הגיגים לשבת #1: אבדון דיגיטלי

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
שרשור ההתחדשתי מעורר הקנאה של רן לפני כמה ימים, העלה אצלי שוב את השד הדיגיטלי מהבקבוק.

אקצר כי שמתי לב שהפורום לא סבלני לשרשורים ארוכים שאינם תחת קטגוריית "התחדשתי".

אני בצומת דרכים בהאזנה בדיגיטל ומתייעץ איתכם לגבי מה לעשות.

שורה תחתונה, בניסוי שערכתי לפני מספר חודשים, עת שהו אצלי מספר אנשים רמי מעלה שהביאו טרנספורט CD ענתיקה - ps audio lambda two, סטרימר AVM עם חריץ לדיסקים, וטרנספורט מודרני של CEC, גיליתי מספר דברים שהרלוונטים בהם לשרשור הוא:

1. בחיבור לאותו דאק (Weiss Dac202), ה- PS AUDIO נתן בראש לכל קובץ - בין אם נוגן בסטרימר או דרך המחשב.
  2. המחשב היה נחות לעומת ה- AVM בניגון קבצים.
  3. קבצים שעשיתי להם ריפ נשמעו פחות טוב מהדיסקים שעשיתי להם ריפ איתם.
המסקנות:

1. צריך לעשות רוייזיה רצינית למחשב או לזנוח אותו לחלוטין. צורת החיבור שחשבתי שתהיה אופטימלית לדאק שלי (FIREWIRE) הוכחה כנחותה לעומת AES EBU שדרכו חיברתי טנרספורטים אופטיים. המחשב איבד את היתרון היחסי שלו במירוץ.

2. צריך לעשות חישוב מסלול מחדש בדרך שבה אני עושה ריפ, וככל הנראה לחזור על הפעולה עם כל האלבומים. או במילים אחרות, קיבינימאט!

היות ואני טרחן זקן והייתי חייב את ההקדמה הזאת, אך אני בא בשנים ויודע שאקבל תגובות מפגרות על השיתוף הזה (בנוסח: "שים SSD במחשב" או "תחליף ספק" או "משהו לא בסדר במערכת שלך"), החלטתי לפצל את השרשור. פה אשמח לשמוע את דעתכם ומניסיונכם האישי: מי עשה השוואה בין סטרימר למחשב מושקע על אותו דאק, מי הישווה סטרימר לטרנספורט אופטי וכו'.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אני יכול להגיב רק על הכיוון שלי:

הייתי מאוד סקפטי לגבי שימוש במחשב כמקור בעבר, אבל לאחר ששמעתי ב CES קטעים ב MQA ולאחר מכן גם כן אצלי במחשב דרך Tidal שיניתי את דעתי בנושא.

אני משתמש כעת במחשב מק בוק אייר פשוט שמחובר דרך USB לדק של לקסמן ללא שום הגדרות מיוחדות והחלטתי שהמקור המשני שלי (הראשון הוא אנלוגי) יהיה סטרימינג דרך Tidal לא דיסקים ולא מדיה שמורה על דיסק כזה או אחר.

אני כעת בודק רכישה של מיני מק או נוק כמחשב עבור סטרימינג.

ni-ro

חבר משקיען
מעורבות
694
נקודות
113
ואני הפוך, היה לי סי. די טוב (ayon), החלפתי לממיר (emm) ומחשב minimac והתוצאה היתה הרבה הרבה יותר טובה (לאוזני).
מכרתי את הסי. די ואת הדיסקים.
ואז... השוואתי את המאקמיני (כסטרימר) מול טרנספורט של (cec), והפור נפל, חוזרים לסי.די (יותר נכון מוסיפים סי.די).
השוואתי גם מול סטרימר יעודי שהיה אצלי תקופה ארוכה (בנוסף למחשב ולפני הסי.די), והמסקנה היתה. הסטרימר קרוב מאוד מאוד לסי.די אבל, עדין , לטעמי, הסי.די (כטרנספורט בלבד), נשמע טוב יותר.
בפועל, אני מאזין 50:50
שאני מעוניין האזנה רצינית, אני מעדיף את הסי.די כטרנספורט. וכאשר מוסיקת רקע, או שבא לי מוסיקה שאין לי במדיה של דיסק, אז מחשב.
שבת שלום

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
ניר, בדקת MQA וטידל?

jabareen

חבר משקיען
מעורבות
194
נקודות
43
עזוב ממחשב...
אין כמו CD Transport איכותי.
אישית הזנחתי המחשב ומשתמש בו רק פעם בשבועיים +-.

ni-ro

חבר משקיען
מעורבות
694
נקודות
113
ניר, בדקת MQA וטידל?
כרמי הי
טידל יש לי- מעולה!!!
Mqa אין לי בממיר.
צריך לסייג, שהטרנספורט שיש לי היום מחירו כ 20 אלפי שח (CECTL2N) מול מאקמיני שעלה בזמנו 5 אלפי שח.

אנקדוטה לגבי ה MQA התחילו להוציא דיסקים בשיטת הקלטה שכזו (רכשתי 2 דסקים של הלייבל Chesky.
page=1http://www.chesky.com/genres/jazz?page=1
לאחר ששמעתי בממיר תומך MQA והגם והממיר שלי לא תומך, עדיין, מתחיל להצטייד בפורמט הזה.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
לא חייבים תמיכה ב MQA בדק - אם אתה משתמש ב TIDAL אז הוא עושה את המרה מ MQA ל PCM ואותו הממיר מקבל, נכון שאם יש ממיר שתומך בכך יכול להיות שנקבל תוצאה טובה יותר (לא יודע ולא בטוח)- עדיין לא יצא לי לשמוע דרך ממיר עם תמיכה כזאת

ni-ro

חבר משקיען
מעורבות
694
נקודות
113
לא חייבים תמיכה ב MQA בדק - אם אתה משתמש ב TIDAL אז הוא עושה את המרה מ MQA ל PCM ואותו הממיר מקבל, נכון שאם יש ממיר שתומך בכך יכול להיות שנקבל תוצאה טובה יותר (לא יודע ולא בטוח)- עדיין לא יצא לי לשמוע דרך ממיר עם תמיכה כזאת
ברור,
גם אני שומע את הדיסקים ב- 44.1 (אבל שמעתי בממיר יעודי- ןאהבתי).

Eylo

אוהב את התחום
מעורבות
78
נקודות
28
הבעייה היא לא בריפ , אם בוצע כמובן כמו שצריך בדחיסה 0 של הפלאק או לויווב.
ההשוואה שלך לא הייתה נקייה. השתמשת בכניסות שונות וכבילה דיגיטלית שונה בין המכשירים. מבדיקה אצלי של מספר כבלים דיגיטלים התוצאות היו שונות בין כבל לכבל.
אם אתה בצומת , לדעתי כדאי לך לשקול סטרימר טוב.
כרמי , לגבי הטידל הוא עדיין רחוק מהאיכות של הקובוז.
ולגבי ה mqa , אם יש לך את אותם קבצים בהיירז אז לא אמור להיות הבדל , אולי אפילו יתרון לסטרימר.
למה בכל זאת אתה מעדיף טידל , אולי בגלל שאין לך מחשב מושקע בעל משאבים לבצע את פעולת הסטרימינג מהכונן הפנימי מכיוון שפעולת הסטרימינג של טידל נעשית על ידי השרת שלהם וזה מעמיס פחות על המחשב שלך.

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
הבעייה היא לא בריפ , אם בוצע כמובן כמו שצריך בדחיסה 0 של הפלאק או לויווב.
ההשוואה שלך לא הייתה נקייה. השתמשת בכניסות שונות וכבילה דיגיטלית שונה בין המכשירים. מבדיקה אצלי של מספר כבלים דיגיטלים התוצאות היו שונות בין כבל לכבל.
וואלה?
השתמשתי באותו מכשיר, באותו כבל, באותו דאק. ההשוואה היתה מצויינת. מההשוואה שעשיתי יש אחת משתי מסקנות: או שהריפ שלי לא טוב, או שה- AVM יותר טוב בניגון דיסקים מאשר ניגון FLACים.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
וואלה?
השתמשתי באותו מכשיר, באותו כבל, באותו דאק. ההשוואה היתה מצויינת. מההשוואה שעשיתי יש אחת משתי מסקנות: או שהריפ שלי לא טוב, או שה- AVM יותר טוב בניגון דיסקים מאשר ניגון FLACים.

פה צריך להחליט האם אתה רוצה להמשיך לנגן דרך המחשב, ואם כן, מצא לך ממיר חדש שייתן לך חוויה שאתה מחפש

[ סורי, איל - wav ו-flac-0 הם כמו שאומרים "אגדות אורבניות". בשביל זה ב-jriver ישנן אופציות של פריסה מוחלטת לפני ניגון, שנשמה אודיופילית תהיה שקטה ]

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
פה צריך להחליט האם אתה רוצה להמשיך לנגן דרך המחשב, ואם כן, מצא לך ממיר חדש שייתן לך חוויה שאתה מחפש
ההחלטה אם אני רוצה מחשב או לא תבוא לאחר שאהיה בטוח שעל אותו טרנספורט, קובץ ודיסק נשמעים אותו דבר. כלומר, קודם שהקובץ והאופטי יישמעו אותו דבר במכשיר אחד שמנגן את שניהם, ואז אתלבט איזה מכשיר עושה את זה טוב יותר - סטרימר או מחשב. אני לא רואה דרך לוגית אחרת.

נערך לאחרונה ב:

hornless

חבר משקיען
מעורבות
365
נקודות
83
ב AVM הדיסקים בהחלט נשמעים מצויין. לא בטוח שטוב יותר זה כבר היה עניין של טעם. שדרוג של המנורות הפך אצלי את המכשיר למשהו אחר. לפני זה היה קצת מנומס מדי.

הלין קלימקס ds1 שלי זה כבר משהו אחר. מכשיר ללא פשרות. גורם לי לשמוע פחות ופחות תקליטים.

יכול להשאיל לך אותו לאיזה סופ"ש שתשמע בעצמך.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
ההחלטה אם אני רוצה מחשב או לא תבוא לאחר שאהיה בטוח שעל אותו טרנספורט, קובץ ודיסק נשמעים אותו דבר. כלומר, קודם שהקובץ והאופטי יישמעו אותו דבר במכשיר אחד שמנגן את שניהם, ואז אתלבט איזה מכשיר עושה את זה טוב יותר - סטרימר או מחשב. אני לא רואה דרך לוגית אחרת.

תראה, שימוש בסופרלטיבים כמו 'נתן בראש' ו-'נחות' מציב את המכשירים רק בסולם העדפות שלך. סיכוי סביר כי מישהו אחר, כמוני למשל, יראה את זה אחרת.

אם תשאל את דניאל וויס, מבחינתו אני חושב כי מחשב וחיבור FW עדיפים לכל דבר אחר

לוגיקה שלי אומרת כי אל תחפש הגיון. אם אהבת את טרנספורט ולא אכפת לך אם לעבוד עם מחשב או לא, אז תתחיל להשתמש בדיסקים

אני קיבלתי החלטה לפני 12 שנים כי במדיה פיזית אני לא נוגע יותר. מכאן, האופציות היו סטרימר, ולאחר כשלון הקונספט עברתי למחשב

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,590
נקודות
113
מיכאל קיבל החלטה שלא קשורה לסאונד.קשורה לטכניקה.
לפחות ע"פ מה שנאמר להעיל.

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,590
נקודות
113
קוריוז.הידעתם שבדיוטי פרי באנגליה מוכרים פטפונים?

tzachi

חבר משקיען
מעורבות
386
נקודות
83
ההשואה למק מיני כמקור מחשב לא הוגנת.
מחשב טוב עולה !
אני בביתי לא ניגחתי טרנספורטים במחשב רק מול הטרנספורט הישן שלי cdm9 באיזה ארקם ישן.
אבל מה כן : למרות שהתחלתי עם מחשב מושקע שקניתי ממישל. מחשב שבנוי נכון עם ציפוים על הכבילה הפנימית כרטיס usb אודיופילי ועוד כל מיני קישקושים של מיכאל הבחנתי ש3 שינוים גדולים שביצעתי במחשב הקפיצו אותו בכמה רמות הראשון זה ספק לינארי ופיקו אודיופילי השני זה ממיר usb spdif שהוא גם רקלוקר ורבפר שלפניו חובר רגנרטור (רכיב שמיצר את ה5v של הusb מחדש) והשלישי זה כבל usb שמפצל את הסיגנל והמתח לשתי כבלים נפרדים.
אני לכל המיכלול הזה קורא מחשב ! ולבחון מקמיני ככה סתם מול טרנספורט או סטרימר שניבנו לאודיו זה לא נכון.
פעם ביקרתי אצל אלדר שלו יש מחשב מדוגם מאוד ונגן ליגה.
ההבדלים בין הנגן והמחשב היו הבדלים של ניואנסים ולא בפחות או יותר טוב

alicenir

חבר משקיען
מעורבות
172
נקודות
43
חברים, קראתי את הכל בעיון רב ואני אתייחס רק לפוסט האחרון של tzsachi מפני שלא השוואתי בעצמי לטרנספורט איכותי.
בכל אופן, אכן הרכיבים של מחשב AUDIO או יותר נכון SILENT AUDIO SERVER הוא בהחלט הרכיבים, והם ממש לא זולים. אבל מה שבאמת נותן את הפייט האחרון זו תמיד איך אתה מנגן מהמחשב. ניגנתי הרבה זמן עם JRIVER כמו שלמעשה הרבה עשו. הנקודת מפנה מבחינתי היתה לעבור למערכת הפעלה WINDOWS SERVER 2012 R2 במוד של MINIMAL SERVER, עליה להריץ אודיופיל אופטימייזר + FIDELIZER ותאמינו לי זה חתיכת שינוי בסאונד...
רק לידיעה, כמובן שמאחורה יש כבל USB איכותי, חשמל, RECLOCKER וכו...

GROOPER

אוהב את התחום
מעורבות
175
נקודות
43
מישהו כאן שכח לגמרי שכמו בהשקעה במחשבים, יש גם השקעה בטרנספורטים שמעיפה את התוצאה לשחקים.
אני כשלעצמי מאזין דרך טרנספורט מושקע ביותר, בעל מערכת פנימית לביטול רזוננסים
עם קלאפה עליונה רחבה וכבדה ועוד שכלולים שהיצרן התקין עמ להביאו למחיר של כמעט עשרת אלפים אירו
אני מניח - רק מניח כי לא השוויתי, שהפער אל מול מחשב במקרה דומה יהיה גדול.

אז נכון שעתידו של הטרנספורט אולי כבר איננו קיים, אבל מי שאיכות הסאונד חשובה לו, וזה בראש מעייניו
מוטב ויקח בחשבון את הטובים שבטרנספורטים כגון mbl, הדגמים הגבוהים של cec, מטרונום ו dcs.

זה לא פוסט לתחיית הגרוטאות הגרוטות אלא רק תזכורת שגם במדיה הטובה והישנה אפשר לנסוק מעלה
ולהגדיל את הפערים מול המחשבים

Eylo

אוהב את התחום
מעורבות
78
נקודות
28
הסיבה העיקרית לכל ההשקעה בטרנספורט שלך זה בגלל שסידי מנגן בזמן אמת , כלומר יש לו רק הזדמנות אחת לקרא את המידע, אם פספס אז הדאק צריך לנחש את הקריאה שאיבדנו. בזמן הריפ אין לנו את הבעייה הזו ולכן הקובץ יוצא נאמן למקור.
עיקר הבעייה היא ההזרמה של הקובץ אל הדאק.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור