דוד וגוליית

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
IMG_20230605_115934.jpg

לפני כשבועיים ביקרתי בתערוכת הי-אנד מינכן 2023 ונהניתי מהצלילים ומהחום ששוחזרו בנאמנות, על ידי ספינת הדגל של חברת בוניקה משווייץ.
בתערוכה נוצר קשר עם אביעד בריד, שהינו היבואן לישראל של החברה ולאחר שיחה קצרה, סוכם בינינו שאקפוץ לבקר אותו באור יהודה, כשאחזור לישראל. כדאי לציין, שהוא עובר למישכנו הקבוע בגני תקווה, בעוד כחודש.

IMG_20230605_120207.jpg

הבוקר, נסעתי לאביעד שהכין לי קפוצ'ינו מדופלם ודיבר איתי על חברתו שהיא "בוטיק לאודיו", לכל אניני השמע המחפשים רכיבי אודיו יקרים.
כאמור, הוא שמח מאוד להסביר על חברת בוניקה הנהדרת משוויץ, בסבלנות יתרה.
כמו כן, דיברנו על החברות הנוספות אותן הוא מייבא ונזכיר רק שתי חברות (מתוך 16 שהוא מייבא): CH Precision חברת העלית משווייץ שמשווקת הגברה ומקורות השמעה, חברת קארמה מהולנד, שמשווקת רמקולים איכותיים ויקרים מאוד.

IMG_20230605_125108.jpg

האזנתי במשך שעתיים וחצי, לשניים מתוך ארבעה דגמים שיש לחברת בוניקה להציע.

בהתחלה, פתחנו בדגם W13 בדרגת גימור מקסימלית SE+, שמביא את זוג הרמקולים למחיר של 45,000 אירו.

ה+W13 היו עבורי התגלות, מה גם עוד, שהם עולים פחות מהמגבר וממקור השמע. הם מדהימים בדרך שבה הם מבטאים את המוזיקה בחום כזה ועם הרגשה של אוויר אמיתי ומרחב סביב הצליל, היא לא פחות מיוצאת דופן.

נהניתי כמעט מכל מה שביליתי איתם והם בהחלט האירו את ההאזנה וההערכה שלי למוזיקה, וזה מה שמוצרים טובים באמת עושים תמיד. זה יהיה מגעיל מצידי לא להציע לך לשקול אותם, במיוחד אם אתה אוהב מוזיקה ויש לך טעם למשהו אחר, כי הם בהחלט כאלה.

למעוניינים בפרטים נוספים ניתן למצוא מידע רב באתר: https://boenicke-audio.ch/

אני רוצה לדבר אתכם על "דוד".

IMG_20230605_123552.jpg

"דוד" לצורך הענין הוא הרמקול W5 הקטן של החברה, בגודל של נייר A4. בכל תיבה תמצע וופר "5, טוויטר קדמי "3 וטוויטר אחורי נוסף.
ה-W5 מנגן ממש "גדול" ומלא במרחביות פנטסטית, עושר רענן של פרטים ובאס מבוגר להפליא.
איכות הבאס, הניסוח והקלות שבה הם מספקים באס נוקב היו הפתעה גדולה מרמקול קטן כל כך. זה עדיין רמקול קטן ולכן חוקי הפיזיקה הבלתי נמנעים חלים עליו, בגלל טביעת הרגל הקטנה ביותר שלו.
הW5 מיועד מראש לחדרים קטנים ובינוניים, אבל לא רק, כי זוג עולה מ-20,000 ₪ בלבד! לדעתי, בהחלט שווים את הכסף, ביחוד לכאלה שהאשה הקציבה להם את הממ"ד בבית.

IMG_20230605_123613.jpg

אביעד הבטיח לי השקת חברות מענייניות נוספות, שהעדיף לפרט עליהם שיגיעו ארצה, בתוך חודש וחצי.
אתה יכול להרים טלפון לאביעד ולשמוע את מה שאני כבר שמעתי!

טלפון נייד שלו לשאלות:
052-6161497.

בעל החברה סוון בוניקה
2023-06-05_20-53-08_971.jpg

TakeOne

חבר משקיען
מעורבות
865
נקודות
113
רמקולים מסקרנים.....

leni

אוהב את התחום
מעורבות
130
נקודות
43
הדוד הנ"ל באמת מסקרן כרמקול זעיר עם פתרון של צליל גדול לחללים קטנים יחסית ומחיר לא בשמיים אבל בחיים כמו בחיים אין ארוחות חינם והמתכנן אמנם "עקף" אאת חוקי הפיסיקה אבל זו קצת עקיפה מימין ולמה הכוונה, רגישות 83DB התנגדות בתדרים מסוימים מתחת!! ל-2 אוהם.פה צריך חתיכת מגבר סופר רציני.יחד עם היתרונות לקחת זאת בחשבון.

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
גם אני שאלתי את אביעד על המגבר המינימלי מבחינת הספק שהרמקולים עובדים והוא ציין, שהמגבר הראשון של הגל עם סטרימר (לא זוכר דגם), נשמע מצויין עם הרמקולים.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור