דיכויבתדרי תהודה (ROOM MODES) בעזרת RC האם יש בזה עניין לחברים?

shushu

חבר משקיען
מעורבות
822
נקודות
113
האם יש לך ניסיון באיקיוליזר פרמטרי של ROON?
אם כן אשמח אם תשתף אותנו בניסיון שלך, זה שילוב טוב לזהות גלים עומדים ב REW בשיטה שלי ולישם פילטרים NOTCH ב ROON אם זה עובד.
איסי
כן, אני משתמש בעיקר באקילייזר הפרמטרי הפשוט,ֶאבל יש פילטרים נוספים כגון משחק עם ה Q וכו.
לא הכנסתי עקומה מ rew, אבל אפשרי
כנס ל dsp ב roon, זה יחסית self explanatory
בקרוב אמדוד את החדר ואכנס לזה יותר

shushu

חבר משקיען
מעורבות
822
נקודות
113
העלתי צילומי מסך מהרון,ֶלעזור למי שרוצה להתנסות בהפעלה בסיסית.
ניתן להכניס לו גרף קונבולוציה סופי למי שמדד ויש לו גרף תיקון.ֶיש עוד פילטרים שונים חלקם יותר שימושיים חלקם פחות (למשל ווליום שמאל ימין)

תמונות מצורפות

• A812A165-3D06-4536-8250-665E75A62EF2.jpeg
    A812A165-3D06-4536-8250-665E75A62EF2.jpeg
    KB 98.6 · צפיות: 68
  • 15F59095-D236-41DF-86BE-41498EBCBF5F.jpeg
    15F59095-D236-41DF-86BE-41498EBCBF5F.jpeg
    KB 136.4 · צפיות: 73
  • B188FEA9-8D6D-429A-B806-852481AF160E.jpeg
    B188FEA9-8D6D-429A-B806-852481AF160E.jpeg
    KB 113.8 · צפיות: 75
  • 8E5BB776-9EC4-4FA4-B60A-979FD09FE06C.jpeg
    8E5BB776-9EC4-4FA4-B60A-979FD09FE06C.jpeg
    KB 117.4 · צפיות: 70
  • 8C56B951-D969-4953-83EE-16EBBB86F763.jpeg
    8C56B951-D969-4953-83EE-16EBBB86F763.jpeg
    KB 134.7 · צפיות: 62
  • 0210E047-7E9A-49F9-AB85-3B81BD839F97.jpeg
    0210E047-7E9A-49F9-AB85-3B81BD839F97.jpeg
    KB 183.5 · צפיות: 73
  • A992EC5C-07E3-44FB-94D0-B36BD9D64BAC.jpeg
    A992EC5C-07E3-44FB-94D0-B36BD9D64BAC.jpeg
    KB 176.2 · צפיות: 71

shushu

חבר משקיען
מעורבות
822
נקודות
113
וכמובן אקולייזר פרמטרי שלא צילמתי עם אופציות שונות לפילטרים.
דוגמא לעקומה שבניתי להורדת בס והעלאת גבוהים קלילה (עד שברודמן יחליטו להוציא שידרוג בצורת טוויטר יהלום ;))

תמונות מצורפות

• FD911539-B047-4B8D-AF0C-585B98F1AC95.jpeg
    FD911539-B047-4B8D-AF0C-585B98F1AC95.jpeg
    KB 154.6 · צפיות: 70
  • image.jpg
    image.jpg
    KB 124.7 · צפיות: 49

יאיר ל

חבר אתר
מעורבות
4
נקודות
3
שלום אפי,
אני מישתמש במחשב וינדוז, מיקרופון ECM8000 של בהרינגר, מגבר מיקרופון MIC100 של בהרינגר , ממיר מUSB לאופטי ברינגר UCA222 ו RC שהוא מסטרינג פרוססור DEQ2496 של ברינגר, DAC של בעל כניסה אופטית שיש לחבר בחדר והגברה ורמקולים של החבר בעל החדר הנימדד
יצרתי לי ערכת מדידה ניידת שאני יכול למדוד אצל חברים.
המסטרינג פרוססור DEQ2496 מכיל בתוכו דיגיטל סיגנל פרוססורס של ANALOG DEVICE SHARK שהם מעולים. אני רק מישתמש בו דיגיטלת ולא ב A/D וב D/A שלו.
תוכנת המדידה REW דורשת שהמיקרופון יתחבר למחשב בUSB. יש מיקרופון מומלץ UMIC-1 שהוא USB וניתן לקבל איתו תמורת תשלום גם קובץ כיול. אני רציתי שיהיה לי שליטה נוספת בהגבר על ידי מגבר מיקרופון אבל זה לא ממש דרוש וניתן להישתמש ב UMIK-1
שאפו על היוזמה.

כמה שאלות,
1. האם המדידה נעשית רק בנקודה אחת (נק' ההאזנה) או שיש מיצוע ערכים מנק' שונות בחדר
2. מאחר ואני די חסר ידע, מדוע מתייחסים רק לגלים עד 300 הרץ? והאם לא צריך אולי לכוון בהתאם לקרוסאובר של הרמקול?

תודה

issi

אוהב את התחום
מעורבות
187
נקודות
43
1. האם המדידה נעשית רק בנקודה אחת (נק' ההאזנה) או שיש מיצוע ערכים מנק' שונות בחדר
2. מאחר ואני די חסר ידע, מדוע מתייחסים רק לגלים עד 300 הרץ? והאם לא צריך אולי לכוון בהתאם לקרוסאובר של הרמקול?

תודה
שלום יאיר,
1. לגבי שאלה ראשונה, זה תלוי ביעוד של החדר. אם זה חדר האזנה או סלון שמיועד למאזין יחד ב99% מהזמן מספיק לניסיוני מדידה אחת בנקודת ההאזנה. אם החדר מיועד לקולנוע ביתי עם מספר מאזינים / צופים יש למדוד בכל נקודות ההאזנה ולעשות ממוצע. REW יודע למצע מספר מדידות וליצור לך את הגרף הממוצע. דן נגר מומחה לזה, לי אין ניסיון מעבר למאזין בודד בנקודת ההאזנה.
2. גלים עומדים נובעים ממידות החדר קשור לפיזיקה ותורת הקול ניתן להנחית אותם עם טיפול אקוסטי.
סלון שמשרת את כל בני הבית ובת הזןג לא ניתן לממש בטיפול אקוסטי מלא. לעומת זאת RC הוא רק מכשיר נוסף וזה יעבור את מיבחן ה WAF
. אני מצרף מדידה של WATERFALL מ20-20000 הרץ לפני טיפול ב RC תוכל לראות שמעל 300 הרץ גמן הדעיכה קטן מ 300 מילישניה ולכן אין בעיה של גלים עומדים.
הבעיה מעל 300 הרץ היא בהחזרים מוקדמים ואיזון בין תדרי מיד ותדר גבוהה וזה למאמר אחר.
גלים עומדים ספקטרום מלא.JPG

ניתן לעשות סימולציה של גלים עומדים ב REW. ממליץ להתקין את התוכנה שהיא חינמית לפתוח אותה, לפתוח הצד ימין למעלה את לחצן ROOM SIMULATION ולהכניס את מידות החדר. ניתן גם להגדיר את כמות הטיפול הפסיבי בחדר, להגדיר את נקודת ההאזנה ומיקום הרמקולים והסאב עם קיים. הסימולציה תראה בגרף את תדרי הגלים העומדים והעוצמה שלהם. ככל שתגדילו את אחוז הטיפול האקוסטי עוצמת הגלים העומדים תקטן.

סימילצית חדר.JPG

לני

חבר משקיען
מעורבות
271
נקודות
63
ניתן לדכא יפה תדרי הידהוד (ROOM MODES) בעזרת RC על פי ומדידות בREW.
עשיתי את זה בהצלחה רבה אצלי ואצל חברים.
אני אשמח לכתוב פוסט מפורט כולל גרפים להסביר את הטכניקה שלי.
אם אני אקבל תגובות של חברים שמעוניינים בזה אשקיע בכתיבת הפוסט
אם זה מעניין רק את דן ואת רן מויאל אן צורך כי זה לא יחדש להם דבר.
ממתין לתגובות,
חג שמח,
איסי

איסי
אחד הפוסטים המעניינים והמלמדים
תודה לך
לפוסט שלך timing מצוין.

שבוע שעבר חיברתי את המערכת האקטיבית שבניתי לראשונה .
בשלב זה הדרייברים מחוברים ישירות ל dcx (ללא מגבר) דרך ערוץ a ו b האנלוגים
מקור לפטופ +ספוטיפיי.

אני מאוד מופתע (לטובה)
קודם כול שומעים אפילו חזק.
בטסטים הראשונים הרמקולים היו בחדר שינה כיוונתי את הבסים לפי האוזן והם היו נעימים.
במעבר לסלון הבסים התחזקו יותר מידי.

בכול אופן יש לי גם את 88a minidsp ואת dcx.
עדיין לא שמעתי את הרמקולים כשהם מחוברים ל minidsp.

החיסרון של minidsp זה שאין לו כניסה דיגיטלית כמו ל dcx.
לעומת זאת ההההפרדה של המעגל האנלוגי מהדיגיטלי ב dcx מאפשרת לבצע שידרוג לערוצים האנלוגים. (שזה ממש מדגדג לי להיכנס לפרויקט כזה)

איזה מכשיר אהבתם יותר?

חוץ מ Noch filter האם יש עוד שיטות מתוחכמות יותר שמבטלים תדרי תהודה ?
כמו לשנות את הפאזה בתדר מסויים או לקצר את הזמן שתדר מסויים מנגן?

issi

אוהב את התחום
מעורבות
187
נקודות
43
שלום לני,
היסתכלתי באתר של Minidsp ויש להם דגם דיגיטל עם כניסות ויציאות דיגיטליות הוא ניקרא minidsp flex digital על פי מה שראיתי באינטרנט.
ל DEQ2496 יש גם כניסות וגם יציאות דיגיטליות. ל MINIDISK יש רק איקיוליזר פרמטרי של 10 פילטרים ןל DEQ2496 יש גם פרמטרי 10 פילטרים וגם איקיוליזר גרפי 1/3 אוקטבה 31 סלידים ושני האיקיוליזרים פועלים יחדיו. אני מישתמש בפרמטרי לדיכוי גלים עומדים ובגרפי לתקן את עקומת SPL.
אני לא מכיר שיטה נוספת לדיכוי גלים עומדים חוץ מNOTCH FILTER וטיפול אקוסטי פסיבי.
DEQ2496 מיועד גם להופעות חיות בהם צריך לחסום פידבק מהמיקרופון, המכשיר מזהה את תדר הפידבק אוטומטית וחוסם אותו בעזרת NOTCH FILTER צר.
בשני המכשירים הציפים של ANALOG DEVICES הם ה DSP וכל השאר תוכנה.

RB68

חבר משקיען
מעורבות
525
נקודות
93
היי לני,
סחטיין על ההתקדמות.
לא לגמרי הבנתי את השרשרת. אתה רוצה קרוס דיגיטלי שיחובר לדאק רב ערוצי (אני עובד עם Okto Research DAC8 Pro שיש לו ווליום אנלוגי ומיועד לעבוד כpre) או הכל-בקופסה כמו הFlex8/Flex עם היציאות האנלוגיות? את הברינגר אני לא מכיר...

תרשה לי עצה קטנה - אל תמהר לרוץ לפתור את בעייות החדר הספציפיות לפני שייצבת את התכנון של רמקול "baseline", אפילו אם אתה מכוון לרמקול "פלסטלינה" (אין באמת דבר כזה ;) ).
איזו הגברה אתה מיעד לשם?
2way? 3way?
הרבה בהצלחה
רועי

לני

חבר משקיען
מעורבות
271
נקודות
63
היי לני,
סחטיין על ההתקדמות.
לא לגמרי הבנתי את השרשרת. אתה רוצה קרוס דיגיטלי שיחובר לדאק רב ערוצי (אני עובד עם Okto Research DAC8 Pro שיש לו ווליום אנלוגי ומיועד לעבוד כpre) או הכל-בקופסה כמו הFlex8/Flex עם היציאות האנלוגיות? את הברינגר אני לא מכיר...

תרשה לי עצה קטנה - אל תמהר לרוץ לפתור את בעייות החדר הספציפיות לפני שייצבת את התכנון של רמקול "baseline", אפילו אם אתה מכוון לרמקול "פלסטלינה" (אין באמת דבר כזה ;) ).
איזו הגברה אתה מיעד לשם?
2way? 3way?
הרבה בהצלחה
רועי

הי רועי
הminidsp/ dcx הם הקרוס.
בפנים יש מעבד DSP שיודע לעשות את מה שקרוס פאסיבי עושה.
באופן כללי הדרגה הראשונה דוגמת שני ערוצים אנלוגיים ( ימין ושמאל)
הdsp יודע לשכפל את ה data ל שישה או שמונה ערוצים.
לכל ערוץ מתבצע עיבוד (פילטרים + אקולייזר)
לאחר מכן ממירים את האות הדיגיטלי לאנלוגי ע"י d2a .
בשלב האחרון יש low pass filter שממומש על ידי מגברים
המגברים בדרגת מוצא האחרונה עובדים במתח 15v

הבעיה שהערוץ הסופי לא ממש High End.....
קראתי על כאלה מחליפים את כל הכרטיס האנלוגי.

אצלי הdcx דוחף ישירות את הדרייברים .
בלי מגבר חיצוני באמצע (בהמשך יהיה מגבר שישה ערוצים).

RB68

חבר משקיען
מעורבות
525
נקודות
93
הי רועי
הminidsp/ dcx הם הקרוס.
בפנים יש מעבד DSP שיודע לעשות את מה שקרוס פאסיבי עושה.
באופן כללי הדרגה הראשונה דוגמת שני ערוצים אנלוגיים ( ימין ושמאל)
הdsp יודע לשכפל את ה data ל שישה או שמונה ערוצים.
לכל ערוץ מתבצע עיבוד (פילטרים + אקולייזר)
לאחר מכן ממירים את האות הדיגיטלי לאנלוגי ע"י d2a .
בשלב האחרון יש low pass filter שממומש על ידי מגברים
המגברים בדרגת מוצא האחרונה עובדים במתח 15v

הבעיה שהערוץ הסופי לא ממש High End.....
קראתי על כאלה מחליפים את כל הכרטיס האנלוגי.

אצלי הdcx דוחף ישירות את הדרייברים .
בלי מגבר חיצוני באמצע (בהמשך יהיה מגבר שישה ערוצים).
את המיני אני מכיר...
אתה אומר שהdcx מוציא 15v? (ה88a יוציא מקס' 8v אם תשתמש בבאלאנסד).

efi1965

כתב האתר בצפון
צוות האתר
מעורבות
395
נקודות
83
שלום יאיר,
1. לגבי שאלה ראשונה, זה תלוי ביעוד של החדר. אם זה חדר האזנה או סלון שמיועד למאזין יחד ב99% מהזמן מספיק לניסיוני מדידה אחת בנקודת ההאזנה. אם החדר מיועד לקולנוע ביתי עם מספר מאזינים / צופים יש למדוד בכל נקודות ההאזנה ולעשות ממוצע. REW יודע למצע מספר מדידות וליצור לך את הגרף הממוצע. דן נגר מומחה לזה, לי אין ניסיון מעבר למאזין בודד בנקודת ההאזנה.
2. גלים עומדים נובעים ממידות החדר קשור לפיזיקה ותורת הקול ניתן להנחית אותם עם טיפול אקוסטי.
סלון שמשרת את כל בני הבית ובת הזןג לא ניתן לממש בטיפול אקוסטי מלא. לעומת זאת RC הוא רק מכשיר נוסף וזה יעבור את מיבחן ה WAF
. אני מצרף מדידה של WATERFALL מ20-20000 הרץ לפני טיפול ב RC תוכל לראות שמעל 300 הרץ גמן הדעיכה קטן מ 300 מילישניה ולכן אין בעיה של גלים עומדים.
הבעיה מעל 300 הרץ היא בהחזרים מוקדמים ואיזון בין תדרי מיד ותדר גבוהה וזה למאמר אחר.
צפה בקובץ המצורף 60744
ניתן לעשות סימולציה של גלים עומדים ב REW. ממליץ להתקין את התוכנה שהיא חינמית לפתוח אותה, לפתוח הצד ימין למעלה את לחצן ROOM SIMULATION ולהכניס את מידות החדר. ניתן גם להגדיר את כמות הטיפול הפסיבי בחדר, להגדיר את נקודת ההאזנה ומיקום הרמקולים והסאב עם קיים. הסימולציה תראה בגרף את תדרי הגלים העומדים והעוצמה שלהם. ככל שתגדילו את אחוז הטיפול האקוסטי עוצמת הגלים העומדים תקטן.

צפה בקובץ המצורף 60745
בוקר טוב
בהנחה ומדובר בחדר יעודי למאזין בודד אני מניח שכל מה שעושים זה למטב את נקודת ההאזנה. השאלה היא מה קורה במקומות אחרים בחדר ? האם יש גלים עומדים והחזרים בעייתיים שפשוט לא מפריעים לנקודת ההאזנה ?

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
כמעט תמיד כן והחדרים שהם בד"כ סימטריים מלבניים יוצרים גם בעיות באופן סימטרי במרחקים קבועים בין גלים, אבל יש לך את האשף דן נגר שיסביר לך בחינם ויגיד שאני אומר שטויות.

Dan-Cinemart

עוסק בתחום
מעורבות
1,094
נקודות
113
כמעט תמיד כן והחדרים שהם בד"כ סימטריים מלבניים יוצרים גם בעיות באופן סימטרי במרחקים קבועים בין גלים, אבל יש לך את האשף דן נגר שיסביר לך בחינם ויגיד שאני אומר שטויות.
למה ככה ?
למי זה טוב ?

issi

אוהב את התחום
מעורבות
187
נקודות
43
בוקר טוב
בהנחה ומדובר בחדר יעודי למאזין בודד אני מניח שכל מה שעושים זה למטב את נקודת ההאזנה. השאלה היא מה קורה במקומות אחרים בחדר ? האם יש גלים עומדים והחזרים בעייתיים שפשוט לא מפריעים לנקודת ההאזנה ?
בוקר טוב אפי,
השיטה גם בטרינוב היא מדידה במקומות שונים ויצירת פילטרים על פי הממוצע. הוספת סאבים בשיטה של דן ממתנת את ההבדלים בן המיקומים בחדר זה דורש זמן, ניסיון , וניסוי ותהייה. אין לי ניסיון בזה כי אני מתמקד במאזין יחיד בנקודת ההאזנה האופטימלית.
גם באולם קונצרטים מקומות שונים נישמעים שונה וכל מאזין יבחר את המיקום על פי ההעדפה האישית שלו, וכמובן מחיר הכרטיס. אני בהכל התרבות בקונצרטים של הפילהרמונית כמה שיראה מוזר אוהב את השורה האחרונה ביציע כי בו הסולן לא מכסה על התיזמורת
. ביום חמישי שעבר היה הקונצרט פתיחה של העונה עם המנצח המעולה להב שני. הקונצרט שודר בשידור חי באתר MEDICI.TV והוקלט ונימצא באתר, האזנתי בבית ונישמע נכון וזהה. ממליץ לחובבי מוזיקה קלסית, גאז' אופרה ובלט לעשות מנוי באתר, גם הסאונד וגם הווידאו באכות מצויינת חוץ מהקלטות ישנות והמיבחר בארכיב נהדר.

issi

אוהב את התחום
מעורבות
187
נקודות
43
קיוויתי לפוסט נקי, מלמד ומעניין לכולם ויעשיר את ההבנה מה קורה בחדר ההאזנה ואיך ניתן להשיג שיפור.
בבקשה לשמור על כך ולא ללכלך אותו.

issi

אוהב את התחום
מעורבות
187
נקודות
43
המשך כפי שהבטחתי.
הבנו עד עכשיו:
1. מה הם גלים עומדים ומדוע התחום הבעיתי הוא בין 20 ל 300 הרץ.
2. הבנו שהגלים העומדים הם תופעה פיזיקלית שקשורה למידות החדר וכיצד לנבא אותם בסימולציה.
3. ראינו שניתן למדוד אותם ברמת דיוק מצויינת בעזרת מדידה בREW ושימוש בגרף WATERFALL
4. הבנו מה הוא NOTCH FILTER ומהם שלושת הפרמטרים שמגדירים אותו, שזה עוצמת ההנחתה, התדר המרכזי ורוחב הפילטר Q
5. ראינו שקל לזהות את תידרי הגלים העומדים ולהגדיר להם פילטרים ב RC ידנית.
מה עושים הלאה?
1. מודדים את חדר ההאזנה ואולי הוא מטופל אקוסטית מספיק כך שאין בעיה של גלים עומדים בתחום זה וכניראה צריך לטפל בגרף ההענות SPL באיזון בין בס מיד וגבוהים.
2. האם מיצינו את הטיפול הפסיבי האקוסטי תו שמירת האסטטיות של החדר/סלון ושלום בית?
3. אם מיצינו, עכשו נממש טיפול ב RC ונצטרך לבחור שיטה:
א. מערכת RC אוטומטית שאין לנו שליטה על האלגוריתם שלה כמו טרינוב דיראק, לינדורף. (בכולם ניתן גם להוסיף פילטרים ידנית)
ב. MINIDSP בו ניתן למדוד ב REW וניתן ב REW ליצור קובץ פילטרים להטענה ב MINIDSP , או הגדרה בתוכנה של המכשיר של פילטרים ידנית. אין לי ניסיון בזה, אני מניח שדן יש את הידע והניסיון.
ג. RC בעזרת DEQ2496 של בהרינגר והגדרת הפילטרים ידנית. יש לי בזה ניסיון רב ואשמח לעזור.

מקווה שהפוסט והשירשור עזר לחברי האתר להבין נושא גלים עומדים וארגז הכלים שיש כדי לדכא אותם.
איסי

RB68

חבר משקיען
מעורבות
525
נקודות
93
המשך כפי שהבטחתי.
הבנו עד עכשיו:
2. הבנו שהגלים העומדים הם תופעה פיזיקלית שקשורה למידות החדר וכיצד לנבא אותם בסימולציה.
3. ראינו שניתן למדוד אותם ברמת דיוק מצויינת בעזרת מדידה בREW ושימוש בגרף WATERFALL
4. הבנו מה הוא NOTCH FILTER ומהם שלושת הפרמטרים שמגדירים אותו, שזה עוצמת ההנחתה, התדר המרכזי ורוחב הפילטר Q
מה עושים הלאה?
1. מודדים את חדר ההאזנה ואולי הוא מטופל אקוסטית מספיק כך שאין בעיה של גלים עומדים בתחום זה וכניראה צריך לטפל בגרף ההענות SPL באיזון בין בס מיד וגבוהים.
2. האם מיצינו את הטיפול הפסיבי האקוסטי תו שמירת האסטטיות של החדר/סלון ושלום בית?
א. מערכת RC אוטומטית שאין לנו שליטה על האלגוריתם שלה כמו טרינוב דיראק, לינדורף. (בכולם ניתן גם להוסיף פילטרים ידנית)
ב. MINIDSP בו ניתן למדוד ב REW וניתן ב REW ליצור קובץ פילטרים להטענה ב MINIDSP , או הגדרה בתוכנה של המכשיר של פילטרים ידנית. אין לי ניסיון בזה, אני מניח שדן יש את הידע והניסיון.
ג. RC בעזרת DEQ2496 של בהרינגר והגדרת הפילטרים ידנית. יש לי בזה ניסיון רב ואשמח לעזור.

מקווה שהפוסט והשירשור עזר לחברי האתר להבין נושא גלים עומדים וארגז הכלים שיש כדי לדכא אותם.
איסי
איסי,
השרשור שלך נפלא. רספקט על ההשקעה.

אני רוצה להוסיף עוד אופצית תוכנה (על PC) חינמית שקל יחסית לחוות איתה את העניין בקטע "לא מחייב":
Apo Equalizer - יסודית מאוד מבחינת אפשרויות, eq, peq, יבוא מ-rew, המון pre-sets, דאטהבייס של פרמטרים מוכנים מראש לאוזניות (מבוססי מדידות), עבודה עם ריבוי ערוצים (upmix, downmix ועוד), המון אפקטים (חחח לא כולם יחשבו לאודיופילים) - בכלל זה crossfeed ועוד ועוד.
Apo מבוסס קוד פתוח ועבר טיוב ובדיקות ע"י המוני חובבים - ה"לוק-אנד-פיל" יזכיר לאפורי השער בינינו תוכנות מהניינטיז...
נקודה חשובה - התוכנה יוצרת התקן אודיו וירטואלי ועובדת "system wide", היינו לא זקוקה להתממשקות עם תוכנת-צד-לקוח מסויימת (נניח Tidal או Spotify או נגן אחר כלשהו).

הApo רץ ברקע ועובד מול קובץ txt פשוט שזה נוח ומינימליסטי למי שאוהב את הקטע, אבל לשאר הבריות, מומלץ להתקין ממשק גרפי שנכתב עבורו (תוכנה נפרדת, גם קוד פתוח) בשם Peace Equalizer. די אינטואיטיבי, אם גם פה הממשק נראה מיושן.
מעבר לכל מה שאיסי כיסה כאן בהתייחס לרמקולים, אני ממליץ בחום להשתמש ביכולות הללו גם באוזניות: לכשתתרופף מעט האחיזה של העבודה בצווארי o_O - אפתח פוסט נפרד בו אנסה להסביר למה (גם) EQ לאוזניות זה רחוק ממה שחשבתם.

שוב, תודה רבה איסי
רועי

liranbh

חבר משקיען
מעורבות
903
נקודות
113
המשך כפי שהבטחתי.
הבנו עד עכשיו:
מה עושים הלאה?

איסי
אחד השרשורים הטובים באתר
בדיוק המהות של אודיופיליה
אם זה תלוי בי אני נועץ אותו בראש הפורום לנצח

תודה רבה על ההשקעה!!!!

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור