ביקור בKONDO AUDIO NOTE יפן

sonic bliss

אוהב את התחום
מעורבות
164
נקודות
43
לאחרונה חזרתי מנסיעה מהממת ליפן

PHOTO-2023-04-02-04-13-25.jpg

מטרת הנסיעה הייתה טיול משפחתי בן מספר שבועות, ובמהלך שהות בת מספר ימים בטוקיו תאמתי ביקור במפעל וחדר התצוגה החדש של KONDO.

המפעל החדש שוכן כחצי שעה ממרכז העיר , החברה עברה אליו לפני כחודשיים והייתי המפיץ הראשון שמבקר שם, זהו מבנה בן כ800 מטר בין 2 קומות, הקומה הראשונה היא קומת הייצור והקומה השנייה משמת למשרדים , חדר פגישות וגולת הכותרת, חדר האזנה שתוכנן בקפידה הקיצונית המאפיינת את החברה, החדר נראה במבט ראשון מינימליסטי לחלוטין, נקי מעזרים אקוסטיים גדולים מעבר לגומחות אשר שוכנים בהם מוטות עץ . הוא תוכנן על ידי מהנדס אקוסטיקה מקומי ברמת ירידה אדירה לפרטים, והתוצאה מעוררת השתאות ומכבדת את הציוד הקיצוני אשר מושמע שם.

הבעלים והמהנדס הראשי מר מאזאקי אשיווזה, ערך לי סיור בשלבי הייצור השונים של המפעל החדש ( המפעל עדיין לא בתפוסה מלאה ועדיין במעבר ) זוהי חברה קטנה ביותר המונה פחות מ10 אנשים
מאזאקי סאן אחראי על פיתוח המוצרים החדשים ועל הכנת ראשי פטיפון ( עם יכולת להכנת 50 ראשים בשנה וWAITING LIST גדול ביותר ), מהנדס נוסף עסוק עימו בפיתוח דגמים חדשים ושיפור דגמים קיימים.

שני עובדים נוספים אחראיים על ייצור חומרי הגלם , הכסף הטהור מגיע בעוביים שונים ומותך במפעל לייצור קבלים בחדר סטרילי, ייצור שנאי הכסף המפורסמים שלהם, שזירת כבלי כסף וייצור קונקטורים לכבלים והמגברים ( נעשה בחלל אחר )

שני מהנדסים אחראים על בניית המוצרים עצמם לאחר שחומרי הגלם מסופקים להם

עובד נוסף אחראי על BURNING של 3 ימים בקרת איכות ואריזה של המוצר

ועובדת אחת אחראית על תיאום, לוח זמנים ועבודה מול המפיצים והמשלחים

המורכבות בייצור המוצרים אשר כולם מתבססים על חיווט ידני, וייצור עצמי של רוב חומרי הגלם היא פשוט אדירה, דגמי מגברים מורכבים כגון הKAGORA מייצרים מעל חודש עבודה של מהנדס לבנייתם ועוד ימים רבים של ייצור עצמי של רכיבים, יכולת המפעל לייצור שנתי של דגמים שונים, נעה בין יחידות ספורות לעשרות בודדות מכל דגם, כאשר אן צל של פשרה באף מוצר.

כאשר עולים למעלה אל חדר האזנה, קל להבחין מדוע כל המאמץ האדיר הזה
עברנו על מדפי התקליטים ובחרתי תקליטים שונים שאני מכיר, עברנו בין הגברת הKAGORA, לGAKOUO , האחת מתבססת על מנורות 211 והשנייה על 300B, פעם אחרי פעם בחסות החדר המופלא , ובחיבור עם הציוד הכמעט דמיוני הזה הוציאו צלילים שלא שמעתי מעודי, לא בבית שבו אני חי עם מערכת מדהימה מתוצרתם ולא באף תערוכה עם תנאי אקוסטיקה בינונים.
גם כמי שמכיר את הFLOW המוזיקלי שלהם, את חוסר המאמץ, הדינמיות האדירה , העושר, חובר המתכתיות והטונאליות היפיפייה שלהם עדיין הופתעתי כמה רחוק הם לקחו זאת כאשר היא מיושמת בחדר כל כך מוצלח עם קדמי המגבר והפונו הגבוהים ביותר שלהם ועם המקור האנלוגי שלהם.

בביקור נחשפתי לתוכניות החדשות של החברה
במינכן הקרוב יוצגו קדם מגבר ומגבר בסדרת ביניים המבוססים ברבה על סדרת העילית שלהם
החברה שוקדת על תכנון רמקולים לחיבור אופטימלי להגברות שלה
ובימים אלה סיימה לפתח מנורות טריוד של 2A3 ו300B יחד עם היצרן היפני TAKATSUKI , קונדו מספקים לו חומרי כסף לבניית חלקים במנורה ובונים את הפינים מכסף טהור, והתוצאה לפי מאזאקי סאן, עברה בהרבה את הציפיות.

PHOTO-2023-04-30-10-12-57.jpg

גם כאן בארץ לשמחתי נחשפים עוד ועוד לקוחות למוצרים המדהימים שלהם וחדר התצוגה מתמלא אט אט בעוד ועוד דגמים ( המחיר האדיר של הבאתם והזמן הארוך לקבלת מוצרים עושים את שלהם ) וניתן כבר לשמוע את הSOUGA, MELIOS, M7H ראשים STEP UP וכבילה מלאה, ובמהלך השנה יגיעו גם הפרה החדש והפונו סטייג , GE7 וG700

אז הנה קצת תמונות מהביקור (לצערי בשל תנאי ההתארגנות שבהם היה נתון המפעל החדש מצרף מחדר האזנה )

D10B40A8-BA74-407C-A2D7-6D0A0784A248.JPG
2CFC6212-C6F0-42CB-A285-C6C0DD7878EF.JPG
PHOTO-2023-04-30-10-12-58 (1).jpg
01592696-7AA4-44B3-AF1C-22B53F583201.JPG
PHOTO-2023-04-30-10-12-58.jpg

יום טוב

TakeOne

חבר משקיען
מעורבות
865
נקודות
113
מדהים. בוטיק אמיתי.
שמעת את שני הסטים של הרמקולים, או רק ה B&W? יכול לתאר קצת את ההבדלים?

omi

חבר משקיען
מעורבות
408
נקודות
63
מדהים, חיים.

רן לוי

אוהב את התחום
מעורבות
289
נקודות
63
כמי שנאלץ לדגול בגישה ההפוכה (אקוסטיקה אקטיבית-כיולית המתבססת על רכיבים דיגיטליים) בשל התנאים המיוחדים בחדר ההאזנה שלי, אני מסיר את הכובע בפני מי שיכול להגיע לקצה בגישה המסורתית. כלומר, תכנון אקוסטי מוחלט של חלל האזנה המבוסס כולו על מרכיבים פאסיביים שבא לשרת ציוד אנאלוגי-מנורתי מהחוד של הקצה העליון. שאפו.

sonic bliss

אוהב את התחום
מעורבות
164
נקודות
43
מדהים. בוטיק אמיתי.
שמעת את שני הסטים של הרמקולים, או רק ה B&W? יכול לתאר קצת את ההבדלים?
הי

הקשבתי לכל ההגברות שרציתי להקשיב עם הb&w
הרמקול השני שהוא הורן נדיר של ג׳נסן יושמע במינכן, לקונדו יש 5 הגברות שונות ששלושה מהם אני מכיר היטב ממכירה ללקוחות ושימוש עצמי אז התרכזתי בהגברות שאני לא מכיר באופן אישי ובשל זמן קצר יחסית שהיה לי הייתי חייב להיות מאד ממוקד

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור