אקולייזר ... כן או לא?

אפי ווגדן

אוהב את התחום
מעורבות
72
נקודות
28
היי
לפעמים הצליל במערכת חסר משהו. זה קורה הרבה. אודיופיל שלא מרגיש צורך בשיפור בכל סט שהוא - שיחפש לו תואר אחר.
אצלי חסרים גבוהים.
הדילמה בהכנסת אקולייזר לסט היא האם כדאי להעביר את הסאונד דרך מכשיר נוסף שעלול לעוות ולהוריד איכות.
אשמח גם להמלצות לאקולייזר איכותי.

zariel

חבר משקיען
מעורבות
718
נקודות
113
אודיופיל אמיתי ירחק מאקולייזר
אחרת הוא לא נחשב לכזה,
בצדק או שלא זה ענין אחר.
אני למשל שהיתה לי בעיה של חדר לא מטופל אקוסטי
משתמש בסוג של פרוססור שהוא מעין אקוליזר
לאחר ביצוע מדידות של החדר
תיקן ושדרג את הסאונד ללא הכר,

Cloudy

חבר משקיען
מעורבות
305
נקודות
63
היי
לפעמים הצליל במערכת חסר משהו. זה קורה הרבה. אודיופיל שלא מרגיש צורך בשיפור בכל סט שהוא - שיחפש לו תואר אחר.
אצלי חסרים גבוהים.
הדילמה בהכנסת אקולייזר לסט היא האם כדאי להעביר את הסאונד דרך מכשיר נוסף שעלול לעוות ולהוריד איכות.
אם אתה מתכוון לאיקוולייזר כמו בשנות ה 90, ממליץ לך (מאד) לא. מעבר לזה שהאוזן שלך תוכן מקסימום לכייל אותו לשיר ספציפי, הפורמט הפיזי שלו די גרוע.
בהנחה ואתה מתכוון למכשיר תיקון חדר כמו DIRAC ודומיו, מומלץ בחום, לפחות לדעתי.

Dan-Cinemart

עוסק בתחום
מעורבות
1,025
נקודות
113
היי
אצלי חסרים גבוהים.
היי אפי ,
תאר את השרשרת שלך.
תמונות של חדר, רמקולים וכו.
לי אישית קשה מאוד להכניס רכיב למערכת אלא אם כן אני יודע בדיוק עבור מה הוא נכנס.
זה לא קשור למסלול קצר וכו - זו אשליה , צפני שהסאונד צריך לעבור דרך החדר לפני שהוא מגיע לאזניים שלי והחדר הוא אבי המכשירים.

אפי ווגדן

אוהב את התחום
מעורבות
72
נקודות
28
אודיופיל אמיתי ירחק מאקולייזר
אחרת הוא לא נחשב לכזה,
בצדק או שלא זה ענין אחר.
אני למשל שהיתה לי בעיה של חדר לא מטופל אקוסטי
משתמש בסוג של פרוססור שהוא מעין אקוליזר
לאחר ביצוע מדידות של החדר
תיקן ושדרג את הסאונד ללא הכר,
יש המלצה ספציפית לפרוססור?

אפי ווגדן

אוהב את התחום
מעורבות
72
נקודות
28
אם אתה מתכוון לאיקוולייזר כמו בשנות ה 90, ממליץ לך (מאד) לא. מעבר לזה שהאוזן שלך תוכן מקסימום לכייל אותו לשיר ספציפי, הפורמט הפיזי שלו די גרוע.
בהנחה ואתה מתכוון למכשיר תיקון חדר כמו DIRAC ודומיו, מומלץ בחום, לפחות לדעתי.
מה שאתה ממליץ זה גם סוג של אקולייזר...לא?

אפי ווגדן

אוהב את התחום
מעורבות
72
נקודות
28
היי אפי ,
תאר את השרשרת שלך.
תמונות של חדר, רמקולים וכו.
לי אישית קשה מאוד להכניס רכיב למערכת אלא אם כן אני יודע בדיוק עבור מה הוא נכנס.
זה לא קשור למסלול קצר וכו - זו אשליה , צפני שהסאונד צריך לעבור דרך החדר לפני שהוא מגיע לאזניים שלי והחדר הוא אבי המכשירים.
סלון גדול 6×7 מר פתוח לחללנוסף מצד אחד. חלונות זכוכית ענקיים משני כיוונים.מרוהט עם שטיח. רמקולים piega 711.

Cloudy

חבר משקיען
מעורבות
305
נקודות
63
מה שאתה ממליץ זה גם סוג של אקולייזר...לא?
כן, אבל עם אלגוריתמים במקום סליידרים פיזיים ואפשרות כזאת או אחרת למדידה של החדר והרמקולים באמצעות סריקת תדרים.

אפי ווגדן

אוהב את התחום
מעורבות
72
נקודות
28
כן, אבל עם אלגוריתמים במקום סליידרים פיזיים ואפשרות כזאת או אחרת למדידה של החדר והרמקולים באמצעות סריקת תדרים.
נשמע מתאים. איזה מכשיר מומלץ?

Cloudy

חבר משקיען
מעורבות
305
נקודות
63
למיטב הבנתי הציוד של MiniDSP נחשב למוצלח.
ממתין לשמוע פה מאנשים בעלי נסיון פרקטי.

DavidGil

חבר משקיען
מעורבות
1,870
נקודות
113
לא חושב שאיקולייזר זה חילול הקודש. תנסה ואם זה מוצא חן בעינך ופותר לך את הבעיה אז הרווחת.
יש חברות היי אנד רציניות ביותר, נניח אקיופייז, שמסורתית נותנות במגברים שלהם כפתורי בס וטרבל, נו אז מה? זה לא אודיופילי?? זו חברה שהיא בשפיץ האודיופילי כבר עשרות שנים.
אם אתה מזרים דרך Roon אתה יכול להשתמש בתוכנה עצמה ולשחק עם האיקולייזר הפרמטרי המובנה בה.
וכמובן אפשר לקפוץ למדרגה הבאה ולשלב מכשיר שנותן תיקון גם כפונקציה על החדר אבל זה כבר עולם אחר.
בקיצור, עוד אף אודיופיל לא עלה לועדת הדחה בגלל שנתן שני קליקים על הטרבל, עם כל הכבוד לפיינשמקרים למינהם.

zariel

חבר משקיען
מעורבות
718
נקודות
113
חדר האזנה של חבר שלי מטופל אקוסטית מלא עדיין סבל משתי בעיות:
גל עומד חזק בתדר 39.3 הרץ
עוצמה נמוכה ולא מאוזנת במיד הגבוה
הבעיות גרמו לבס בומי וסאונד שנישמע יוצא מחבית
DEQ2496 שהוא היום וינטאג' של ברינגר חובר למוצא הדיגיטלי של המחשב סטרימר והמוצא של הDEQ2496 חובר לדק.
בוצע מדידה ראשונה ולאחר מכן כיול האיקיליזר הפרמטרי והגרפי של הפרוססור.
הכיל לקח כשעה עם מספר מדידות בתהליך הכיול
ניתן לראות בגרף המצורף את עקומת ההענות לפני הכיול ואחרי הכיול.
מיבחן האזנה אחרי הכיול נתן בס מעולה ו"פנצי" ומיד תקין,
"עד כאן ציטוט מכתבה שפורסמה באתר",

אפי ווגדן

אוהב את התחום
מעורבות
72
נקודות
28
לא חושב שאיקולייזר זה חילול הקודש. תנסה ואם זה מוצא חן בעינך ופותר לך את הבעיה אז הרווחת.
יש חברות היי אנד רציניות ביותר, נניח אקיופייז, שמסורתית נותנות במגברים שלהם כפתורי בס וטרבל, נו אז מה? זה לא אודיופילי?? זו חברה שהיא בשפיץ האודיופילי כבר עשרות שנים.
אם אתה מזרים דרך Roon אתה יכול להשתמש בתוכנה עצמה ולשחק עם האיקולייזר הפרמטרי המובנה בה.
וכמובן אפשר לקפוץ למדרגה הבאה ולשלב מכשיר שנותן תיקון גם כפונקציה על החדר אבל זה כבר עולם אחר.
בקיצור, עוד אף אודיופיל לא עלה לועדת הדחה בגלל שנתן שני קליקים על הטרבל, עם כל הכבוד לפיינשמקרים למינהם.
תן המלצה למכשיר שנותן תיקון

DavidGil

חבר משקיען
מעורבות
1,870
נקודות
113
תן המלצה למכשיר שנותן תיקון
קח חודש חופש מהעבודה.
כנס לפורום הראשי, תעשה חיפוש על רום קורקשן או RC ותקרא. יש צונאמי של חומר.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור