חיישן מצלמה דגיטלית - מהו סוד הפיקסלים, מדריך

• פותח הנושא dtown
  • פורסם בתאריך

dtown

מנהל
צוות האתר
מעורבות
719
נקודות
113
שרשור תגובות עבור המאמר: חיישן מצלמה דגיטלית - מהו סוד הפיקסלים

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
כתבה נפלאה - כל הכבוד.

נכנסתי לא מזמן לעיניין הצילום. נראה לי שאני מתחיל להתמכר לכך, בכל יום כמעט אני יוצא לצלם נופים, פרחים, וסתם תמונות יפות של ערים ביום ובלילה.

כיום אני משתמש בעדשה של TAMRON חדשה שרכשתי במידה 28-300 שמאפשרת לי לצלם גם מרחוק וגם מקרוב.

אוסיף שאלה קטנה.
האם המידה 28-300 אומרת שאובייקט ממרחק 300 מטר הוא המקסימום שאני יכול לפקס עליו?

KOOKE

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
לא. המספר 300 מבטא את אורך המוקד. למעשה אורך המוקד המשתנה מבטא פי כמה מגדילה העדשה.

ממליץ לך לבקר באתר d-spot ...אתר המקיף ביותר בארץ בענייני צילום.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
תודה שלמה.

ככה חשבתי אבל לא הייתי בטוח. זה אומר במילים אחרות 28-300 מגדילה פי 28 ועד 300 מ"מ?

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
נמר הפעם אחלוק עלייך. הכתבה לא טובה.
היא לא מפורטת נכון לדעתי האישית , היא מתמקדת בנושאים שיש ללמוד קצת יותר עליהם לפני שמתייחסים אליהם.
ללמוד על CMOS בלי לדעת מה זה טרנזיסטור, מה זה התקן CMOS אמיתי , ואיך הפכו אותו להתקן לצילום, להבין במוליכים למחצה, ללמוד מה זה CCD כמו שצריך, בלי לדבר על המטריצה וכו...

בקיצור, יש דברים שלא צריך להסביר על רגל אחת כי זה יגרום לתופעה נוראית מבחינתי.
התופעה: אנשים שאין להם מושג קוראים כתבה שהוסברה על רגל אחת באינטרנט , ובכך מרגישים עקב תגובות של הציבור האחר שלא מבין שמהלל "כתבה נפלאה וכו..." , שהם עכשיו מבינים המון כי הכתבה מעולה ונפלאה.

ואז הם מסיקים תובנות לגבי תחום כלשהו והופכים עצמם מומחים .

בידידות,
אורי.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
אני לא מבין מספיק בכדי להגיד כמה היא טובה אך אני מבין כל כך מעט על מנת שתוכל להעשיר אותי בעוד קצת ידע בנושא.

אני למשל לא ידעתי שיש הבדלים בין CMOS ו-CCD במצלמות ועכשיו אני כן יודע. עדיין לא הועלו היתרונות של כל אחד מהם וזה פתוח לדיון.

תחביב הצילום אולי נכנס בי מאוחר {לפני כמה חודשים תמימים} אך אני לומד לאט לאט את התחום ומשתדל לקרוא כתבות קלילות על התחום. אחר כך אחפש את הכתבות היותר טכניות וממוקדות {נראה לי שהן יגיעו לכאן במהרה}.:)

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
זה מה שאני טוען.
אני לקחתי השנה קורס במיקרואלקטרוניקה 2 בתור בחירה.
למדתי משלב בייצור על איך עובד טרנזיסטור MOS , איך בנוי CMOS, איך זכרונות, חיישנים וכו..
למדתי שאני בעיקר לא מבין כלום. בתחום הזה לעומק.
מה שכן למדתי זה שאני יודע מספיק כדי להגיד שהכתבה לא תורמת אלא בעיקר יוצרת בעיית דיסאינפורמציה.

יש דברים שאני טוען או להסביר בצורה שיטחית ביותר או לעומק, אי אפשר בין לבין.

אני לא אכתוב כתבה על כזה נושא כי אני לא מבין לעומק. אם הייתי צריך הייתי בוחר או לכתוב בצורה הכי שיטחית או בצורה הכי מצקועית שיש.
בחיים לא באמצע. זה חבל.

slavazh

אוהב את התחום
מעורבות
1
נקודות
18
קודם כל הכבוד על היוזמה ועל המעמץ.
אכשיו כמה דברים
דבר ראשון לא יעזור בית דין הדבר הכי חשוב בצילום היה ויהיה העדשה, ולא החיישן כפי שנתן היה להיתרשם מהכתבה.
דבר שני החל מהיום שיצרני החיישנים עברו את נקודת 5 מ.פ הסרט צילום נהפך ללא רלוונטי, היתרון היחיד שלו הוא בתחום הדינמי או מה שאנחנו נוהגים לקרוא לו קונטראסט, ואל תבינו אותי לא נכון זה תקף אך ורק לדגמים ספציפיים של סרטי צילום ולא לסרט צילום שאדם רגיל קונה ושם במצלמה.
דבר שלישי קשור קצת לדבר הראשון למרות שיש כפי שאומר המחבר איבוד מידע בין הפיקסלים זה לא רלוונתי כי רוב האופטיקה היום לא יכולה לתת הפרדה כלכך גדולה.

לנמר אני ממליץ לך ולכל מי שמעוניין ללמוד קצת על הצילום הדיגיטלי להיכנס לאתר של טד(יוסי) קרמר www.kramery.com.
לגבי אורכי המוקד אז ככה קודם כל על העדשה עצמה רשום מאיזה מרחק מינימלי היא מפקסת, נדמה לי חצי מטר בעדשה הזו. עכשיו רק לתת בסיס 50 מ"מ זו זווית ראיה של עין אנושית כל דבר קטן יותר יתן לך תמונה רחבה יותר וכל דבר גדול יותר יתן לך תמונה צרה יותר (וגם קרובה יותר)

Nimrod-g

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
0
שלום לכולם,
מטרת הכתבה היא לפתוח קצת את ה"קופסה השחורה" של הצילום. אין פה ניסיון להיות מקצועי ברמת המיקרואלקטרוניקה.
אני בעצמי גם אלקטרונאי ולכן העדפתי לסנן מידע "מיותר" (מה שנקרא מידע מקצועי) כדי שאנשים יוכלו להבין בגדול מה מתרחש. אף אחד לא צריך לדעת מה זה טרנזיסטור או מאיפה התחילו להשתמש ברכיבי MOS. זה מיועד לקורס מוגבר באלקטרוניקה ואף לא קשור לצילום בכלל. מה שחשוב כאן הוא ההבדל ה"צרכני" בין חיישנים ולא המבנה שלהם.
הכתבה מיועדת לתחום המצלמות הדיגיטליות ולא לתחום האלקטרוניקה.
כמו בבישול - כשמכינים כדורי שוקולד לא מסבירים איך מכינים את השוקולד עצמו אלא פשוט רושמים "קח שוקולד". אני מנסה להסביר את ההבדלים בין סוגי השוקולד...
לגבי סוגי עדשות - אין לי מושג :) אני חנון של מצלמות דיגיטליות מהצד של הגדג'טריה והאלקטרוניקה ולא מהצד של הצילום. שאלת עדשות צריך להפנות למי שמבין בצילום!
שיהיה לכולם יום מעולה ושתזכו בלוטו

מ

מיקי

אורח
דבר שני החל מהיום שיצרני החיישנים עברו את נקודת 5 מ.פ הסרט צילום נהפך ללא רלוונטי

על איזו נוסחה אתה מתבסס כשאתה טוען כך?
מצלמות 35 מ"מ פילם מסוגלות עדיין להתמודד עם הDSLRים המתקדמים ביותר, כולל הD3X.
שלא לדבר על מצלמות הפורמט הבינוני ובעיקר הפורמט הגדול, שמספק רזולוציה הרבה יותר גבוהה מכל מה שמוצע היום בתחום הדיגיטלי.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור