איכות תמונה ב yesMaxHD

raananzvi

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
0
קיבלתי היום את הממיר של yesMaxHD לאחר שעברתי מ HOT רגיל.
הממיר מחובר כעת לטלויזיה 42PFL8404H (שקיבלתי אתמול :)) ע"י חיבור HDMI.

כרגע מה שקורה זה שהממיר עצמו עושה את ההמרה של התמונה מ SD ל HD ויש לו שתי אפשרויות, אחת זה מתיחה למסך רחב והשניה "מתיחה חכמה"
לדעתי שתי האפשרויות פוגעות בתמונה.

למה אין אפשרות לשדר דרך ה HDMI את הרזולוציה הרגילה של SD ואז לתת לטלויזיה לעשות את ה UPSCALING? זה לא יצא יותר איכותי? במיוחד בגלל שקניתי את הטלויזיה הזאת בגלל איכות שידורי ה SD שלה.

אני עכשיו מתלבט מה לעשות. האם יש אפשרות להוציא מהממיר עוד יציאה למשל SCART ולעבור עליה בשידורי ה SD ולהשתמש ב HDMI רק בשביל ערוצי ה HD?

האם אפשר לדבר עם YES כדי שיוסיפו את האפשרות של הוצאת שידור SD דרך ה HDMI כדי שהטלויזיה תעשה את ההמרה?

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
בוודאי שזה אפשרי, בהגדרת רזולוציה בממיר, בחר בערך AUTO.
במצב AUTO, בשידורי SD, יעביר הממיר אות 576i וב שידורי HD 1080i

raananzvi

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
0
תודה על התגובה המהירה.
ככה זה מוגדר מראש, אבל אני מנסה להבין את הלוגיקה בהגדרות. אם המצב AUTO מוריד את הרזולוציה לפי השידור, איך משפיעה ההגדרה של מתיחת המסך?
בתפריט של הגדרות מסך, יש אפשרות להגדיר את סוג פורמט היציאה (HD או SD, מצב דיפולטי HD) את פורמט הוידאו (19:6 אופציה יחידה) ואז את סוג ההמרה למסך 4:3. זאת אומרת שמהממיר יוצא דרך ה HDMI וידאו 19:6 גם ב SD? זה אומר שלפחות הממיר עושה איזו מתיחה של שידור 4:3 ל 19:6. אז זאת אומרת שיוצא שידור 19:6 ברזולוציה של 576i אבל רחב. ואז ההגדלה של הטלויזיה יוצאת פחות טוב (ככה זה נראה לי לפחות).
בקיצור אני מבולבל :)

כרגע ההגדרות שלי הן:
AUTO ברזולוציה
ו פורמט יציאה HD, פורמט וידאו 19:6 והמרה של מסך רחב.

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
אין דבר כזה "מצב דיפולטי HD", צריך להגדיר את סוג המסך עבור תכני HD ועבור תכני SD לחוד.
אתה מגדיר בהגדרת SD שסוג המסך הוא 16:9, זה לא אומר שהממיר מבצע מתיחה בזמן תכני 4:3.
סוג ההמרה למסך 4:3 לא רלוונטי במקרה הזה.

raananzvi

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
0
תודה על ההסבר, נראה לי שמצעתי את הפיתרון שלי.
בהגדרות מסך, כאשר בוחרים את שידור ה SD יש לשים בפורמט וידאו All Ratios ואז מה שקורה זה שהממיר מוציא בדיוק את הרזולוציה שהוא מקבל.
ב YES יש ערוצים שיש להם לפעמים שידור של 16:9 ואז זה יוצא ככה, ויש ערוצים כמו ערוץ 2 שתמיד ב 4:3 ואז הממיר מוציא את זה רגיל.
עכשיו אני באמת רואה את המשחק של הטלויזיה עם ההגדלה החכמה שלה (ומקבל את התמורה לכסף ששילמתי :))

תודה רבה.

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
מצויין

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור