רמקולים רצפתיים-גודל חלל נדרש

Mr Hemulin

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
מה גודל החלל שיתאים לרמקולים רצפתיים "מכובדים"? האם בעלי דירות עם סלון לא גדול(מה השטח המוגדר מתאים??) חייבים לוותר על החלום לצליל מלא ואיכותי ולהסתפק במקסימום מדפיים טובים?
האם אני חייב להרחיק את הרמקולים הרצפתיים מהקיר,גם אם הפורט באס קדמי?
האם צפויה בעיה אקוסטית אם הסלון גולש למטבח (הקיר הורד לגובה מטר שלושים) או שזה יתרון כי החלל גדל ולמעשה צריך לחשב כולל המטבח?

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
תלוי בגודל ובאופי של הרמקול.
מרחק מכובד מהקיר, (משהו כמו לפחות 80 ס"מ ומעלה מהוופרים) עושה טוב למרבית הרמקולים.
אפשר לבדוק מעשית עם הרמקולים, או להביא איש מקצוע מתחום האקוסטיקה.

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
וכמובן, תלות בסוג הרמקול. מבנהו.
אם זה וופר צידי, וופר קדמי, וופר מוסתר.
פיר קדמי, אחורי, גם וגם (יש לא מעט כאלו).
בנוסף גם תלוי איך ומה אתה רוצה לשמוע.

Mr Hemulin

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
מה סדר הגודל של עלות ייעוץ חד פעמי מאיש אקוסטיקה חסר אינטרס מסחרי?(שמגיע לדירה)

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,803
נקודות
113
לי כל מיני מומחים, עם ובלי מרכאות, כולל הסוכנות הראשית של B&W בפאריס, אמרו שרמקולים רצפתיים גדולים לא מתאימים לחדר הקודם שהייה לי, 5.20x4.20, אבל למזלי לא הקשבתי לעצות האלה, ונהניתי מצליל נהדר.

כיום אני נהנה גם בחדר קטן עוד יותר, כ-4.40x4.00, כשגוף הרמקולים רק כ-45 ס"מ מהקיר (כל אחד מהם towed-in ב-30 מעלות, ליצירת משולש שווה צלעות עם נקודת ההאזנה), והטוויטרים 80 ס"מ.

הרמקולים האחוריים בסראונד, גם הם רצפתיים וגדולים, מרוחקים רק 20 ס"מ מהקיר האחורי, והטוויטרים כ-45 ס"מ.

בקיצור, יש כאן הרבה סיפורי סבתא...

עמיר

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
עמיר , זה לא אומר שאין סיכוי שלא תשמע בחדר נכון יותר טוב יותר .
השאלה היא תמיד כמה אנו מנצלים מהרמקול.
גם אני חיי עם שני רצפתיים גדולים כרגע בחדר של 2.70X3.10 .
אז סתמתי להם את הפירים ושומעים יופי .

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,803
נקודות
113
ויכולה בהחלט להיות בעייה אקוסטית בגלל המטבח, בייחוד אם יוצא שאחד הרמקולים לייד פתח למטבח ואחד לייד קיר, מה שייפגע בסימטריםה ומכאן בבמה ובתמונת הסטריאו. ייתכן/סביר שנקודת ההאזנה האופטימאלית תהייה לא כל כך חברותית/אסטיתית -- עם הגב אל הפתח למטבח, ושני הרמקולים לייד הקיר המרוחק מהפתח.

לא הייתי מתעסק עם אקוסטיקאים בהקשר זה, אפילו מקצועיים -- יש גבול מאוד נמוך למה שאפשר לנבא/לחשב עבור חללים קטנים, והתוצאה תהייה מאוד תלויית-רמקול בכל מקרה, אז הייתי משקיע את הכסף המיועד לאקוסטיקאי ברמקולים טובים יותר.

בקשר למיקום הרמקולים -- הרבה ניסיון וטעייה, כשייש כמה כללים מנחים בקשר לנקודת ההתחלה, שלא אכנס אליהם כאן, אבל אפשר גם להתחיל בלעדיהם.

עמיר

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,803
נקודות
113
עמיר , זה לא אומר שאין סיכוי שלא תשמע בחדר נכון יותר טוב יותר .
השאלה היא תמיד כמה אנו מנצלים מהרמקול.
גם אני חיי עם שני רצפתיים גדולים כרגע בחדר של 2.70X3.10 .
אז סתמתי להם את הפירים ושומעים יופי .
ברור שחדר גדול יכול לתת תוצאות טובות יותר, ולנצל טוב יותר את הפוטנציאל של הרמקול. עם זאת, אני מעדיף לנצל רק 50% מרמקול שהפוטנציאל שלו הוא "100" בסקאלה כלשהי, מאשר 100% מרמקול שנותן "30" באותה סקאלה.

אני משתמש ברמקולים בלי לסתום להם שום דבר.

עמיר

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
רמקול גדול בחדר בינוני מביא איתו משהו שמעט רמקולים "שמתאימים לחדר" מביאים. הגודל של הצליל, הבמה הענקית, הנוכחות האנושית בקול שירה או אפקט ההופעה החיה הם יתרונות חד משמעיים של רמקול גדול בחדר בינוני {לא חדר שינה}.

הטענה שלי היא שאם לחדר יש בעיה עם תדר מסויים לא כל כך מעניין את החדר אם התדר מגיח ממוניטור, ריצפתי בינוני או רצפתי גדול, הבעיה תשאר ככה או ככה.

החדר שלי הוא בגודל של 4.3 על 4 מטר. הוא פתוח לפינת אוכל ולמטבח. בסך הכל החלל בו נמצא הרמקול הוא די גדול. אך יוצר בעיות משלו.

חשוב להבין שכל חדר ידרוש טיפול אקוסטי, חדרים מסויימים יזדקקו לטיפול מסיבי ואחרים טיפול קליל. הטיפול הוא לא בהתאם לרמקול אלה בהתאם לחדר.

בנוסף לכך ישנם סוגי אודיופילים.(ורד):)

סוג אחד הוא הסוג שברגע שהספא שלו רועדת או ברגע שהוא מרגיש בס בועט בבטן הוא מיד נלחץ ובטוח ב-100% שהרמקול "גדול על החדר". חובבים אלה מוצאים את עצמם מאזינים למוניטורים עם יחידת בס מקרוסקופית שאינה מסוגלת לחבר בין בס, מיד, וגבוהים תוקפניים מבלי למעוך ולקמפרס את כל התוצאה.

הסוג השני הוא אלה שרכשו רמקול שמנגן את כל התדרים, עם בס כוחני, מיד וגבוהים מלאים וכמובן צליל עוטף ומלא משמעות ואנרגיה.

נכון, צריך לדעת "להתמודד" עם רמקול גדול, וצריך לוכדי בסים שיאזנו את השורר אבל ברגע שיש תוצאה אז אין לה תחליף.

בקיצור, נראה לי שלראשונה אני מסכים עם עמיר. רמקול הוא עיניין של טעם בדיוק כמו שמכונית היא עיניין של טעם.
יש שירצו מכונית קטנה וזריזה בתוך העיר ויש את אלה שירצו לנהוד בערבה עם אמריקאית עטירת מומנט, להדביק את דוושת הגז לרצפה ולראות בשעון 200 קמ"ש עם עוד 150 קמ"ש רזרבות ושעון טורים רחוק מהאדומים.

סורי, אני פשוט איש של רמקולים גדולים.

oferT

חבר משקיען
מעורבות
46
נקודות
48
ראשית לא לוותר על החלום

ולפני שאתה שם כסף על יועץ אקוסטיקה -כמה כסף אתה בכלל מוכן להשקיע על המערכת?

לגבי רמקולים גדולים/קטנים -עד שלא תנסה לא תדע
לא בהכרך רמקולים גדולים יותר מתאימים לחדר שלך, גם אם הוא גדול.

Mr Hemulin

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
בולבלתי

25,000 גג על כל המרכיבים.יספיק לחובב מוסיקה מושבע?
לאחר שקראתי את הכתבות בנושא באתר ואת ההמלצות הסותרות אני לא מבין איך אצליח להתאים את הרמקול לחלל ,הרי להאזנה בחנות יש ערך מוגבל וניסוי וטעיה זה עניין יקר מאוד עם ציוד כזה! מקובל לתת רמקולים לניסיון ?
יש חנות מומלצת להתחיל מה ?(אנשי מקצוע שבאמת רוצים בטובתך,אם קיים בארץ..)

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
תוכל להתחיל אצל היבואנים שבלינק הבא.

http://www.dtown.co.il/links/stores-6/

אגב. על איזה סתירות אתה מדבר ומה מבלבל אותך בדיוק? אולי כדאי שתהיה יותר ספציפי וכך נוכל לתת לך תשובות ספציפיות יותר.

oferT

חבר משקיען
מעורבות
46
נקודות
48
סכום יפה מאוד.

רוב היבואנים נותנים רמקולים/הגברות לנסיון בבית, לעתים בסכום סמלי.
כמובן שיד שנייה עדיפה במקרה הנ"ל. {תמורה לכסף}

בשביל שלא תהיה מבולבל אין כמו כיתות רגליים בין חנויות/יבואנים,מומלץ.
שמע כמה דברים {לוקח זמן, אבל חוויה} צמצם את המבחר לכמה דברים שיותר
קולעים לטעמך -נסה להביא אותם לבית לבחינה מעמיקה יותר,חזור לכאן עם רשמיך
ויהיה קל יותר להמשיך מנקודה זו.

בהצלחה.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,803
נקודות
113
תוכל להתחיל אצל היבואנים שבלינק הבא.

http://www.dtown.co.il/links/stores-6/

אגב. על איזה סתירות אתה מדבר ומה מבלבל אותך בדיוק? אולי כדאי שתהיה יותר ספציפי וכך נוכל לתת לך תשובות ספציפיות יותר.
והייתי בודק גם אצל http://www.audio-designs.co.il/, ו/או ללכת ולשמוע את ה-B&W היקר ביותר שאתה יכול להרשות לעצמך.

עמיר

TakeOne

חבר משקיען
מעורבות
865
נקודות
113
מרבית היבואנים מדגימים בסלון"ממוצע" ויש להם מבחר די גדול, חלקם כולל גם יד שנייה, כך שבתקציב שלך תוכל ללא ספק למצוא סט חביב שיתאים לחלל וירבה נחת. היתי ממליץ לך לבדוק מוצרים מתצוגה או יד שנייה ממי שעשו שידרוג אצל היבואנים.

הסתייגות אחת: ממש לא ממליץ לך על -B&W. יש לי רקע ונסיון רב עם דגמים שונים (לא זולים) שלהם. התמחור בארץ שערורייתי, התמורה לא מוצדקת ויש היום מבחר הרבה יותר מעניין ומוצלח בארץ, שחבל להתפשר על B&W.

בהצלחה.

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
והעצה הכי טובה שאני יכול לתת היא להתרחק מרמקול שעושה לך WOW מטורף בהתחלה.
רמקול טוב הוא רמקול שמאזינים לו ולאט לאט האוזן מתרגלת אליו. כמו כן הדגמה שיצאת ממנה עייף היא הדגמה לא טובה.

oferT

חבר משקיען
מעורבות
46
נקודות
48
הסתייגות אחת: ממש לא ממליץ לך על -B&W. יש לי רקע ונסיון רב עם דגמים שונים (לא זולים) שלהם. התמחור בארץ שערורייתי, התמורה לא מוצדקת ויש היום מבחר הרבה יותר מעניין ומוצלח בארץ, שחבל להתפשר על B&W.
.

(Y)

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
ממליץ ללכת לשמוע את אלו:
http://www.dtown.co.il/forum/11686-רמקולים-למכירה-devore-fideliy-super-8-a.html
וגם את הMATRIX שנמכרים פה.
וגם יש פה קבאס למכירה.
כולם רמקולים טוב ומעניינים לשמיעה.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,803
נקודות
113
איזה אולפן הקלטות שהוא הטוב בעולם משתמש ברמקולים שלהם?
והאם העדפת את ה-801 גם מרמקולים אחרים של אותה יצרנית שעולים פי 3?
ממתי "אולפני ההקלטות הרציניים ברחבי העולם" מהווים אנדיקצייה/רפרנס לאיכות?
מבוקר יום א', כשהזברה קמה.

כמו בשאר המיקרים, יהייה טיפשי להתווכח על טעם וריח..
ההמלצה שלי מופנית לשואל. אתם תאהבו מה שאתם רוצים.

עמיר

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור