הדפסות ישראליות משנות ה-70

al2813

אוהב את התחום
מעורבות
156
נקודות
43
כפי שסיפרתי בפוסטים אחרים בפורום יש לי מעט מאוד תקליטים ישראלים (מוזיקה עברית או הדפסות ישראליות של תקליטים זרים). אוסף התקליטים המקורי שהיה לי משנות ה-80 (שרובו כמובן היה הדפסות ישראליות) אבד בסוף שנות ה-90 זמן מה לאחר שעברתי לגור באירופה.

היום הייתי ביריד וינילים איי שם בבלגיה. כבר קרה לי כמה פעמים שנתקלתי בהדפסות ישראליות של אלבומים ישראלים שנמכרו במחיר מכובד עם סטיקר של ״נדיר הדפסה ישראלית״. ראיתי ביטלסים כאלה והיום לד זפלין 4. לא קניתי עדיין אבל היום אחר הצהריים התחלתי להרהר האם יכולות להיות הפתעות איכותיות. היום ניקיתי במכונה האולטרסונית ערמה של תקליטים. חלקם קניתי היום וחלקם שכבו אצלי זמן מה. אחד מאלה היה הדפסה מקורית מ-1968 של אלבומו של אריק איינשטיין ״ישן וגם חדש״. האלבום שכב בביתה של אמה של אישתי. מצבו היה רחוק מלהיות מזהיר אבל גם ככה אחרי הקרצוף הוא נשמע פשוט נפלא. ויניל כבד כמו אלה שעשו לפני 1973, אנאלוגי ופשוט יפהפה. כבר נתקלתי בהפתעות באירופה. האם מישהו מאמין שההדפסות הספרדיות של לד זפלין מתחילת שנות ה-70 הם כמעט הכי טובות שיש (מי שרוצה לדעת עוד שיכתוב לי בפרטי)? אולי יש הפתעות בהדפסות ישראליות משנות ה-60 וה-70?

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור