בני דודנו

מצב
הנושא נעול.

zariel

חבר משקיען
מעורבות
718
נקודות
113
הרימו ראש ומנצלים את המצב
שהמדינה במצב מלחמה,
ופורעים ביהודים,
אנחנו את המעט שנוכל לעשות
זה לא קונים אצלהם לא אוכלים אצלהם
לפחות לא בתקופה הקרובה.

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
אני תוהה מה השתנה סבב הלחימה הזה מקודמיו?
מדוע הפעם יש מיעוט ערבי, אזרחי המדינה, שהחליט לפעול באופן הזה ?
למה זה קרה עכשיו ולא קרה קודם ? גם קודם היו קיצוניים בחברה הערבית. זה לא משהו חדש שנוצר.
לדעתי מאוד חשוב להבין את העניין הזה.
הבנה של בעיה זה 90% מהפתרון שלה...
ארז

omi

חבר משקיען
מעורבות
408
נקודות
63
כמו שהיה שגוי להכליל בין בני עמנו החרדים, כמו ששגוי להכליל בין בני עמינו החילוניים, בין העולים היקרים מצרפת, כך שגוי להכליל בין בני לא עמינו. תעבור התקופה הזו ורוב האנשים משני העמים, אלה שלא תקפו ולא נקטו באלימות, יצטרכו להמשיך לחיות אחד עם השני.

arix

חבר משקיען
מעורבות
486
נקודות
83
למה זה קרה עכשיו ולא קרה קודם ? גם קודם היו קיצוניים בחברה הערבית. זה לא משהו חדש שנוצר.
ארז
לא השתנה כלום, אסביר,
גם בסבבים קודמים שהיו יורים טילים שמחו בני דודנו ממרפסות ביתם,
מה שונה הפעם ?
הנוער הצעיר של בני דודנו מושפע מהטיקטוק....
ושנותנים להם אצבע הם רוצים את כל היד...
והפתגם הישן, גם אחריי 40 שנה בקבר....
הפתרון הוא פשוט,
ערבי שרוצה לחיות איתנו בשלום , ההלן וסהלן , ידינו מושטת ומחבקת...
ערבי שזורק אבן או בקבוק תבערה, כדור בראש..
ושלא תבינו לא נכון , יש לי הרבה חברים ערבים , וכולם בסדר ואוהבים לחיות בשלום

נערך לאחרונה ב:

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113

שונא פוליטיקה בפורום. אבל...

מיעוט? מדובר באלפים רק בלוד, אלפים ברמלה ומאוד אלפים בכל הארץ! מהבית שלי אני רואה את לוד ורמלה- הן שרופה!!! יש לי חברים שגרים שם שאומרים לי במפורש שאם הצבא לא יגיע ישחטו אותם. אני בעצמי עשיתי טלפונים למשטרה. אמרו שזה בטיפול. רעולי פנים דופקים על דלתות של יהודים באמצע הלילה. בשביל מה? משלוח מנות מאוחר לפורים?

אחד מחברי שם, טכנאי הגברה, אומר שהשכן שלו, ערבי ישראלי מהבניין הסמוך, שלפני שבוע בדיוק הביא את בנו ליום ההולדת שלו, סידר לו הגברה ותאורה לחגיגה, שם אתמול על המרפסת שלו דגל פלסטין וכשהם נפגשו למטה הוא אמר לו שהם עוד ישחטו את כולם בשכונה.

אמרו כבר שילשום לאישתי שלא להגיע לעבודה במרכז קשב בלוד כי מסוכן שם. למה מסוכן? כי הערבים הישראלים שם מתפרעים ומנסים לתפוס נהגים לעשות בהם לינצ׳. הכיכר בכניסה למרכז של בנק לאומי בלוד הפכה להיות איזור מלחמה חד צצדי, מחבלים ללא צבא מולם, ללא משטרה, ללא חוק. אנרכיה - הם שולטים, הם קובעים מי יעבור ומי יפגע. זה בדיוק ה״מיעוט״ הזה שאני לא מבין איך לא הכניסו צבא וריססו להם את הנשמה!

שמע. נפל דבר בישראל. ערבים ישראלים החליטו שהם הזרוע של החמאס בפנים הארץ. הפתרון הנכון הוא להתייחס אליהם בדיוק כמו שמתייחסים לחמאס - כדור בראש!!! בלי סיפורים, בלי התנצלויות, בלי קשקושים של טהרנות. ושהעולם יילך, יקנה פלאג אנאלי, וידחף אותו לאן שצריך לדחוף אותו.

מתי ביבי ואוחנה הנוכלים החליטו להכניס לשם צבא? רק מתי שבאו ״הבבונים״ והחליטו שזהו, מחזירים מלחמה! ומשם החליטו האזרחים לקחת את החוק לידיים כי המשטרה לא שם, והצבא לא שם, והתחילו להגיב. כנראה הערבים שכחו כמה היהודים לוחמים. ואם אין משטרה, ואין צבא, על האזרחים חובה מוסרית לשנות את מאזן האימה ולו רק בשביל להגן על עצמם. ולכן, אני גאה בכל יהודי שהחליט לקחת את החוק לידיים, בהעדר חוק, והראה שגם אנחנו, היהודים, יודעים להיות מסובבים בראש!

אני חושב שיש מיד להפסיק את השירותים לערביי לוד. לא לתת להם כל אפשרות להשתמש במערכות הבריאות שלנו, לא לתת להם פרנסה. התנאי לפרנסה זה דגל ישראל בכניסה לעסק ותמונה של הרמטכ״ל בכניסה. רוצים פאשיזם? תקבלו את זה במלוא הדרו, במלוא העוצמה.

אני לא גזען, לא פאשיסט ולא כל מה שכנראה חלק מהנוכחים כאן יחשבו עלי (לא שזה מטריד אותי). אבל כשאני מבין שארבעה קילומטר ממני מנסים לטבוח ביהודים, והמדינה לא עושה כלום בנידון, צריך להוציא את הנשק החם מהבויידעם ולהזכיר להם שאפשר לסדר להם בשניה אחת עוד ״נכבה״.

מאידך, הערבים שמתנגדים לפרוגרום ונסיונות לינצ׳ים ביהודים צריכים לבוא איתנו יד ביד, להלחם נגד הברבריות של הבבונים שלהם, וכמובן, להגן עליהם מפני פגיעה עתידית, בהם או במשפחתם כאילו היו אחינו בדם!

עמית

חבר משקיען
מעורבות
211
נקודות
63
תיקון קטן!
המיעוט,זה אנחנו היהודים.
בארץ ובעולם בכלל.

גדי בן עזרא

אוהב את התחום
מעורבות
8
נקודות
8
בלשון עדינה הממשלה נירדמה בשמירה.בצבא מי שנירדם משמירה הולך לכלא.

shay7629

אוהב את התחום
מעורבות
69
נקודות
28
ארז

חלק רב משקל מהבעיה נובע מ
שנים של הסתה מצד חברי כנסת הערבים בחסות בגצ שעל פי חוק אמור לפסול אותם מלכהן.
שנים של יד סולחת עדינה ומעלימת עין מצד המשטר ומערכת המשפט לעבירות אלימות, ורכוש, נשק וטרור.

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
חלק רב משקל מהבעיה נובע מ
שנים של הסתה מצד חברי כנסת הערבים בחסות בגצ שעל פי חוק אמור לפסול אותם מלכהן.
שנים של יד סולחת עדינה ומעלימת עין מצד המשטר ומערכת המשפט לעבירות אלימות, ורכוש, נשק וטרור.

אני לא בטוח בזה.
גם קודם חברי כנסת ערביים ייצגו יותר את האינטרסים של הפלסתינים מאשר את האינטרסים של ערביי ישראל וזה לא גרם לכזה קרע בערים מעורבות.

אולי זה קשור לנורמה של השתלחות בכל מוסדות השלטון מצד הממסד עצמו - השתלחות במשטרה, בפרקליטות, בבתי המשפט - בכל מה שאמור לשמור על תפקוד החברה כחברה תקינה.
יש תחושה שאין דין ואין דיין, גם אז זה לא נכון בפועל.

אני טוען שדברים לא נוצרים משום מקום ככה סתם והדג מסריח מהראש.
במקרה הזה, גם ראשי ומנהיגי ערביי ישראל אבל גם פוליטיקאים שאמורים לייצג ולהוות דוגמא לקהילה שהם מייצגים.

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
שונא פוליטיקה בפורום. אבל...

מיעוט? מדובר באלפים רק בלוד, אלפים ברמלה ומאוד אלפים בכל הארץ! מהבית שלי אני רואה את לוד ורמלה- הן שרופה!!! יש לי חברים שגרים שם שאומרים לי במפורש שאם הצבא לא יגיע ישחטו אותם. אני בעצמי עשיתי טלפונים למשטרה. אמרו שזה בטיפול. רעולי פנים דופקים על דלתות של יהודים באמצע הלילה. בשביל מה? משלוח מנות מאוחר לפורים?

אלה דברים חמורים ביותר שלא מפרסמים, כנראה על מנת שאוזלת היד המחפירה של מוסדות השלטון לא תתגלה ברבים.
נוצר הרושם שמדובר בכמה חבורות פרחחים שמתפרעים על בסיס מזדמן.
לפי התיאור שלך זה נשמע ממש כמו משהו מאורגן וזה כבר סיפור אחר לגמרי.
ארז

Cloudy

חבר משקיען
מעורבות
305
נקודות
63
"חבורות פרחחים" ו "המון מוסת" הם ביטויים ריקים שנועדו לייצר או למנוע רגש כזה או אחר ומשמשים בהתאם.
חסימות צירים, תהלוכות והתפרעויות של מאות אנשים הן דבר כמעט שבשגרה. כשהן מפוזרות על שטח גדול מספיק, פה עשרים איש, שם ארבעים, מאה ומשהו, עוד כמה עשרות וכך הלאה, זה הופך להיות עניין של זוית צילום וההחלטה האם להציג את זה כמספר אירועים נקודתיים בשטח X או כאירוע יחיד בשטח X.
אפשרות א' - מספר הפגנות קטנות מתרחשות בעיר זו או אחרת (זניחות שבמקרה קרו עכשיו)
אפשרות ב' - אירוע הפרת סדר נרחב בעיר כזאת או אחרת (אירוע בודד, לא זניח המהווה סה"כ של כל האירועים המתרחשים בזירה ברגע נתון)

העובדות והמספרים זהים, ההגשה שונה.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
אלה דברים חמורים ביותר שלא מפרסמים, כנראה על מנת שאוזלת היד המחפירה של מוסדות השלטון לא תתגלה ברבים.
נוצר הרושם שמדובר בכמה חבורות פרחחים שמתפרעים על בסיס מזדמן.
לפי התיאור שלך זה נשמע ממש כמו משהו מאורגן וזה כבר סיפור אחר לגמרי.
ארז

דיברו על זה. דיברו על זה בערוץ 12, 13, 11 ו-20. גם הפייסבוק מוצף בסרטונים. זו אחת הסיבות שאחד מהאזרחים היהודים הוציא כדור על אחד המחבלים בלוד.

igall

אוהב את התחום
מעורבות
47
נקודות
28
הפתרון פשוט אבל מצריך אומץ פוליטי
מי שיתפס בפעולות ביזה ,לינץ , ונקם נגד יהודים יש לשלול לו את האזרחות ולהעיף אותו מהמדינה

עמית

חבר משקיען
מעורבות
211
נקודות
63
הייתי מאמץ את הגישה של פוטין
כמו שעשה בצ'צ'ניה,אבל סתם אני משלה את עצמי.

שוני

חבר משקיען
מעורבות
515
נקודות
93
לפני שבועיים שמעתי את אחמד טיבי אומר אצל בן כספית
״ אין שום מוסלמי רציני שיאשר לגיטימיות לעם היהודי בארץ ישראל״
ומכאן הכל מטפטף כלפי מטה.. מאד פשוט התהליך שקורה כעת.
בקורונה ראו את חוסר ההרתעה של השוטרים מול הדתיים והמגזר הערבי.
וכן את חוסר הטיפול באלימות הערבית בינהם ואת חוסר הטיפול באיסוף הנשקים.
הבדואים בדרום חיים בעולם שלהם שכל הנגב שייך להם.
חוסר המשילות מוקרן כלפי מטה ולכן התמונה הכללית מכה לנו בפנים.
החשמל הוא 50% מהסאונד.
המשילות היא גם אחוזים רבים מהתמונה.

שוני

חבר משקיען
מעורבות
515
נקודות
93
לא כותב בהכללה , אבל שירון לונדון טען שהערבים הם פראי אדם
כולם קפצו עליו שיתנצל.
הם פראי אדם גם בתוך המגזר שלהם וכן כלפי חוץ.
המזרח התיכון זה לא סקנדינביה.
לפני שבועיים טען גם מנהל מיון בית חולים נהריה שהוא רופא ערבי לאחר האלימות שהופעלה בחדר המיון.
שהם אלימים פורעי חוק ברברים.
קשה לשדרג מערכת כזו.

omi

חבר משקיען
מעורבות
408
נקודות
63
לפני שבועיים שמעתי את אחמד טיבי אומר אצל בן כספית
״ אין שום מוסלמי רציני שיאשר לגיטימיות לעם היהודי בארץ ישראל״
ומכאן הכל מטפטף כלפי מטה.. מאד פשוט התהליך שקורה כעת.
בקורונה ראו את חוסר ההרתעה של השוטרים מול הדתיים והמגזר הערבי.
וכן את חוסר הטיפול באלימות הערבית בינהם ואת חוסר הטיפול באיסוף הנשקים.
הבדואים בדרום חיים בעולם שלהם שכל הנגב שייך להם.
חוסר המשילות מוקרן כלפי מטה ולכן התמונה הכללית מכה לנו בפנים.
החשמל הוא 50% מהסאונד.
המשילות היא גם אחוזים רבים מהתמונה.

חשוב להעמיד דברים על דיוקם ועל הקשרם. הויכוח היה ויכוח דתי.

הרב שמואל אליהו (צדיק ואוהב אדם ידוע) אמר שהמוסלמים/האיסלם מכירים שארץ ישראל הוא נחלתם של עם ישראל. אחמד טיבי תיקן אותו. בכלל לא דובר על לגיטימיות, אלא על כך שהארץ שייכת לעם היהודי. נראה לך סביר שיהודי תושב הארץ יחשוב שהארץ שייכת לערבים או שערבי תושב הארץ יחשוב שהארץ שייכת ליהודים?

נערך לאחרונה ב:

למה

חבר משקיען
מעורבות
782
נקודות
113
ה"בני דודים",שחיים בישראל צריכים להחליט מה יותר חשוב להם: אזרחות ישראלית או זהות פלסטינאית, כי זה שני דברים,שבדרך-כלל לא הולכים ביחד. מדיניות ההבלגה מצד שלטונות גוררת לאלימות אזרחית משני הצדדים ואנרכיה. אם המשטרה הייתה נכנסת לתמונה ולא יושבת בחיבוק ידיים לא היינו מגיעים למצב,שבתיי הכנסת עולים באש. צריך אפס סובלנות לחוליגנים,שחושבים,שהם מעל החוק עד שלילת אזרחות. מי שלא מכבד את החוקים של מדינת ישראל מצידי שיקבל one way ticket לעזה.

ליאור

חבר משקיען
מעורבות
363
נקודות
63
המזל שלהם זה שהשמאל לא בשלטון...
באוקטובר 2000, בתקופת האינטיפדה השנייה, הם התחילו עם מהומות (בסדר גודל פחות חמורות מההתפרעויות היום).
בשלטון היתה ממשלת אהוד ברק, כשכיהנו בה אנשים כמו יוסי ביילין, בייגה שוחט, שלמה בן עמי, יוסי שריד, יולי תמיר.
מה עשו החבר'ה? קצרו באש חיה 14 מפגינים ודי סיימו את העניין.
אקיצר, הם יודעים לעבוד שם בשמאל.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
המזל שלהם זה שהשמאל לא בשלטון...
באוקטובר 2000, בתקופת האינטיפדה השנייה, הם התחילו עם מהומות (בסדר גודל פחות חמורות מההתפרעויות היום).
בשלטון היתה ממשלת אהוד ברק, כשכיהנו בה אנשים כמו יוסי ביילין, בייגה שוחט, שלמה בן עמי, יוסי שריד, יולי תמיר.
מה עשו החבר'ה? קצרו באש חיה 14 מפגינים ודי סיימו את העניין.
אקיצר, הם יודעים לעבוד שם בשמאל.

אני מניח שאתה זוכר מה היה טריגר (רמז: מישהו עולה להר הבית)
אולי צריכים להיות גם חכמים יותר, ואם אנחנו חיים צד לצד עם חיות (סילחה, הם לא בני דודים שלי), אז צריך להתנהג בהתאם.

במבט לאחור, כולנו נצטער על האירוע הזה. אלא אם כן, יפרקו את חמ"ס מנשקו, יחסלו את כל הראשיהם ולא חיילים פשוטים.. מה שכמובן לא יקרה. נשמע את הבלה בלה בלה. ניצחנו.

ובשביל להכריע, צריך להכנס קרקעית, זה יעלה במלא אבידות בחיי אדם, וכל אדם שנהרג בצד שלנו זה קטסטרופה.

יש פה הרבה שאלות לגבי הטיפול באלימות בחברה הערבית
שאלות לגבי התחמשות של חמ"ס

מצב
הנושא נעול.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור