומאפשר לכייל את הפרדת הצבעים בעת פיתוח לצורך הדפסה,השונה מפיתוח לטובת הצגה במחשב כלשהו.

כמו שנאמר,כבר,מעלי: עדשה טובה צריכה זכוכית טובה והרבה. כל זה מוסיף למשקל ולא גורע ממנו. גם למשקל הפיזי וגם לזהשל המעות בכיס.

חג עצמאות שמייח.

מנחם

אוהד11

צוות האתר
מעורבות
250
נקודות
63
עדשה איכותית - כבדה יותר בדרך כלל, יש בה יותר אלמנטים זכוכית, מבנה מסובך יותר

יש את 50ממ של סדרה L
יחד עם זאת 1.4 מאוד מוצלחת

אם אתה רוצה יותר חדות, תשקול מעבר למשהו אחר אולי, לייקה או הסלבלאד
תודה רבה
קצת בדיליי..
כן צריך מתישהו לעבור לפורמט בינוני דיגיטלי.
האמת חשבתי על הפוג'י.

אוהד11

צוות האתר
מעורבות
250
נקודות
63
@אוהד11

לא כתבת מה אתה מצלם,נוף פורטרטים וכו' וגו',מכל מקום תמונה חדה היא תולדה של הליך תפיסת התמונה ולא בהכרח בגוף המצלמה (גוף המצלמה לא מצלם,כידוע,הצלם...:מצלם) ולא בהכרח ביכולות של העדשה. נכון,עדשה חדה מזו שיש לך אפשר לחפש ולמצוא אבל לא ממש ממליץ על יד שנייה,כי לך תדע מה עבר עליה ואיך תוחזקה,וחדשה ברמות האלה מחירה לא בהכרח מצדיק את הרכישה.

הדרך לקבל תמונות חדות יותר מאלה שיש לך היא שימוש בחצובה כל אימת שזה אפשרי כמו גם שילוב נכון לתמונה/אוביקט המצולם של משולש החשיפה ואיפה שניתן להעזר בפלאש (מבזק) - ורצוי איכותי.

עוד דרך לחדד תמונה מצוי בהליך הפיתוח. אם אתה משתמש בלייטרום בגירסה האחרונה,12.3, יש כלי לשיפור חדות התמונה שעובד מצויין - מניסיון אמפירי.

עוד בהליך הפיתוח,ולא יודע מהי רמת המשתמש שלך בלייטרום אבל מניח שעוד אנשים ימצאו בפוסט הזה ידע להרכשה,הוא שימוש בפיתוח התמונה להדפסה בעזרת Soft Proofing שנמצא בחלק השמאלי תחתון של המסך ומאפשר לכייל את הפרדת הצבעים בעת פיתוח לצורך הדפסה,השונה מפיתוח לטובת הצגה במחשב כלשהו.

כמו שנאמר,כבר,מעלי: עדשה טובה צריכה זכוכית טובה והרבה. כל זה מוסיף למשקל ולא גורע ממנו. גם למשקל הפיזי וגם לזהשל המעות בכיס.

חג עצמאות שמייח.

מנחם
תודה מנחם
קצת באיחור..
נראה לי באמת אפשר להתמודד עם זה בעריכה.
הסתכלתי קצת על טסטים שמשויים ההבדלים כ"כ מינוריים..אשאר עם ה 1.4
אני משתמש בפוטושופ..ובד"כ מדפיסים לי בבית המלאכה לצילום, אז הם נותנים את הטאצ' האחרון

מר לין פיאגה

אוהב את התחום
מעורבות
10
נקודות
8
תחליף לפנסוניק חח.
אגב, תאורה מאד קריטית לחדות.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור