אצל אריק עם חצי המיליון ₪ השני

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
לפני כשבוע ביקרתי את אריק בחיפה, שגר בדירה מטופחת עם ציורים וחפצי אומנות יפים ושהוא אודיופיל וותיק כבר למעלה מ-30 שנים.
החלטתי להתפלמס במשיכת קולמוס ואנחנו מאזינים אצלו למערכת אודיו מיוחדת של Naim Audio מסדרת ה-500, לרמקולים של Focal מסדרת Scala Utopia Evo היוקרתית ולפטיפון Solstice של Naim audio, שהוא גולת הכותרת.

המערכת של Naim היא מסדרת ה-500 ונחשבת לעילית של החברה, פרט לקדם מגבר ולמגברי ההספק Statement, המוערכים מאוד. שנינו חושבים שחברת Audio Naim מדהימה וכובשת ויש הטוענים שזו בכלל כת או חתונה קתולית, במובן החיובי של המשפט. הוא התחיל עם פריטי ציוד בינוניים של החברה המשיך לשדרג בתוכה ונשאבים אליה, גם בגלל הביצועים וגם בגלל שהחברה מציעה שדרוגים והרחבות לרבים ממוצריה, כחלופה נוחה להחלפת הפריט בחדש.

הפטיפון Solstice מגיע כחבילה מושלמת הכוללת: זרוע, ראש, ספק כוח, הגברה וכל רכיביו תחת שם המותג Naim ומיוצר על ידי היצרן הגרמני CLEARAUDIO, לפי דרישות החברה. אריק החליף פטיפון של לין LP12 ששודרג ולמיטב ידעתי, הוא האודיופיל היחיד בישראל המשתמש בפטיפון הנ"ל. כידוע, החברה הקציבה לשוק העולמי 500 הפטיפונים בלבד ובהוצאה מוגבלת, שירדו תוך כשבוע מהמדפים, כאשר החברה סיימה למכור את כולם. אולם אין צורך בדאגה, מכיוון שליבואן הקודם אילן טמיר, יש עוד פטיפון אחד ארוז ומחכה ללקוח הבא, שיכיר באיכויות המיוחדות שהוא מציע.

555.jpg

פטיפון עם כל החבילה תוצרת Naim Audio

קישור לאתר החברה: https://www.naimaudio.com/solstice

רשימת הציוד שלו כוללת מגבר הספק Naim NAP 500 וספק הכוח, קדם מגבר Naim NAC 552 וספק הכוח, סטרימר Naim ND 555 והספק 555 PS, כבילה של Naim Audio ושל Chord, הרמקולים והפטיפון מפורטים קודם לכן.

אריק מאזין לאודיו שני ערוצים בלבד. גודל חדר האזנה כולל חלל עיקרי של כ-4 מטרים על 8 מטרים (שחלקו בגובה של 5.5 מטרים), צמוד אליו מאחורי הספה חלל נוסף של 3 מטרים על 4.5 מטרים, וחלל נוסף לכיוון פינת אוכל / מטבח של כ-3 מטרים על 6 מטרים. הרמקולים ממוקמים במקביל לקיר הארוך בחלל החדר ובמרחק של כ-1 מטר ממנו. המרחק בין הרמקולים למאזין כ-3 מטרים ובין הרמקולים כ-2.8 מטרים. הציוד הרב שברשותו מונח על 10 מדפי FRAIM NAIM בשלושה בסיסים נפרדים, החיווט לרמקולים של Naim באורך 8 מטרים! ישנם אריחים אקוסטיים של סונקס בתקרה וזה פתרון חלקי. כמו כן, ישנם 2 ספריות שעושות עבודה מבורכת לפיזור גלי הקול ומספר שטיחים. כל מכשירי המערכת עם כבלים של Naim, יש לו מפצל חשמל והשקעים בקיר אנגליים, שהפכו לפני כמה שבועות לתקניים בישראל.

666 (1280x960).jpg

רמקולים רצפתיים פוקאל Scala Utopia EVO

כפי שנאמר, זאת תהיה האזנה קצרה ולא מחייבת אותי, אולם ראוי לציין את הרמקולים מבית פוקאל דגם Scala Utopia Evo, שנראים אלגנטיים מאוד בכחול מבריק. כמו כן, הפס השחור הממוקם למעלה בו טוויטר הברליום, נותן להם תחושה של מסיביות ומוצקות. הצליל שבוקע מהרמקולים היה נאמן למוזיקה בצורה מעוררת התפעלות, הצליל מתאפיין בפתיחות ובפרטים ובתחום ביניים חם, המצליח להעביר למאזין את הרגש במוזיקה.
האיזון הטונאלי והטבעיות של מערכת האודיו קרובים לשלמות, היא אינה מבליטה או מחסירה תדרים, אינה צורמת או אגרסיבית ולא צובעת את הצליל. אתה מקבל צלילים זריזים ומהירים ומשקל בתחום התחתון, קטעי האמצע ברורים ומוגדרים הצלילים הגבוהים מספקים ברק ושקיפות.

התנאים הפיזיים היו טובים למדי אולם ההערה היחידה ששמתי לב אליה היא, נוכחות של גלי באס עומדים סביב 50-70 הרצים. אריק סיפר שהזמין בעבר את מומחה האקוסטיקה יואב שדמה, שמדד את הגלים הנ"ל, שבאו לביטוי בצלילים המושמעים. יואב הציע בין היתר לאריק לשים לוכדי באס בפינות החדר ואחורי הרמקולים, דבר שייעשה בקרוב מאוד.

ברוב קטעי המוזיקה להם הקשבנו, הבאס היה מדויק ומהודק, מהיר ומוגדר והתקפי במידה נכונה. התחושה הנפלאה של כמעט "קיר מנגן", עם במת צליל ענקית וגבוהה, תלת ממדית ועמוקה, אשר רחפה מאחורי הרמקולים והייתה מופלאה.

1111 (1024x768).jpg

אריק מחזיק בבית גם תקליטים איכותיים

מצאתי אצל אריק אוצרות שרכש אותן בחו"ל, בדמות חצוצרן הג'אז האגדי מיילס דייויס, שהקליט את הסשן השני והאחרון של אלבומו המכונן Kind of Blue, ב-22 באפריל 1959. זהו אלבום הג'אז היחיד בבעלות אנשים שלא מקשיבים לג'אז ומסיבה טובה, הלהקה עצמה יוצאת הדופן (הוכחה לקיומו של אלוהים). הקטעים בהם מיילס דיוויס מנגן לבד את הקטעים הבלתי נשכחים - סקסופוניסט הטנור ג'ון קולטריין, סקסופוניסט האלט קאנונבול אדרלי והפסנתרן ביל אוונס - יוצרים אווירה ערטילאית. האלבום ממשיך להיות אחד התקליטים האהובים ביותר בג'אז, בנגינה הזאת הצליל של הרמקולים פתוח מאוד ודינמי, המהירות והקצב של המוזיקה מציאותיים כמו בהופעה חיה, ההתקפיות של כלי נגינה - היא לא פחות ממדהימה. למרות גודלם הפיזי של הרמקולים, הם נעלמו ולא משכו תשומת לב לעצמם.
למערכת האודיו פוטנציאל אדיר שעולה כסף רב והיא מנגנת מוזיקה בטווח תדרים מלא, המעוררים התפעלות בכל אספקט בו תבחנו אותם. היא נראית טוב מאוד, תעלם ברקע אם תרצו ותהיה סלחנית מאוד להצבה בבית.

נשארתי עם טעם של עוד, אך לכל הנאה בהאזנה לרמקולים של FOCAL ואלקטרוניקה של Naim מגיע סוף - גם אם זה סוף מצוין.

777 (1280x938).jpg

350,000 ₪ במערכת הדגל של Naim Audio

ayal30

חבר משקיען
מעורבות
912
נקודות
113
איזה כתבה ניפלאה נהנתי מאוד לקרוא אותה שאפו תומר ועוד דבר מערכת
סוף הדרך עם הפוקל :כל-הכבוד:

shushu

חבר משקיען
מעורבות
796
נקודות
113
כתבה יפה שאפו על המערכת
רק לא ברור מה הכוונה ב"האזנה מחייבת" לעומת "לא מחייבת"
בסוף מדובר בסטיראו ומוזיקה. יש טעמים שונים, כולה תחביב לא מתחייבים פה על כלום.
אין דבר כזה the absolute source
בקיצור שאפו

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
שלום shushu,

האזנה מחייבת, כאשר באתי לאיש / לבית העסק כמה פעמים מתוך מגמה שתצא כתבה, הקשבתי והאזנתי כ-3-4 שעות בכל פעם לאותה מערכת אודיו.
האזנה לא מחייבת, כאשר הקשבתי (לדעתי) למערכת אודיו פרק זמן קצר מידי, בדרך כלל 1.5 - 2.5 שעות, מתוכם גם הקטע החברתי ויש מקום להניח שהצליל יהיה טוב מאוד.

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
איל ו-shushu,
תודה רבה :).

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,420
נקודות
113
אכן כתבה יפה, מערכת אקסטטית.
אולי חוץ מהכבל חשמל שיורד מהטלוויזיה

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,519
נקודות
113
נהניתי מאוד לקרא תומר.
המערכת ניראת נהדר ובנויה בטוב טעם ובמחשבה.
אני בטוח שנשמעת כפי שנראית.

אחלה שבת.

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
FB_IMG_1667631952090.jpg

יש להם (לאלביס בעלה) כמו לאריק, טעם משובח בפטיפונים...

למה

חבר משקיען
מעורבות
788
נקודות
113
תומר תודה רבה אל השיתוף.:אצבע מורמת מערכת מצויינת עם סינרגיה טובה בין הרכיבים ואני אישית מאד מתחבר למונו בראנד של נאיים. הדבר היחידי,שלא מובן לי זה המיקום המוזר של המערכת והאורך החריג של כבליי הרמקולים.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,029
נקודות
113
מערכת יפה, תודה על הסקירה.

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
תומר תודה רבה אל השיתוף.:אצבע מורמת מערכת מצויינת עם סינרגיה טובה בין הרכיבים ואני אישית מאד מתחבר למונו בראנד של נאיים. הדבר היחידי,שלא מובן לי זה המיקום המוזר של המערכת והאורך החריג של כבליי הרמקולים.

למה,
איפה היית שם את מערכת האודיו?
האורך של הכבלים הוא לא חריג במערכות של Naim.
ששאלתי את אילן טמיר, אמר שהוא ממליץ ללקחות שלו לשים את 2 הרמקולים בנפרד ושלא יהיה שום דבר בניהם, את המערכת באחד הצדדים של חדר האזנה.

למה

חבר משקיען
מעורבות
788
נקודות
113
היי תומר.אני הייתי ממקם אותה בלי שום היסוס בין הרמקולים ומקבל אורך הכבלים נורמלי,אבל זה אני.;)

RB68

חבר משקיען
מעורבות
495
נקודות
63
היי תומר.אני הייתי ממקם אותה בלי שום היסוס בין הרמקולים ומקבל אורך הכבלים נורמלי,אבל זה אני.;)
אני דווקא מתחבר לגישה פה..
לדעתי ה"מחיר" האקוסטי של ימבה ציוד בין הרמקולים גדול ממה שאנחנו נוטים לחשוב. ה"נזק" באורכי הכבילה קטן ביחס.
ר

Juiced

חבר משקיען
מעורבות
287
נקודות
63
ממש נהנתי לקרוא תומר

כן ירבו עוד סקירות שלך על מערכות בארץ

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
למה,
התפיסה של Naim אומרת, שלא תהיה מערכת אודיו בין שני הרמקולים (בטח שלא טלוויזיה).

עופר שחורי אמר לי כשהוא מסדר מערכת אודיו אצל לקוח, הוא תמיד שם סדין על הטלוויזיה שנמצאת בין הרמקולים, ואז הצליל משתפר ללא הכר.

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,519
נקודות
113
למה,
התפיסה של Naim אומרת, שלא תהיה מערכת אודיו בין שני הרמקולים (בטח שלא טלוויזיה).
עופר שחורי אמר לי, כשהוא שם סדין על הטלוויזיה שנמצאת בין הרמקולים הצליל משתפר ללא הכר.

ועופר שחורי צודק

אצלי יש ווילון אשר מכסה את המסך ולמעשה את כל הקיר (6 מ').

Balance

אוהב את התחום
מעורבות
79
נקודות
28
דבר אחד לא ברור לי... איך מצד אחד יש גם גלים עומדים ומצד שני סאונד מאוזן ורמקולים נעלמים?

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור