הופעות חיות והתפשרות על איכות

972lior

אוהב את התחום
מעורבות
109
נקודות
43
לאחר שנים של האזנה למוזיקה, התחלתי לאחרונה לצפות לפעמים בהופעות חיות ביוטיוב ובעבר בערוץ מדזו שבוטל בינתיים בyes, בעיקר בהרכבי ג'ז. האינטראקציה והדינמיקה בין האומנים מוסיפה נדבך נוסף ומאד מעשיר את החוויה ובנוסף באלבומים מורידים המון קטעי קישור מגניבים שקורים רק בlive.
הבעיה היא האיכות המאד נמוכה ביחס למקורות הטובים האחרים שיש לי להאזנה.
אם מישהו הצליח לפתור את העניין ולשלב בין איכות גבוהה של סאונד ווידאו אשמח לשמוע.

רן לוי

אוהב את התחום
מעורבות
289
נקודות
63
אני שומע בעיקר בגלל המבחר העצום המון מוסיקה בהופעות חיות ובקונצרטים קלאסיים מיו טיוב בשנים האחרונות. במקביל יש לי אוסף גדול של דיסקי בלו ריי. הבלו ריי עדיף כמובן מכל בחינה (לא רק סאונד, גם איכות תמונה בחלק מהמקרים) אבל הצלחתי לשפר מאוד את איכות היו טיוב גם בסאונד וגם בתמונה, אבל הסאונד יישאר בכל מקרה קצת גרעיני עם רמז לכיווץ, כי זה המקור, ואין מה לעשות. עשיתי את השיפור בכמה צעדים פשוטים ולא מאוד יקרים, וכל זאת בתנאי שיש לך מערכת אודיו-וידאו נפרדת ואתה לא שומע יו טיוב דרך המחשב.

1. השיפור העצום ביותר באיכות הצליל - סטרימר אודיו וידאו של APPLE דגם APPLE TV מדור שלישי בלבד, החדיש ביותר שיצא לשוק בסוף 2022.
הדגם האחרון כולל צ׳יפ מדהים של אפל A15 ביוניק שאחראי לשדרוג מהותי של איכות הצליל וגם התמונה לעומת הדורות הקודמים. שים לב - אל תקנה את הסטרימר בגירסה ללא חיבור רשת קווי. תתעקש על הגירסה עם חיבור רשת קווי שעולה בארץ קצת פחות מ-700 ₪.

תפנק את האפל טיוי:

2. קנה סוויץ׳ אינטרנטי שמיועד לאודיופילים - אני משתמש ב-8 סוויץ׳ של חברת אינגליש אלקטריק, מותג של חברת הכבלים האנגלית הידועה CHORD COMPANY. המחיר לא זול, באנגליה הוא כ-500 פאונד, די קרוב ל-2500 ₪. היבואן בארץ של CHORD: אילן טמיר מחברת ״חוויה מוסיקלית״ בחיפה.

3. קנה כבל רשת טוב לחיבור בין הסוויץ׳ לאפל טי וי. יש ל-CHORD COMPANY כמה רמות של כבלי רשת. אני משתמש לאפל טיוי בכבל ברמה הנמוכה יותר מסדרת C-LINE בעלות של כמה מאות שקלים.למקורות אחרים במערכת יש לי כבל רשת טוב יותר מ-C LINE, של חברת SUPRA משוודיה. היבואן בארץ של סופרה: חברת איי וי טופ ליין מראשון לציון.

4. קנה כבל HDMI משובח לחיבור בין האפל טיוי לבין הטלויזיה. אני משתמש בכבל של חברת אודיו קווסט דגם CINEMON. היבואן בארץ: חברת ט.ר אלקטרו סטריאו. אני יכול להמליץ גם בנושא של כבלי HDMI על הכבל של SUPRA, שמשמש אותי במקום אחר במערכת.

ועכשיו לשני צעדים ״פרועים״ ויקרים יותר שיביאו לעוד שיפור באיכות הסאונד של יו טיוב. עשיתי את שניהם, וזה היה שווה כל שקל:

5. אפל טיוי מגיע עם כבל חשמל פשוט וסטנדרטי. שידרגתי גם אותו. לאפל טי וי יש כניסת כבל חשמל בצורה שנקראת שמיניה או באנגלית פיגר אייט׳. יש לחברת נורדוסט האמריקאית כבל חשמל עם סיומת שמיניה בסדרה שנקראת פרפל פלייר. כבל כזה עולה כ-300 דולר בארה״ב. היבואן בארץ הוא גבי עמרם מ״סאונד קווסט״ בת״א. השדרוג הזה דורש תנאי מוקדם: הכבל של נורדוסט מגיע עם חיבור לשקע חשמל או מפצל חשמל אירופי או אמריקאי. אם אתה משתמש במערכת האודיו-וידאו שלך בשקעים או מפצלים ישראלים, הפתרון הזה לא מתאים לך.

6. האפל טי וי כמו כל מוצר אלקטרוני אוהב שיכוך. אצלי הוא מוצב על מעמד אודיופילי של חברת פיניט אלמנט מדגם פגודה סיגנצ׳ר. העלות של מעמד אודיופילי מתחילה בחדשים באלפי שקלים. אני קניתי משומש. צור קשר בהודעה פרטית.

נערך לאחרונה ב:

972lior

אוהב את התחום
מעורבות
109
נקודות
43
אני שומע בעיקר בגלל המבחר העצום המון מוסיקה בהופעות חיות ובקונצרטים קלאסיים מיו טיוב בשנים האחרונות. במקביל יש לי אוסף גדול של דיסקי בלו ריי. הבלו ריי עדיף כמובן מכל בחינה (לא רק סאונד, גם איכות תמונה בחלק מהמקרים) אבל הצלחתי לשפר מאוד את איכות היו טיוב גם בסאונד וגם בתמונה, אבל הסאונד יישאר בכל מקרה קצת גרעיני עם רמז לכיווץ, כי זה המקור, ואין מה לעשות. עשיתי את השיפור בכמה צעדים פשוטים ולא מאוד יקרים, וכל זאת בתנאי שיש לך מערכת אודיו-וידאו נפרדת ואתה לא שומע יו טיוב דרך המחשב.

1. השיפור העצום ביותר באיכות הצליל - סטרימר אודיו וידאו של APPLE דגם APPLE TV מדור שלישי בלבד, החדיש ביותר שיצא לשוק בסוף 2022.
הדגם האחרון כולל צ׳יפ מדהים של אפל A15 ביוניק שאחראי לשדרוג מהותי של איכות הצליל וגם התמונה לעומת הדורות הקודמים. שים לב - אל תקנה את הסטרימר בגירסה ללא חיבור רשת קווי. תתעקש על הגירסה עם חיבור רשת קווי שעולה בארץ קצת פחות מ-700 ₪.

תפנק את האפל טיוי:

2. קנה סוויץ׳ אינטרנטי שמיועד לאודיופילים - אני משתמש ב-8 סוויץ׳ של חברת אינגליש אלקטריק, מותג של חברת הכבלים האנגלית הידועה CHORD COMPANY. המחיר לא זול, באנגליה הוא כ-500 פאונד, די קרוב ל-2500 ₪. היבואן בארץ של CHORD: אילן טמיר מחברת ״חוויה מוסיקלית״ בחיפה.

3. קנה כבל רשת טוב לחיבור בין הסוויץ׳ לאפל טי וי. יש ל-CHORD COMPANY כמה רמות של כבלי רשת. אני משתמש לאפל טיוי בכבל ברמה הנמוכה יותר מסדרת C-LINE בעלות של כמה מאות שקלים.למקורות אחרים במערכת יש לי כבל רשת טוב יותר מ-C LINE, של חברת SUPRA משוודיה. היבואן בארץ של סופרה: חברת איי וי טופ ליין מראשון לציון.

4. קנה כבל HDMI משובח לחיבור בין האפל טיוי לבין הטלויזיה. אני משתמש בכבל של חברת אודיו קווסט דגם CINEMON. היבואן בארץ: חברת ט.ר אלקטרו סטריאו. אני יכול להמליץ גם בנושא של כבלי HDMI על הכבל של SUPRA, שמשמש אותי במקום אחר במערכת.

ועכשיו לשני צעדים ״פרועים״ ויקרים יותר שיביאו לעוד שיפור באיכות הסאונד של יו טיוב. עשיתי את שניהם, וזה היה שווה כל שקל:

5. אפל טיוי מגיע עם כבל חשמל פשוט וסטנדרטי. שידרגתי גם אותו. לאפל טי וי יש כניסת כבל חשמל בצורה שנקראת שמיניה או באנגלית פיגר אייט׳. יש לחברת נורדוסט האמריקאית כבל חשמל עם סיומת שמיניה בסדרה שנקראת פרפל פלייר. כבל כזה עולה כ-300 דולר בארה״ב. היבואן בארץ הוא גבי עמרם מ״סאונד קווסט״ בת״א. השדרוג הזה דורש תנאי מוקדם: הכבל של נורדוסט מגיע עם חיבור לשקע חשמל או מפצל חשמל אירופי או אמריקאי. אם אתה משתמש במערכת האודיו-וידאו שלך בשקעים או מפצלים ישראלים, הפתרון הזה לא מתאים לך.

6. האפל טי וי כמו כל מוצר אלקטרוני אוהב שיכוך. אצלי הוא מוצב על מעמד אודיופילי של חברת פיניט אלמנט מדגם פגודה סיגנצ׳ר. העלות של מעמד אודיופילי מתחילה בחדשים באלפי שקלים. אני קניתי משומש. צור קשר בהודעה פרטית.
רן, ממש תודה על ההסבר המפורט.
באמת נראה שפתרת הכל עד הסוף. אתחיל את המסע ואעדכן איך יצא כשאסיים.

Cloudy

חבר משקיען
מעורבות
305
נקודות
63
אני חייב לשאול וסליחה מראש אם אני נשמע כמו טרול:
  • APPLE TV מדור שלישי בלבד, הדגם האחרון כולל צ׳יפ מדהים של אפל A15 ביוניק שאחראי לשדרוג מהותי של איכות הצליל וגם התמונה לעומת הדורות הקודמים. עם חיבור רשת קווי שעולה בארץ קצת פחות מ-700 ₪.
  • יש לחברת נורדוסט האמריקאית כבל חשמל עם סיומת שמיניה בסדרה שנקראת פרפל פלייר. כבל כזה עולה כ-300 דולר בארה״ב.

יוצא פה שעל שיא הטכנולוגיה (מעבד, תוכנה, קופסה, רכיבים) השקעת פחות משבע מאות ש"ח ועל כבל חשמל (שני גידים) שילמת משהו בכיוון האלף ש"ח.
איך אתה מצדיק את זה חוץ מ "ככה המחירים עזוב'תי באמש'ך".

רן לוי

אוהב את התחום
מעורבות
289
נקודות
63
אני חייב לשאול וסליחה מראש אם אני נשמע כמו טרול:
  • APPLE TV מדור שלישי בלבד, הדגם האחרון כולל צ׳יפ מדהים של אפל A15 ביוניק שאחראי לשדרוג מהותי של איכות הצליל וגם התמונה לעומת הדורות הקודמים. עם חיבור רשת קווי שעולה בארץ קצת פחות מ-700 ₪.
  • יש לחברת נורדוסט האמריקאית כבל חשמל עם סיומת שמיניה בסדרה שנקראת פרפל פלייר. כבל כזה עולה כ-300 דולר בארה״ב.

יוצא פה שעל שיא הטכנולוגיה (מעבד, תוכנה, קופסה, רכיבים) השקעת פחות משבע מאות ש"ח ועל כבל חשמל (שני גידים) שילמת משהו בכיוון האלף ש"ח.
איך אתה מצדיק את זה חוץ מ "ככה המחירים עזוב'תי באמש'ך".
אני יודע שכל שלישיית הכבלים שבהם עטפתי את האפל טי וי עלו לי פי שלושה ממחיר הקופסא עצמה (כ-2100 ₪ לעומת 700 ₪). אבל זו הדרך שבה נקטתי כדי למקסם את ביצועיו של המכשיר. תוסיף לזה את עלויות הסוויץ׳ של קורד-אינגליש אלקטריק, את מפצל החשמל של אויאדה ואת המעמד של פיניט אלמנט, שדרוגים שמהם נהנים שאר מרכיבי המערכת ותגיע להוצאה כוללת של כ-16000 ₪ רק על עזרים ואבזרים.

לפני כ-15 שנה קניתי את אחת המהדורות הראשונות של אפל טי וי במשהו כמו 500 ₪. אז לא עטפתי את המכשיר בכלום. יו טיוב היה אז בחיתוליו גם מבחינת המבחר וגם מבחינת האיכויות של האודיו-וידאו במקור מכיוון שאז לא היו קיימים ערוצי יו טיוב ייעודיים של רוב התזמורות הקלאסיות בעולם. הבוקר למשל שמעתי וראיתי את ארבעת הסימפוניות של רוברט שומאן בזו אחר זו בביצוע הגוונדהאוז מלייפציג עם אנדריס נלסונס, הקונצטרחבאו מאמסטרדם עם ברנרד הייטינק והתזמורת הסימפונית של רדיו פרנקפורט עם אסטרדה (מנצח מעולה שבשבוע האחרון ניצח על הפילהרמונית בקונצרט עם הכנר הישראלי הוירטואוז גיל שחם). מכל העושר הזה לא יכולתי להינות אז כי הוא לא היה קיים ביו טיוב, בשנים האחרונות אני יכול וזוהי הסיבה להשקעה הכספית הלא נמוכה. ותודה לגוגל שמאפשרים לנו את העושר הזה ודוחפים לנו פרסומות בקצב מעצבן והולך.

Cloudy

חבר משקיען
מעורבות
305
נקודות
63
טוב כנראה שהסיפור (המומצא) הזה הגיוני בעיניך באותה מידה:
ענן, איך זה שהספה של כל כך נוחה?

אז ככה, קניתי ספה בשלוש וחצי אלף ברח' הרצל. אממה, פינקתי אותה בזוג כריות 5,000 ש"ח כל אחת, החלפתי לה רגליים לרגלים מיוחדות בשבעת אלפים, הזמנתי פרקט חדש בעשרים אלף והדובדבן שבקצפת, שטיחונים למסעד יד מצמר אנגורה ב 4,000 לכל צד.

לי מאוד חורה שיצרן שהרים מפעל עתיר עיצוב וטכנולוגיה בהשקעה מטורפת (כל זה נכתב כשבאופן כללי אני לא בדיוק מסמפט את אפל) מקבל פחות מעשירית מהתקציב בעוד שיצרנים שלא מתקרבים לקרסול שלו ברמת הטכנולוגיה וברמות אחרות דורשים מחירים מפוצצים. בשונה מאמנות, רוב הציוד שלהם אפילו לא דקורטיבי.

רן לוי

אוהב את התחום
מעורבות
289
נקודות
63
החישוב הכלכלי של אפל בייצור האפל טי וי הוא כזה: אנחנו מוכרים את המכשיר כל כך בזול (יחסית למה שהוא כולל) כדי להרוויח מהשירותים הנלווים שחלק מהרוכשים שלו יירכשו אצלנו. למשל מנוי לאפל מיוזיק (איקס דולרים בכל חודש) למשל מנוי לשירות הסטרימינג אפל טי וי פלוס(עוד איקס דולרים בכל חודש) . זה בדיוק כמו החישוב של יצרני המדפסות ביחס למחיר המדפסת מול מחירן של מחסניות דיו או טונרים מקוריים. ואת המחיר הזול יכולה לגבות החברה הציבורית בעלת השווי הגבוה בעולם שמוכרת מליוני יחידות של הסטרימר הזה כל שנה. כלומר מוצר אודיופילי-וידיופילי למהדרין (בזכות המעבד ומערכת ההפעלה) במחיר מצחיק. אני מניח שמחזור המכירות השנתי רק של המוצר הזה גבוה ממחזור המכירות השנתי של כל יצרניות האודיו היוקרתי בעולם ביחד.

המצב בתחום האודיו היוקרתי חורה מאוד גם לי, אבל מכיוון שזה התחביב העיקרי שלי בחיי בחרתי להשקיע בו המון כסף. אני מקונן לא מעט בפורום הזה ממש על המצב שאליו נקלע הענף, וסחרחרת המחירים המפוצצים שבו הוא נתון כבר כמה שנים רעות. ולגבי אפל בשבועות האחרונים המלצתי כאן בחום על כל פתרונות האודיו שלה שכולם נותנים ערך עצום לכסף (וליו פור מאני) - אם זה זוג רמקולי סטריאו ההום פוד 2, אוזניות תוך אוזן איירפודס פרו 2 ואוזניות קשת איירפודס מאקס. את כל הרביעיה הזו כולל האפל טי וי אתה יכול לקנות בהשקעה של כ-7500 ₪ וסגרת מערכת סטריאו-והזרמת וידאו לחדר קטן או לסלון, אוזניות להאזנה בבית או בחוץ בתנאי שאין גשם, ואוזניות תוך אוזן לשימוש בחוץ בעלות הגנה מסויימת ממים ואבק. כל מה שאתה צריך להוסיף בבית היא טלויזיה, ובחוץ טלפון סלולארי. אם הייתי אודיופיל מתחיל - זו אחת העיסקאות המשתלמות ביותר שסוגרת לך את כל הפינות.

לני

חבר משקיען
מעורבות
269
נקודות
63

תפנק את האפל טיוי:

לגזור ולשמור

לני

חבר משקיען
מעורבות
269
נקודות
63

תפנק את האפל טיוי:

הי רן
1. יש לך פתרון ליציאה אנלוגית מ אפל TV
2. מה דעתך על סטרימר של Nvidia ביחס לאפל

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113

תפנק את האפל טיוי:

אוי נו באמת, סוויטצ' אודיופילי וכבל HDMI ורשת?

רן לוי

אוהב את התחום
מעורבות
289
נקודות
63
הי רן
1. יש לך פתרון ליציאה אנלוגית מ אפל TV
2. מה דעתך על סטרימר של Nvidia ביחס לאפל
1. כן, זה לא פתרון אנאלוגי אבל זה פתרון שיכול להתחבר לרכיבי סטריאו שאין להם חיבורי HDMI. את כבל ה-HDMI מחברים מאפל טי וי ישירות לטלויזיה שלך. מהיציאה האופטית של הטלויזיה שלך (ולרוב מוחלט של הטלויזיות בשנים האחרונות יש יציאה אופטית) מחברים לכניסה אופטית שיש בכל סטרימר/דאק ומקור דיגיטלי שנמצא במערכת הסטריאו שלך. אם אין לך רכיב דיגיטלי במערכת, אין דרך לפתור את הבעיה.

2. לא מכיר את השילד של אנבידיה. כבר כ-15 שנה משתמש רק באפל טיוי (לדורותיו השונים) ומאז הדור הראשון שכלל תמיכה ב-4K מקפיד בכל שנה וחצי בממוצע להחליף למכשיר העדכני, העלויות זניחות, והשיפור תמיד משמעותי.

רן לוי

אוהב את התחום
מעורבות
289
נקודות
63
אוי נו באמת, סוויטצ' אודיופילי וכבל HDMI ורשת?
מיכאל. נעים להכיר, לא כולם מומחים בעולם הדיגיטלי-רשתי-ממוחשב כמוך (וזה נאמר במלוא הכבוד). אני משתמש ביכולות שיש לי, וממצה אותן בדרך שאני מבין. אשמח ללמוד ממאסטר כמוך מדוע אני טועה, אם אני אכן טועה.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
מיכאל. נעים להכיר, לא כולם מומחים בעולם הדיגיטלי-רשתי-ממוחשב כמוך (וזה נאמר במלוא הכבוד). אני משתמש ביכולות שיש לי, וממצה אותן בדרך שאני מבין. אשמח ללמוד ממאסטר כמוך מדוע אני טועה, אם אני אכן טועה.

צריך לחפש מקורות, בין אם זה בלו-ריי או הקלטות לווין באיכות HD של ערוצים אירופאים, אני (איכסה) מוריד מאתרים פיראטים.

רן לוי

אוהב את התחום
מעורבות
289
נקודות
63
צריך לחפש מקורות, בין אם זה בלו-ריי או הקלטות לווין באיכות HD של ערוצים אירופאים, אני (איכסה) מוריד מאתרים פיראטים.
יש לי אוסף של כמעט 500 בלו ריי של הופעות חיות (פופ, רוק, אתני, מעט מאוד ג׳ז) ובתחום הקלאסי - קונצרטים ואופרות . כל הזמן מנסה להרחיב את האוסף לעוד ועוד יצירות קלאסיות - אבל מבחר הבלו ריי מוגבל. רק דוגמא אחת - יש קונצ׳רטו מהמפורסמים והנפלאים לצ׳לו של דבוז׳ק, נכון לשנים האחרונות - אין לו אף ביצוע בבלו ריי אבל כעשרה ביצועים ביו טיוב, רובם באיכות מעולה של צילום והקלטה ב-4K. ועוד משהו - אין קונצ׳רטו קלאסיים שניתנים להשגה בבלו ריי 4K, יש כשבעה דיסקים שונים של אופרות. בעבר היו נסיונות להוציא כמה בלו ריי 4K של קונצרטים קלאסיים , בכל הנסיונות הללו יצאה מהדורה ראשונה, שאזלה כולה, ולא הודפסו מהדורות נוספות.

אותו דבר בקונצ׳רטו לכינור - אני מאוד אוהב את הקונצ׳רטו לכינור של חצ׳טוריאן, אין אף ביצוע בבלו ריי. ביו טיוב יש חמישה ביצועים שונים לפחות (זה מה שהצלחתי לראות).

כעיקרון, אני לא מוריד מאתרים פיראטיים.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
יש לי אוסף של כמעט 500 בלו ריי של הופעות חיות (פופ, רוק, אתני, מעט מאוד ג׳ז) ובתחום הקלאסי - קונצרטים ואופרות . כל הזמן מנסה להרחיב את האוסף לעוד ועוד יצירות קלאסיות - אבל מבחר הבלו ריי מוגבל. רק דוגמא אחת - יש קונצ׳רטו מהמפורסמים והנפלאים לצ׳לו של דבוז׳ק, נכון לשנים האחרונות - אין לו אף ביצוע בבלו ריי אבל כעשרה ביצועים ביו טיוב, רובם באיכות מעולה של צילום והקלטה ב-4K. ועוד משהו - אין קונצ׳רטו קלאסיים שניתנים להשגה בבלו ריי 4K, יש כשבעה דיסקים שונים של אופרות. בעבר היו נסיונות להוציא כמה בלו ריי 4K של קונצרטים קלאסיים , בכל הנסיונות הללו יצאה מהדורה ראשונה, שאזלה כולה, ולא הודפסו מהדורות נוספות.

אותו דבר בקונצ׳רטו לכינור - אני מאוד אוהב את הקונצ׳רטו לכינור של חצ׳טוריאן, אין אף ביצוע בבלו ריי. ביו טיוב יש חמישה ביצועים שונים לפחות (זה מה שהצלחתי לראות).

כעיקרון, אני לא מוריד מאתרים פיראטיים.

פנטסטי

אולי לא הבנתי אותך במקור, אבל חשבתי כי אתה אומר כי וידאו מקומפרס, אנוס, עם רוחב פס צר מאוד אפשר לשפר עם סוויטצ' אודיופילי וכבלים "כשרים"..
ישנן שידורים אירופאים באיכות מצוינת, שאלה איך בתורה חוקית ניתן לצפות בהם

רן לוי

אוהב את התחום
מעורבות
289
נקודות
63
פנטסטי

אולי לא הבנתי אותך במקור, אבל חשבתי כי אתה אומר כי וידאו מקומפרס, אנוס, עם רוחב פס צר מאוד אפשר לשפר עם סוויטצ' אודיופילי וכבלים "כשרים"..
ישנן שידורים אירופאים באיכות מצוינת, שאלה איך בתורה חוקית ניתן לצפות בהם
לגבי שידורים אירופיים באיכות מצויינת - אפשר לעשות מנוי לערוצים שמעבירים בוידאו קונצרטים ואופרות של מוסיקה קלאסית - כמו מדיצ׳י טי וי (יש לו את זכיון הצילום והשידור לקונצרטים של הפילהרמונית הישראלית), או ״אולם הקונצרטים הדיגיטלי״ של התזמורת הפילהרמונית של ברלין, המעולה שבמעולות.

Audiofreak

עוסק בתחום
מעורבות
1,059
נקודות
113
טוב כנראה שהסיפור (המומצא) הזה הגיוני בעיניך באותה מידה:

לי מאוד חורה שיצרן שהרים מפעל עתיר עיצוב וטכנולוגיה בהשקעה מטורפת (כל זה נכתב כשבאופן כללי אני לא בדיוק מסמפט את אפל) מקבל פחות מעשירית מהתקציב בעוד שיצרנים שלא מתקרבים לקרסול שלו ברמת הטכנולוגיה וברמות אחרות דורשים מחירים מפוצצים. בשונה מאמנות, רוב הציוד שלהם אפילו לא דקורטיבי.
תמורה שולית פוחתת ככל שהחברה יותר קטנה ומייצרת ומוכרת פחות... מכיר?
אז כבל במחיר מופרז יחסית, מיוצר בד"כ בעבודת יד בארה"ב/ אירופה, לא שיא הטכנולוגיה, ונמכר במרווחים גדולים יותר כי מוכרים מעט יחסית.
סטרימר של אפל נמכר בעשרות מיליונים, ונבנה בסרט נע בסין ע"י ספק עובדים ספק עבדים .
בשורה התחתונה חברת הכבלים תרוויח כמה מיליונים בודדים בשנה ותפרנס 20 איש
וחברת אפל תרוויח כמה מאות מליארדים' ,תשלם בד"כ הרבה פחות מס על רווחים- ותפרנס עשרות אלפי עבדים במשכורת רעב , זה לא חורה לך? אבל עזוב, זה כבר נושא אחר..
עכשיו בוא ותוסיף לנו קצת מידע בפורום לשם שינוי, וספר לנו איך אתה שיפרת את הסאונד מהיו טיוב אצליך? או כל מידע רלוונטי שיכול לעזור למישהו פה מעבר ללהטריל.
מודה שתפסת אותי בשעה של שיעמום, אל תדאג... זה לא יחזור על עצמו :)

נערך לאחרונה ב:

Cloudy

חבר משקיען
מעורבות
305
נקודות
63
תמורה שולית פוחתת ככל שהחברה יותר קטנה ומייצרת ומוכרת פחות... מכיר?
אז כבל במחיר מופרז יחסית, מיוצר בד"כ בעבודת יד בארה"ב/ אירופה, לא שיא הטכנולוגיה, ונמכר במרווחים גדולים יותר כי מוכרים מעט יחסית.
סטרימר של אפל נמכר בעשרות מיליונים, ונבנה בסרט נע בסין ע"י ספק עובדים ספק עבדים .
בשורה התחתונה חברת הכבלים תרוויח כמה מיליונים בודדים בשנה ותפרנס 20 איש
וחברת אפל תרוויח כמה מאות מליארדים' ,תשלם בד"כ הרבה פחות מס על רווחים- ותפרנס עשרות אלפי עבדים במשכורת רעב , זה לא חורה לך? אבל עזוב, זה כבר נושא אחר..
עכשיו בוא ותוסיף לנו קצת מידע בפורום לשם שינוי, וספר לנו איך אתה שיפרת את הסאונד מהיו טיוב אצליך? או כל מידע רלוונטי שיכול לעזור למישהו פה מעבר ללהטריל.
מודה שתפסת אותי בשעה של שיעמום, אל תדאג... זה לא יחזור על עצמו :)
כשבטכנולוגיה עסקינן, ליצרן הקטן יש הרבה מה להוכיח מאחר וכמות המהנדסים, הפטנטים והטכנולוגיה שברשותו היא זעיר אנפין בהשוואה לחברות ענק. מכאן שלהביא משהו בסיסי כמו כבל חשמל במחיר כ"כ מטורף דורש איזו שהיא הוכחת יכולת ו/או פטנט שמראה באופן חד משמעי וברור להחליא שהוא אכן טוב ממה שמסופק עם המוצר. שוב, אם זה היה יקר ב 100-400 אחוז, ניחא, אבל פה הכבל יקר במאות אלפי אחוזים מכבל החשמל שמסופק ע"י אפל, שמה לעשות יצא להם שם של "קצת" פיינשמייקר.

לגבי שיפור יוטיוב? לא ממש ניסיתי וגם לא מתכוון. עשיתי את המינימום הנדרש לא להרוס יותר ממה שהם כבר עשו באמצעות זה שאני משתמש ב NVIDIA SHIELD ישר ליאמהה CX-A5100. יש אנשים שמאמינים שאפשר לתקן את המעוות באמצעות אלגוריתמים, OVER SAMPLING והרמוניות חיצוניות (בין עם ע"י מנורות או AI). אני לא טורח. את המוסיקה שלי אני צורך מ TIDAL.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
כשבטכנולוגיה עסקינן, ליצרן הקטן יש הרבה מה להוכיח מאחר וכמות המהנדסים, הפטנטים והטכנולוגיה שברשותו היא זעיר אנפין בהשוואה לחברות ענק. מכאן שלהביא משהו בסיסי כמו כבל חשמל במחיר כ"כ מטורף דורש איזו שהיא הוכחת יכולת ו/או פטנט שמראה באופן חד משמעי וברור להחליא שהוא אכן טוב ממה שמסופק עם המוצר. שוב, אם זה היה יקר ב 100-400 אחוז, ניחא, אבל פה הכבל יקר במאות אלפי אחוזים מכבל החשמל שמסופק ע"י אפל, שמה לעשות יצא להם שם של "קצת" פיינשמייקר.

אז יצא לאפל שם של...
אפל זה מוצר צריכה, הכבל או רוב מוצרי האודיו הם יותר בכיוון של מוצרי גיפן, ככול שהמוצר יותר יקר כך המוצר הופך לנחשק ומבוקש יותר... פרארי, רולס רוייס, יאכטות מפוארות ועוד מוצרי יוקרה של האלפיון העליון הם מוצרים כאלה.

אם כבר מדברים על מוצרי אפל, נסה להחליף את כבל החשמל שהחברה מספקת, אצלי לפחות זה הוריד את תקרת הרעש.

נערך לאחרונה ב:

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור