הודעה על הצטרפות לעמותת וגנר בישראל?

מצב
הנושא נעול.

Triton

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
לא אכביר במילים בנושא, אני מאוד מקווה שמילים אלו שלי יספיקו.

אין עוד עם בו מספר יפי הנפש, עולה על האינטיליגנציה הקולקטיבית.
הם יעשו כל נסיון לנתק עצמם מההסטוריה המכבידה על לבלוב תרבותם, ומונעת פריחתה של זו.

הם יגידו לכם שוואגנר מת, ויצביעו עליכם כקטנוניים, חסרי תרבות, ומתחפרים בעבר.

הם יטענו שוואגנר האיש הוא לא מעניינם, ויציירו כי עניינם הוא תרבותי רחב,
אך באותו זמן יקימו עמותה להנצחת שמו, וישתמשו בשמו בשם העמותה.
הם ינסו להסביר על גודל מפעלו של האיש, בנסיון לפנות לנפש האמנות שבכם.

אל לכם להתבלבל מפועלם של אלה.

הפרדה בין האיש לבין מפעלו, תמיד תבוא מטפשי הכפר, וחותרים מבית כאחד.

פרט קטן שאינו מוזכר מספיק, הוא שהנאצים, בניגוד ליהודים, נזהרו מאוד, בלבחור גיבורי תרבות.
הם וידאו בכל דרך, שהם בוחרים באחד משלהם, לפני שיהפוך לסמל לתפארת מורשתם.

והם, בניגוד ליהודון הטיפש, מבינים את ההקשר בין סמל, אדם ותרבות.
הם יודעים שכל עוד הסמל חי, הרעיון חי.

אז "שלא יעבדו עליכם", שימו לב טוב טוב לדברים הנאמרים, ולא פחות, למי אומר אותם.

ותמיד זכרו:

ואגנר האיש אולי מת, אבל וואגנר הסמל שהנאצים הפכו אותו, חי וקיים, בזכות אנשים כאלה.
והם מסורים מאוד, עד היום, לשמר את הסמלים הללו.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,750
נקודות
113
לא אכביר במילים בנושא, אני מאוד מקווה שמילים אלו שלי יספיקו.

אין עוד עם בו מספר יפי הנפש, עולה על האינטיליגנציה הקולקטיבית.
הם יעשו כל נסיון לנתק עצמם מההסטוריה המכבידה על לבלוב תרבותם, ומונעת פריחתה של זו.

הם יגידו לכם שוואגנר מת, ויצביעו עליכם כקטנוניים, חסרי תרבות, ומתחפרים בעבר.

הם יטענו שוואגנר האיש הוא לא מעניינם, ויציירו כי עניינם הוא תרבותי רחב,
אך באותו זמן יקימו עמותה להנצחת שמו, וישתמשו בשמו בשם העמותה.
הם ינסו להסביר על גודל מפעלו של האיש, בנסיון לפנות לנפש האמנות שבכם.

אל לכם להתבלבל מפועלם של אלה.

הפרדה בין האיש לבין מפעלו, תמיד תבוא מטפשי הכפר, וחותרים מבית כאחד.

פרט קטן שאינו מוזכר מספיק, הוא שהנאצים, בניגוד ליהודים, נזהרו מאוד, בלבחור גיבורי תרבות.
הם וידאו בכל דרך, שהם בוחרים באחד משלהם, לפני שיהפוך לסמל לתפארת מורשתם.

והם, בניגוד ליהודון הטיפש, מבינים את ההקשר בין סמל, אדם ותרבות.
הם יודעים שכל עוד הסמל חי, הרעיון חי.

אז "שלא יעבדו עליכם", שימו לב טוב טוב לדברים הנאמרים, ולא פחות, למי אומר אותם.

ותמיד זכרו:

ואגנר האיש אולי מת, אבל וואגנר הסמל שהנאצים הפכו אותו, חי וקיים, בזכות אנשים כאלה.
והם מסורים מאוד, עד היום, לשמר את הסמלים הללו.
אינני יודע למה המילים שלך אמורות להספיק, ולמי אתה מציע/מצווה לזכור מה, כולל אי הדיוקים בעובדות.

אני מסכים בהחלט שייש עודף של יפי נפש מזוייפים, כולל אלה שיוצאים להגן כביכול על ניצולי השואה, ועכשיו נכנסו גם ענייני "ההסטוריה המכבידה על לבלוב תרבותם, ומונעת פריחתה של זו" וגם "וואגנר הסמל שהנאצים הפכו אותו".

אז ראשית, טיפשי הכפר כאן הם דווקא היהודים, שהם אלה שהפכו את ואגנר לסמל, לא הנאצים ולא שאר העולם, וטיפשי ובורי הכפר המודרניים יותר מתעקשים על חיזוק הסמלים המטופשים והנצחתם.

כפי שכתבתי בפוסט קודם, אם כבר, אז דווקא בנות הברית הם שהפכו אותו לסמל -- לא של אנטישמיות אלא של שקיעת ותבוסת הנאציזם, אבל אינני יודע כמה הם מתעסקים בשימור הסמלים המטופשים האלה.

אם מישהו ספציפי כאן הייה במחנות והושפל בליווי מוסיקה של ואגנר, אני מעוניין לשמוע ממנו ישירות, כולל האם ואיזה מלחינים נוספים שמשו במוסיקת רקע, שלא נישכח להחרים גם אותם.

ואותם יפי נפש שאינם מפרידים בין האדם לפועלו מתבקשים בזאת להיות עקביים ולהחרים גם את שייקספיר, שופן, ליסט, אורף, וכנראה גם את באך, בטהובן, מוצארט,מוסורסקי, שומאן, רחמנינוב, פורה, ו/או יוהאן שטראוס הבן, זה של הדנובה הכחולה. (דרך אגב, ריכארד שטראוס ממש לא הייה אנטישמי, ועבד עם יהודים כמו הופמאנסתאהל וצווייג.).

ותמיד זכרו:

אין להפריד בין האנשים שהמציאו את פולקסוואגן, מרצדס, BMW, AEG, Audi, ועוד המון מוצרים גרמניים לבין פועלם == המוצרים עצמם, מה גם שחלק מהחברות (BMW למשל) אפילו ייצרו ציוד מלחמתי עבור הנאצים!

בקיצור, כל מי שלא חווה אישית את הדברים האלה ומציג עמדות מסוג זה בלי להיות עקבי בהקשר זה אינו בעיני אלא מטיף מהסוג המזוייף ביותר.

עמיר

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,750
נקודות
113
נ.ב., עד כמה שזכור לי, כל פועלו הגדול של ואגנר בענייני יהודים הסתכם פחות או יותר בשני מאמרים על "היהודים במוסיקה" (שעל אחד מהם אפילו לא חתם בשמו) שבהם הוא טען שהיהודים חסרי כישרון בהלחנה (סטאטיסטית הוא ממש צודק) ושהם בכלל מגעילים (אם תסתכלו על יהודים מסויימים אז אולי אפשר להצדיק אותו גם כאן, אפילו שזה לא politically correct).

ולא שלשנוא יהודים הייה כזה סיפור גדול בתקופתו -- שנאת היהודים אצל אחוז גבוה מהאוכלוסייה, כולל אנשי הרוח, היתה נפוצה בכל מקום, לא רק בגרמניה, וכתיבת שני המאמרים האלה, מגעילים ככל שייהייו, אינה מצדיקה את הפיכתו לסמל.

גם העובדה שהנאצים אהבו אותו, כמו את בטהובן ואחרים מגדולי התרבות, אינה מצדיקה את הפיכתו לסמל.

לעומת זאת, פועלו בהחלט מצדיק את הפיכתו לסמל תרבות. הוא הקפיץ קפיצת מדרגה אדירה לא רק את עולם המוסיקה בכלל והאופירה בפרט, אלא גם את כל האמנויות הקשורות, כולל תאורה, בימוי, תלבושות, אולמות ואקוסטיקה ועוד. אין עוד אדם בכל תולדות המוסיקה שהשפיע וקידם יותר ממנו.

אבל קל ונוח להפוך דווקא אותו לסמל -- רוב אלה שעושים זאת (רק יהודים) לא מקשיבים לו, רובם הגדול בכלל לא לשום מוסיקה קלאסית, ידוע שהייה אנטישמי, כך שמצד אחד אין הפסד בתהליך. ומצד שני, זו התפרצות לדלת פתוחה: ידוע שהנאצים והיטלר אהבו אותו, אז מה צריך עוד? הפרטים לא חשובים, כידוע.

ומי כבר דורש מה-סמלנים האלה להוכיח משהו? הרי כולם מסכימים מראש, בלי להתעניין בפרטים.

ואצלנו אין שום צורך להיות עקביים ולעשות מה שמטיפים לו. מספיק להגיד ולנהל את כל העולם מהסלון, ואם מצטיירים תוך כדי כך כאנשים מוסריים, למה לא? רווח נקי ללא הפסד. הכי טוב שייש.

אז מי כאן בורי וטיפשי הכפר, אלה שבאמת לא יודעים מה קרה ואיך קרה ולמה קרה ומה הייה ההקשר, מאמינים למטיפים ומטיפים בעצמם, כמו באיזה כפר נידח?

עמיר

Triton

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
ואצלנו אין שום צורך להיות עקביים ולעשות מה שמטיפים לו. מספיק להגיד ולנהל את כל העולם מהסלון, ואם מצטיירים תוך כדי כך כאנשים מוסריים, למה לא? רווח נקי ללא הפסד. הכי טוב שייש.

כותב אוטוביוגרפיה AK?
לא ציפיתי לפחות ממך, המתנצח הסדרתי הגדול שנתקלתי בו, בין אם עומד מאחורי דבריו ומשנתו או לא, מר AK1.

אבל קל ונוח להפוך דווקא אותו לסמל -- רוב אלה שעושים זאת (רק יהודים) לא מקשיבים לו, רובם הגדול בכלל לא לשום מוסיקה קלאסית, ידוע שהייה אנטישמי, כך שמצד אחד אין הפסד בתהליך. ומצד שני, זו התפרצות לדלת פתוחה: ידוע שהנאצים והיטלר אהבו אותו, אז מה צריך עוד? הפרטים לא חשובים, כידוע.
בדיוק, מה צריך עוד?

אין להפריד בין האנשים שהמציאו את פולקסוואגן, מרצדס, BMW, AEG, Audi, ועוד המון מוצרים גרמניים לבין פועלם == המוצרים עצמם, מה גם שחלק מהחברות (BMW למשל) אפילו ייצרו ציוד מלחמתי עבור הנאצים!
הרעיון היחיד המעניין שאמרת, שאכן שווה לשקול ברצינות.

נערך לאחרונה ב:

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,750
נקודות
113
כותב אוטוביוגרפיה AK?
לא ציפיתי לפחות ממך, המתנצח הסדרתי הגדול שנתקלתי בו, בין אם עומד מאחורי דבריו ומשנתו או לא, מר AK1.
איזה אוטו איזה ביו ואיזו גראפייה?
ונגמרו לך הדברים הענייניים לומר, שאתה מוצא לנכון להכניס אותי אישית לעניין?
בדיוק, מה צריך עוד?
אם הטיעון שלך הוא שלא צריך עוד, זה ממש עגום.

לפי ההיגיון הזה:
שייקספיר כתב לא סתם מאמר שהוא צדדי לפעילותו העיקרית, אלא משהו בתחום יצירתו העיקרית, שמשמיץ יהודים (מה שוואגנר לא עשה ביצירתו), הנאצים וכנראה גם היטלר אהבו אותו, אז שייקספיר ראוי הרבה יותר להיות הסמל בשבילך ושכמותך, ויצירתו -- פועלו, לא רק האדם -- אין אפילו צורך בהפרדה! -- צריכה להיות מוחרמת הרבה יותר בדבקות.

עם זאת, מציגים גם את "הסוחר מוונצייה" בארצנו הפתייה, שייקספיר נערץ ומלמדים אותו בבית הספר.

אבל את ריכארד שטראוס, שהפריעו לו לעבוד עם היהודים שרצה לעבוד אתם, ושכתב להם שהוא מקווה שה"שיגעון הזה ייגמר מהר", החרימו במשך עשרות שנים.

כן, כל ההחרמות והיעדרן אצלנו מבוססות על צדק נאור וחשיבה הגיונית, כידוע.

בשפה פשוטה:
אם מישהו רע אוהב/מעריך משהו טוב, זה לא הופך את הדבר הטוב לרע (כלומר, לא אמור להפוך, אבל אצלנו...)
אם מישהו שונא יהודים כשהרוב המכריע בסביבתו שונא יהודים, זה לא מייחד אותו (אלא בעיני מי שנתפס דווקא אליו).

אולי ייחד אותו הכישרון לכתיבת המאמרים -- לו הייה יותר כישרון מלסביבתו -- אבל עדיין סביר מאוד שהרבה בסביבתו אמרו וחשבו דברים גרועים בהרבה ונכונים פחות (ילדים נוצרים לפסח?)

די מביכה, התגובה הזו. דווקא ממך ציפיתי להרבה יותר.

עמיר

hbs

חבר משקיען
מעורבות
9
נקודות
18
היי עמיר , האם נרשמת לעמותה הזאת?

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,750
נקודות
113
היי עמיר , האם נרשמת לעמותה הזאת?
היי hbs!

כפי שכתבתי בפוסט 20 לעיל, אני לא מכיר את העמותה, ואין לי כוונה כרגע להירשם אליה.
אולי אם אדע מה בדיוק קונים דמי החבר, אשקול זאת, אבל ככלל, אין לי נטייה להצטרף לתנועות, הפגנות, עמותות ו/או סוגים אחרים של עדרים.

עמיר

hbs

חבר משקיען
מעורבות
9
נקודות
18
תודה

ramkol

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
עמיר צודק לגמרי!
אם הייתי גר בישראל הייתי בטוח בין המקימים של האגודה הזו.

וואגנר הוא אחד המלחינים הגדולים שהיו. יותר ממלחין.
לפני כמה חודשים הייתי שוב בביירוייט לשמוע את הטבעת, הפעם עם טילמן ושוב ישבתי עם לסת בריצפה. הבנדם שבנה את האולם עם האקוסטיקה שלו (וואגנר...) היה מולטי גאון.

ההחלטה לא לנגן וואגנר בישראל היא טיפשית בכל קנה מידה.
אם אתם חושבים שגזענות היא פשע, תלחמו נגדה, לא נגד וואגנר... ותתחילו בחצר האחורית...

נמר, בתור בחור ממוצא תימני, בו נראה אותך יוצא באותה חמת זעם, נגד זה שהכביש שמוביל לקירית הממשלה שלך, נקרא על שם רופין....

.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
רמקול.
נראה לי שמה שטריטון כתב מתאים כתגובה למה שאתה כתבת.

לגבי ארתור רופין - היה גזען מצחין, אדם נטול תרבות, חשוך ושונא אדם. אבל זו הדרך היחידה שצריך לנהוג בה בשביל ליקראו לי אדם "תרבותי".

דהיינו, בתקופה ההיא.
אם אני אהיה גזען, שונא אדם, חשוך, עם לב שחור משחור, אכזרי אבל מלומד ואירופאי ברוב הסיכויים אני אהיה "תרבותי".

נו מילא.
על מה אנחנו רבים, אני מאוד אשמח לשמוע שהעמותה הזו לא תצליח להתרומם. ואם היא תצליח זה יהיה מאכזב מאוד.

אלוהים נותן לנו מבחנים, אנחנו על הפנים במבחנים מהסוג הזה, בדרך כלל נכשלים. מקווה שהפעם זה לא יקרה.

נ.ב
לגבי רופין. אם לי הייתה השפעה הייתי משריש את שמו של ארתור רופין בכל דבר שהוא מביך. {חדרי אשפה, קנדומים, נייר טואלט, אסלה וכ"ו}

ועוד פעם, בואו לא נריב בגלל נאצי. אחרי הכל זו המטרה שלהם מלכתחילה - לגמור אותנו. אז מה, ניתן להם צ'אנס?

נערך לאחרונה ב:

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,750
נקודות
113
כדאי אולי להבחין בין "תרבותי" (כאדם) לבין "יוצר תרבות".

אני לא יודע אם הביטלס, למשל, הייו כל כך "תרבותיים", המסוממים האלה, אבל המוסיקה שלהם גאונית.
כנ"ל לגבי הרבה יוצרים מכל הסוגים, כולל פושעים ורוצחים.

מי שטיפש מספיק להחרים את התוצר הגאוני בגלל שיוצרו אינו ראוי, או כיוון שאחר השתמש ביצירה באופן בלתי ראוי -- הפסד שלו, אבל שלא יפריע לאחרים.

עמיר

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
אני מעדיף להיות טיפש עם כבוד לזולת מאשר ״תרבותי״ וכנוע.

נראה לי שכל אחד אמר את דעתו. נחזור לאודיו?

katzofe

מושעה
מעורבות
73
נקודות
48
גם את יוהן סבאסטיאן באך יש להחרים, משהו מכיר יצירות אנטישמיות יותר מ"מתאוס פסיון" או "יוהנס פסיון" ?
שם היהודים מואשמים בהסגרת בן האלוהים לידי הנציב פילטוס ובכך גורמים למותו. בהקשר זה דווקא יצירותיו
של וואגנר הן פחות בעייתיות ,ישנן כאלו המוצאים רמזים לאופי היהודי בדמותו של אלבריך ,הננס החמדן מטבעת הניבלונג,
לדעתי היצירות היותר בעייתיות הן "המייסטרזינגר מנירנברג" וכן "פארסיפל" אלו הן בפירוש יצירות אתנוצנטריות אם
כי גאוניות , האחרונה מפארת את האבירים הטבטונים השומרים על הגביע הקדוש ,פארסיפל הוא השוטה התמים
הנחלץ לעזרתו של המסדר ומסיר את הקללה הרובצת עליו בכח האמונה (ווגנר עצמו רחוק היה מאותם ערכים אותם
רומם ופאר) מעניין שאת ביצוע היצירה הפקיד וואגנר בידיו של המנצח הרמן לוי (אמנם "תבע" ממנו להתנצר ללא
הצלחה) כך או כך פארסיפל מכילה את קטעי המוסיקה הנהדרים ביותר שנכתבו מעולם ( הביצוע של דניאל בארנבוים
מומלץ יחד עם קאראין)
בכל מקרה לא נראה לי אפשרי להרים בארץ הפקות ראויות ליצירות הללו שלא לדבר על טבעת הניבלונג ,החרם כאמור
די טפשי וימשיך להיות כזה בפרט כאשר מוסיפים לנגן את באך אבל למי זה חשוב העיקר גאוותינו הלאומית .

katzofe

מושעה
מעורבות
73
נקודות
48
בגלל שווגנר מוקלט בסטריאו.

איך לא ידעת???

דווקא הביצועים הגדולים ביותר הם במונו :( למשל
עבור מחזור הטבעת: פורטוונגלר -רומא 1953 , קלמנס קראוס - ביירוייט גם מ53 .
עבור פארסיפל - האנס קנאפרטסבוש- ביירויט 51 .
עבור שקיעת האלים - כנ"ל ( קנאפרטסבוש גם כן מ51 )
טריסטאן ואיזולדה- פורטוונגלר מ54 הקלטת אולפן..
כאמור כולם מוקלטים במונו

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
איזה יופי.

הדיון עם עמיר לא גדול על אף אחד. הדיון עם אף אחד כאן לא גדול על אף אחד.
הדיעה שלי נאמרה, הדיעה של טריטון, רמקול, עופר ועמיר נאמרו.

יאללה מספיק עם הוואגנר הזה. סתם מתכון למריבות אישיות.

מצב
הנושא נעול.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור