רמקולים במחן האזנה לקבצי MP3 ואחרים...

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
נערך לאחרונה ב:

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,814
נקודות
113
לא , לדעתי לא נכון לבדוק מקרה קצה מהצד השני .

מעיניננו "להכשיר את הפורמט" ולכן אנו צריכים להקשות עליו ולא להקל עליו.

לוגיקה פשוטה, במידה והנמר לא מסוגל להבחין ב"שיר הקשה ביותר " לפורמט אזי הפורמט בטוח "כשר" עבור כל שיר אחר .
נראה לי שאתה מדגים כאן יותר חשיבה דוגמאטית באוריינטאצייה מדעית מאשר "חשיבה מדעית"... :(

ראשית, לוגיקה פשוטה -- אם השיר הספציפי זוהה כמקרה קשה וטופל ספציפית, סביר שהוא כבר לא מקרה קשה, נכון?

שנית, גם אם נכון שאם הוא לא הייה מזהה שיר בעייתי זה אומר שהפורמט בטוח "כשר" עבור כל שיר אחר (וזה לא נכון, כי לא בטוח שזה טראנזיטיבי!), נמר כבר אמר שהוא השתתף בניסויים כאלה וזיהה נכון קטעים "רגילים", כך שזה גם מיותר לבדוק את השיר הבעייתי (אם מניחים טראנזיטיביות), וגם הופכים את סטאטיסטיקת ההצלחה לפחות משמעותית.

שלישית, בהינתן שנמר כבר זיהה נכון בקטעים "רגילים", מקרה הקצה המעניין יותר הוא ההפוך -- זה שנשמע הכי דומה למקור.

רביעית, בפורמאט כזה של ניסוי בכלל אי אפשר "להכשיר" פורמאט, רק "להפיל".
כדי "להכשיר" נדרש מדגם גדול של מאזינים ומדגם גדול של קטעים, שרצוי שייהייו ביניהם מקרי קצה לכל הכיוונים.
כדי "להפיל" מספיק שמאזין אחד יזהה בוודאות סטטיסטית קטע אחד.

חמישית, הטענה של נמר היא שקל להבחין בין MP3 למקור, כך שמטרת הניסוי אינה "להכשיר" את הפורמאט אלא רק לאשרר שהפורמאט "נפול".

אז בוא תשאיר לנמר את בחירת הקטעים -- זה תנאי הכרחי ממילא.

עמיר

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,814
נקודות
113
את המוסיקה תשאיר לי. אני בוחן על אותם קטעים שמשמשים אותי לבחינת המוצרים בכתבות.

מתי קבענו?
הכי הטוב שייש :) בדיוק ככה "צריך" :)

חסר רק מתי (המיקום הוא אצל נמר בביית, כמובן) ומה קורה בהקשר של מנחם, אחרי שנחסכה לו עבודה של שבוע.

עמיר

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
הכי הטוב שייש :) בדיוק ככה "צריך" :)

חסר רק מתי (המיקום הוא אצל נמר בביית, כמובן) ומה קורה בהקשר של מנחם, אחרי שנחסכה לו עבודה של שבוע.

עמיר

עמיר , לפעמים נדמה לי שאתה לא קורא בדיוק את שאני כותב .:)

כתבתי שקטע זה מו הראוי שיצטרף למבחר הקטעים שנמר שומע ולא יהיה היחידי

בכל מקרה נמר לא מעוניין להוסיף קטע זה למבחר שהוא שומע - וזה בסדר גמור

בחברות (ורד)

נערך לאחרונה ב:

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,814
נקודות
113
עמיר לפעמים נדמה לי שאתה לא קורא בדיוק את שאני כותב .:)

כתבתי שקטע זה מו הראוי שיצטרף למבחר הקטעים שנמר שומע ולא יהיה היחידי

בכל מקרה נמר לא מעוניין להוסיף קטע זה למבחר שהוא שומע - וזה בסדר גמוד

בחברות :אוהב:
תאמין לי שקראתי, כל מילה! כולל מילים שלא הייו מוגדלות וב-bold וכולל משפטים שלא הסתיימו בשלושה סימני קריאה !!!

וגם אם לא הייתי קורא, האם לא דובר מראש על מספר קטעים? מישהו בכלל חשב על קטע אחד?
זה שכתבתי שמספיק קטע אחד להפלת הפורמאט לא אומר שכך התכוונתי שייש לעשות את המבחן.

כתבתי רק שהקטע ה"בעייתי" רק יהפוך את סטאטיסטיקות ההצלחה (שכוללות את כל הקטעים שיישתתפו) לפחות משמעותיות סטאטיסטית (מתוך ההנחה יש קטע שמראש הסיכוי לזהות נכון גדול יותר).

רק אחרי זה חשבתי שבעצם הכללת/השמטת הקטע הזה חסרת משמעות -- אחרי שהפורמאט שופר כדי לכלול אותו, הוא כנראה כבר לא מקרה "קשה", ואין ידע מיוחד לגבי הפיכתו למקרה "קל" או "אופטימאלי", כך שאין לגביו שיקול אפריורי מובהק מעבר לזה שכנראה הוא או "בסדר" או "טוב מהממוצע, לא ידוע בכמה" (או, אם הטיפול הייה מוצלח רק חלקית "גרוע מהממוצע, לא ידוע בכמה")

עמיר

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,814
נקודות
113
נ.ב., הכל בהחלט בחברות, אבל האייקון של נשיקה לא כל כך מתאים...

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
נ.ב., הכל בהחלט בחברות, אבל האייקון של נשיקה לא כל כך מתאים...

ולא בציניות - מאחר ואני חבר בפורומים בכלל ובזה בפרט רק כמס' חודשים ואני לא כל כך מכיר את הסימנים - למה מתאים האייקון אהבה:אוהב: ?

אגב, שיניתי במקור אבל לא יכול לשנות בציטוט - אתה יכול לבצע זאת

נערך לאחרונה ב:

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,814
נקודות
113
ולא בציניות - מאחר ואני חבר בפורומים בכלל ובזה בפרט רק כמס' חודשים ואני לא כל כך מכיר את הסימנים - למה מתאים האייקון אהבה:אוהב: ?

אגב, שיניתי במקור אבל לא יכול לשנות בציטוט - אתה יכול לבצע זאת
לא התכוונתי לאי-התאמה בשימוש/בחירה שלך, אלא לכך שזה האייקון שנבחר ע"י האתר כדי לתאר את מה שרצית.

זה הייה כנראה אייקון מתאים באתר/פורום של זוגיות, כאן כנראה פחות.... :(

אתה דווקא 100%! :)

לילה טוב! (ורד)
עמיר

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
לא התכוונתי לאי-התאמה בשימוש/בחירה שלך, אלא לכך שזה האייקון שנבחר ע"י האתר כדי לתאר את מה שרצית.

זה הייה כנראה אייקון מתאים באתר/פורום של זוגיות, כאן כנראה פחות.... :(

אתה דווקא 100%! :)

לילה טוב! (ורד)
עמיר

ומבורך

menahem

כתב האתר
מעורבות
360
נקודות
83
לא.

לא צריך לסבך כל דבר. לוקחים דיסק, מורידים ל-mp3 במחשב שלי, צורבים על הצורב שלי, משמיעים את זה ואת השני על עיוור וסוגרים את הבסטה (כבר עשו לי את זה עשרות פעמים).

עכשיו בשביל הספורט, אחרי שאני אבחן, בשביל הכייף, נבחן גם אותך. את התוצאות של המבחן שלי נפרסם כאן ואת התוצאות של המבחן שלך נפרסם רק אם תסכים.

אגב.
אם אתה צריך "מלכודות" בשביל להכשיל מאזין במבחן כזה, זה אומר שכנראה ההבדלים בניהם גדולים מספיק כך שהם מצריכים מלכודת שלוקח שבוע להכין אותה.

צודק מיכאל123 - מה הטעם בבדיקה עיוורת או לא של קבצי MP3 ברור לכולם - שבהשוואה מול מקור - הם לא ישמעו אותו הדבר. הרעיון הוא לא לבדוק אלא להסביר את השוני ואת הפן הטכני...מה שומעים ולא איך. לזה התכוונתי. אני לא חושב שצריך לאתגר את האוזניים שלך (נמר) בלשמוע הבדלים בין קובץ מקור ל MP3 במערכת שלך ובכלל. הבנת?

לגבי המטודה: זה לא ממש חשוב אם אביא משהו שלי או (ולהיפך) תקח משהו שאתה מכיר ואפילו היטב.

..ולא רק MP3...

מנחם.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,814
נקודות
113
צודק מיכאל123 - מה הטעם בבדיקה עיוורת או לא של קבצי MP3 ברור לכולם - שבהשוואה מול מקור - הם לא ישמעו אותו הדבר. הרעיון הוא לא לבדוק אלא להסביר את השוני ואת הפן הטכני...מה שומעים ולא איך. לזה התכוונתי. אני לא חושב שצריך לאתגר את האוזניים שלך (נמר) בלשמוע הבדלים בין קובץ מקור ל MP3 במערכת שלך ובכלל. הבנת?

לגבי המטודה: זה לא ממש חשוב אם אביא משהו שלי או (ולהיפך) תקח משהו שאתה מכיר ואפילו היטב.

..ולא רק MP3...

מנחם.
אולי נמר יבין, אבל אני לא רואה איך הדברים מסתדרים אם הכוונה הייתה אכן "לא לבדוק אלא להסביר את השוני ואת הפן הטכני":

ראשית, השאלה שענית עליה "אני" בראש השירשור הייתה לגבי "שיכשלו במבחן עיוור בין mp3 לנגן יקר" -- "מי מתנדב לבחון אותי?"

שנית, לגבי הסברי שוני ופן טכני:
  • למה צריך בחינה?
  • ואם בחינה, למה עיוורת?
  • איך משתלב כאן "אגרום לך להתלבט ו/או לטעות פעם אחת לפחות"?
  • למה "צריך שבוע להכין את "המלכודות""?
מו-זר.

ייתכן שלא הבנתי משהו מהותי, אבל בינתיים נראה לי שחפרת לעצמך מלכודת שאתה לא יודע איך לצאת ממנה.

השיטה המומלצת -- תפוס את עצמך בחגורה ותמשוך את עצמך החוצה.
משהו כזה עבד יפה מאוד עבור הבארון מינכהויזן :)

האם אתה טוען עכשיו שאין צורך בבחינה עיוורת, שהתוצאות ידועות מראש לכולם (הן לא,כמסתבר), ושכדאי לעשות משהו אחר במקום -- להסביר ולנמק את ההבדלים?? ולמה ואת מי זה מעניין אם בגלל זה שבאלגוריתם כתוב X יוצא דווקא פיפס ולא קיקס?

עמיר

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,814
נקודות
113
השיטה המומלצת -- תפוס את עצמך בחגורה ותמשוך את עצמך החוצה.
ושיטה ה-ר-ב-ה יותר מומלצת (זו שאני משתמש בה כשאני טועה) היא פשוט לומר שטעית :)
ואם אתה רוצה משהו אחר, להוסיף שבמחשבה שנייה א' כנראה מיותר ואולי עדיף ב'.

ובמקרה הספציפי, אולי ב' לא באמת מעניין...

בברכה,
עמיר

katzofe

מושעה
מעורבות
73
נקודות
48

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
:בעד:+++++++++++

היה לי בזמנו (ב-82 ?) את הסינגל , יופי של דבר!

זאת ועוד- באריך הנגן היה את השיר I scare myself - אחלה סאונד (לזמנו וגם לזמננו) - בגלל האכות הוא שימש להדגמות של מערכות סטראו ולהשוואות שונות .........איזה זמנים ......נטולי MP3 ושאר דחיסות ........אוי יוי יוי .......:עצוב:

מצורף הלינק לשיר :
http://www.youtube.com/watch?v=jUHYLBxmUEw

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור