האם טלביזיה ומחשב הופכים למקורות המוזיקה העיקריים?

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
את החלק הראשון אתה לא מבין מפני שאתה מסתכל על הטכני. אני שומע ומקשיב.

גם אני מחפש את מה שנישמע לי הכי טוב ולא מסתכל על טופולוגיה, מיספרים וכ"ו.

הכוונה לאותנטיות הייתה בנושא הספריה והמוסיקה המקורית. עזוב לא תבין.

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
נמר אפשר לשמוע גם במחשב מבוסס שפופרות...
:)

זה אפילו וינטאג'

KOOKE

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
בתערוכת האודיו של האתר המקביל בחדר של יגאל סאבו (אם אני לא טועה) הודגמו הרמקולים של הרברט עם הגברה מפלצתית ועם מקור שהוא ipod המחובר בעזרת תושבת מיוחדת להגברה.

התוצאה הייתה מדהימה ולא נפלה באיכותה בכלום מהשמעת נגן CD כמקור באותה מערכת !!!!!!!!!!

שלמה

offirs

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
שלמה,ההגברה המפלצתית היתה של PASS

לגבי הipod,הוא היה מחובר ל DAC של MSB

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
שלמה,ההגברה המפלצתית היתה של PASS

לגבי הipod,הוא היה מחובר ל DAC של MSB

משהוא יכול לעריך את עלות ההגברה וה DAC ?
לא צריך להיכנס גם למחיר של ה IPOD (פשוט זה יהיה זניח) :)

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
כרמי.

הפס לאב הוא באיזור ה-50K, קדם המגבר של פס זה עוד 30K ה-DAC אני לא יודע וה-IPOD זה עוד אלפים בודדים או אפילו 1000 ש"ח {ממש לא היתעניינתי בו, הוא מבחינתי מתאים להליכות ושמיעת מוסיקה באוטובוס}.

בקיצור זו עדיין הייתה מערכת של לפחות 150K עם הכבלים.

מה שהכי מדהים אותי הוא שאנשים ממש מצליחים לבודד את ה-IPOD מכל המערכת. גם אני אחרי כל כך הרבה כתבות אינני מצליח לבודד מוצר מתוך מערכת שלמה. וגם אם יחליפו לי מוצר אני אזדקק לכמה שעות האזנה מסיביות בכדי להבין מי יותר טוב ובמה הוא יותר טוב.

מהאזנה של שיר אחד עם הקומפקט הזה ושיר אחד מההוא אתה מקסימום יכול להגיע לתובנה שהם שונים. אם אחד טוב יותר? זה כבר מתחיל להיות קשה מידי בשביל שיר אחד.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
נמר
מה שמדהים זה שלמרות שמדובר על הגברה בים של כסף וגם הבנתי שיגאל עשה שינויים באקוסטיקה (טוב הוא מבין בזה) - מה שאנשים מבינים מזה שאפשר להשתמש ב IPOD כמקור ומזה גם מבינים שמחשב זה אותו דבר

לדעתי IPOD בגלל שאינו מחובר לחשמל חיצוני הוא לא סובל מהרבה בעיות שנוצרות בכל מקור אחר שמחובר לחשמל וברור שגם במחשב סובל מכך.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
יכול להיות שאתה צודק.

אגב.
יגאל לא עשה שם את האקוסטיקה אלא עידו.

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
כרמי לא רק.
הIPOD היה שם טרנספורט. בנוסף הניהול על הרדיסק נייד שכל מטרתו היא להוציא מידע לתוך מעבד מוזיקה היא מעולה לעומת הרדיסק רגיל שמריץ באותו זמן אלפי פקודות ודברים..

truejoker

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
נמר , אני אגיד את זה כך , אם אתה חושב שאייפוד + היחידה של וואדיה (350 דולר) + DAC טוב לא תיתן תוצאה יותר טובה מCDP באותו מחיר , אני חושש שאתה טועה
זה לא בעיה ליצור סורס מעולה מאייפוד , לא רק זה זה אפילו יותר קל מאשר מחשב , הבעיה היחידה זה עלות

כי במחשב כול מה שאני צריך לרכוש זה DAC מעולה , ולבדוק אם הוא יכול לעבוד קרוב למחשב עם USB או שאני צריך להרחיק אותו ולהשתמש עם כבל קואקס מכרטיס אונבורד
באייפוד אני צריך לשלם על אייפוד ועל המכשיר של הוואדיה
ומה שיגאל הראה בתערוכה זה לא האיכות של האייפוד אלא האיכות של הDAC של MSB

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
ברור ג'וקר.

אין לי ספק ביכולתו של האיפוד אם המוסיקה בפנים היא לא MP3. הבעיה היא שונה. כאשר אתה רוכש DAC ו-IPOD אתה בעצם יכול לקנות באותו מחיר קומפקט כמו שצריך.

אני לא מדבר כאן על איכות, לא שמעתי IPOD עם DAC ויכול להיות שזה באמת אחלה. אני מדבר על נשמה, ספריה מוסיקלית.

זה בדיוק כמו אספני ספרים, האם ראית אספן דפי אינטרנט? מה שיקרה עם המחשבים והאיפודים הם לא אספני מוסיקה אלא אספני קבצים.

truejoker

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
תגיד , למה יש לך מגבר SS ? אחת הסיבות העקריות להחזקת SS או הייבריד , היא הרצון לשמוע כול היום ולא רק כמה שעות , בשביל לשמוע כמה שעות ולא ללכת להחליף כול פעם דיסק בנגן , יש את האייפוד ובטיפה פחות את המחשב , שבהם אני פשוט שם פלייליסט ע"פ המצב רוח , ואם מצב הרוח משתנה אני מחליף פלייליסט
בנוסף לכך ,אני לא יודע אם זו אגדה אורבנית/מזל רע , אבל העובדה היא שהדיסקים של דונלד פייגן , ודיסק מוסיקת ג'אז לילית של ירחון מוסיקה (משהו אדיר שלא הוקלט בשום מקום ) ,אחרי אינסוף השמעות התחילו ל"חרחר" . אז היום אני מעדיף EAC סקיור מוד ואת הפלסטיק שעוטף את הדיסק לאטום עם נייר דבק (אולי זה ישמר יותר ) , ולהשתמש או בדיסק צרוב או ישר מהמחשב/אייפוד
אז יש אנשים שיכולים כול פעם לחדש את ספריית הדיסקים שלהם , לי כרגע יש שימושים יותר טובים לכספי

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
הדבר היחיד שמפריע לי בכל הסיפור הוא התכווננות המוחלטת של יצרני האודיו לIPOD בעוד יש עשרות נגנים בשוק חלקם אף טובים בהרבה מהאייפוד , חלקם אם לא רובם האחרים עוד תומכים בFLAC ועוד פורמטים , והחברות עדיין מייצרות DOCים רק לIPOD .

לא ברור לי...

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
ג'וקר, נמר רוב הזמן שומע תקליטים :)

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אורי - זה מאוד פשוט אפל היא אומנית בשיווק והאחרים פחות
למה רוב העולם עובד עם מערכות הפעלה של מיקרוסופט (האם בגלל שהיא הטובה ביותר)?

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
למה?
לפי ידיעתי היא כיוון שתמיכת השפות של מייקרוסופט טובה מהאחרות,המערת פשוטה יותר, ויש לה יותר קלות בתאימות .
לIPOD לעומת זאת אין תאימות כמעט לכלום , אתה צריך כבל מיוחד שלו , ולא USB רגיל כמו אצל כולם, להחליף לו סוללה זה טירוף , ועוד..

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
תגיד , למה יש לך מגבר SS ? אחת הסיבות העקריות להחזקת SS או הייבריד , היא הרצון לשמוע כול היום ולא רק כמה שעות , בשביל לשמוע כמה שעות ולא ללכת להחליף כול פעם דיסק בנגן , יש את האייפוד ובטיפה פחות את המחשב , שבהם אני פשוט שם פלייליסט ע"פ המצב רוח , ואם מצב הרוח משתנה אני מחליף פלייליסט
בנוסף לכך ,אני לא יודע אם זו אגדה אורבנית/מזל רע , אבל העובדה היא שהדיסקים של דונלד פייגן , ודיסק מוסיקת ג'אז לילית של ירחון מוסיקה (משהו אדיר שלא הוקלט בשום מקום ) ,אחרי אינסוף השמעות התחילו ל"חרחר" . אז היום אני מעדיף EAC סקיור מוד ואת הפלסטיק שעוטף את הדיסק לאטום עם נייר דבק (אולי זה ישמר יותר ) , ולהשתמש או בדיסק צרוב או ישר מהמחשב/אייפוד
אז יש אנשים שיכולים כול פעם לחדש את ספריית הדיסקים שלהם , לי כרגע יש שימושים יותר טובים לכספי

ג'וקר ידידי. נתחיל מכך שאני לא נגד השימוש במחשב.
העיניין הוא שתקליט מורכב כסיפור, צריך פשוט להניח ולהקשיב לסיפר מתחילתו ועד סופו.

מוסיקה קלאסית נניח מבחינתי היא בדיוק כמו שרואים סרט - הרי אתה לא רואה צ'אפטר אקשן מ-XMAN ואחר כך צ'אפטר רומנטי מנוטינג היל ועובר משם למשהו קצת עצוב מפורסט גאמפ ואיזה קטע קומי מחגיגה בסנוקר.

אם אתה אוהב אוספים זה כבר סיפור אחר. אני מניח תקליט ומכין לי משהו טוב לשתות מקשיב 20 דקות וניגש להפוך את התקליט, אין לי בעיה עם זה ואפילו אני מצליח להבין יותר את המוסיקה - להיתייחס.

נכון שתענה לי שגם במחשב ניתן לעשות את זה. אבל יחי ההבדל הקטן באופי צליל המחשב מול הפטיפון, ויחי ההבדל הקטן בפיתוי הזיפזופ שקיים במחשב.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור