האם אתם מכירים יבואן שהוריד מחירים?

zapilak

אוהב את התחום
מעורבות
67
נקודות
28
אני חושב שזה שגוי רק להסתכל על מחיר, חשוב גם שירות והרבה אנשים יסכימו איתי שיש יבואנים בתחום שתענוג לקבל מהם שירות. כמו כן זה לא ברור מאיליו מבחינתי שיבואנים מציגים בתערוכות בארץ, או פותחים לפעמים ערבי השקה לחברי האתר. אני בהחלט יודע להעריך. ברור לי שיבואנים רוצים למכור ומדובר גם בעסקים, אבל אנחנו בישראל שוק קטן. זה לא כמו בתערוכת אודיו בין לאומית [נגיד כמו זו שבגרמניה] שבסוף התערוכה יבואנים רק סופרים כסף כי היה להם הרבה מכירות. אז מבחינתי חשוב לשמור על יחס חברי...כמו כן אם כבר שאלת אז היה פוסט על יבואן בשם מישל שדאג ללקוח לרמקולים משודרגים במחיר של רמקולים רגילים. היה את יגאל לסרי שהוציא עדכון תוכנה לדאק שמייבא ללא תשלום, היה את ערן שהכין לי אחלה קפה אצלו ונתן לי לשמוע תקליטים והיה את ערן השני שנתן לי ייעוץ מאוד מקצועי... הלוואי והרבה חברות במשק הישראלי יאמצו את היחס ללקוח של חלק מהיבואנים בתחום. אני מדגיש שברור לי שיש כאן גם צד עסקי כלכלי אבל גם עסקים צריך לדעת לעשות....

ותודה לעופר שחורי שהביא אותי להאזנה לרמקול בשביל הספורט....ולהורי שהביאוני עד הלום........

yehudaa

חבר משקיען
מעורבות
62
נקודות
28
מענין יהיה לדעת עד כמה גדול שוק הסטיראו בישראל .
יש למישהו איזה נתונים או איזה הערכה ?

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,240
נקודות
113
ביחס לאוכלוסיה בישראל שוק האודיו מרשים למדי.

אפשר להגיד שמה שיש בארץ זה אמנם אפילו לא טיפה בים לעומת אירופה. אבל שם יש קצת יותר לקוחות.

גיא

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,147
נקודות
113
כרמי,

זה מאוד פשוט: אם היה יבואן שהיה מוריד מחירים בהתאם לשער האירו, אני מניח שמישהו היה מזכיר אותו.

מוצר אחד שבדקתי, שעלותו 5,000 ש"ח, על פי אלה שטוענים שהיבואנים בארץ מוכרים לפי המחיר בחו"ל, המוצר היה צריך לרדת בכ- 1,500 ש"ח, ומחירו לא ירד. עובדה.

אפשר לסיים את הדיון בנקודה הזו.

מנחם - אני לא מצליח להבין אותך ולדעתי זה פשוט הינה מספרים:
מוצר עלה 1,000 אירו. האירו ירד מ 6 ש"ח לאירו ל 4 ש"ח לאירו. מחיר המוצר נשאר 1,000 אירו. צריכה להיות ירידה במחיר המוצר. לצורך הדיון, לא ננקוב במספר. מסכים? עכשיו באה השאלה המאוד פשוטה: האם יש יבואן שהוריד מחירים בשנתיים האחרונות?

התשובה היא לא.

אריה

איזה מצחיק אתה,
מוצר עלה 800 אירו ליבואן בבוקר יום שני לפני שנה בשער מטבע X.
היבואן תמחר לצרכן את המוצר הנ"ל ב1,100 אירו בצהריי אותו יום שני לפני שנה.
הפלא ופלא, שער האירו חצי שנה אחרי צנח ב-3,000,000%.
לפי תורתך עלות המוצר צריכה לרדת ביחס ישיר. וואלה נשמע הגיוני מאוד!

רק בעיה אחת בתורתך ידידי הנכבד,
אותו יבואן עדיין הוציא מכיסו 800 אירו על המוצר!!
נראה לך סביר / הגיוני / ריאלי שיבואן והיצרן יתקזזו של שער המטבע שהשתנה??
אותו כנ"ל אגב במקרה הפוך.
מה לצרכן הסופי ולהסכם המסחרי בין יבואן X ליצרן Y???
אין לנו כצרכן ולו דבר או חצי דבר בזה.

תשמע,
מניסיון לא מועט בתחום ושנים בתוך העולם הזה אני אומר שחלק גדול מהיבואנים בארץ מוכרים מוצרי אודיו היי אנד במחירים מעולים. גם אל מול אירופה וצפון אמריקה.
אני לא בא להגן על היבואנים, אין לי עניין בכך.
וכן, יש יבואנים שמתחרים ריטייל + מע"מ נקודה. לא שקל יותר ולא שקל פחות. זה לא חטא!
אבל פה זה ישראל, כל אחד מסתכל על המחיר הנקוב כהמלצה להמונים ולא לו. הוא יקבל מחיר אחר.
למה? ככה.
אני גם אגלה כאן סוד.... מאוד מאוד כמוס, אז לא לגלות לאף אחד, טוב?!
ליבואנים בארץ,
יש משפחה, בית, משכנתא, חשבונות, רכב, עסק ועוד הרבה דברים. והחלק הכי סודי כאן,
הם אוהבים להתפרנס ולפרנס.
אבל שששששש.... לא לגלות לאף אחד!! דיר באלק.

גיא

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,147
נקודות
113
החלב הוא כאן רק דוגמא.

אני יודע באיזו חברה מדובר וחלב שלה לא נכנס אלי הבייתה גם אם יהיה במחסור. זו הדרך שלי,כצרכן,להעניש את החברה הזו על כך שלא הורידה מחיר - והמתחרים,כן עשו את זה.

לכן: התמחור לא נראה לך הוגן אל תקנה. כל טיעון אחר הוא חסר שורשים כי מה הם שיקולי התמחור זה מחוץ לידע שלך וזו פררוגטיבה של הספק ושלו בלבד.

ככה זה צריך לעבוד,ובד"כ ככה זה עובד.

בשולי הדברים: לדבר על יבואנים בריבוי ולטעון ששער המט"ח ירד והירידה לא הגיעה לצרכנים - זו הכללה גורפת ולהכללות גורפות יש חיסרוןאחד,מאוד בולט:הן בד"כ לא נכונות.

מנחם

מסכים עם כל מילה!!
יפה אמרת.

גיא

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,147
נקודות
113
עדיין נשאר לו מספיק כסף לשחק בין מחיר הקנייה שלו לבין המחיר המומלץ לצרכן. לכן אני לא חושב שיש סיבה שלא לגלגל את ירידת השער על הלקוח - ועובדה, שבניגוד לעמדה שלא ניתן, יש כבר דוגמה לשני יבואנים שכן מורידים.
אריה

מאיפה אתה יודע מה זה "נשאר לו מספיק"?? על סמך מה אתה קובע מה זה "מספיק לו".
באיזו זכות ועל בסיס איזה מידע אתה נכנס לבן אדם לכיס?
אני פשוט לא מצליח להבין את הצורת חשיבה שלך... מצטער.
אני לא משתלח בך. ממש לא. אבל אי אפשר להשאר עדיש לדבריך.

גיא

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,147
נקודות
113
זה לא בדברים שכתבת אלא תחושה שעלת בי מפני שאתה כתב האתר.

אריה

האמת,
כל כתבי האתר פוקדים את חשבונות היבואנים אחת לחודש, לוקחים את המגיע להם וממשיכים בדרכם.
רוב הכתבים בכלל יצאו לפנסיה מאז הפכו לכתבים...

jabareen

חבר משקיען
מעורבות
194
נקודות
43
כל הדיון מיותר וחסר משמעות מכל הכיוונים.

כשלקוח יחליט לקנות מוצר הוא יעשה את החשבון אם מתאים לו או לא.

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
948
נקודות
113
כל הדיון מיותר וחסר משמעות מכל הכיוונים.

כשלקוח יחליט לקנות מוצר הוא יעשה את החשבון אם מתאים לו או לא.

נכון, בהשוואה לאלטרנטיבות שעומדות לפניו היום, בלי שום קשר למחירו שהיה לפני 3 שנים, 5 שנים או 10 שנים...
ארז

גיא

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,147
נקודות
113
44?
סליחה לא הבנתי.

moshe2000

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
1
כמהנדס, בלי מספרים אי אפשר לדבר על כלום. אז הנה אני מוסיף:

דוגמא לפריט בעולם הצילום שלא נמכר בכמויות גדולות:
עדשת Canon EF 100-400 f/4.5-5.6 IS II
  1. באמזון ארה"ב:
    https://www.amazon.com/Canon-100-40...&qid=1480560303&sr=1-1&keywords=canon+100-400
    מחיר בדולרים: $1,999
    מחיר בשקלים (לפי השער של היום - 3.83 ש"ח - שהוא יחסית גבוה): 7,661 ש"ח

2. בזאפ:
    http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=889031

מחיר בשקלים: 10,855-7,998 ש"חhttp://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=889031
יש הבדל, אבל לא משמעותי.
צריך לציין שבשנים האחרונות מחירי ציוד הצילום ירדו מאד בארץ.​

פריט מעולם האודיו, שגם אני מאמין לא נמכר בכמויות גדולות מדי:
רסיבר Marantz SR7011
  1. רסיבר Marantz SR7011 באמזון ארה"ב:
    https://www.amazon.com/Marantz-SR7011-technology-featuring-Bluetooth/dp/B01LPP7ZT2
    מחיר בדולרים: $2,199
    או בשקלים: 8,427 ש"ח

2. באודיו-קלאב בארץ:
    http://www.audioclub.co.il/רסיבר-קולנוע-ביתי?orderby=15#/manFilters=14
    מחיר: 13,500 ש"ח
עכשיו, אותו רסיבר - רק דגם של שנה קודמת - Marantz SR7010
  1. באמזון ארה"ב:
    https://www.amazon.com/Marantz-SR70...qid=1480560865&sr=1-1&keywords=Marantz+SR7010
    מחיר בדולרים: $1,199
    או בשקלים: 4,595 ש"ח

2. בסטראוסקופ בארץ:
    http://www.stereoscope.co.il/רסיבר-MARANTZ-SR7010.html
    14,490 ש"ח

נכון שבארץ אפשר (וצריך) להתמקח והמחיר יכול לרדת, אבל עדיין הפרש המחירים (מול אירופה, שלא לדבר על ארה"ב) הוא ענק. ברמות מחירים של עשרות שקלים ומעלה, לפעמים כדאי לקחת חופשה בחו"ל ולחזור עם הציוד משם. יוצא הרבה יותר משתלם (כולל כמובן מס קנייה/מכס/מע"מ ושאר הירקות הארצישראלים).

* הערת שוליים: בחרתי באודיו-קלאב וסטריאוסקופ רק כי הם יצאו ראשונים בחיפוש שלי.

My 2 cents

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
דוגמאות יש לכל כיוון וכל אחד יכול הציג את זו שמשרתת את מה שהוא רוצה להגיד - כך שזה כלל לא מייצג כלום.
אני יכול להביא דוגמאות הופכות לחלוטין - כדי להציג עמדה הפוכה לגמרי, מה זה יגיד?

להסיר ספק אני יודע שיש יבואנים עם מחירים טובים בארץ ויש כאלו שלא

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
אני אומר זאת בזהירות! יצא לי לראות כמה באמת עולים המכשירים\כבלים לאחד היבואנים גם לאחר מכס, מכון תקנים, הובלה וכו', יש עדיין מתח רווחים די גדול שמוסבר בהוצאות על שכירות' ארנונה, שוק קטן (ההסבר הנפוץ) וכד'
אבל רוב היבואנים של ציוד ההי אנד פועלים מתוך דירות פרטיות, ואז זה קצת יותר מעצבן.

Sol

חבר משקיען
מעורבות
621
נקודות
113
[
אני אומר זאת בזהירות! יצא לי לראות כמה באמת עולים המכשירים\כבלים לאחד היבואנים גם לאחר מכס, מכון תקנים, הובלה וכו', יש עדיין מתח רווחים די גדול שמוסבר בהוצאות על שכירות' ארנונה, שוק קטן (ההסבר הנפוץ) וכד'
אבל רוב היבואנים של ציוד ההי אנד פועלים מתוך דירות פרטיות, ואז זה קצת יותר מעצבן.
אז הרם את הכפפה.
פתח עסק ענק בעתירות ידע(לא משנה מיקום).
ונראה מה תהיה רמת המחירים שתוכל למכור,ועדיין לשרוד(לא להרוויח).:(

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
948
נקודות
113
במקום להתעצבן או לקטר תבדקו אלטרנטיבות.
זה כל מה שצרכן חכם עושה.
ארז

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,240
נקודות
113

בדיוק הפוך. רובם לא עובדים מהבית.

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,023
נקודות
113
פריט מעולם האודיו, שגם אני מאמין לא נמכר בכמויות גדולות מדי:
רסיבר Marantz SR7011
  1. רסיבר Marantz SR7011 באמזון ארה"ב:
    https://www.amazon.com/Marantz-SR7011-technology-featuring-Bluetooth/dp/B01LPP7ZT2
    מחיר בדולרים: $2,199
    או בשקלים: 8,427 ש"ח

2. באודיו-קלאב בארץ:
    http://www.audioclub.co.il/רסיבר-קולנוע-ביתי?orderby=15#/manFilters=14
    מחיר: 13,500 ש"ח
עכשיו, אותו רסיבר - רק דגם של שנה קודמת - Marantz SR7010
  1. באמזון ארה"ב:
    https://www.amazon.com/Marantz-SR70...qid=1480560865&sr=1-1&keywords=Marantz+SR7010
    מחיר בדולרים: $1,199
    או בשקלים: 4,595 ש"ח

נכון שבארץ אפשר (וצריך) להתמקח והמחיר יכול לרדת, אבל עדיין הפרש המחירים (מול אירופה, שלא לדבר על ארה"ב) הוא ענק. ברמות מחירים של עשרות שקלים ומעלה, לפעמים כדאי לקחת חופשה בחו"ל ולחזור עם הציוד משם. יוצא הרבה יותר משתלם (כולל כמובן מס קנייה/מכס/מע"מ ושאר הירקות הארצישראלים).

* הערת שוליים: בחרתי באודיו-קלאב וסטריאוסקופ רק כי הם יצאו ראשונים בחיפוש שלי.

My 2 cents

לגבי הרסיברים. ליבואנים בארץ אין קשר לרסיברים מארה"ב. הרסיברים הנמכרים בארץ מגיעים מאירופה. והתמחור שלהם שונה, לעומת אותו מוצר שנמכר בארה"ב.

שורה תחתונה... ברכישת רסיבר, ניתן לקבל מחירים די הוגנים בחנויות מתמחות.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,240
נקודות
113
תסלחו לי שאני מזלזל בחלק מהגולשים כאן. אבל לתמחר ולשרוד צריך לדעת. והמחירים כאן, ביחס לאוכלוסיה ולמחיר הסופי שמוצר בסוף נמכר ללקוח, הינם מחירים מעולים.

מי שחושב אחרת, אני מזמין אותו לפתוח עסק כזה, נראה כמה זמן הוא יהפוך להיות כמו כולם עד שיבין שאמא תרזה היא פיקציה.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,814
נקודות
113
יחס המחירים בין הארץ לחו"ל, לכשעצמו, הוא עניין שונה מההצמדה או אי הצמדה לשער המרת המטבע.

יש יבואנים שמתמחרים גבוה מעל למחיר בחו"ל + מע"מ, שמשום מה הוחלט שזה אמור להיות הסטנדארט, ויכולים כן/לא להצמיד לשער המטבע הרלוואנטי.

וכפי שנאמר לעיל, צריך גם לדעת מאיזו מדינה מייבאים -- המטבע -- ומה המחיר שם.
ההבדלים יכולים להגיע להרבה עשרות אחוזים, ולא תמיד יש ליבואן אפשרות בחירה.

בזמנו שקלתי לקנות מגברים של Classé Audio, והמחירים של היבואן, טופ-אודיו היו מטורפים יחסית למחיר בארה"ב -- עשרות אחוזים יותר. כשביררתי מול החברה ישירות, התברר לי שאת המודל של 230V היבואן חייב לקנות דרך הנציג שלהם באירופה (אנגליה?). המחיר שונה לחלוטין, ואין שום אפשרות לייבא ישירות מהחברה. המחיר של טופ אודיו הייה כנראה במסגרת סדר גודל של אירופה+מע"מ, ומסתבר שזה לא הייה מטורף כפי שחשבתי ללא הנתונים החסרים.

בדרך כלל אותם אלה שרוצים שיורידו מחיר שהם עצמם הסכימו עליו אם ירד שער המטבע מרגע ההסכם, גם לא רוצים שהמחיר יועלה אם השער עלה. במקרים שהפוסט הפותח מדבר עליו, אין אפילו הסכם.

עמיר

נ.ב. 1, הוצאתי את דעתי האישית מהנאמר

נ.ב. 2, אפרופו
אני לא רוצה להשמיץ, כאמור, אבל יש לי נתונים בדוקים על מוצר אודיו יחסית זול שמחירו בחו"ל לא השתנה, כלומר היה צריך לרדת בארץ בכ- 30%, ומחירו לא ירד בשקל.
לומר אמת לגבי משהו אינו בחזקת השמצה, כך שאם הנתונים בדוקים, מן הראוי לומר אותם כאן.
למעשה, זה שלא נאמר במי/מה מדובר הייה מה ששימש כבסיס להשמצת כל שאר היבואנים.

בנוסף, הגמישות יכולה לעלות עם המחיר, לא כל כך לרדת, כך שככל שהמוצר זול יותר, הסיכוי שמחירו ירד קטן (לא לינארית).

נערך לאחרונה ב:

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור