בתצוגה באור אודיו - Blumenhofer Coronna 2X220

Audiogod

מושעה
מעורבות
32
נקודות
28
ברור.
התכוונתי מילולית לנקודה.
בכל אלמנט הגדול מנקודה נוצרות בעיות תזמון.
בכל מקרה הדרייבר הקואקסיאלי יותר טוב מכל רמקול עם כמה דרייברים סטנדרטים בקטע של טיים אליימנט ואינטגרציה
הוא לא כזה נפוץ כי הוא די קשה לביצוע
למרות שKEF די פיצחו את העניין

robo7

אוהב את התחום
מעורבות
85
נקודות
28
,,,,,,די קשה לביצוע
למרות שKEF די פיצחו את העניין
אז אני מניח שב"פיצוח" המסקנה היא שKEF הם הטופ ?
מה לא הבנתי ?
:cool:

robo7

אוהב את התחום
מעורבות
85
נקודות
28
נו, נו. אני לא קובע עמדה אבל תנסה להשוות נניח בין הKEF לאלטק הקואקסיאלי שמופיע כאן בשרשור אחר.
בשמיעה, לא בתאוריה.

eldo

חבר משקיען
מעורבות
126
נקודות
43
מבחינת הדרייברים הקואקסיאלים הם די בטופ כן.
טאנוי טובים יותר בקטע הזה.

shokroun

חבר משקיען
מעורבות
653
נקודות
113
כמובן שטרייד-אופים (יש מילה בעברית בלאט?) יש בתכנון כל מוצר - לא רק באודיו.
פשרות,/ מיקוד כוונות. . כמובן שפשרות/ מיקוד כוונות יש בתיכנון כל מוצר - לא רק באודיו.

אגב, אני לא מזהה שום פשרה באלמנט יחיד lowther שלי. לא חושב שבתכנון הכולל התפשרתי על משהו, זולת חוסר היכולת להנות מהקלטות בינוניות ומטה..

YOSSI24

חבר משקיען
מעורבות
472
נקודות
83
ניראה רמקול מבטיח, אך למי יש כסף,
למרציפן כזה יקר.

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
טאנוי טובים יותר בקטע הזה.
יש לי טאנוי כזה. עם הזמן וניסויי A-B לא בטוח שאני לא מעדיף אלמנטים נפרדים, לפעמים נשמעים לי כמו soundstage מציאותי יותר אפילו שאולי על הנייר הם נחותים ויש לי עם שניהם במת תלת ממד לא רעה בכלל.

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,432
נקודות
113
בנושא ה-כיוון המודולארי Time Alignment ו phase Corecction של הטוויטר/מוניטור/יחידת דרייבר
לא יודע אך אצל אחרים,
אבל אצלי הציל בכל פעם את המצב/שלמות התוצאה במצב הקיים, בכל זוג רמקולים שנתן לי האפשרות הזו.

כולל הנוכחיים.

זה ישמע לכמה אולי הגזמה או טענה מופרכת אבל מספיק היה להזיז אפילו מ"מ בכדי לשנות את התגובה ולפי זה משתנה התוצאה בהתאם.

לקח לי זמן לא מבוטל להגיע למצב בו הרמקולים נעלמים *לחלוטין*
הפוקוס ככ בולט שמרגיש שיוצא קדימה ומופרד לחלוטין כרמקול מרכזי (פוקוס בין הדברים החשובים ביותר עבורי במערכת סטיראו).
כל זאת עם סינכרון מצויין עם תיבת הבאס/מיד אצלי.

התוצאה מדברת בפני עצמה.

כיום לא הייתי חושב על זוג רמקולים ללא האופציה המודולרית ללסנכרן תזמון ו phase.

יפה שהרמקולים בשרשור שמארק מפרסם
יש את היכולת האופציונאלית הזו.

שוב בהצלחה מארק
אגב מה עלותם ?
לא ככ מצאתי ברשת.

אשמח לשמוע אותם.
20220717_111620.jpg

moshem74

חבר משקיען
מעורבות
463
נקודות
83
נראים טוב גם איכות הבניה שלהם, יש איזו ביקורת/מחיר/ משהו בהקשר לרמקולים הנ"ל איזה דרייברים יש בהם ?

נערך לאחרונה ב:

eldo

חבר משקיען
מעורבות
126
נקודות
43
יש לי טאנוי כזה. עם הזמן וניסויי A-B לא בטוח שאני לא מעדיף אלמנטים נפרדים, לפעמים נשמעים לי כמו soundstage מציאותי יותר אפילו שאולי על הנייר הם נחותים ויש לי עם שניהם במת תלת ממד לא רעה בכלל.
העדפה אישית זה משהו שלא ניתן להתווכח עליו. ברור שיש רמקולים מעולים שבנויים בתצורה הקונוונציונלית. והתצורה בלאו הכי לא מעידה על הסאונד שלהם. בכל אופן גם Dual Concentric זה אלמנטים נפרדים, רק שיש להם מרכז משותף.

moshem74

חבר משקיען
מעורבות
463
נקודות
83
אם היה לי 100 אלף לשים על רמקול\אם הייתי חושב שבאמת שזה הסכום שרמקול צריך לעלות, יש מצב שזה היה זה.

shokroun

חבר משקיען
מעורבות
653
נקודות
113
אם היה לי 100 אלף לשים על רמקול\אם הייתי חושב שבאמת שזה הסכום שרמקול צריך לעלות, יש מצב שזה היה זה.
ללא פסילה כמובן של האופציה שהזכרת, חייב להזכיר שמרוב שמדברים על פרטים יש נטייה להתעלם מהמבט הכולל. התקציב צריך שיהיה בו הגיון... תלוי חדר, אלקטרוניקה משלימה וכולי. ב 100 אלף שח ניתן לבנות מערכת שלמה שתיתן הנאה שמיימית. זה הרבה כסף. לקנות רמקול ב 100 אלף, מצריך אלקטרוניקה שקולה לו באיכותה לפחות. ניתן להגיע לאיכות גבוהה עם השקעה נבונה, דווקא ברמקולים ההצע גדול וניתן להוציא 100 אחוז מרמקול שנחשב זול או בינוני באמצעות אלקטרוניקה משובחת. ב"ה בהמשך אני אעלה פוסט התחדש בעקבות מסע שערכתי עם חבר טוב לקניית המערכת שלו, לטובת האודיופילים החדשים מתחילים שמזיעים מהסכומים...

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,432
נקודות
113

בלי כמובן לגרוע חלילה מהרמקול בשרשור.

בתקציב של 100k שח או סביב תקציב זה.
יש לי בראש אופציות (נוספות) ששווה להאזין להם.

על אחד מהם
הבאתי את חוות דעתי לפני יותר מ שבועיים.

yaronn

כתב האתר
מעורבות
41
נקודות
28
Point source
ודואל קונצטרי
וCoaxial
זה אותו הדבר
היי....
זה לא בהכרח אותו הדבר.
זה תלוי מימוש - מהו מס' הדרייברים המשודכים יחדיו עבור יצירת יחידה קוהרנטית אחת.
במקרה של דואל-קונצנטרי - כשמו כן הוא (דואלי), המימוש הינו 2 יחידות\דרייברים תחת אותו מיקום פיזי בתיבה.
POINT SOURCE, הינו מימוש שונה במידת מה, אשר עלול לערב בדר"כ יותר מ2 יחידות (אבל בהחלט יכול להיות גם יחידה 1 או 2 ) ליצירת אזור\נקודת פיזור הרמונית\קוהרנטית יותר.

נערך לאחרונה ב:

yaronn

כתב האתר
מעורבות
41
נקודות
28
ללא פסילה כמובן של האופציה שהזכרת, חייב להזכיר שמרוב שמדברים על פרטים יש נטייה להתעלם מהמבט הכולל. התקציב צריך שיהיה בו הגיון... תלוי חדר, אלקטרוניקה משלימה וכולי. ב 100 אלף שח ניתן לבנות מערכת שלמה שתיתן הנאה שמיימית. זה הרבה כסף. לקנות רמקול ב 100 אלף, מצריך אלקטרוניקה שקולה לו באיכותה לפחות. ניתן להגיע לאיכות גבוהה עם השקעה נבונה, דווקא ברמקולים ההצע גדול וניתן להוציא 100 אחוז מרמקול שנחשב זול או בינוני באמצעות אלקטרוניקה משובחת. ב"ה בהמשך אני אעלה פוסט התחדש בעקבות מסע שערכתי עם חבר טוב לקניית המערכת שלו, לטובת האודיופילים החדשים מתחילים שמזיעים מהסכומים...
היי,
לא כל רכיב במערכת צריך לעלות כמישנהו.
מגבר לא צריך לעלות כמו הרמקול, והרמקול לא כמו המגבר, הפרה-אמפ (במידה וישנו) או המקור.
תוצאת סיכום שניהם (רמקול והגברה), בהחלט יכולה לעלות מעלה וזאת אם הם באותה קטגוריית המחיר אבל זה לא מחייב.

האם רמת מחיר זהה של הרכיבים מחמיאה להם יותר? - בדרך כלל כן,
אך כבר שמעתי תוצאות מצויינות כאשר מחירו של אחד הרכיבים (בדר"כ הרמקול) עולה יותר מהמגבר שהיתאימו לו וזה במידה וישנה התאמה חשמלית נכונה בניהם (אימפדנס נכון + מספיק כח עבור הרמקול).

מה עם טונאליות (או אקוסטיקת החדר) אתה שואל?
זה כבר תלוי במאזין, הריי לא כולנו נולדנו עם אותם האוזניים, העיניים, או העדפות :)

ד"א - מה עם המקור ?
גם הוא לא חייב להיות באותה רמת המחיר - אבל תמיד רצוי, וזהו ידידי ההבדל בין הרצוי למצוי :)

נערך לאחרונה ב:

yaronn

כתב האתר
מעורבות
41
נקודות
28
בלי כמובן לגרוע חלילה מהרמקול בשרשור.

בתקציב של 100k שח או סביב תקציב זה.
יש לי בראש אופציות (נוספות) ששווה להאזין להם.

על אחד מהם
הבאתי את חוות דעתי לפני יותר מ שבועיים.
איתי,
שמעתי את הרמקול המדובר לאחרונה, תאמין הוא שווה את הכסף
האם יש אופציות נוספות? - תמיד....
אבל לדעתי זה שווה יותר :)

צריך לפרגן ליבואנים כאשר הם מביאים לנו כאלו בוננזות.

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,432
נקודות
113
ירון
איתך לגמרי.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור