המלצה לביצוע/הקלטה של בטהובן פיאנו סונטה מס' 8

gayle

אוהב את התחום
מעורבות
12
נקודות
18
באדורה-סקודה מנגן בסדר גמור (עם הסתייגויות פה ושם), אבל אני לא אוהב את צליל הפורטפיאנו, שהוא אולי נסבל בקטעים המהירים ועתירי הצלילים, אבל נחשף בעליבותו בצלילים הארוכים והאיטיים. נשמע לי גם גובל בזיוף.
כל אחד וטעמו הוא. יש גרסה שאינה זמינה יותר של XRCD. גם ההקלטה מצויינת. הרבה אנרגייה יש בביצוע שלו לסונטות.

אתה מפנה למקום שבו אלבום הסונאטות עולה בין $94.32 ל-$118.83.
לא הייתי מתחיל לשקול את זה מול האלבום של Kovacevich שעולה £19.17 ושהוא כנראה ממש עדיף.

חוצמזה, יש ביוטיוב גירסה שלה שכתוב בה "Licensed to YouTube by Hungaroton", אז אולי זו הגירסה המדוברת. גם אורך הקטע הוא 8:32 מול 8:56 ב-EMI.

אז כאן אפשר לראות את התווים מול העיניים, ולשמוע כבר בהתחלה כמה שהטווח הדינאמי אצלה -- ההבדל בין חזק לחלש -- הוא קטן, את אותה מריחה ב-2:37 וב-2:40, ובכלל, הפרשנות פשוט לא מעניינת מבחינתי.
הסט זמין בקובוז, עלות מנוי חודשי מספיקה. לא האזנתי ליוטיוב, ולכן לא יודע אם מדובר באותו הביצוע. אבדוק מאוחר יותר.

גם גולדה מצויין בסט של Amadeo.
תאזין גם ל-Francios-Frederic Guy, גם הוא מצויין.

איתי ו.

חבר משקיען
מעורבות
299
נקודות
83
מקפיץ לטובת מי שפספס או למי ששכח.
או
למי שיש המלצה חדשה ומעניינת

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,733
נקודות
113
בארנבוים הקליט את כל מחזור הסונאטות בדיסקים פעם רביעית, אם אני לא טועה בספירה, במשך ה-lockdown.
יש גם הקלטות ב-DVD Video.

לא האזנתי.

יש יצירות שלא מצאתי להן אף ביצוע שאני אוהב, אז אני ממשיך לחפש.
יש יצירות שמצאתי להן ביצוע מספק, ואז אני מפסיק לחפש, לכל היותר נחמד אם נתקלים במשהו שבכל זאת עדיף.

לסונאטה שבנדון מספיק לי הביצוע שהזכרתי ראשון בעמוד הראשון, הקלטת הסטודיו של בארנבוים עבור EMI בסביבות 1966.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור