האם משלמים מס על דיסקים שנשלחים מחו"ל?

עמית

חבר משקיען
מעורבות
211
נקודות
63
חג שמח
הבן שלי גר בחו"ל ורוצה לשלוח לי
חבילה עם דיסקים אודיו!
האם יש איזה מס על זה?
כמה מותר מקסימום ללא תשלום מס?
תודה מראש.

למה

חבר משקיען
מעורבות
782
נקודות
113
כמו כל דבר אחר עד 75$ לא מחויב במס.

עמית

חבר משקיען
מעורבות
211
נקודות
63
גם אם זה דיסקים משומשים?

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
תיאורטית, מעל $75 כולל עלות המשלוח משלמים מע"מ, ואם זה ב-courier (כמו FedEx, UPS ודומיהם), גם ערימה של עמלות משמעותיות.

אם זה לא ב-courier, אז מעלימים עיין מעלות המשלוח, ובפועל גם מסכומים לא מוגזמים מעל $75, אלא אם איזה פקיד בדרך קם על צד שמאל.

כשזה דיסקים משומשים, שלא כתובים עליהם מחירים, אפשר להצהיר עליהם בערכים נמוכים, מה שבימינו אינו אפילו רמאות, כך שהסך הכל, כולל המשלוח, יהייה מתחת ל-$75.

איתי ו.

חבר משקיען
מעורבות
299
נקודות
83
הנה עדכון מלפני כחודש וחצי
https://www.israelhayom.co.il/article/722483

לא הייתי מסתמך על האמור בפיסקה השניה בפוסט של AK1.
יש הנחיה לבדוק כל חבילה שמגיעה דרך דואר ישראל.
(על זה למעשה הוגש הבג"צ).

כמו כן רצוי לדעת שעפ"י חוק המכס, הצהרה לא נכונה על שווי הפריט, מסבכת ישירות את המקבל בישראל (אפילו אם איזה סיני עשה את האמור על דעתו).
זה החוק.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
הנה עדכון מלפני כחודש וחצי
https://www.israelhayom.co.il/article/722483

לא הייתי מסתמך על האמור בפיסקה השניה בפוסט של AK1.
יש הנחיה לבדוק כל חבילה שמגיעה דרך דואר ישראל.
(על זה למעשה הוגש הבג"צ).

כמו כן רצוי לדעת שעפ"י חוק המכס, הצהרה לא נכונה על שווי הפריט, מסבכת ישירות את המקבל בישראל (אפילו אם איזה סיני עשה את האמור על דעתו).
זה החוק.
ראשית, תודה על העדכון.

הפוסט שלי אכן תיאר מצב שהייה קיים ועכשיו יתכן שיישתנה. לא ברור האם השינויים אכן נכנסו לתוקף ב-15/2, והאם הם מיושמים בגלל הקורונה.

ואשר לשמירה על החוק במקרה הספציפי, יש שאלה מה הערך של דיסק משומש. אין ערך מוחלט ומוסכם, וייש מקומות ואנשים שמוכרים דיסקים ב-5 ש"ח ליחידה ואפילו פחות, או מתייחסים לדיסקים כמו לזבל מיושן ונותנים אותם בחינם. כך שהצהרה על ערך נמוך כזה אינה בהכרח עיוות המציאות ואינה עבירה על החוק.

הנה דוגמה מאמאזון -- דיסקים used and new ב-£0.01 וב-£0.15 וכו'

מי שרוצה להיות צדיק יותר מהאפיפיור, שיצהיר על ערך של הדיסקים כחדשים, שגם זה לא בהכרח הרבה.

מה שכן, אם החבילה יותר מ-2 ק"ג, יש מצב שיבדקו אותה יותר ברצינות ויחליטו לחייב בכל זאת. לא נראה לי שזה "יסבך" מישהו, אבל לצדקנות אין גבול.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור