הוכחת הבדלים? קבל מיליון דולר

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
השאלה הבסיסית היא מה ההגדרה של כבל (מלבד החיבור הפיזי בין שני מכשירים).

אני בטוח שומע הבדלים הין מחברים.

ויש לי הרגשה (אין לי ידע), שחלק מההבדלים הם עקב מניפולציות של היצרן באופן העברת המידע במחבר.

לי אין בעיה עם זה, כל עוד לאוזני המחבר משפר את הסאונד עבורי.

אבל רוב (כל) היצרנים לא מודים במניפולציות, אלא בייצור מחבר שמעביר את הסאונד באופן הטוב ביותר.
והשאלה הנוספת היא אם אפשר למדוד, בטכנולוגיה הקיימת את המניפולציות האילו.

gal75

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
16
אחחח איפה סייפרס היל.... היכן נעוריי .... :D

נעורייך כנראה יותר רחוקים ממה שאתה חושב, כי זו להקת house of pain אשר צוטטת,
בהנהגת everlast.

ובנוגע למבחן:
הרי סאונד, ניתן גם למדוד בעזרת מכשור, לא?
מה הבעיה להוכיח לרנדי שיש הבדלים ע"י ציוד מדידה כזה או אחר?
אני לא כ"כ מזדהה עם אלו שטוענים כי יש הבדלים בין כבלים ואני חושב שאילו אני הייתי מאמין
ונוקט בעמדה הזו, הייתי גם הולך לעשות את המבחן הנ"ל.
יש דברים בגו, ולכן רנדי לא מפחד מנסיונות (שווא?) של הוכחות.
?

ליאור

חבר משקיען
מעורבות
370
נקודות
63
נעורייך כנראה יותר רחוקים ממה שאתה חושב, כי זו להקת house of pain אשר צוטטת,
בהנהגת everlast.

הם באמת רחוקים, אבל (אם יורשה לי להיות פיין שמקר) DJ Muggs מסייפרס (אלוהים חיים על פני האדמה) הפיק את הסינגל הזה (שבהיפ הופית אומר שהוא עשה הכל).
לא זכורה לי הצלחה אחרת של House Of Pain. ייתכן ואני מחמיץ להקת מופת.

gal75

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
16
ברור שסייפרס > האוס אוף פיין :D אין על זה ויכוח.
אני לא אשכח (ואני לא צוחק בכלל) את היום שבו ניגנו לראשונה ברדיו את funky feel one.
מיד עשיתי אחורה פנה עם הרכב לחנות HMV הקרובה אליי לקנות את הקלטת (גרתי אז בקנדה)
יפה שאתה מכיר ומעריץ את ה DJ, יצא לך לשמוע את funkdoobiest?
the funkiest, the funkiest... :)

ליאור

חבר משקיען
מעורבות
370
נקודות
63
איך שאתה לוקח אותי אחורה ..
מוגזזזזזז, מלך אמיתי של הפקות מינימליסטיות. ללקק את האצבעות. (Y)

rahoz

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
יפה, נראה לי שהגענו לתובנה כלשהי-

כמו שיש מי שלא מבחין בין כבלים זולים ליקרים וכו'

כך יש כאלו שלא מבחינים בין DJ "מוגלי" הנחשב הו הא בתחום ל DJ "יוגלי" שרק מתחיל את דרכו באיזה מרתף...מבחינתם- שניהם "נותנים בראש, בבטן...או איפה שלא יהיה, רעש לבן"

גילוי נאות- אני כנראה לא אבחין לא בזה ולא בזה :rolleyes:
בעניין הכבלים ובכלל, אני מצדד בגישה של רנדי וממתין בסבלנות שיקום מי שיוכיח שהוא טועה, או לא!

ליאור

חבר משקיען
מעורבות
370
נקודות
63
במה גרמת לי להיזכר (ולחייך כהוגן)?
באחת המישרות של (כשהייתי סטודנט עני) עבד איתי איזה נעל בית,אבל קיצוני. אקיצר יום אחד אני עושה את הטעות של להביא את קופסת קית' ג'ארט שלי (הקלטה מעולה של ECM) לעבודה. יום שלם הוא חפר לי בשכל כי כל קיטעי הג'אז שנוגנו אי פעם זהים ומשמימים, וכל תכליתה של המוסיקה היא לספק מקדם סנוביות למאזין (למען האמת זו פאראפרזה קצת ליברלית מצידי, מילותיו המדוייקות היו קרובות יותר ל "אאאאהההה כל הגז הזה אותו חארטה. מוזיקה בשביל הפאלברה.").

מה בכל זאת? התובנה שהגעת אליה היא הכי מוטעית שאני יכול לחשוב עליה, קח ציוד בדיקת תדרים משנות החמישים, ונגן שני קטעים מוסיקליים שונים, הציוד מייד יוכל להבחין בין הקטעים.
כאשר כל הדיון הזה נסוב (בגדול) סביב אמינות התפיסה האומרת שהגם כי הגם שלא ניתן להבחין בהבדל באמצעות ציוד סביר, או בתיאור תכונות טכניות, של הכבל, יש הבדל שמורגש ע"י קהילת הנמרים.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
גילוי נאות- אני כנראה לא אבחין לא בזה ולא בזה :rolleyes:
בעניין הכבלים ובכלל, אני מצדד בגישה של רנדי וממתין בסבלנות שיקום מי שיוכיח שהוא טועה, או לא!

אני מחכה שיקום אחד ויוכיח לי שהוא צודק, או לא.;):D

אני חושב שזה לא כל כך משנה אם זה פסיכולוגי או קיים כל עוד זה מסב לנו הנאה, אני חושב שזה לא משנה אם כבל אכן עושה מניפולציות או לא, גם לא מעניין אותי מה החברה טוענת.
הרי EQ לא יכנס למערכת שלי לעולם, אם כבל נותן את התוצאה המיוחלת והוא משמש לי כ-EQ מאוד איכותי זה גם טוב. העיניין הוא שבין שתי האג'נדות {מרגישים הבדל ולא מרגישים הבדל} יש קיבעון מסויים והוא.

בשנותי האחרונות בפורומים הישתתפתי בלא מעט שירשורי כבלים, רובם אם לא כולם הגיעו לפסים אישיים ומגעילים {גם מצידי, אני לא צדיק}. רוב הויכוחים החלו כאשר הצד הלא מאמין זילזל באופן לא חברי על הצד החש הבדלים, כלומר תמיד זה הגיע לרמה האישית והלא נעימה.

היום הגעתי למסקנה אחת. חבל להיכנס לויכוחים, הרי רנדי מבחינתי הוא סך הכל בן אדם עם זקן לבן ולא מעבר, זה שהוא הוכיח את אורי גלר זה אחלה אבל זה ממש לא עושה אותו לגיבור התרבות שלי כי אני מזמן טענתי את מה שהוא טען ועוד בילדותי נתתי את אותו הסבר של רנדי לגבי קיפול הכפית או המפתח. הוא ממש לא מרגש אותי והסיכוי שיוכיח לי שאין הבדלים מקביל לסיכוי שדנה {זוגתי} תבקש לשדרג את הרמקול שלי לגדם הבא בתור מלמעלה.

אני חושב שאם אדם כזה שלטענתכם מוכיח שאותן חברות הכבלים נוכלים, שרלטנים, שקרנים, גנבים ומיטב ה"ברכות" על פועלן הוא יכול פשוט לעזוב את השטיות שיש לו בראש, להכין תביעה יצוגית, להוכיח את אותן חברות כנוכלות, להרויח מזה כמה מליונים על ההחזרים הכספיים שלקוחות יקבלו ולחיות מאושר וטוב לבב כרובין הוד של האודיופילים שלוחם ברוע. כל עוד הוא נישאר עם המבחן הזה ולא לוקח צעד קדימה לבית המשפט ושם את עצמו מול אנשי חוק ומנסה להוכיח את אותן חברות הוא מבחינתי יכול לבוא ולעשות ליצנות ביומולדת של האחיינית שלי כי פשוט אין לו "עיגולים" לעשות משהו חריף יותר מלהגיד "בוא אלי למבחן עיוור ואל תדאג, אני אדאג שאף בן תמותה לא יעבור אותו". זו ההרגשה שלי ואני לא חושב שיש לי סיבה לחשוב אחרת.

הסיבה היחידה שחברות הכבלים לא מתעסקת איתו ולא יוצאת חוצץ נגדו היא כנראה שזה בגלל שהם יודעים מי הם והוא ממש לא עיניין ששווה להיתייחס אליו, כמו שאמרתי קודם - רנדי הוא סך הכל אדם מבוגר עם זקן לבן, ליאור ויאיר אל תתרגשו ממנו, הוא לא מתעסק במוסיקה והוא אינו מבין כלום מהחיים שלו בתחום האודיו, אם היה מבין משהו הוא ממש לא היה מתפעל מכבל של מונסטר כייבל, כיוון שהוא כן חושב שזה כבל איכותי {או קרוב לזה} אני ממש לא חושב שהוא מבין מזה מבחן עיוור.

עזבו שטיות חברים. עדיף לעשות מפגש ולשבת להאזין למוסיקה ביחד מאשר לבחון אנשים מבחנים עיוורים - לא?:D

ליאור

חבר משקיען
מעורבות
370
נקודות
63

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור