היי אנד בארץ!

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,585
נקודות
113
(Y)(Y)(Y)(Y)(Y)(Y)
מסכים עם כל מילה. אני מניח שהסיבה היא נפח תנועת קונים בחנויות ולא מיעוט האודיופילים - הרי בצפון (בסך הכל 100KM מהמרכז...) האויר יותר נקי ולכן שומעים יותר טוב ;) (וכן, אני גר בצפון...)

panter

חבר משקיען
מעורבות
38
נקודות
48
נמר אולי תסביר לי את המשפט הבא שכתבת:מה??????????:

מעט פעמים יצא לי להתקל במוצר זול שנשמע פחות טוב ממוצרים שהם יקרים ממנו משמעותית.

אבנר126

אוהב את התחום
מעורבות
1
נקודות
18
אני אישית לא מסכים עם העובדה שבארמן צריך לדעת לשתות. מוזיקה היא עניין של טעם אישי וליבואן ככל שיהיו לו יותר מכשירים כגון מגברים , נגנים , רמקולים, כבלים, פראים וכו... כך יוכל לקלוע ביתר קלות לשלל טעמים של שלל אנשים שמעוניינים
להרכיב את מערכת הטובה ביותר עבורם:)
באופן כללי אל לנו להיות פריקים של אותו יבואן, אשר כל ציוד שהוא מיבא לנו גן עדן.
צריך להקשיב לכמה שיותר ציודים ולנסות להרכיב את הסט מכל מה שיש בשוק ולא ממה שיש רק אצל יבואן אחד, וכמובן אם שמענו סט שלם שמאד קסם לנו וכולו מיובא על ידיי אותו יבואן אז אני לא נגד.

אני מאד מסכים עם המשפט-"וכמובן אם שמענו סט שלם שמאד קסם לנו וכולו מיובא על ידיי אותו יבואן אז אני לא נגד".

אני למשל מאד מתחבר למוצרים שמייבא אייל פור, מפני שהוא משתדל לייבא מוצרים טובים ודומים
מאד באופיים המוסיקלי בטווחי מחירים שונים שמתאימים כמעט לכל אחד.
אם כי יש לו גם מוצרים שאינם דומים באופיים המוסיקלי- אבל כאן אני מדבר על רוב המוצרים.

rahoz

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
האם לדעתכם קיימים מספיק מוצרי היי אנד איכותיים להשמעה אצל היבואנים?

אני לא יודע למה אתה התכוונת בשאלתך, אבל התשובה לחלק המודגש הינה-
לא ולא! או אפילו- רובם עושים צחוק מעבודה, הן במבחר ליין המוצרים המיובאים על ידם והן בתנאי ההשמעה.

זה חצי הכוס הריקה,

החצי המלא הוא שבכל זאת ניתנת אפשרות רכישה נוחה בארץ ליותר ויותר מוצרים איכותיים שהיבואנים אוספים וזה לזכותם בתנאי השוק בו הם פועלים.

diz1

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
אשליה אופטית

רוב רובם של היבואנים הבאמת יקרים,לא ממש מחזיקים מלאי היי אנד.
אז איך זה קורה?
בא אילהם צרכן שרוצה לקנות רמקול יקר שאינו קיים בארץ.
הוא עושה זאת דרך יבואן תמורת תשלום מופחת, קרי , המוצר נמכר לצרכן הסופי בפחות ממחיר מחירון, או יותר קרוב למחיר יבואן.
היבואן מוכן לעשות זאת כי על ידי זה הוא יכול להוסיף עוד ברנד ניים לאתר האינטרנטי שלו -דבר שעושה רושם רב.
אממא מה- רוב היבואנים לא מחזיקים ליין שלם או רחב של רמקול X או מגברי Y.
דרך אגב, אני הייתי נוהג אותו הדבר, היות והשוק קטן , אבל שמות ברנד ניים על אתר איטרנטי- עושים רושם רב על קונה מוצרי אודיו במחירים נמוכים.

יש סיפור מפורסם עד מאוד של חובב שהיום הוא יותר סוחר- שבא לסוחר בזמנו שיזמין לו רמקול X תוך דרישה שהמחיר יהיה מחיר יבואן,תוך הבטחה שהוא יביא לו את הקונה השני עבור אותו דגם במחיר טוב יותר.
בהמשך אותו חובב\סוחר מנסה כבר הרבה זמן למכור את הרמקול האישי שלו במחיר "מופרז" (או לא- תלוי איך מתבוננים על זה),הקרוב למה ששילם בפועל בזמנו.
ואני אומר, כל הכבוד(Y) ככה צריך לפעול.

דרך אגב- לכל מפעילי המערכות היום, במיוחד אילו ששומעים טריו ג'אז
יש הופעה של שלישית דון פרידמן, חיי, במשכן עם כרטיסים 141 ש"ח כל עוד תגידו שאתם פנסיונרים ממקימי תל אביב.
אזהרה-מי שבא,לא יוכל להחשב כאודיופיל , כי מין המפורסמות ,שאצל כולנו, במערכות, שומעים יותר טוב מהופעה חיה -אז למה ללכת.

http://www.mouse.co.il/CM.shows_item_show,408,208,21896,.aspx

ויום שישי ההופעה של קהיל אל זאבאר שלא מיועדת בכלל לאודיופילים אלא רק עבור חובבי ג'אז

נערך לאחרונה ב:

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,613
נקודות
113
.

יש סיפור מפורסם עד מאוד של חובב שהיום הוא יותר סוחר- שבא לסוחר בזמנו שיזמין לו רמקול X תוך דרישה שהמחיר יהיה מחיר יבואן,תוך הבטחה שהוא יביא לו את הקונה השני עבור אותו דגם במחיר טוב יותר.
בהמשך אותו חובב\סוחר מנסה כבר הרבה זמן למכור את הרמקול האישי שלו במחיר "מופרז" (או לא- תלוי איך מתבוננים על זה),הקרוב למה ששילם בפועל בזמנו.
ואני אומר, כל הכבוד(Y) ככה צריך לפעול.

[
הסיפור הנכון הוא שאת הרמקול שלו הוא קיבל בעצם בחינם,מעניין מי מספר על דברים שכאלו?

rahoz

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
אז איך זה קורה?
בא אילהם צרכן שרוצה לקנות רמקול יקר שאינו קיים בארץ.
הוא עושה זאת דרך יבואן תמורת תשלום מופחת, קרי , המוצר נמכר לצרכן הסופי בפחות ממחיר מחירון, או יותר קרוב למחיר יבואן.
היבואן מוכן לעשות זאת כי על ידי זה הוא יכול להוסיף עוד ברנד ניים לאתר האינטרנטי שלו -דבר שעושה רושם רב.

אם זאת המציאות, ומי כמוך יודע, מה ההגיון לשלם כביכול מחיר רחוב בארץ היצור ולהביא לבד :מבולבל:

oferT

חבר משקיען
מעורבות
46
נקודות
48
הסיפור שאינו נגמר

זה לא משנה כמה הוא שילם על הרמקולים -במילא הוא לא מגיב כאן
הניחו לזה.

liorms

חבר משקיען
מעורבות
50
נקודות
28
עדיין למכירה?

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,613
נקודות
113
לכל המתלוננים!

מדינת ישראל היא המקום הזול ביותר להי אנד חוץ מאשר בטיבט.
ולכל המתלוננים ,תרשו לי להזכירכם שלא מדודר בחניות ב"רמבלס" בברצלונה או ברחוב יוקרתי אחר בציריך,
הדרישה החוזרת ונשנית "מגדול חכמי הדור" שהיבואנים ידגימו בתצוגה מבחר מלא של החברות אינו אפשרי כלל,
לדוגמה לחברת ויטוס שהניצן הראשון שלה נחת אצל ניל יש מבחר מוצרים יקרים שבכדי להציגם בבית של ניל יש צורך במיליון דולר בקרוב,
מכיוון שניל גם בחור צעיר וגם אוהב כמונו את העסק ,גר בדירה שכורה ומגדל ילד קטן ,האם טוב יעשה וירוץ לבנק לקחת הלוואה של 3700000 שח כדי שיבוא איזה אאודיופיל ויאמר לו שמשהו חסר לו בניקיון?
דרישות שכאלו יוצרות "אלרגיה " קשה אצל היבואנים לאאודיופילים,
והם תמיד אומרים שמעדיפים למכור לאיש מן הישוב שתמיד מרוצה משלם והולך.

diz1

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
הסיפור הנכון הוא שאת הרמקול שלו הוא קיבל בעצם בחינם,מעניין מי מספר על דברים שכאלו?

אח שלו
מספרים גם מספרים
אתה לא תאמין מה מספרים :D
וכל זאת מבלי ששאלתי אפילו:rolleyes:
דרך אגב, תמסור לו ד"ש-.
מישהו(לא נעים לי לומר מי) הצהיר שהוא יגרום רעידת אדמה עם העסק החדש.
בנתיים מה שראיתי זה האפטר שוק שהשפיע עד ההיטי
אכן מפחיד(ורד)

diz1

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
מדינת ישראל היא המקום הזול ביותר להי אנד חוץ מאשר בטיבט.
ולכל המתלוננים ,תרשו לי להזכירכם שלא מדודר בחניות ב"רמבלס" בברצלונה או ברחוב יוקרתי אחר בציריך,
הדרישה החוזרת ונשנית "מגדול חכמי הדור" שהיבואנים ידגימו בתצוגה מבחר מלא של החברות אינו אפשרי כלל,
לדוגמה לחברת ויטוס שהניצן הראשון שלה נחת אצל ניל יש מבחר מוצרים יקרים שבכדי להציגם בבית של ניל יש צורך במיליון דולר בקרוב,
מכיוון שניל גם בחור צעיר וגם אוהב כמונו את העסק ,גר בדירה שכורה ומגדל ילד קטן ,האם טוב יעשה וירוץ לבנק לקחת הלוואה של 3700000 שח כדי שיבוא איזה אאודיופיל ויאמר לו שמשהו חסר לו בניקיון?
דרישות שכאלו יוצרות "אלרגיה " קשה אצל היבואנים לאאודיופילים,
והם תמיד אומרים שמעדיפים למכור לאיש מן הישוב שתמיד מרוצה משלם והולך.

אכן כן
לבי לבי עם כל היבואנים שצרכים להתמודד עם ניג'סים וזבי חוטם, עם שטויות יותר ופחות.
אכן עבודה לא קלה. כל מי שמחזיק בדולר חושב שהוא מבין.
הרבה קש החברים אוכלים.
לגבי תמחור- אין לי שום בעיה עם התמחור של רובם.
רק כקנה מידה- לקנות דיסקים בלוצרן- מחיר של 35-39 פרנק שווצרי.
אז מה לנו להלין על מחירי אודיו

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,420
נקודות
113
אכן כן
לבי לבי עם כל היבואנים שצרכים להתמודד עם ניג'סים וזבי חוטם, עם שטויות יותר ופחות.
אכן עבודה לא קלה. כל מי שמחזיק בדולר חושב שהוא מבין.
הרבה קש החברים אוכלים.
לגבי תמחור- אין לי שום בעיה עם התמחור של רובם.
רק כקנה מידה- לקנות דיסקים בלוצרן- מחיר של 35-39 פרנק שווצרי.
אז מה לנו להלין על מחירי אודיו

אתה צודק, אבל לא הייתי לוקח את אירופה ובמיוחד שוויץ כדוגמה, חיים טוב שם

חומוס

חבר משקיען
מעורבות
402
נקודות
83
אני קורא וקורא וקורא, ופתאום תיקתק לי הטלכארד: כחובב ווינטאג' כל זה לא נוגע לי.

אבל לגופו של עניין: נראה לי שהשוק למוצרי היי אנד אמיתיים (לא מספיק להדביק פרונט מאלומיניום מוברש כדי לכנות מוצר היי אנד...) בישראל בעייתי, כי הוא חי מכמות קטנה מאוד של קונים. כמה כבר יכול השוק הזה לגלגל חודשית מכמה עשרות משוגעים לדבר (במקרה הטוב)? העלויות של אחזקת ביזנס בשוק כזה תחרותי נראית לי לא כדאית, ומכאן המחירים המטורפים בהשוואה לחו"ל.

נראה לי שהזמן יביא דווקא לצימצום בכמות היבואנים/חנויות היי אנד, כשהמשלוח מחו"ל יתגבר (וזה קורה ויקרה). הממש חזקים (או יעילים) ישרדו והשאר ימצאו אפיקים אחרים בתחום (למשל - יתעסקו ביבוא אישי למי שלא רוצים להתעסק עם המכס וכל הטררם הזה בעצמם? סתם רעיון) - לא תהיה להם ברירה.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,240
נקודות
113
במילים אחרות אתה אומר שאוטוטו כולם ירקנו על עיוור?

oferT

חבר משקיען
מעורבות
46
נקודות
48
נראה לי שהאסימון לא נפל, אלא הושחל לו חוט

אני קורא וקורא וקורא, ופתאום תיקתק לי הטלכארד: כחובב ווינטאג' כל זה לא נוגע לי.

אבל לגופו של עניין: נראה לי שהשוק למוצרי היי אנד אמיתיים (לא מספיק להדביק פרונט מאלומיניום מוברש כדי לכנות מוצר היי אנד...) בישראל בעייתי, כי הוא חי מכמות קטנה מאוד של קונים. כמה כבר יכול השוק הזה לגלגל חודשית מכמה עשרות משוגעים לדבר (במקרה הטוב)? העלויות של אחזקת ביזנס בשוק כזה תחרותי נראית לי לא כדאית, ומכאן המחירים המטורפים בהשוואה לחו"ל.
.

שוק ההיי אנד גדול יותר מאשר אתה מתאר/משער -אתה באמת מאמין שעם עשרות חולים במחלה הזו היו מיובאים {רק לאחרונה} עשרות מוצרי קצה לארץ? בוודאי שלא. הייבוא המעט מטורף לאחרונה משלים/עונה לדרישות השוק. {אומנם לא בקצב של מכירת מסכים}

חשוב להפנים שאודיופילים כבדים {ויש רבים מהם} אינם כותבים בפורומים אפילו לא קוראים
תוסיף לזה את המתעשרים הצעירים שקונים מוצרי אודיו המתקדם ביותר ללא הבנה אפילו בסיסית
וזה בשביל להשלים את החבילה של "המעמד" שבו הם נמצאים.

חומוס

חבר משקיען
מעורבות
402
נקודות
83
במילים אחרות אתה אומר שאוטוטו כולם ירקנו על עיוור?

נמר - לא הבנתי למה התכוונת. אנא נסח מחדש.

שוק ההיי אנד גדול יותר מאשר אתה מתאר/משער -אתה באמת מאמין שעם עשרות חולים במחלה הזו היו מיובאים {רק לאחרונה} עשרות מוצרי קצה לארץ? בוודאי שלא. הייבוא המעט מטורף לאחרונה משלים/עונה לדרישות השוק. {אומנם לא בקצב של מכירת מסכים}

חשוב להפנים שאודיופילים כבדים {ויש רבים מהם} אינם כותבים בפורומים אפילו לא קוראים
תוסיף לזה את המתעשרים הצעירים שקונים מוצרי אודיו המתקדם ביותר ללא הבנה אפילו בסיסית
וזה בשביל להשלים את החבילה של "המעמד" שבו הם נמצאים.

עופר,

גם אם השוק מורכב לא מעשרות אלא ממאות קונים, אני חושב שהרוב המכריע מורכב ממה שאקרא לו "חד פעמיים", שזה במילים אחרות, לא משוגעים לדבר אלא חבר'ה שכחלק מהריהוט והבית החכם ששולט על המיזוג, מרכיבים גם קולנוע ביתי או סטריאו מגניב. אלה לא לקוחות שבצורה מחזורית וקבועה ימשיכו להזרים כסף לנושא כי מבחינתם כל עוד המערכת עובדת ונותנת תמורה סבירה, זה בסדר. עסק חייב להתבסס על לקוחות חוזרים, וזו לא קבוצה שחוזרת - אני לא חושב שזו כמות שיכולה לאורך זמן להחזיק יותר מכמה סוחרים ויבואנים.

לגבי אודיופילים כבדים אין לי שמץ של מושג כמה יש בארץ - באמת שאין לי מושג. אבל אם לעשות הערכה שמתבססת על אחוזים מהאוכלוסיה בארצות אחרות, אז גם כאן מדובר בכמות קטנה של אנשים, כאשר חלק נכבד מהם (שמבינים שפעם ידעו לעשות דברים כמו שצריך...:D הנה אני מקים עלי את כל העולם ואחותו) מעדיפים ווינטאג' (והמשמעות היא שהכסף שלהם נמצא יותר בשוק היד השניה או בכלל הולך לחו"ל). שימו לב למשל, איך נהיה יותר ויותר קשה למצוא אנשי מקצוע מתאימים לתיקונים ותחזוקה - הרי מי שמוצא טכנאי שיודע את העבודה, יצמד אליו כמו לרופא טוב ולא יתן לו לצאת מהארץ.

חישוב סוציואקונומי פשוט ועצוב של ישראל יראה שמספר האנשים עם הכנסה פנויה, שמתוכם צריך עוד לחטט ולמשוך את האודיופילים - לא תחביב נפוץ כמו ניגוב חומוס - קטן ביותר. זה חייב להתבטא במספר העסקים בתחום, נקודה.

ולכן דעתי היא כמו שכתבתי קודם. הלוואי ואתבדה.

איל פור

עוסק בתחום
מעורבות
2
נקודות
38
ישראל ואודיו

צריך להפריד בין יבואנים גדולים יחסית שעובדים קבוע עם אדריכלים ופרויקטים לבין יבואנים העובדים ישירות מול לקוחות.

תחום העיסוק הראשון אכן מגיע לאנשים רבים שלהם יכולת כלכלית גבוהה, אבל אנשים כאלה בדרך כלל לא מגיעים ליבואנים מהסוג השני.

כשמדברים על יבואנים מהסוג השני, צריך לזכור ש:

1) חלקם לא עוסקים בנושא כמקצוע, אלא כהכנסה צדדית.
2) מהשאר, חלקם במצב כלכלי טוב יותר, חלקם פחות, וחלקם עוד פחות מכך.
3) לא מעט עסקים כאלה נסגרו בעשור האחרון מחוסר הגיון כלכלי שלא לדבר על הפסדים, ואפילו הפסדים כבדים.

מכך נגזר שקשה מאוד ובמקרים רבים בלתי כלכלי להחזיק מוצרים יקרים בתצוגה, הרבה פעמים עדיף להשקיע את הסכומים האלה באפיק כלכלי אחר. אי לכך, העובדה שיש מוצרים יקרים ואיכותיים בנמצא בכלל, צריכה להיות מבורכת ומפתיעה כאחד.

על הלקוח הישראלי, שבהרבה מקרים דרישותיו מהיבואן הנן בלתי סבירות בעליל (תביא לי הביתה רמקולים של 100 קילו - סחוב אותם במדרגות לקומה 5 בלי עזרה כי כואב לי הגב - תשאיר לי אותם חודש שאשמע אותם מתי שבא לי - וקח אותם חזרה עם שריטה וטוויטר שרוף כי ככה קבלתי אותם - ואני לא אקנה וגם אשמיץ אותך בפורומים אלא אם תיתן לי מחיר הפסד - וכמובן אתה חוצפן כי בקשת כסף על המאמץ והנסיעה וממני לא תקבל גרוש וגם אשמיץ אותך עכשיו כפליים בגלל בקשתך החוצפנית) לא נרחיב הפעם.

חומוס

חבר משקיען
מעורבות
402
נקודות
83
צריך להפריד בין יבואנים גדולים יחסית שעובדים קבוע עם אדריכלים ופרויקטים לבין יבואנים העובדים ישירות מול לקוחות.

תחום העיסוק הראשון אכן מגיע לאנשים רבים שלהם יכולת כלכלית גבוהה, אבל אנשים כאלה בדרך כלל לא מגיעים ליבואנים מהסוג השני.

כשמדברים על יבואנים מהסוג השני, צריך לזכור ש:

1) חלקם לא עוסקים בנושא כמקצוע, אלא כהכנסה צדדית.
2) מהשאר, חלקם במצב כלכלי טוב יותר, חלקם פחות, וחלקם עוד פחות מכך.
3) לא מעט עסקים כאלה נסגרו בעשור האחרון מחוסר הגיון כלכלי שלא לדבר על הפסדים, ואפילו הפסדים כבדים.

מכך נגזר שקשה מאוד ובמקרים רבים בלתי כלכלי להחזיק מוצרים יקרים בתצוגה, הרבה פעמים עדיף להשקיע את הסכומים האלה באפיק כלכלי אחר. אי לכך, העובדה שיש מוצרים יקרים ואיכותיים בנמצא בכלל, צריכה להיות מבורכת ומפתיעה כאחד.

על הלקוח הישראלי, שבהרבה מקרים דרישותיו מהיבואן הנן בלתי סבירות בעליל (תביא לי הביתה רמקולים של 100 קילו - סחוב אותם במדרגות לקומה 5 בלי עזרה כי כואב לי הגב - תשאיר לי אותם חודש שאשמע אותם מתי שבא לי - וקח אותם חזרה עם שריטה וטוויטר שרוף כי ככה קבלתי אותם - ואני לא אקנה וגם אשמיץ אותך בפורומים אלא אם תיתן לי מחיר הפסד - וכמובן אתה חוצפן כי בקשת כסף על המאמץ והנסיעה וממני לא תקבל גרוש וגם אשמיץ אותך עכשיו כפליים בגלל בקשתך החוצפנית) לא נרחיב הפעם.

נכון ומעצבן, במיוחד הקטע של הסחיטה באיומים (זה בדיוק מה שזה). ובעצם כאן ההסבר מדוע עם הזמן רק החזקים (והמעטים) ביותר ישרדו.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור