בחירת מצלמה

רון עמית

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
1
שלום..
אני מחפש מצלמה בתקציב 2000 שח פלוס.. עדיף אם עדשה בסיסית.

יש ברשותי עדשה Canon ef 75-300mm f/4-5.6 iii שנקנתה למצלמת פילם
בשנת 2003 ובקושי היתה בשימוש (מצב מצוין) האם כדאי להתחשב בה ולחפש קנון ?

רואה באתר ארליך קיט מצלמה ועדשה Canon EOS 800D + 18-55mm IS STM ב 2470 ₪

רואה באתר באג קיט מצלמת רפלקס Canon EOS 250D+18-55 III ב 2,199 ₪

הציאו לי ניקון d7100 יד שנייה אם 24k קליקים פלוס עדשה 105.18 ב 2000 שח

עיקר השימוש יהיה אומנותי יומיומי משפחתי אך איכותי רצוי שהגוף יהיה נח גם להוסיף עדשת זום
לא משהו ענק אבל בכל זאת קצת טבע ותנועה מרחוק..
פחות דגש על ווידאו מתקדם. ואו פונקציות אוטומטיות
רוצה לחזור לחשוב ולהשתפר ביסודות צילום תריס צמצם תאורה מהירות...
מאמין שהצד האוטומטי משופר ונמצא בכל הדגמים של ימינו

אשמח לשמוע ....

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
עדשת 75-300 זו עדשה לא רעה, אבל לא יותר מכך וכן היא תתאים למצלמות קנון החדשות, אבל לא הייתי בונה על עדשות הקיט של קנון (בניוקן המצב לא יותר טוב :) )

מעבר לכך לא הייתי ורכש מצלמות בבאג, הם פשוט לא אטרקטיבים במחיר מול חניות שמתמחות בתחום.
מצלמת קנון 800D היא מצלמה לא רעה בכלל להתחיל איתה, אבל כאמור הייתי משקיע קצת יותר בעדשה וקצת יותר, זה אומר יותר מ 1000 ש"ח על עדשה. כאן בחישוב קל זה יותר הרבה יותר מהתקציב שלך.

מצלמת ניקון D7100 היא מצלמה מוצלחת ודגם בכיר יותר מה 800D של קנון, דגם קצת ישן ועם עדשת ניקון 18-105 זה סט טוב שנוח להחזיק ביד ואפשר להתקדם איתו, אבל אני חושב ש 24K קליקים זה אומר מצלמה שעברה כבר דרך ואני לא יודע מה המצב שלה.

אני רואה הרבה מצלמות וציוד צילום מפורסם כעת ביד שנייה - יש מיתון גדול בשוק וזה זמן טוב לרכוש יד שנייה.
יש כמה קבוצות כאלו הפיסבוק שכדי לבדוק
https://www.facebook.com/groups/268799249931777/
https://www.facebook.com/groups/PhotographicEquipment/
https://www.facebook.com/groups/galitz.yad2/

רון עמית

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
1
תודה על התגובה
האם ישתנו הנתונים של הזום כתהיה על גוף דיגיטלי??? או שהיא מתאימה אחד לאחד כמו גוף פילם?

ואם אקנה 800D של קנון ואוסיף עדשה בהמלצתך נניח אגיע ל איזור 3.000

אשמח להמלצה לעדשה בכל מקרה..

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
מצלמת פילים היא בעצם מצלמת 35ממ וזה שווה ערך למצלמת FF מצלמה עם חיישן בגודל Full Frame, אלו מצלמות יקרות, המצלמות שאתה חושב עליהן נקראות מצלמות קרופ היות והחיישן הור קרופ, כלומר קטן יותר בערך 1.5 מגדול ה FF. כך שה חיישן רואה ומגיב לעדשה שונה בערכים של 1.5 כמלומר 75 כפול 1.5 ו 300 כפול 1.5 שזה יוצא בערך 112-450.

בקשר לעדשה נוספת יש שתי אופציות שאני חושב עליהן
עדשת קנון 18-135 שהיא עדשה לא כלל עם טווח זום שימושי ואפשרות אחרת היא עדשת סיגמא 17-50 עבור קנוןעם יכולת לצמצם גדול של F2.8 זו עדשה מאוד מוצלחת חדה וטובה שמביאה את התחום הזום הרחב והשימושי פלוס עם יכולת לצמצם גדול שזה דבר מאוד חשוב.
צמצם גדול מביא יכולת לצלם עם זמן חשיפה מהיר יותר היות וצמצם גדול מכניס יותר אור זה מאפשר לקבל צילום טוב יותר בתאורה חלשה וכן של אוביקטים זזים, מעבר לכך הוא מאפשר לצלם עם עומק שדה רדוד שבו באוביקט הפוקוס מול הרגע שלא בפוקוס (עומק שגה רדוד) זה מספק אפקט יפה של תלת מימד לתמונה. נכון לעדשה טווח זום קטן יותר מזה של ה 18-135 והיא פחות מתאימה לוידאו וצריך קצת ידע לנצל את היתרונות שלה - אפשר להבין מה ההמלצה שלי :)

רון עמית

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
1
אז מצד אחד זה נחמד שהזום שלי יקרב יותר..
מצד שני אם כבר קונים אולי כדאי הכי טוב שאפשר
אם אגדיל את התקציב לאיזור ה4000 בשביל קנון פול פריים אם עדשה 17-50 אפשרי??

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
אני מת על מצלמות FF החיישן הגדול נותן משהו נוסף לתמונה, אבל צריך לקחת בחשבון שמצלמות אלו יותר מפונקות וצריכות עדשות טובות יותר ובדרך כלל יקרות יותר. כך שההבדל הוא לא רק ברכישת גוף יקר יותר זה גם העדשות שהן כאמור יקרות יותר וגם המבחר קטן יותר. לא על העדשות מתאימות למצלמות FF לדוגמא עדשת 17-50 של סיגמא לא מתאימה למצלמות FF.
דרך אגב טווח הזום של עדשת 17-55 על מצלמות FF זה שווה ערך בגדול ל 25-82 (פשוט כופלים ב 1.5 במקרה של קנון). כל שאפשר לדבר עם עדשת 24-70 או עדשת 24-105
אבל עדיין מדובר על סט מעבר לתקציב שלך כחדש.

אני בטוח שיהיה ניתן למצוא מצלמות קנון כאלו ביד שנייה או אפילו של חברות אחרות כמו ניקון או טפילו סוני אם אתה הולך לכיוון של מצלמות ללא מראה שזה בכלל העתיד.

השאלה האם זה באמת כיוון אפשרי ?

רון עמית

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
1
אז אם מבין נכון מצלמת פולפריים ועדשה בפחות מ4000 שח זה רק יד שנייה?

אז ככה התקציב המועדף הוא איזור ה 3000 והעדיפות לרכוש מוצר חדש

יש ברשותי Canon ef 75-300mm אמרת שהיא לא רעה ותתאים רק שתשתנה לכ זום 450-112
על גןף שהוא לא פול פריים...

אני מעונין למצוא גוף קנון ועדשה יומיומית טובה כי יש לי זום 450 :) בכ 3000 שח
וכך יהיו לי מצלמה פלוס 2 עדשות ובעתיד מאמין שאשקיע בזום יותר רציני

אני חושב נכון לדעתך??

כי ראיתי שיש מצלמות ללא מראה אם עדשה בפחות מ3000
ואולי כדאי לי לשחרר את עדשה הישנה ולא להנעל על קנון בכלל
ככל שאני נכנס לתחום זה רק מתרחב ומבלבל האמת .....:)
תנסה לעשות לי קצת סדר בבקשה....:)

רון עמית

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
1
ועוד שאלה:
מכיר מקום פתוח סובלני ומקצועי
שאפשר להגיע אם העדשה לקבל חוות דעת הסברים ולרכוש מצלמה??

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
אתחיל מהסוף יש ומקומות מקצועיים לרכישת מצלמה עם אנשי מקצוע טובים, אני לא בטוח שהם פתוחים כעת יש את יוגנד שתמיד יש להם סבלנות והם מקצועיים ביותר. יש גם את ארליך שהם גם חנות וגם מעבדה הם סופר מקצועיים, אבל תמיד עמוס שם וצריך סבלנות ולא בטוח שיהיה להם זמן היות וכאמור מאוד עמוס שם

כן אתה לחלוטין צודק, מצלמה כמו קנון 800d עם עדשת סיגמא 17-50 עבור קנון בהחלט פתרון מוצלח ב 3000₪ ועם העדשה שלך יכול להיות יופי של סט.

נקודה נוספת נכון שיש מצלמות ללא מראה נהדרות ולדעתי זה בהחלט כיוון מוצלח להשקיע בו לעתיד, מצד שני גוף התחלתי של מצלמות אלו היו יקר יותר מגוף של DSLR וכן מגוון העדשות קצת קטן יותר וכן יקר יותר, כך שב 3000₪ אנחנו מדברים על סט עם עדשה פחות טובה מול בהחלט דילמה.

menahem

כתב האתר
מעורבות
360
נקודות
83
עדשת ה Canon ef 75-300mm f/4-5.6 iii היא ממש לא משהו לרוץלספר עליו לחברה. בארסנל של קנון,זו אחת העדשות הגרועות שקנון יצרו,ועדין מיצרים - כי יש לקוחות שמספרים גדולים,עושה להם "את זה".

זו כן עדשת FF ואפשר לחברה גם ל APS-C.

העדשה איננה מיצבת ועם זום כזה,זו צרה לא קטנה. מבחינת מבנה זו עדשה פשוטה שהשקיעו בה את המינימום הנדרש במחינת מבנה,זה נכון לפלסטיקה ונכון לקצת מתכת שיש בה.

הפתעה! במצלמות FF,של קנון,הביצועים האופטיים של העדשה הזו לא רעים בכלל ומפתיעים לטובה. על גופי APS-C זו עדשה גרועה,עם איכות תמונה ירודים ובעיות שלמצלמה,ולתוכנות הפיתוח קשה מאוד להתגבר עליהן.

ערכי הזום של העדשה הזו ושל כל עדשה באשר היא לא ישתנו אם תחבר אותה למצלמה עם חיישן מלא. ערכי הזום בכל עדשה באשר היא,של כל יצרן באשר הוא נקובים במ"מ ביחס לחישן מלא בלבד.
אם תחבר,את העדשה הזו,למצלמת APS-C של קנון,אז ערכי הזום,המונחים של חיישן מלא,שתקבל יהיו המכפלה ב 1.6 קרי:
120-480 מ"מ.

לא הבנתי לאיזה סיגנון צילום אתה מכוון,מכל מקום:לא המלמה לבד,לא העדשה לבד וגם לא העדשה והמצלמה עושים תמונה שהיא צילום אומנותי ולא סתם תמונה של רגע. מי שחסר בקומבינציה הזו זה הצלם שמציץ בעינית...

אם אתה יכול למתוח את התקציב בעוד 200-300 ש"ח הייתי ממליץ על הקנון 800D עם האחות היותר גדולה של הסיגמא 17-55 ה - סיגמא 17-70 שיש לי איתה ניסיון אמפירי עשיר ומצויין ובשימוש למטרות של נוף,קצת צילומי אדם ואפילו יכולת מאקרו הסט של ה 800D עם הסיגמא 17-70 עשוי להיות/צריך להיות מענג.

מנחם.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
מנחם עדשת סיגמא 17-70 עדשה מוצלחת, טווח זום טוב יותר יכולת מאקרו מול עדשת סיגמא 17-50, רק יד לקחת בחשבון שמי שרוצה יכולת לצמצם גדול לכל אורך הטווח בזה עדשת 17-50 מנצחת בגדול.
כך שאם אין צורך במאקרו ואם ההפרש בטח הזום לא ממש חשוב (זה גם לא כזה הפראש ענקבטווח הזום :) ), אז ה 17-50 יכולה להיות פתרון עדיף.

רון עמית

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
1
זהו רכשתי קנון 800d עם עדשת סיגמא 17-5
ואני מבסוט :)
תודה רבה על היעוץ..

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור