איזו חוליה בשרשרת אודיו משפיעה ביותר על איכות תוצאת הביצועים.

moshe625

חבר משקיען
מעורבות
313
נקודות
83
האקוסטיקה תוכננה הוזמנה ובוצעה בידי
יואב שדמה אותי זה מספק,
בכל מקרה המערכת שלי נשמעת
יותר טוב משלך, ואל תשמע לאיש
המרושע איש ריב ומדון קנאי עלוב לפני
עשר שנים נכנס לעוסק בתחום
הוא עובד במפעל לקפיצים וניסה
להפיץ בפורום, הייתי המנטור שלו הוא כפוי טובה, חבל שאתה נשמע
ממורמר ומתוסכל כמוהו.

האקוסטיקה תוכננה הוזמנה ובוצעה בידי
יואב שדמה אותי זה מספק,
בכל מקרה המערכת שלי נשמעת
יותר טוב משלך, ואל תשמע לאיש
המרושע איש ריב ומדון קנאי עלוב לפני
עשר שנים נכנס לעוסק בתחום
הוא עובד במפעל לקפיצים וניסה
להפיץ בפורום, הייתי המנטור שלו הוא כפוי טובה, חבל שאתה נשמע
ממורמר ומתוסכל כמוהו.

תמונות מצורפות

• IMG_0245.jpg
    IMG_0245.jpg
    KB 46 · צפיות: 40
  • Haha
Reactions: e&k

YOSSI24

חבר משקיען
מעורבות
472
נקודות
83
אני באמת מאחל לך שהמערכת שלך תשמע יותר טוב משלי באחד מהימים, רק תזכיר לי איזה רמקולים יש לך? :)
בינתיים כל "אודיופיל" שעבר אצלי בשנה האחרונה וניסה להוכיח ששלו "גדול" יותר, יצא ממורמר יותר ממך ואולי יום אחד גם אתה תהיה ממורמר כמוהם :)
wilson benesh vector
Electa amator 1 יש לי חדר יעודי

YOSSI24

חבר משקיען
מעורבות
472
נקודות
83
אתה לא מבחין כמה טיפש אתה יוצא מכל הפוסטים שלך?!
אתה היית המנטור שלי???
שמע מיום ליום הבעיה מחריפה אצלך ועדיף שתנמיך פרופיל לכמה ימים כי אתה באמת הגזמת .
מי שמשקר לא זוכר את העבר,
מי שתמיד אומר אמת לא צריך
לא צריך לזכור שום דבר! חושם,
רק הגנב קורא לאחר גנב

YOSSI24

חבר משקיען
מעורבות
472
נקודות
83
אתה לא מבחין כמה טיפש אתה יוצא מכל הפוסטים שלך?!
אתה היית המנטור שלי???
שמע מיום ליום הבעיה מחריפה אצלך ועדיף שתנמיך פרופיל לכמה ימים כי אתה באמת הגזמת .
משה אתה לא יכול להבין אדם ברמה, אין שום בסיס משותף אתך וזה כואב, לא מדבר עם אנשים כמוך מתוך חוסר עניין,
כמה ששרים פתחת רק גידופים
תשאל את שניצל ורן

moshe625

חבר משקיען
מעורבות
313
נקודות
83
משה אתה לא יכול להבין אדם ברמה, אין שום בסיס משותף אתך וזה כואב, לא מדבר עם אנשים כמוך מתוך חוסר עניין,
תשאל את שניצל ורן
אני כבר שואל

OzKol

אוהב את התחום
מעורבות
74
נקודות
18
wilson benesh vector
Electa amator 1 יש לי חדר יעודי
כל הכבוד לך על החדר והרמקולים. תהנה זה הכי חשוב...
אבל עם הרמקולים הללו אתה בא לעשות עליי שרירים? חחח... אתה משהו מיוחד אתה :) .

דרך אגב, דיברת על מחלקות שלמות של R&D משוכללים ומהנדסים רבים ברמת על חלל... אז סתם תשומת לבך, Wilson Benesch Square One Series 2 שהוא רמקול 2way צנוע מחברה שכנראה אתה מאוד מחשיב כרציניים ומומחים ושהם בטח יודעים ומבינים מה שהם עושים... מהונדס ברמה של ילד שעוד לא סיים גן חובה! ואני לא מגזים. אני קורא למוצרים כאלה "הנדסה פח באריזה יוקרתית". כנס לסטריאופיל ותראה בעצמך איזו בדיחה של הנדסה, אפילו קרוסאובר 2 way הם לא הצליחו לתכנן כהלכה והטוויטר והמיד נמצאים מחוץ לפאזה, מביך איך צוות מהנדסים לא מצליח לתכנן כהלכה מוצר כה פשוט. מעניין מה החברה הזו עוד מסתירה כי נראה שהיא מתחמקת מכל מגזין אודיו רציני שמבצע מדידות. אישית, מכאלה חברות אני בורח כמו מאש גם אם אולי שאר המוצרים שלהם נשמעים ונראים פצצה. אבל זה רק אני :)

RanMoyal

חבר משקיען
מעורבות
1,099
נקודות
113
תשאל את שניצל ורן
לא ממש ברור לי איך הצלחת לשרבב את השם שלי, לתוך פוסט שהוא, איך נאמר בעדינות, טיפה מוזר ותלוש מעולם האודיו.

מה שכן ברור היא העובדה שאתה ואני מעולם לא נפגשנו, מעולם לא שוחחנו ואין לי מושג קלוש מי אתה.
וכפועל יוצא מכך ,אתה בוודאי לא יודע מה אני חושב, או לא חושב, על המערכת של משה.

אבל אם זה ממש חשוב לך, אז למען הסדר ראוי לציין שלמרות העובדה שמשה ואני החלפנו קצת מהלומות כאן לאורך השנים, החלטנו לשים את הדברים בצד ואירחנו אחד את השני , הקשבנו להרבה מוזיקה והיה כיף גדול, כך שרשמים שליליים לא ממש תמצא אצלי...:)

עלה והצלח ותמשיך לשעשע עם התיאוריות המוזרות שלך.

רן

YOSSI24

חבר משקיען
מעורבות
472
נקודות
83
כל הכבוד לך על החדר והרמקולים. תהנה זה הכי חשוב...
אבל עם הרמקולים הללו אתה בא לעשות עליי שרירים? חחח... אתה משהו מיוחד אתה :) .

דרך אגב, דיברת על מחלקות שלמות של R&D משוכללים ומהנדסים רבים ברמת על חלל... אז סתם תשומת לבך, Wilson Benesch Square One Series 2 שהוא רמקול 2way צנוע מחברה שכנראה אתה מאוד מחשיב כרציניים ומומחים ושהם בטח יודעים ומבינים מה שהם עושים... מהונדס ברמה של ילד שעוד לא סיים גן חובה! ואני לא מגזים. אני קורא למוצרים כאלה "הנדסה פח באריזה יוקרתית". כנס לסטריאופיל ותראה בעצמך איזו בדיחה של הנדסה, אפילו קרוסאובר 2 way הם לא הצליחו לתכנן כהלכה והטוויטר והמיד נמצאים מחוץ לפאזה, מביך איך צוות מהנדסים לא מצליח לתכנן כהלכה מוצר כה פשוט. מעניין מה החברה הזו עוד מסתירה כי נראה שהיא מתחמקת מכל מגזין אודיו רציני שמבצע מדידות. אישית, מכאלה חברות אני בורח כמו מאש גם אם אולי שאר המוצרים שלהם נשמעים ונראים פצצה. אבל זה רק אני :)
הרמקול עשוי מחומרים מרוכבים
סיבי קרבון אתה מזכיר רמקול מרשית הדרך, היום הם מיצרים
כל הרמקולים קומפלט בחברה כולל דרייברים מסיבי מקרבון,
יש להם הרבה פטנטים רשומים,הרמקול חלול אין צורך בחיזוקים לכן תיבת תהודה בנפח
גדול יותר, הם עובדים עם אוניברסיטאות

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,590
נקודות
113
התגובה עם התובנות הכי נכונות ומבינות בשרשור הזה. מה לעשות, ערן צודק 100%.
האדון מבין!!
סיכמת את הנושא פיקס.
הגזמתה....בשלב כזה מוקדם רציתה לסיים את הדיון?

OzKol

אוהב את התחום
מעורבות
74
נקודות
18
הרמקול עשוי מחומרים מרוכבים
סיבי קרבון אתה מזכיר רמקול מרשית הדרך, היום הם מיצרים
כל הרמקולים קומפלט בחברה כולל דרייברים מסיבי מקרבון,
יש להם הרבה פטנטים רשומים,הרמקול חלול אין צורך בחיזוקים לכן תיבת תהודה בנפח
גדול יותר, הם עובדים עם אוניברסיטאות
מה? שוב לא מבינים מה אתה אומר... וביקורת מ 2015 זה מברשית הדרך? החברה הזו קיימת משנת 1989... כנראה הם נשארו הרבה כיתות.
ומדוע נראה לי שקשה לך להודות שהם עשו רמקול דרעק?

בקיצור, הנדסה מעניינת אין שם, רק בלבולי ביצים ופיניש יפה... וגם נראה שאתה לא ממש מבין בזה ולכן אתה אוכל את הלוקשים הללו של היצרנים ואנשי המכירות שלהם...

והם עובדים עם אוניברסיטאות? נו יופי, זה מדד לאיכות? כי ממתי באוניברסיטה זה מדד לאיכות בהנדסת רמקולים?

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,590
נקודות
113
לוקובסקי.....אתה פתחתה דיון ע"מ להגיד לנו," חברה הפרה זה המכשיר הכי חשוב במערכת" !?
מה כל כך חשוב לך הדעות של האחרים...סתם להגיד להם " אתם לא מבינים"
תקשיב קצת לעוז קול,אודיופריק..תקשיב לפעמים זה מועיל.איך פתח פעם פיני ז"ל במאמר שרשם " בן 60 ועדיין תלמיד".

leni

אוהב את התחום
מעורבות
130
נקודות
43
מה? שוב לא מבינים מה אתה אומר... וביקורת מ 2015 זה מברשית הדרך? החברה הזו קיימת משנת 1989... כנראה הם נשארו הרבה כיתות.
ומדוע נראה לי שקשה לך להודות שהם עשו רמקול דרעק?

בקיצור, הנדסה מעניינת אין שם, רק בלבולי ביצים ופיניש יפה... וגם נראה שאתה לא ממש מבין בזה ולכן אתה אוכל את הלוקשים הללו של היצרנים ואנשי המכירות שלהם...

והם עובדים עם אוניברסיטאות? נו יופי, זה מדד לאיכות? כי ממתי באוניברסיטה זה מדד לאיכות בהנדסת רמקולים?
Wilson Benesh chimera זה רמקול דרעק?

YOSSI24

חבר משקיען
מעורבות
472
נקודות
83
אני יודע את יכולות הרמקול, הוא מביא בתור דוגמה רמקול לא מקרבון וקוטל אותו לאמור שלי יותר טוב אני לא עונה זה לא עשה את הרמקול שלי יותר גרוע.

YOSSI24

חבר משקיען
מעורבות
472
נקודות
83
לוקובסקי.....אתה פתחתה דיון ע"מ להגיד לנו," חברה הפרה זה המכשיר הכי חשוב במערכת" !?
מה כל כך חשוב לך הדעות של האחרים...סתם להגיד להם " אתם לא מבינים"
תקשיב קצת לעוז קול,אודיופריק..תקשיב לפעמים זה מועיל.איך פתח פעם פיני ז"ל במאמר שרשם " בן 60 ועדיין תלמיד".
איך אפשר להוכיח רק שהפרה משפיע יותר מאחרים רק ע"י תצפיות, אבל כשתוקפים תלוי בכל מיני מצבים מתחכמים לשלול, מה אני יותר חכם מהם?
הקיצור במערכת מאוזנת באינטגרציה בין הרכיבים, הממיר
מחובר לפרה גם פונו גם מגבר,
אז מי קובע מה תשמע מהרמקולים, פרה מעולה לעשות
זה אומנות גם עולה יותר ממגבר,
במשך שנים החלפתי כמה קדם
מגברים זה שדרוג בכל הפרמטר לטוב ולרע תלוי עם מתפשרים או
לא, אם הכל מחובר לפרה הסיגנל שיוצא ממנו למגבר קובע איך ישמע הרמקול, על זה הדיון.
לפני שנים נעשתה השוואה בין
כמה קדם מגברים באותה המערכת, הבדיקה נעשתה בלי לבדוק תאום עקבות בין הפרה
לבין אותו המגבר ששימש את כל הפריים הכניסו גם פרה פסיבי
אולי היום היו חושבים עוד פעם.

נערך לאחרונה ב:

OzKol

אוהב את התחום
מעורבות
74
נקודות
18
אני יודע את יכולות הרמקול, הוא מביא בתור דוגמה רמקול לא מקרבון וקוטל אותו לאמור שלי יותר טוב אני לא עונה זה לא עשה את הרמקול שלי יותר גרוע.

אני שואל אותך שאלה מאוד פשוטה ואתה לא מסוגל לענות אפילו עליה, מתחמק ומתרץ לי תירוצים על תיבות וממברנות מקרבון או שהחברה הייתה בראשית דרכה ועוד דברים לא קשורים ובטח שלא נכונים... ואני שואל אותך שוב, האם הרמקול שציינתי Square One Series 2, מהחברה המאוד מוערכת שאתה מחזיק ממנה, שלטענתך מחזיקה בלא מעט מהנדסים דגולים "ופטנטים", האם לדעתך הוא מתוכנן טוב או ברמה חובבנית?

*בחרתי להתייחס לחברה הנ"ל רק כי אין להם נציג מסודר בארץ.

נערך לאחרונה ב:

OzKol

אוהב את התחום
מעורבות
74
נקודות
18
כבר כתבתי שאין מידע על אף רמקול שלהם והיחיד שמצאתי זה על Square One Series 2 loudspeaker והתכוונתי אך ורק אליו. חבל שפספסת את החלק הזה.

ואתה יכול להסתכל בעצמך על הבדיקה לרמקול שהזכרתי ולהגיע למסקנה זהה או שונה משלי, הרי הכל גלוי לנו ברשת ואתה לא צריך אותי כדי לראות בעצמך את רמת החובבנות המושקעת ברמקול הספציפי הזה אלא אם כן אתה צריך עזרה בפיענוח המדידות והסבר של מה אנחנו רואים... אבל זו כבר שאלה אחרת ממה ששאלת.

שיהיה המשך יום נעים.

נערך לאחרונה ב:

shushu

חבר משקיען
מעורבות
783
נקודות
113
רמקולים/חדר הכי משפיע על הסאונד, אין ספק, וכמובן דרושה הגברה עם הספק מתאים בהתאם לנצילות ועכבת הרמקולים.
מה שכן, לטעמי יוסי צודק פה, קדם מגבר באמת טוב קשה ממש למצוא. למרות שהפונקציונליות שלו ״יחסית פשוטה״, בורר מצבים וכפתור ווליום, רובם די בינוניים, או שטוחים מידי או בהירים מידי או דוחפים יותר מיד או פחות וכו. כל המקורות עוברים דרך קדם המגבר לכן חשוב שיהיה איכותי ולא ידפוק את הסאונד. ווליום דיגיטלי ניסיתי, לא אוהב, וכמובן לא רלוונטי לאנלוגים. כמובן שאפשר לממש ווליום דיגיטלי ראוי לשמו עם 64ביט, פשוט לא בדקתי את כולם.
בזמנו ניסיתי הרבה קדם מגברים אנלוגים, בינהם פסיבים, שנאים, נגדים, ldr ומה לא. בסופו של דבר לטעמי אין תחליף לקדם מגבר אקטיבי משובח, אם אתם מוצאים כזה שמרו עליו טוב טוב!!

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,432
נקודות
113
עברתי על השרשור ברפרוף, רוב ההודעות חוזרות על עצמן עם מאמצים להראות למי יש יותר, חבל ששוב פעם מגיעים לשם.

כבר רשמתי זאת רבות,
אין להתייחס לרמקול כ "רמקול"

רמקול בנוי מ 3 גורמים עקריים:

1. הרמקול עצמו (שנבחר משלל סיבות ועם התאמה כזו או אחרת לחלל)

2. העמדה !!! עיקר הדברים.

3. הגברה מותאמת ואופיטמלית לרמקולים.

*הגברה מבחינתי מגיעה או בתצורת משולב או בתצורת פרה - פאואר.
ולמה הכללתי את הפרה (עם ההגברה)?
מבחינתי ומנסיוני - הפרה הוא חלק אינטגרלי עם ההגברה (כ"משולב" אחד גדול) וההתאמה בינהם מכתיבה בעיקר !! את התנהגות ההגברה בפועל ואשר קובעת את התנהגות הרמקול.

לכן כאשר אני מתייחס ל "רמקול" (במערכת כמובן ראויה ומאוזנת הן במרכיביה והן בסביבתה),
הרמקול מגיע באופן מוחלט עם ה "הגברה" שלו.

זאת גם אני אומר ומדגיש - כאשר בונים מערכת או משנים/משדרגים רמקול
יש לקחת בחשבון תקציב מוגדר מראש
גם לרמקול וגם ל"הגברה" שלו (הכולל פרה תואם ומוחלט).

ידוע שאני לא בעד משחקי מישמש של פרה והגברה מיצרניות שונות ומשונות - שברוב רובם של המקרים אין קשר בינהם.
לרוב התוצאה נעה בין אי מימוש פוטנציאלי של הרמקול (מרגישים זאת ישר) ולתוצאות בינוניות וחלקן רעות.

לאחר שעשינו את כל ההתאמות בין הרמקול והמגבר (הכולל פרה תואם באופן מוחלט!)
אז משקיעים במסביב
אקוסטיקה (המטרה להשקיט לחלוטין את החלל ותיקון בעיקר של היענות הבאס שבונה את הבמה ואת כל מרכיבייה ובעיקר פוקוס).
טיפול חשמל שמשקיט לחלוטין את רעש הרצפה ומייצר למעשה את המיקרודינמיקה שלא קיימת ברוב רבן של המערכות שנפגשתי איתן.

ולאחר מכן מקורות וסביבתם - ממיר / סטרימר / סרבר / פטיפון.

לגבי רמקולים באופן כללי.
כ"א לפי הבנתו, ניסיונו ובעיקר תקציבו וה"סביבה" שבנה סביבם כמכלול מוחלט (הכוללים שוב את ההגברה עם הפרה התואם, העמדה בהתאם לחלל / מיקום האוזניים)

moshem74

חבר משקיען
מעורבות
463
נקודות
83
איתי אלוף, הודעה עניינית ראשונה, מה שהכי הזוי פה, זה שלפעמים אני חושב קדימה נניח עוד 5 שנים (והזמן טס כן) מישהו יקרא את כל השירשורי שופוני האלה ואין פה שום הודעה עניינית, שום מידע שיכול לעזור או לשפר, יש פה 90 אחוז הודעות שופוני ועוד 10 אחוז של גידופים אחד על השני, וככה זה מרבית ההודעות והשרשורים פה, ובגלל זה המון נעלמו, הם ממשיכים לקרא, אבל לא כותבים כלום, ואני מדבר עם אנשים בתחום.
כנראה שהעיקר זה כרטיס המועדון לחברים בגמאעה. תגהצ 100K ויש לך אותו, השאר לא חשוב.
בפורומים חו"ל כל קריאה מעלה תהיה למה כי יש שם מידע ענייני ודברי תובנות וכל פעם מגלים משהו חדש ובא לך לנסות או להחליף או להוסיף, הרבה DIY, NOS, פה הדבר היחיד שבא לך זה לבכות.
תהנו.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור