2 הסנטים שלי ממינכן 2022

genvirt

חבר משקיען
מעורבות
770
נקודות
113
כפי שציינתי לא פעם, עבורי CD זה לא רק מוזיקה איכותית (ואני מאמין בכך שעדיין סי די נשמע יותר טוב מסטרימינג), אלה גם סוג של אספנות.
לא ניתן להחזיק בידיים את הקובץ או שיר מסטרימינג (שתחלס גם קובץ) או בוקלט דיגיטאלי.
כמו שבעלי אנלוג נהנים (מניח) בלהוציא תקליט מנרתיק ולקרוא בוקלט, ככה אני נהנה מפעולה זהה כששם CD על הנגן.
לאחרונה מגמת ויניל הינה בעליה חדה לא בהקבות עניין מצד אודיאופילים, אלה לרוב כי זה באופנה ויצרנים פתאום גילו שאפשר לעשות כסף רב במיוחד שבאמת CD מתחיל לרדת וחזק בגלל סטרימינג.
תשימו לב בכול סרט/סדרה עכשוית מדגישים או מציגים בסמוי מערכות אנלוג, מגדירים את שחקן כאודיאופיל או מתעניין, מראים חנויות תקליטים (כדוגמא די בולטת סדרת BOSCH).
ילדה קטנה שלי (בת 14) לא פעם כבר מגיעה אלי בשאלה האם אפשר לקנות לה נגן תקליטים! אני סיימתי להתעסק בתקליטים בדיוק בגילה כשהגיעו בהסג יד קלטות:) שאלתי אותה מה למה מה קרה מאיפה זה בא לך רצון שכזה - מה ענתה לי? אבא - זה בטרנד עכשיו.
תכלס אחלה טרנד שימשיך ורק ישאיר את הצעירים כמובן, אבל זה בדיוק מאפיין טוב למה מגמה בעליה.

web

חבר משקיען
מעורבות
488
נקודות
63
העולם מתקדם, להבדיל מוניל שמצליח להוציא סאונד שונה, ל CD אין יתרון על פני קובץ טוב ולא את הנוחות שבהזרמה.
מסכים לגמרי

מכיוון שהייתי במצב הזה לפני כמה שנים, החלטתי בלב כבד ועם הרבה חששות להיפרד מניגון הדיסקים, להעביר לקבצים מה שהיה לי
לבנות NUC רק לניגון (מערכת ROCK בלבלד) ולשלם ל ROON ל TIDAL ול QOBUZ כדי להזרים מוסיקה
וקניתי בסופו של דבר LUMIN T2 לצורך הזרמה + DAC
כל זה בנוסף לפטיפון

אם תרשה לי (ברוח טובה, אתה מכיר אותי)
למה אם אתה חושב ככה החלטת לקנות את הנגן של LUXMAN?
מה היו השיקולים שלך, אם תרצה לשתף?

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
אני לא מסכים, בעיקר עם הפסקנות. ועניין העולם מתקדם- קדמה לאו דווקא מבוטאת בעליונות של סאונד.
עדיין לטעמי הדיסק הוא האמצע בין לבין. מבחינתי הוא עדיף ברוב המקרים על סט פטיפון לא מושקע. אם כי פטיפון משופצר באמת מגיע לגבהים אודיופיליים שקשה, אם כי לא בלתי אפשרי, להשיג בדיגיטלי.
ב"ה היום ניתן להנות מכל העולמות כמעט על אותו מדף. וכל אחד וטעמו.
שוקרון, לא רשמתי עליונות של סאונד אלה התקדם, מהכוונה להמשיך הלאה.
זה שלדעת X אודיופילים דיסק או ויניל הם דבר נפלא, קסום ושאר תיאורים לא מתורגם לכסף הגדול וזה כבר שנים מגיע מקבצים ולא ממדיה פיזית.

1653566711489.png

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
מסכים לגמרי

מכיוון שהייתי במצב הזה לפני כמה שנים, החלטתי בלב כבד ועם הרבה חששות להיפרד מניגון הדיסקים, להעביר לקבצים מה שהיה לי
לבנות NUC רק לניגון (מערכת ROCK בלבלד) ולשלם ל ROON ל TIDAL ול QOBUZ כדי להזרים מוסיקה
וקניתי בסופו של דבר LUMIN T2 לצורך הזרמה + DAC
כל זה בנוסף לפטיפון

אם תרשה לי (ברוח טובה, אתה מכיר אותי)
למה אם אתה חושב ככה החלטת לקנות את הנגן של LUXMAN?
מה היו השיקולים שלך, אם תרצה לשתף?
הי גבי, אענה בשמחה לשאלות :)
לגבי למה החלטתי לרכוש את הלקסמן:

א. ה - DAC שבמכשיר (לצערי אין ללקסמן מכשיר נפרד ללא טראנספורט עם הDAC הספציפי).
ב. יש לי אוסף נחמד של SACD שמידי פעם כיף לי להאזין לו.
ג. התאמה של המכשיר לשאר האלקטרוניקה שברשותי - גם היא של ... לקסמן

מועמד אחר היה המכשיר המשולב של מטרונום ה- AQWO.

נערך לאחרונה ב:

genvirt

חבר משקיען
מעורבות
770
נקודות
113
מועמד אחר היה המכשיר המשולב של מטרונום AQWO.
ולמה לא נבחר? התאמה או סאונד? מטרונום חברה פנטאסטית

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
ולמה לא נבחר? התאמה או סאונד? מטרונום חברה פנטאסטית
יש הרבה חברות פנטסטיות, אתה מוזמן לבחור מה שמתאים לך.

אחרי שהאזנתי למספר סטים, ובמידת האפשר, אני מעדיף לקחת הכול "מבית אחד" ואם אפשר אז גם מאותה הסדרה בשל הסינרגיה בין הרכיבים.

האנלוג שלי למעט הראש מורכב מחברה אחת (פטיפון, זרוע, פונו) - Brinkmann
האלקטרוניקה - Luxman
כבילה - Cardas Clear

Mix and Match פחות מתאים לפילוסופיה שלי

נערך לאחרונה ב:

shokroun

חבר משקיען
מעורבות
650
נקודות
113
שוקרון, לא רשמתי עליונות של סאונד אלה התקדם, מהכוונה להמשיך הלאה.
זה שלדעת X אודיופילים דיסק או ויניל הם דבר נפלא, קסום ושאר תיאורים לא מתורגם לכסף הגדול וזה כבר שנים מגיע מקבצים ולא ממדיה פיזית.

צפה בקובץ המצורף 58857
מכירות ושיווק ופופולאריות הם בד"כ האנטיתיזה של תחביב נישתי. אותו גרף יכולנו לרשום הרי מבחינת מוסיקאים, ואז כולנו היינו צריכים לשמוע רק אלקטקוני וטיילור סוויפט ואדל... :)
אולי יש מתאם בין הגרף שלך לבין איכות תוכן המוסיקה המוקלטת בדור האחרון .... אני נשאר עם שנות ה60 70-80 רק בדיסקים מאשר 90 וצפונה רק בסטרימינג...חחחח ;)(ורד)

Dan-Cinemart

עוסק בתחום
מעורבות
1,017
נקודות
113
לדעתי קשה לבחור זה או זה זה ...או להגיד הפורמט הזה יותר טוב מהפורמט הזה .
איזה סטרימר מול איזה CD ?
איך הרשת בבית ? איך החשמל ? איזה כבלים ?
זה מאוד מורכב ואישי לכל מערכת/סאטאפ

shokroun

חבר משקיען
מעורבות
650
נקודות
113
לדעתי קשה לבחור זה או זה זה ...או להגיד הפורמט הזה יותר טוב מהפורמט הזה .
איזה סטרימר מול איזה CD ?
איך הרשת בבית ? איך החשמל ? איזה כבלים ?
זה מאוד מורכב ואישי לכל מערכת/סאטאפ
האמת, שכתבתי תגובה בנוסח הזה ומחקתי. אבל כן, לא כל פטיפון ישמע בהכרח יותר טוב מכל סטרימר או סידי וגם הפוך.
מה שכן, כמו במגברי מנורות מול טרנזיסטוריים, יש חותם צליל מסויים לכל פורמט, שכנראה מי שאוהב אותו זאת נהיית אבן הבוחן המרכזית.
כבלים חשמל וכדומה אני חושב שניתן להשוות כי אלו מרכיבים חיצוניים לפורמט ככה שאפשר על אותו חשמל ואינטרקונקטים להשוות מקורות שונים. USB וכבלי רשת ייחודיים לסטרימרים דיגיטלי. בגדול משווים תוצאה מול תוצאה בכללותה.
אני בחנתי את הממיר שלי לעומת ממיר יוקרתי שלא ניתן היה לשים בו את הכבל חשמל שלי והפילטר RF, אז יכול להיות שאם הייתי מצליח אז הממיר היוקרתי היה מדבר אליי יותר, אבל בסופו של עניין זה מה יש ואם הממיר שלי איפשר שימוש בחיווט טוב יותר אז זה רק יתרון שלו.
בדיגטלי ממה שאני מבין הכבל USB שאינו מיועד לאודיו מלכתחילה, הוא עקב אכילס. אבל זה רק משמועות לא מניסיון אישי.

Dan-Cinemart

עוסק בתחום
מעורבות
1,017
נקודות
113
האמת, שכתבתי תגובה בנוסח הזה ומחקתי. אבל כן, לא כל פטיפון ישמע בהכרח יותר טוב מכל סטרימר או סידי וגם הפוך.
מה שכן, כמו במגברי מנורות מול טרנזיסטוריים, יש חותם צליל מסויים לכל פורמט, שכנראה מי שאוהב אותו זאת נהיית אבן הבוחן המרכזית.
כבלים חשמל וכדומה אני חושב שניתן להשוות כי אלו מרכיבים חיצוניים לפורמט ככה שאפשר על אותו חשמל ואינטרקונקטים להשוות מקורות שונים. USB וכבלי רשת ייחודיים לסטרימרים דיגיטלי. בגדול משווים תוצאה מול תוצאה בכללותה.
אני בחנתי את הממיר שלי לעומת ממיר יוקרתי שלא ניתן היה לשים בו את הכבל חשמל שלי והפילטר RF, אז יכול להיות שאם הייתי מצליח אז הממיר היוקרתי היה מדבר אליי יותר, אבל בסופו של עניין זה מה יש ואם הממיר שלי איפשר שימוש בחיווט טוב יותר אז זה רק יתרון שלו.
בדיגטלי ממה שאני מבין הכבל USB שאינו מיועד לאודיו מלכתחילה, הוא עקב אכילס. אבל זה רק משמועות לא מניסיון אישי.
תראה,אנחנו וגם אני - נהנים ומרגישים בטוחים יותר להגיד - זה יותר טוב מזה.
אבל ברמות שאנחנו מדברים עליהן ,הדברים מורכבים.
אתה יכול להגיע להחלטה שזה טוב מזה מאלף סיבות לא "אמיתיות" . לכן אני מאוד נזהר ובודק את עצמי לפני שאני מחליט ויוצא בהצהרה.
אני לדוגמא החרבתי סטרימר נהדר עם כבל קואקס גרוע(הוא החריב בכל מערכת). היינו שלושה וכולם היו פעורי פה.דברים כאלה פותחים לך את הראש.
עכשיו עוד לא נכנסו לסינרגיה של כבל טוב אחד לכבל טוב אחר עם המערכת.זה מורכב.

לעניין ה USB ,אין לי מספק נסיון עם זה .עבדתי בעיקר עם AES (קואקס) -אבל שם השעון הוא בסטרימר ואני מניח שגם זה תלוי מוצרים וסנירגיה.

atmos

אוהב את התחום
מעורבות
122
נקודות
43
(ואני מאמין בכך שעדיין סי די נשמע יותר טוב מסטרימינג)
גם אני חשבתי כמוך, עד שנתקלתי בלומין x1

Slim1900

אוהב את התחום
מעורבות
95
נקודות
28
מכירות ושיווק ופופולאריות הם בד"כ האנטיתיזה של תחביב נישתי. אותו גרף יכולנו לרשום הרי מבחינת מוסיקאים, ואז כולנו היינו צריכים לשמוע רק אלקטקוני וטיילור סוויפט ואדל... :)
אולי יש מתאם בין הגרף שלך לבין איכות תוכן המוסיקה המוקלטת בדור האחרון .... אני נשאר עם שנות ה60 70-80 רק בדיסקים מאשר 90 וצפונה רק בסטרימינג...חחחח ;)(ורד)
אז כרגע הפסקת לטעון שיש איכות סאונד בלהקשיב דרך רדיו FM?
האם ידעת להבדיל בהאזנתך לשידורים האם מנגנים מדיסק או קובץ ?

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
א. הקשר לשידורים חיים ב FM למערכות בבית הוא?
ב. זה שרשור על התערוכה במינכן, אשמח אם לא ייגרר לוויכוח בין פורמטים, יש כאלה למכביר בפורום.

shokroun

חבר משקיען
מעורבות
650
נקודות
113
היי, לא כל כך מבין את השאלה. שומע ב fm ונהנה עד מאוד. לפעמים יותר לפעמים פחות תלוי בקליטה. ולא כל הטיונרים שווים. כשאני מאזין לרדיו אני מאזין לרדיו ואין לי, או לא ניסיתי להתעמק באיזה פורמט משודר. המדד שלי הוא ההנאה - ואין לי הסבר למה ה fm נשמע לכיוון האנאלוגי כמו שהוא נשמע. מבחינתי תעלומה.
גם אני חשבתי כמוך, עד שנתקלתי בלומין x1
טוב, זה טיעון פשוט, להתמודדות, לא שמעת את הסט אפ סידי הנכון ....לפני ה x1. ויכול בהחלט להיות ש ה x1 הוא פלא. לא שמעתי אותו, האם שמעת צירוף של טרנספורט אסוטריק p70 וממיר dpa pdm2 או 3? עם כבל קוקסיאלי דיגיטלי של חננאל אלון? האם שמעת את ה x1 משודך לטרנספורט טוב?
א. הקשר לשידורים חיים ב FM למערכות בבית הוא?
ב. זה שרשור על התערוכה במינכן, אשמח אם לא ייגרר לוויכוח בין פורמטים, יש כאלה למכביר בפורום.
הקשר אולי זו העובדה שזה מקור ככל המקורות. אבל גם אני לא הבנתי כמוך את הקשר השאלה.
שומר לעצמי עוד,זכות תגובה אחת ואז יורד מהראדאר של הפוסט המעניין והמחכים שלך :בעד:

נערך לאחרונה ב:

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור