למה סטרימינג והורדות קבצים הם העתיד

• פותח הנושא AK1
  • פורסם בתאריך

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
מה שמשותף לדיגיטל טוב ולאנלוג טוב, שניהם עולים לא מעט.
זה המצב בהווה.
בעתיד ייתכן שיהיה דיגיטל סופרלטיבי באוזניות בגרושים, ונישה לאוזניות מפונפנות במחירים מנופחים.
אנלוג בנישה או במוזיאון.

pruym

חבר משקיען
מעורבות
1,817
נקודות
113
הכל הפכתי ל FLAC ומנגן משרת מקומי
כמה שניסיתי להפוך סידי לקובץ איכותי (וניסיתי!) הוא פשוט לא נשמע כמו סידי! פייל ברזולוציה גבוה שנרכש אונליין נשמע טוב יותר בהרבה מפייל שהומר לקובץ בעזרת מחשב (ניסיתי אינספור תכנות) וסידי נשמע טוב יותר גם מפייל איכותי שיושב על ההארד דיסק במחשב (לא הבדל גדול), מול קובץ שהומר אין בכלל על מה לדבר.
אני מניח שההבדל נובע מכך שבמחשב אין אצלי ספק לינארי, אותו כנ״ל לגבי הסוויץ׳ אבל שורה תחתונה לפחות מהניסיון שלי אחרי המון השוואות וניסיונות, כאשר איכות השמע היא המטרה לאדם ששומע אלבומים ולא קופץ משיר לשיר מדיה פיזית (אצלי זה דיסקים) עדיין מובילה ובפער לא מבוטל. אני חושב שייקח זמן עד להשתלטות הסטרימינג (אם בכלל), אני (בדיוק כמו @למה ) רוכש דיסקים או פייל איכותי אחרי האזנה מטידל, טידל בשבילי זה בדיוק כמו שפעם היינו מקשיבים באוזניות לתקליט בחנות התקליטים ע״מ לרכוש…

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
כמה שניסיתי להפוך סידי לקובץ איכותי (וניסיתי!) הוא פשוט לא נשמע כמו סידי! פייל ברזולוציה גבוה שנרכש אונליין נשמע טוב יותר בהרבה מפייל שהומר לקובץ בעזרת מחשב (ניסיתי אינספור תכנות) וסידי נשמע טוב יותר גם מפייל איכותי שיושב על ההארד דיסק במחשב (לא הבדל גדול), מול קובץ שהומר אין בכלל על מה לדבר.
אני מניח שההבדל נובע מכך שבמחשב אין אצלי ספק לינארי, אותו כנ״ל לגבי הסוויץ׳ אבל שורה תחתונה לפחות מהניסיון שלי אחרי המון השוואות וניסיונות, כאשר איכות השמע היא המטרה לאדם ששומע אלבומים ולא קופץ משיר לשיר מדיה פיזית (אצלי זה דיסקים) עדיין מובילה ובפער לא מבוטל. אני חושב שייקח זמן עד להשתלטות הסטרימינג (אם בכלל), אני (בדיוק כמו @למה ) רוכש דיסקים או פייל איכותי אחרי האזנה מטידל, טידל בשבילי זה בדיוק כמו שפעם היינו מקשיבים באוזניות לתקליט בחנות התקליטים ע״מ לרכוש…
זו כאמור חשיבה של אודיופיל במונחים של היום.

בעתיד (הרחוק) כשפחות ופחות אנשים בכלל ידעו מה זה CD, ופחות ופחות אנשים ישבו מול מערכות, בטח לא יהיה איכפת להם אם סטרימינג נשמע טוב יותר או פחות מ-CD, אם בכלל אפשר יהיה להשיג נגן.

לא בטוח שיהיה צורך בספק מיוחד, במיוחד אם שומעים באוזניות מסמארטפון או ישירות מרשת אלחוטית.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
לאחרונה שמתי לב לתופעה מעניינת:
  • מצד אחד, אפל מיוזיק הכריזו על תמיכה בדולבי אטמוס, אבל רק בסטרימינג על חלק מהאזניות/טאבלטים שלהם, ואנשים משתפכים על כמה טוב זה נשמע

• מצד שני, חברת DG הוציאה הקלטה של השמינית של מאהלר עם גוסטאבו דודאמל בדולבי אטמוס, אבל אפשר להאזין לגרסה הזו רק באפל מיוזיק. בקובוז יש רק גרסת 16/44.1, ובפרסטו נוספה רק לאחרונה גרסת download ב-24/96, ללא דולבי אטמוס. CD אין בכלל, שלא לדבר על Blu-ray עם דולבי אטמוס ובטח לא על SACD. כלומר רק דרך אפל מיוזיק אפשר לשמוע את גרסת דולבי אטמוס, ולא על ציוד היי-אנד מול מערכת, אלא באוזניות ובטאבלטים ספציפיים של אפל בסטרימינג
לי זה נראה סוחב חזק לכיוון המתואר בפוסט, ע"י חברה מאז'ורית בתחום, בתוספת זה שאפל גם מוכרים את ה-hardware להאזנה... :)

pruym

חבר משקיען
מעורבות
1,817
נקודות
113
זו כאמור חשיבה של אודיופיל במונחים של היום.

בעתיד (הרחוק) כשפחות ופחות אנשים בכלל ידעו מה זה CD, ופחות ופחות אנשים ישבו מול מערכות, בטח לא יהיה איכפת להם אם סטרימינג נשמע טוב יותר או פחות מ-CD, אם בכלל אפשר יהיה להשיג נגן.

לא בטוח שיהיה צורך בספק מיוחד, במיוחד אם שומעים באוזניות מסמארטפון או ישירות מרשת אלחוטית.
אם אני אקח את ההגדרה של אודיופיל ע״פ חברי @RanMoyal אני ממש לא שם….
לא משקיע בללמוד את התחום, לא יושב ומשפר שוב ושוב, לא מקשיב אינספור פעמים לאותו שיר ע״מ לשפר.
אני סה״כ חובב מוזיקה שמנסה להאזין הכי טוב שאני יכול במסגרת תקציב מוגבל.
לדעתי אתה טועה בהערכה שלך, למוזיקה יש כוח על בני אדם, תמיד היה לה כוח וכנראה זה לא ייפסק. משום מה אנשים מאז ומעולם רצו להשמיע את המוזיקה שהם אוהבים לחברים שלהם וכך בעצם מוזיקאים הפכו מאנשים עם כישרון ייחודי לכוכבים שכולם רוצים לאהוב, האזנה באוזניות לבד לא מספקת את יצר האדם לשתף ובמקרה של מוזיקה, שיתוף הוא האזנה ביחד ולא באזניות כמפגש חברתי תוך כדי גילגול ג׳וינט וכוס יין. תמיד יהיה אחוז מסויים שהתחביב יתפוס אותו בעולם שבו תרבות הפנאי הולכת ומתרחבת וירצה להאזין בבית במערכת איכותית. סה״כ אוכלוסית העולם גדולה היום מאי פעם וגם תחום נישתי יכול להיות די גדול על מנת לפרנס מספר חברות אודיו לא מבוטל ואת תשוקתם של אותם חובבים.

972lior

אוהב את התחום
מעורבות
109
נקודות
43
סטרימינג זה לחלשים

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
התכוונתי למצב שבו הוא בוחר במודע בשירות.
בכל אלה שציינת, משתמש הקצה אינו מודע לשימוש בענן, והשימוש הזה אינו בחירה שלו ולא אמור לעניין אותו.
כשהוא בוחר סטרימינג, הוא יודע שהוא פונה לשירות סטרימינג -- כזה שמספק לו מוזיקה -- גם אם הוא לא יודע שכך זה נקרא.
וכשהו פונה לשירותי הTV של אמזון או נטפליקס או מחבר שואב אבק רובוטי ששואב ממנו יותר נתונים מאבק ל data lake שממקום בענן הוא לא מודע - מאיפה הבאת את זה?
מינכן לא רלוונטית לנושא התנהלות השוק, וגם אם 0.2% מהאסייאתים יביעו עניין במדיות פיזיות, שזה הרבה אנשים, ו-99.8% ישתמשו בסטרימינג, נראה לי שבהגדרה זו נישה.
תן לי דולר על כל אחד מ 0.2% מהשוק האסייתי וגם הדורות של הדורות אחראי יהיו מסודרים. במציאות אותם 0.2% מתרגמים להרבה מאות מיליוני ועשרות מיליוני דולרים, כך שפרנסה הן בהווה והן בעתיד תמשיך להיות מהשוק הזה - אגב, עבור רבים מהם מערכת במאות אלפי או מיליוני דולרים זה סמל סטטוס לא פחות מתחביב (אחד הגורמים לניפוח המחירים בשוק האודיו בשנים האחרונות).
וכאמור, לא נראה לי שרוב האנשים ימשיכו לשבת מול מערכות. אולי תמיד יישארו כאלה, כנישה, ואולי גם הנישה תמות ויישארו רק מוזיאונים.
כל עוד אנשים יגורו בבתים יהיה מי שישב מול מדורת השבט.

Dan-Cinemart

עוסק בתחום
מעורבות
1,025
נקודות
113
למוזיקה יש כוח על בני אדם, תמיד היה לה כוח וכנראה זה לא ייפסק. משום מה אנשים מאז ומעולם רצו להשמיע את המוזיקה שהם אוהבים לחברים שלהם וכך בעצם מוזיקאים הפכו מאנשים עם כישרון ייחודי לכוכבים שכולם רוצים לאהוב, האזנה באוזניות לבד לא מספקת את יצר האדם לשתף ובמקרה של מוזיקה, שיתוף הוא האזנה ביחד ולא באזניות כמפגש חברתי תוך כדי גילגול ג׳וינט וכוס יין. תמיד יהיה אחוז מסויים שהתחביב יתפוס אותו בעולם שבו תרבות הפנאי הולכת ומתרחבת וירצה להאזין בבית במערכת איכותית. סה״כ אוכלוסית העולם גדולה היום מאי פעם וגם תחום נישתי יכול להיות די גדול על מנת לפרנס מספר חברות אודיו לא מבוטל ואת תשוקתם של אותם חובבים.
בדיוק !!!
תמיד היינו נישה ותמיד נהיה .
והנישה הזו תלך ותגדל ותהיה עדיין - נישה .כמו כל תחביב אחר.

RB68

חבר משקיען
מעורבות
478
נקודות
63
ובמקרה של מוזיקה, שיתוף הוא האזנה ביחד ולא באזניות כמפגש חברתי תוך כדי גילגול ג׳וינט וכוס יין.
אהלן אהלן .

צודק לגמרי. אממה, צריך לזכור, שלעניין הזה יש אופי מחזורי ולא מגמה מוחלטת: הווצרות צורך אנושי (לעתים כי משהו חסר) ==> הולדתם של פתרונות (לא רק טכנולגים - גם מודלים עסקיים חדשים) ==> השוק משתנה ==> נוצרים צרכים חדשים.

גיא הזכיר את שרותי הענן - דוגמה קלאסית למחזוריות בין הקטבים של ביזור וריכוזיות (של משאבים) המתקיימת מראשית ימי המחשוב, מדגים לא רק את השינוי בטכנולוגיה "מתחת למכסה המנוע" אלא גם את המודלים העסקיים החדשים שבאו איתו והנגישו שירותים לציבור הרחב. הרבה לפני שקראו לזה ענן, נגישות משתמשים למשאבים בחוות מחשוב מרוחקות התקיים בכיף כעניין "מקצועי" של מחלקות IT בארגונים גדולים ובינוניים. המיצוב של זה כ"ענן" מסמל דווקא את החשיפה לציבור הרחב.

רועי

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
לדעתי אתה טועה בהערכה שלך, למוזיקה יש כוח על בני אדם, תמיד היה לה כוח וכנראה זה לא ייפסק. משום מה אנשים מאז ומעולם רצו להשמיע את המוזיקה שהם אוהבים לחברים שלהם וכך בעצם מוזיקאים הפכו מאנשים עם כישרון ייחודי לכוכבים שכולם רוצים לאהוב, האזנה באוזניות לבד לא מספקת את יצר האדם לשתף ובמקרה של מוזיקה, שיתוף הוא האזנה ביחד ולא באזניות כמפגש חברתי תוך כדי גילגול ג׳וינט וכוס יין. תמיד יהיה אחוז מסויים שהתחביב יתפוס אותו בעולם שבו תרבות הפנאי הולכת ומתרחבת וירצה להאזין בבית במערכת איכותית. סה״כ אוכלוסית העולם גדולה היום מאי פעם וגם תחום נישתי יכול להיות די גדול על מנת לפרנס מספר חברות אודיו לא מבוטל ואת תשוקתם של אותם חובבים.
מי טען שלמוזיקה אין כוח על בני אדם?
אם לכולם יש אוזניות, אז הם יכולים להאזין לאותו דבר בו זמנית ללא בעייה.

ייתכן שתמיד יהיה אחוז מסויים שיעשה משהו, אבל ייתכן שבמקרה הזה הוא יהפוך לנישה, ושגם המשהו הזה ימות מתישהו.

אף אחד לא אמר שנישה לא יכולה לתת פרנסה לרבים.

וכשהו פונה לשירותי הTV של אמזון או נטפליקס או מחבר שואב אבק רובוטי ששואב ממנו יותר נתונים מאבק ל data lake שממקום בענן הוא לא מודע - מאיפה הבאת את זה?
אני מדבר על שירותים שמשתמש הקצה פונה אליהם ספציפית ביוזמתו כדי לקבל ישירות את מה שהם מספקים.
במקרה של סטרימינג, השירות מספק מוזיקה, עם או בלי תמונה.
שירותי TV זה סוג של סטרימינג.

אם שואב האבק שלו או המקרר מתחבר לענן, למה הוא צריך לדעת מזה? והאם איכפת לו שזה ענן או מסד נתונים על שרת שאינו בענן?
זה לא שהוא פונה ביזומתו לשירות ענן. הוא פונה לשירות ספציפי אחר, שיכול להיות שמשתמש בענן, ורוב הסיכויים שהוא בכלל לא מבין מה זה ענן. לכן זה ל קשור בכלל למה שאני מדבר עליו.

תן לי דולר על כל אחד מ 0.2% מהשוק האסייתי וגם הדורות של הדורות אחראי יהיו מסודרים. במציאות אותם 0.2% מתרגמים להרבה מאות מיליוני ועשרות מיליוני דולרים, כך שפרנסה הן בהווה והן בעתיד תמשיך להיות מהשוק הזה - אגב, עבור רבים מהם מערכת במאות אלפי או מיליוני דולרים זה סמל סטטוס לא פחות מתחביב (אחד הגורמים לניפוח המחירים בשוק האודיו בשנים האחרונות).

כל עוד אנשים יגורו בבתים יהיה מי שישב מול מדורת השבט.
אף אחד לא אמר שנישה לא יכולה לתת פרנסה לרבים, אבל 0.2% זו נישה, אלא אם יש לך הגדרה אחרת לנישה. אשמח לשמוע.

והנושא בכלל אינו פרנסה. זה לא הוזכר ומבחינתי לא רלוונטי.
כל הטענה היא שהסטרימינג (והקבצים) ישתלטו על השוק במידה שמדיות פיזיות יהפכו לנישה, שגם היא יכולה להיעלם, או שלא.

וכנראה יהיו פחות כאלה שקונים מערכות לשבת מולן, בין אם כסמל סטטוס או מכל סיבה אחרת, אבל בכל מקרה זה לא סותר משום בחינה את הטענה האמורה.

RanMoyal

חבר משקיען
מעורבות
1,099
נקודות
113
אם אני אקח את ההגדרה של אודיופיל ע״פ חברי @RanMoyal אני ממש לא שם….
לא משקיע בללמוד את התחום, לא יושב ומשפר שוב ושוב, לא מקשיב אינספור פעמים לאותו שיר ע״מ לשפר.
אני סה״כ חובב מוזיקה שמנסה להאזין הכי טוב שאני יכול במסגרת תקציב מוגבל.
זו הגדרה של רומנטיקן...:)

רן

Audiogod

מושעה
מעורבות
32
נקודות
28
הם ההווה כבר כמה שנים טובות.... שומדבר בעולם לא יתחרה ב סטרימינג מבחינת נוחות, מבחר ועלות כספית.
לגבי איכות הסאונד, סטרימינג היום משתווה לסידי לפחות
שלא לדבר על סטרימינג על hi res... שעולה על כל הפורמטים האחרים ובטח שגם על ויניל

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
גיא כותב כמו אחרים על שיפור תשתית הדיגיטל כלומר כבלים אופטים ,ספקים מיוחדים , סטרימרים,ממירים ,וצורות חיבור שונה של השעונים במכשירים ,
מעניין אם באמת זה משפיע על איכות הסטרימינג ,
לגבי ספקים - יש לי המון ולצערי ספק לינארי לפי מה שאני בדקתי אין לו שום יתרון לעומת ספקים סוויצינג LAW RIPPEL LAW NOIS , להפך ,עם ספק לינארי הכל נשמע חלוש ולא דינמי לעומת ספק סוויצינג טוב מאוד .
סוויטצ - המראוטר שלי מחובר ישירות למחשב כך שלא עובר בכלל דרך סוויטצ , הסויטצ משמש את שאר הבית (שתי קומות ) לעבודות באוניברסיטה של הילדים לכן חשוב יותר הספק כוח של הראוטר מאשר איזה סויטצ מפונפן (למרות ששלי בסדר)
צורת החיבור -USB או AES , החיבור הראשון עובד השעון של הממיר שבמקרה שלי משודרג במפעל לאחד השעונים המשובחים בעולם ,
בחיבורAES עובד השעון של הסטרימר והשעון של הממיר מנוטרל , גם קיימת מגבלה של הרסולושיין , לא יודע כמה יודעים את זה אבל בד"כ שעוני הממיר בדכ טובים מאיזה מחשב הנקרא בשם חיבה "סטרימר " .
בממיר שלי יש דווקא ספק סוויצינג למרות שמדובר ב EMM ,ואני מניח שהם יודעים מה הם עושים
חשמל לפרונט אנד - כל הפרונט אנד רצוי שיהיה מפולטר עיי מכשיר איכותי כמו שנאי מבדל מאוזן , או כל מכשיר שיוצר פחות רעש וגל סינוס נקי ,
יש מכשירים לבדיקת העניין שעולים גרושים ,
לגבי כבלים - איש כרצונו יעשה ,כבל רשת CAT 5 יוצר בעצם המיבנה שלו בידוד גלווני כי אין לו סיכוך ,כך גם כבל אופטי , לא שמעתי דרמה בעניין ועדיין ניתן לגשת ל IVORY ולקנות את אשר חפצה נפשכם ,
בכלל - היו אצלי כמה סטרימרים ועדיין המחשב שלי נשמע טוב יותר אם כי צריך לציין שהוא מצויד בכרטיס רשת וכרטיס USB מפולטר עם אספקת חשמל חיצונית , בקיצור - כל הנפיחות שמתחוללת בתחום לגבי סטרימרים ושאר מיני גדגטים נראית לי מיותרת והשיפור שאתם שומעים פסיכולוגי , אם נשמע לכם קרוב לאנלוג משהו לא בסדר כי לא אמור להשמע כל בכלל , גם תשתית אופטית של האינטרנט לא משפרת בכלום , העניין הוא שמה שתיארתי לא יותר זול מאיזה סטרימר מעופש , ואם הוא נותן לכם פתאום רכות ואיטיות , זה לא טוב!!!!!!

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
חלק גדול של האודיופילים שלנו ובעולם מעדיפים מחשב כי הוא פלטפורמה פתוחה וניתן להתקים עליו כל תוכנה כמו DIRAC למשל ,ולא מוגבר כמו איזה סטרימר שיצרו בגרז מכשיר לטעמם שלא תמיד תואם את טעמכם .

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
סליחה על ההתפרעות (כרגיל ) ,ודעתי לא תמיד טועמת את דעת הציבור הקדוש שקורא כאן , תרצו יעוץ בעניין המחשב תמיד ניתן לפנות למיכאל 123 , הוא ממילא לא יענה לכם ,עוד אחד זה אלוני (גם הוא לא יענה לכם )

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
קיימת חברת "אפיק " בפתח תקווה שמוכרת ספקים נפלאים וגם סוללות ומטענים לסוללות ,נראה לי טוב להתיעץ איתם ,אני מחבר העסק עוד מעט לסוללות ליטיום ,נראה איך ישמע ?

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
בקשר לספק כוח , יש לי בספק שלי שורה של לדים שמראה כמה המחשב מתאמץ (כמה חשמל צורך) , ירוק - כתום - אדום ,
כל פעם שהמחשב עולה , או לחליפין מוריד שיר מהרשת עולה צריכת החשמל מאוד ,לכן אולי? רצוי לקנות ספק טיפה יותר חזק ממה שמבקש הסטרימר בנתונים שלו ?

pruym

חבר משקיען
מעורבות
1,817
נקודות
113
סטרימינג היום משתווה לסידי לפחות
ממש לא! הלוואי והיה כך השוויתי לאחרונה אצלי וגם לא אצלי על מערכות יקרות ושוות וסידי פשוט נשמע יותר טוב גם מול hi res.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
כאמור, הוויכוח אם כיום, על ציוד נתון כלשהו, סטרימינג עדיף על CD או להיפך, הוא מיותר ולא מעניין בהקשר של הדיון.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור