בעקבות איש השנה

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
בדקתי את העניין לעומק באתר של טרינוב ואלו הנתונים הנכונים והבדוקים:
לפרוססור אלטיטיוד 16 יש כפי שטרינוב מנסחים זאת בעצמם ״בן לוויה מושלם - פרפקטלי קומפניון״ יחיד ומיוחד, אחד בלבד, וזהו מגבר ההספק הרב ערוצי דגם אמפליטוד 8 אם. רגישות גיין הכניסה של האמפליטוד 8 אם מוגדרת במפורש 19 די בי יו.

לגבי הפרוססור אלטיטיוד 32 (שבו השרשור הזה לא עוסק, כי לשלושתנו, אתה, רן מויאל, ואנוכי אין אותו, יש לנו אלטיטיוד 16) ההתאמה המושלמת - או כפי שטרינוב מנסחים זאת ״וי פרפקטלי מצ׳ד״ הוא מגבר ההספק החזק יותר דגם אמפליטוד 8 הרגיל, ללא תוספת הסיומת אם. לאמפליטוד 8 הרגיל יש רגישות גיין כניסה של 18 די בי יו, ולגביו אתה בהחלט צודק. רק שהוא איננו מתאים לאלטיטיוד 16, אלא רק לאלטיטיוד 32. מוזרים מאוד הצרפתים האלה. אבל מה נלין על אומה שבה מילים רבות נכתבות עם שתי אותיות מיותרות לפחות (קוראים למכונית רנוט אבל מבטאים רנו).

אלטיטוד 8, מצויינת רק רגישות כניסה כמו שציינתי, לא רואה גיין:

index2.jpg

אלטיטוד 16, יש את שניהם. רגישות כניסה כפי שציינתי, גיין לא 19:

index.jpg

ואני מתקשה להאמין שאמפליטוד 16 "לא מתאים" לטרינוב אלטיטוד 16. מזה שאומרים שאלטיטוד 8 מתאים לא נובע ש-16 אינו מתאים.

(השימוש בצבע רק כדי שזה יבלוט בסמיכות לתמונות)

רן לוי

אוהב את התחום
מעורבות
289
נקודות
63
האם בפאראסאונד יש יותר גמישות?
לא יודע. לא בדקתי לעומק כי היבוא הרשמי של פאראסאונד לישראל נתון כרגע בסימן שאלה.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
האם בפאראסאונד יש יותר גמישות?
לא הגמישות היא הפרמטר החשוב כאן, אלא הערך הספציפי של רגישות כניסה, 6.16V.

למשל, אם יש בחירה בין 1V ל-2V זה לא עוזר לנו.

יש להם גיין "נמוך" ו"גבוה", אבל
כשהצצתי באתר של פאראסאונד, ראיתי רק מגברים עם רגישות כניסה של 1V, לא כתוב אם זה עבור הגיין הנמוך או הגבוה, אבל לא סביר שההבדל יהיה מ-1 ל-6+, כך שכנראה אלה שראיתי אינם מתאימים :(

רן לוי

אוהב את התחום
מעורבות
289
נקודות
63
אלטיטוד 8, מצויינת רק רגישות כניסה כמו שציינתי, לא רואה גיין:

צפה בקובץ המצורף 59880

אלטיטוד 16, יש את שניהם. רגישות כניסה כפי שציינתי, גיין לא 19:

צפה בקובץ המצורף 59881

ואני מתקשה להאמין שאמפליטוד 16 "לא מתאים" לטרינוב אלטיטוד 16. מזה שאומרים שאלטיטוד 8 מתאים לא נובע ש-16 אינו מתאים.

(השימוש בצבע רק כדי שזה יבלוט בסמיכות לתמונות)
כשאתה מציין ומביא את צילום הנתונים ממגברי ההספק אתה מתכוון בוודאי לדגמי האמפליטוד. אני חושב שהאמפליטוד 16 לא מתאים משום שהוא אכן 16 די בי יו ואילו הפרוססור אלטיטיוד 16 הוא 19 די בי יו. טרינוב גם לא טוענים שהוא מתאים. שים לב שהאמפליטוד 16 כולל גם כניסות אר סי איי סינגל אנדד ולא רק כניסות אקס אל אר באלאנסד. כלומר הוא מגבר הפצה שמיועד למוסיקה בכמה איזורים בבית. הוא לא מיועד בידי טרינוב עצמם להיות בן הלוויה המושלם לדגמי הפרוססורים שלהם אלטיטיוד 16 ואלטיטיוד 32. ובנוגע לפרוססורים אני עומד על דעתי. האלטיטיוד 16 עם 19 די בי יו מתאים באופן מושלם לאמפליטוד 8 אם. האלטיטיוד 32 עם 18 די בי יו מתאים באופן מושלם לאמפליטוד 8 הרגיל. ואנחנו מחפשים לאורך כל השרשור הזה את ההתאמה המושלמת. ואני אעשה את מה שטרינוב מפרסמים, זה לא חייב להיות מגבר הספק של טרינוב אבל זה חייב להיות מגבר הספק שתואם חשמלית לפרוססור שברשותי, טרינוב אלטיטיוד 16, באופן מושלם.

נערך לאחרונה ב:

omi

חבר משקיען
מעורבות
408
נקודות
63
נושא מסובך בו לא ברור לי דבר אחד עקרוני.
אז יש רצועה אופטימלית של וולטאג' בה יש התאמה, נאמר שבה הרכיב ה"דוחף" אופטימלי.
אבל הכל תלוי בווליום שאני שומע, לא? נגיד התאמתי את המוצא המקסימלי של הפרה שהוא 6V, לרגישות הכניסה של הפאוור היא 6V, אבל אני אני בד"כ שומע בעוצמה שבה הפרה מוציא רק 1V. במקרה הזה אני מחפש פרה שאופטימלי עבור יציאה של 1V, לא מעניין אותי מה קורה ב 6V?

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
כשאתה מציין ומביא את צילום הנתונים ממגברי ההספק אתה מתכוון בוודאי לדגמי האמפליטוד. אני חושב שהאמפליטוד 16 לא מתאים משום שהוא אכן 16 די בי יו ואילו הפרוססור אלטיטיוד 16 הוא 19 די בי יו. טרינוב גם לא טוענים שהוא מתאים. שים לב שהאמפליטוד 16 כולל גם כניסות אר סי איי סינגל אנדד ולא רק כניסות אקס אל אר באלאנסד. כלומר הוא מגבר הפצה שמיועד למוסיקה בכמה איזורים בבית. הוא לא מיועד בידי טרינוב עצמם להיות בן הלוויה המושלם לדגמי הפרוססורים שלהם אלטיטיוד 16 ואלטיטיוד 32. ובנוגע לפרוססורים אני עומד על דעתי. האלטיטיוד 16 עם 19 די בי יו מתאים באופן מושלם לאמפליטוד 8 אם. האלטיטיוד 32 עם 18 די בי יו מתאים באופן מושלם לאמפליטוד 8 הרגיל. ואנחנו מחפשים לאורך כל השרשור הזה את ההתאמה המושלמת. ואני אעשה את מה שטרינוב מפרסמים, זה לא חייב להיות מגבר הספק של טרינוב אבל זה חייב להיות מגבר הספק שתואם לו חשמלית באופן מושלם.
  • אין שום קשר בין נוכחות כניסות RCA ו-XLR לבין שימוש באיזורים בביית. זו פשוט גמישות לשימוש בקדמי-מגבר שהם single ended או balanced, וגם יש אנשים עם אמונות לגבי מה טוב יותר, אז תומכים בשניהם. גם לפרסאונד ולאינספור אחרים יש את האופציות האלה

• זה לא הגיוני שהגיין יהיה הפרמטר החשוב בנושא, כיוון שהוא רק אומר עד כמה יהיה חזק הפלט בהינתן הקלט, אבל לא שייך לנושא ההתאמה בין מכשירים. לעומת זאת, רגישות הכניסה מעניינת כי היא צריכה להתאים למתח היציאה של הקדם-מגבר, שאז מתקבלת התוצאה המיטבית, וזו ההתאמה הנדרשת, לא הגיין. מתח היציאה של האלטיטוד 16 הוא 6.16V, ולזה צריך להתאים.

• אתה עושה פרשנויות רש"י על מה שכן או לא נכתב ע"י אנשי השיווק של טרינוב. זה שהם כן/לא הזכירו מודל אחד ולא הזכירו מודל שני זה לא אומר דבר וחצי דבר. יתכן אפילו שבעת כתיבת הטקסטים לגבי אלטיטוד 8, ה-16 עדיין לא היה קיים. בקיצור, זה לא שייך לשום דבר.

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
אבל הכל תלוי בווליום שאני שומע, לא? נגיד התאמתי את המוצא המקסימלי של הפרה שהוא 6V, לרגישות הכניסה של הפאוור היא 6V, אבל אני אני בד"כ שומע בעוצמה שבה הפרה מוציא רק 1V. במקרה הזה אני מחפש פרה שאופטימלי עבור יציאה של 1V, לא מעניין אותי מה קורה ב 6V?

אני נוהג להאזין בעוצמה נמוכה.
במדידה באמצעות אפליקציה זה בין 50dB עד 75dB כאשר ברוב הזמן זה בטווח של 60 עד 70 dB .
איך מתרגמים את זה למונחי וולט ?
האם זה נכון שההתאמה משתנה לפי עוצמת האזנה ?

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
מתח היציאה של הטרינוב אלטיטוד 16 -- מה שהם קוראים לו reference level -- היא 6.16V. לזה צריך להתאים.

index2.jpg

RanMoyal

חבר משקיען
מעורבות
1,099
נקודות
113
עמיר.

אני חושב שאתה יכול לפתור את זה בקלות במייל שלך לחברה, הם עונים מיידית= 24/7.

ובכלל, כפי שעומר כבר שאל, הדיון (בעיני) צריך להתמקד פחות במספר המדויק שמתאים לטרינוב, אלא לחשיבות הגדולה של התאמה חשמלית בין פרה למגבר וממה זה נובע.

יש כאן הרבה מאוד משתמשים שבבעלותם פרה ומגבר לא מאותה חברה והם כלל לא מודעים לשינוי הסוני שנגרם, כאשר מבוצעת התאמה שכזאת.

רן

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
וכמובן שיש טווח, לא חייב להתאים בדיוק

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
אני צריך לעשות כרגע משהו אחר, אז אני צריך להפסיק בשלב זה

שוני

חבר משקיען
מעורבות
515
נקודות
93
האמת אני הייתי בוחר באיש השנה נמר ,אם היה פותח מדור חדש של פרוססרים לאודיו ולקולנוע ביתי.

רן לוי

אוהב את התחום
מעורבות
289
נקודות
63
  • אין שום קשר בין נוכחות כניסות RCA ו-XLR לבין שימוש באיזורים בביית. זו פשוט גמישות לשימוש בקדמי-מגבר שהם single ended או balanced, וגם יש אנשים עם אמונות לגבי מה טוב יותר, אז תומכים בשניהם. גם לפרסאונד ולאינספור אחרים יש את האופציות האלה

• זה לא הגיוני שהגיין יהיה הפרמטר החשוב בנושא, כיוון שהוא רק אומר עד כמה יהיה חזק הפלט בהינתן הקלט, אבל לא שייך לנושא ההתאמה בין מכשירים. לעומת זאת, רגישות הכניסה מעניינת כי היא צריכה להתאים למתח היציאה של הקדם-מגבר, שאז מתקבלת התוצאה המיטבית, וזו ההתאמה הנדרשת, לא הגיין. מתח היציאה של האלטיטוד 16 הוא 6.16V, ולזה צריך להתאים.

• אתה עושה פרשנויות רש"י על מה שכן או לא נכתב ע"י אנשי השיווק של טרינוב. זה שהם כן/לא הזכירו מודל אחד ולא הזכירו מודל שני זה לא אומר דבר וחצי דבר. יתכן אפילו שבעת כתיבת הטקסטים לגבי אלטיטוד 8, ה-16 עדיין לא היה קיים. בקיצור, זה לא שייך לשום דבר.
אני מאמין למה שמפרסם היצרן, ולצערי טרינוב כמו גם יצרנים אחרים אינם שקופים מספיק במידה הרצוייה בפרסומים שלהם.
עצם העובדה שנתון רגישות הגיין בפרוססור אלטיטיוד 16 לא מפורסם בשום מקום באופן רשמי, צריכה להוביל אותך כלקוח לחקר נתונים עצמאי. אתה צריך לבדוק את כל האתר של טרינוב ולהסיק מתוך הנתון רגישות גיין כניסה של 19 די בי יו שכן מצויין במגבר ההספק אמפליטוד 8 אם שמוצג כבן הלוויה המושלם לפרוססור אלטיטיוד 16 שרגישות גן היציאה של אלטיטיוד 16 היא 19 די בי יו.

זה היה שקוף לגמרי אם טרינוב היו מפרסמים באתר שלהם - יש לנו פרוססור עם רגישות גיין ביציאות האקס אל אר של כך וכך, ויש לנו להציע לרוכשים של הפרוססור הזה בן לוויה מושלם בדמות מגבר הספק רב ערוצי דגם כזה עם רגישות גיין בכניסות האקס אל אר של כך וכך.

זה לא קורה, וחבל. אם הייתי יודע בספטמבר 2019 שהפרוססור טרינוב אלטיטיוד 16 איננו תואם חשמלית למגברי ההספק מונובלוקים שלי, לא הייתי מזמין אותו, או שהייתי מחליף את המונובלוקים שלי במיוחד למענו. שקיפות מצד היצרן, במקרה זה טרינוב, זה דבר חשוב משום שהלקוח אמור לקבל את כל המידע. ולא מדובר כאן ברסיבר ב-200 דולר שקונים בקרטון בחנות ללא מע״מ באילת, אלא במוצר אולטרא יקר ואולטרא מסובך לכיוון ולכיול שכולנו מסכימים שהוא רפרנס עולמי בתחומו.

Dan-Cinemart

עוסק בתחום
מעורבות
1,025
נקודות
113
השאלה שלך במקומה לחלוטין.
בגדול לכל מוצר יש טווח - שבו הטווח הדינמי שלו הוא מקסימאלי.
אתה לא יכול לשמוע ב 1V כי יש פיקים של עד 20 די בי -גם במוזיקה ,ולכן המספר כל הזמן משתנה -עולה ויורד.
אם אתה באמת רוצה לדעת (וזה מה שעשיתי בהתחלה כדי להבין ) - אתה יכול למדוד את זה .
המהדרין משתמשים באוסצילוסקופ אבל רב מודד גם מספק יחסית.
הטרינוב מגיע לטווח הדינמי המקסמאלי שלו בין 3-6 וולט -זה המספר.יש מדידות ברשת שבוצעו בציוד מעבדה וזה גם מסתדר עם נתוני החברה.
6.16 - הוא MAX VOLTAGE לפני CLIPPING .
כל מגבר עם רגישות כניסה של 3 ומעלה יתאים לעניין הטווח הדינמי אבל לא יהיה אידאלי מבחינת הרעש שממנו אתה תמיד להתרחק .(הרעש הקבוע של המכשיר) - לכן יהיה נכון להגיד שכל מגבר עם רגישות כניסה של 4.5-6 וולט יהיה נהדר מבינה חשמלית.ככל שנתרחק מהרעש כך יטב.

אף אחד לא באמת מגביר ל 6 כי זה REFRENCE LEVEL ומעלה שזה מאוד מאוד מאוד גבוה,לכן המספר שאמרתי הוא מה שקורה במציאות.
בלי קשר,זה לא אומר שתקח מגבר שיתאים חשמלית ותעוף לעננים - אם המגבר לא טוב/לא מתאים לרמקולים/לא לטעמך - אז הוא ישאר כזה .

אבל מה שאני מוצא שהמון פעמים מגברים נפסלים או מהוללים על סמך התאמה חשמלית,ללא מודעות הבודק. שלל תכונות ורטאוזיות מקבלות חיים כאשר המקור הוא בבסיסו התאמה חשמלית.

• Like
Reactions: omi

shushu

חבר משקיען
מעורבות
783
נקודות
113
הייתי הולך על הגברת הטרינוב כפי שהחברה ממליצה, במיוחד כשאתה שומע גם רב וגם דו ערוצי. זה סוגר לך את הפינה

Dan-Cinemart

עוסק בתחום
מעורבות
1,025
נקודות
113
האמת אני הייתי בוחר באיש השנה נמר ,אם היה פותח מדור חדש של פרוססרים לאודיו ולקולנוע ביתי.
זה תקף גם לסטריאו -כל מה שאתה קורא כאן - תקף לדו ערוצי

RanMoyal

חבר משקיען
מעורבות
1,099
נקודות
113
זה תקף גם לסטריאו -כל מה שאתה קורא כאן - תקף לדו ערוצי
ברור, כל הדיון הארוך הזה בסך הכל בא להדגיש את החשיבות העצומה של התאמה חשמלית בין פרה למגבר.

כל פרה.
לכל מגבר.

יש מגברים שנעים בין 16DB ל 36DB והם נפסלים על ידי אנשים בטענות שונות ומשונות, כאשר בפועל, הסיבה לפסילה, בכלל נובעת מאי ההתאמה החשמלית לפרה שלהם.

רן

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
קיבלתי טיים אאוט :)

אני מאמין למה שמפרסם היצרן, ולצערי טרינוב כמו גם יצרנים אחרים אינם שקופים מספיק במידה הרצוייה בפרסומים שלהם.
עצם העובדה שנתון רגישות הגיין בפרוססור אלטיטיוד 16 לא מפורסם בשום מקום באופן רשמי, צריכה להוביל אותך כלקוח לחקר נתונים עצמאי. אתה צריך לבדוק את כל האתר של טרינוב ולהסיק מתוך הנתון רגישות גיין כניסה של 19 די בי יו שכן מצויין במגבר ההספק אמפליטוד 8 אם שמוצג כבן הלוויה המושלם לפרוססור אלטיטיוד 16 שרגישות גן היציאה של אלטיטיוד 16 היא 19 די בי יו.

זה היה שקוף לגמרי אם טרינוב היו מפרסמים באתר שלהם - יש לנו פרוססור עם רגישות גיין ביציאות האקס אל אר של כך וכך, ויש לנו להציע לרוכשים של הפרוססור הזה בן לוויה מושלם בדמות מגבר הספק רב ערוצי דגם כזה עם רגישות גיין בכניסות האקס אל אר של כך וכך.

זה לא קורה, וחבל. אם הייתי יודע בספטמבר 2019 שהפרוססור טרינוב אלטיטיוד 16 איננו תואם חשמלית למגברי ההספק מונובלוקים שלי, לא הייתי מזמין אותו, או שהייתי מחליף את המונובלוקים שלי במיוחד למענו. שקיפות מצד היצרן, במקרה זה טרינוב, זה דבר חשוב משום שהלקוח אמור לקבל את כל המידע. ולא מדובר כאן ברסיבר ב-200 דולר שקונים בקרטון בחנות ללא מע״מ באילת, אלא במוצר אולטרא יקר ואולטרא מסובך לכיוון ולכיול שכולנו מסכימים שהוא רפרנס עולמי בתחומו.
הבעיה היא שאתה מאמין לא ליצרן אלא לפרשנות רש"י שלך של פירסומי היצרן, אבל הפרשנויות שלך בהרבה מקרים לא נכונות, אם בגלל אי-הבנות של משמעות נתונים ועד כדי ניתוחים לא רלוונטיים של טקסטים שיווקיים.

שוב, אין חייה כזו "רגישות הגיין", יש רגישות בנפרד ויש גיין בנפרד, ושניהם רלוונטיים בעיקר במגברים ולא בפרוססורים, כך שלא פלא שאין נתונים כאלה לפרוססור -- זה לא רלוונטי.
  • רגישות של מגבר: מה המתח בכניסה של מגבר שדרוש כדי שהוא יעבוד במלוא ההספק. זה נתון שקריטי להתאמת פרה למגבר.
  • גיין של מגבר: פי כמה המתח ביציאת המגבר גדול מהמתח בכניסה. זה לא רלוונטי לעניין התאמת פרה למגבר
ואין להסיק מזה שהטקסט השיווקי הזכיר רק אמפליטוד 8 ולא הזכיר אמפליטוד 16 בהוכחה לכך שאמפליטוד 16 לא מתאים. למעשה, אני מתקשה לחשוב על שטות יותר גדולה מצד יצרן מאשר ליצר פרוססורים ומגברים שאינם תואמים ביניהם, ולא נראה לי ש-Trinnov הם טיפשים.

בנוסף, גם לאמפליטוד 8 וגם לאמפליטוד 16 יש רגישות כניסה מתאימה, אבל לאמפליטוד 8 בכלל אין נתון גיין ב-specs (האם יש במקום אחר?) -- וספציפית לא 19 ולא בכלל -- ולאמפליטוד 16 יש נתונים נפרדים עבור SE/BAL, ושניהם לא 19.

אז לא ברור לי על סמך מה אתה טוען ש:
  • אמפליטוד 8 מתאים יותר מאמפליטוד 16 (אי הזכרתו בטקסט שיווקי אינה טיעון מספק, ולא נכתב במפורש שהוא לא מתאים).
  • מאיפה לקוח ה-19 בהקשר לאמפליטוד 8
  • למה גיין 19 אמור להיחשב מתאים או בכלל קריטריון רלוונטי.

נערך לאחרונה ב:

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
אוקיי, אני שוקל לכתוב משהו כזה:

When considering a power amplifier to be driven by an Altitude 16, which specifications need to be taken into account, and which values thereof?

There is some heated discussion about this in an Israeli audio enthusiasts forum about this, and I thought it might be a good idea to have authorized answers.

For example, the A16's Reference Level – which I understand as the max output voltage – is 6.16V (18dBu). Does this mean that the input sensitivity of the amp should be near 6.16V? Or a range for, say, between 4.5V and 6V?

Is the gain of the amp relevant as a selection criterion?

Any recommended values of the amp's input impedance?

Any other specifications?

And among Trinnov's amplifiers, is the Amplitude 16 a good match, or only Amplitude 8?

האם יש השגות, הצעות, שיפורי נוסח וכד'?

לאיזה מייל לכתוב? או דרך דף ה-Contact Us שלהם?
האם אלה שעונים הם באמת מוסמכים לתת תשובות מסוג זה?

נערך לאחרונה ב:

רן לוי

אוהב את התחום
מעורבות
289
נקודות
63
רעיון מצויין. ניתן לנציגים המוסמכים של טרינוב להכריע עבורנו בשאלת ההתאמה החשמלית של מגברי הספק לפרוססור אלטיטיוד 16.
אני בטוח שכבעלים של האלטיטיוד 16 נוכל כולנו להשכיל מהמלצה מפורשת של היצרן.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור